Jump to content
μάθο...

Ξύπνα!ΖΗΣΕ απλα...ΖΗΣΕ ομορφα!

Recommended Posts

Όμορφο, Ελαφρά συγκινητικό, αλλά δουλεύω 11 ώρες την ημέρα, πότε να παίξω, γελάσω, ερωτευτώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Θα καβάλαγα - βόλταρα περισσοτερο......... :thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον nikolas fmx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όμορφο, Ελαφρά συγκινητικό, αλλά δουλεύω 11 ώρες την ημέρα, πότε να παίξω, γελάσω, ερωτευτώ.

Και 12 και 13.... :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και 12 και 13.... :lipssealed:

Είναι που ήμαστε όλοι τεμπέληδες στην Ελλάδα και τρώμε τα έτοιμα των Γερμανών.

Πότε να την βρω την γκόμενα να την ερωτευτώ, σάστισα τώρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οταν μεγαλωσεις αρκετα που δεν θα μπορεις βιολογικα να γυρισεις εκει που εισαι τωρα...ξαναρώτα τον εαυτο σου.

Διοτι ο Χρόνος ειναι αδιστακτος και ενάντια στη βιολογικη μας υποσταση.Φθηνες δικαιολογιες ειναι αυτο που λες και λεμε πολλοι.Διοτι αν το καλοσκεφθεις μπορεις με απλο τροπο και παντα να βελτιωσεις τη ζωη σου και την ποιοτητα της...αρκει να πεις ΝΑΙ ΘΕΛΩ!Δεν υπερβαλλω...αυτο μού δειχνουν τα Χρόνια που περνανε πολυ γρηγορα πανω μας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κ η ελπιδα ... τελευταια πεθανε , ειχαν δικιο

Η Ελπίδα πεθάνει γρήγορα, εκτός και αν είναι το όνομα της πεθεράς σου, τότε δείχνει να το πάει για να σε θάψει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλέ μου φίλε, δε σε ξέρω δε με ξέρεις και δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι.

Εγώ είμαι 29 χρονών, παντρεμένος με 3 μηνών κορούλα. Δουλεύω από τις 8:30 το πρωί μέχρι τις 21:30 το βράδυ.

13 ώρες σύνολο. Το βράδυ που πηγαίνω σπίτι, βλέπω τη γυναίκα μου το πολύ για δυο ώρες γιατί μετά κάνουμε νάνι.

Μέσα σε αυτές τις δυο ώρες, πρέπει να φάω, να κάνω μπάνιο και να χαλαρώσω στοιχειωδώς.

Έχω αναλάβει το βραδινό τάισμα του μωρού απλά για να τη ζω λίγο παραπάνω στην αγκαλιά μου.

Και όμως..... σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα, έχω αγκαλιά τη γυναίκα μου και φροντίζουμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ σε αυτές τις στιγμές να είμαστε σύζυγοι, γονείς, φίλοι, αδέρφια, εραστές.....

Με υπερκαλύπτουν αυτές οι λίγες στιγμές γιατί τις αξιοποιώ χωρίς να βάζω τη μιζέρια της καθημερινότητας και τα άγχη της οικογένειας και τα προβλήματα που μπορεί να έχει ο καθένας.

Το βίντεο παραπάνω, δε σου λέει να βρεις χρόνο για να ζήσεις... Απλά σου λέει ότι ακόμα και στη δουλειά, αντί να κάθεσαι και να μιζεριάζεις, κάνε πράγματα που γουστάρεις.... Αν δεν μπορείς και όλο καταλήγεις σε μιζέρια, τότε άλλαξε κάτι.

ΜΙΑ είναι η πουτάνα η ζωή.

Φυσικά δεν απευθύνομαι μόνο σε σένα και δεν πάω να το παίξω δάσκαλος.

Απλά με αφορμή το ποστάρισμά σου, πήρα το θάρρος να γράψω....

Υ.Γ.: Σαλόνικα τα σπάει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αγαπητέ Frankie,

Δουλεύεις σε Ναυτιλιακή? Πραγματικά σε ζηλεύω που είσαι τόσο χαρούμενος, εγώ σαν σχεδόν συνομήλικος σου (28) δεν είχα την χαρά/τύχη να βρω μια γυναίκα να αλλήλο-αγαπιόμαστε αρκετά να μπούμε στην διαδικασία γάμος παιδί και να σου πω την δύστυχη αλήθεια μου φαίνονται πολύ μακριά .

Μπορεί να είμαι λίγο πεσμένος λόγο πρόσφατων συμβάντων αυτόν τον καιρό και να τα βλέπω λίγο πιο σκούρα τα πράγματα.

Να χαίρεστε την κοράκλα σας, δικιά της είναι η πατούσα στο avatar;

Υ.Γ.1: ΜΙΑ είναι η πουτάνα η ζωή αλλα είναι Πουτάνα

Υ.Γ.2: Σαλόνικα τα σπάει , και Σάρτη ακόμα καλύτερα.

Υ.Γ.3: Δεν θέλεις θάρρος Forum ήμαστε και όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

Υ.Γ.4: Μπιτσα Μπυρά Μπαοκ !

Τροποποιήθηκε από τον Fenrir

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανατριχιασα... Δυσκολο να ξυπνησω, το προσπαθω αλλα ολο παταω το σνουζ και στο τελος κοιμαμε παλι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλέ μου φίλε, δε σε ξέρω δε με ξέρεις και δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι.

Εγώ είμαι 29 χρονών, παντρεμένος με 3 μηνών κορούλα. Δουλεύω από τις 8:30 το πρωί μέχρι τις 21:30 το βράδυ.

