Jump to content
Αήρ

Αποχωρώ από από