13 ώρες σύνολο. Το βράδυ που πηγαίνω σπίτι, βλέπω τη γυναίκα μου το πολύ για δυο ώρες γιατί μετά κάνουμε νάνι.

Μέσα σε αυτές τις δυο ώρες, πρέπει να φάω, να κάνω μπάνιο και να χαλαρώσω στοιχειωδώς.

Έχω αναλάβει το βραδινό τάισμα του μωρού απλά για να τη ζω λίγο παραπάνω στην αγκαλιά μου.

Και όμως..... σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα, έχω αγκαλιά τη γυναίκα μου και φροντίζουμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ σε αυτές τις στιγμές να είμαστε σύζυγοι, γονείς, φίλοι, αδέρφια, εραστές.....

Με υπερκαλύπτουν αυτές οι λίγες στιγμές γιατί τις αξιοποιώ χωρίς να βάζω τη μιζέρια της καθημερινότητας και τα άγχη της οικογένειας και τα προβλήματα που μπορεί να έχει ο καθένας.

Το βίντεο παραπάνω, δε σου λέει να βρεις χρόνο για να ζήσεις... Απλά σου λέει ότι ακόμα και στη δουλειά, αντί να κάθεσαι και να μιζεριάζεις, κάνε πράγματα που γουστάρεις.... Αν δεν μπορείς και όλο καταλήγεις σε μιζέρια, τότε άλλαξε κάτι.

ΜΙΑ είναι η πουτάνα η ζωή.

Φυσικά δεν απευθύνομαι μόνο σε σένα και δεν πάω να το παίξω δάσκαλος.

Απλά με αφορμή το ποστάρισμά σου, πήρα το θάρρος να γράψω....

Υ.Γ.: Σαλόνικα τα σπάει

Σαν συμβιβασμός μου ακούγεται... χωρίς παρεξήγηση φρανκ

Τροποποιήθηκε από τον zampination

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eμενα αντιθετως μού ακουγεται ως αυθεντικό απο εναν γεμάτο ζωή και δύναμη άνθρωπο...πώς δηλαδη μεσα απο μικρές απολαύσεις ξεπηδούν μεγαλεία όταν ξερεις να το διαχειριστείς. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι αδερφέ.Στις συνειδητές επιλογές μας,δεν υπάρχουν συμβιβασμοί.Απλώς, υπάρχουν ''δυσκολίες'' ,και απαιτείται κατανόηση από όλους όσους ''συνθέτουμε'' την όποια επιλογή μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι αδερφέ.Στις συνειδητές επιλογές μας,δεν υπάρχουν συμβιβασμοί.Απλώς, υπάρχουν ''δυσκολίες'' ,και απαιτείται κατανόηση από όλους όσους ''συνθέτουμε'' την όποια επιλογή μας.

Είναι ακριβώς αυτό. Μια ΕΠΙΛΟΓΗ και είναι η καλύτερη της ζωής μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

νταξ παιδιά ας μην λέμε κ οτι να ναι, αλλιώς ειναι να βαράς 11ωρα για δικιά σου δουλειά και αλλιως ειναι να σαι υπάλληλος και να τα βαρας. ο συμβιβασμός πάει κυρίως στη φάση του υπαλληλίκι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

νταξ παιδιά ας μην λέμε κ οτι να ναι, αλλιώς ειναι να βαράς 11ωρα για δικιά σου δουλειά και αλλιως ειναι να σαι υπάλληλος και να τα βαρας. ο συμβιβασμός πάει κυρίως στη φάση του υπαλληλίκι

Καθενας εχει τα δίκια και τις δυσκολιες του...για σκεψου,μιλαμε για δουλειά τη στιγμη που ακομα κι εδω μεσα ειναι τοσοι ανεργοι και δεν εχουν ουτε 4ωρη απασχοληση για ψιχουλα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν και πολυ γλυκανάλατο το βιντεάκι έχει πολλά δίκια. Δυστυχώς τα χρόνια περνάνε πολύ γρήγορα και η ζωή είναι πολύ ωραία για να αναλωνόμαστε σε μικρότητες.

Απ'την άλλη και τα παιδιά έχουν δίκιο. Πως να κυνηγήσεις τα υψηλά ιδανικά (ευτυχία, έρωτας, χαρά κλπ) όταν δεν μπορείς να λύσεις το βασικότερο θέμα, το βιοποριστικό. Η Ελλαδάρα για άλλη μια φορά δολοφονεί τα όνειρα των παιδιών της. Νέα παιδιά (ανεξαρτήτως ηλικίας) που αντί να κυνηγάνε το γέλιο, τη χαρά και τον έρωτα, κυνηγάνε να βρουν να δουλέψουν για ψίχουλα (<500 ευρώ) και δεν καταφέρνουν ούτε αυτό. Με τι κουράγιο να δουν τα πράγματα θετικά και να ΖΗΣΟΥΝ μετά? Υπάρχει και η θεωρία που λέει ότι αυτά είναι μικρά πράγματα, βρες την ισορροπία και τη χαρά στη ζωή σου ανεξαρτήτως δυσκολιών και όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά, έχουμε τη δύναμη να τα αλλάξουμε.

Καλά να μαστε παιδιά, να βρίσκει ο καθένας τη δύναμη να ξεπεράσει/ξεπερνάει τα μικρά ή μεγαλύτερα προβλήματα της ζωής και κάποια στιγμή θα βρούμε την ευτυχία, όπου κι αν τη βρει ο καθένας.

Τροποποιήθηκε από τον basstard

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα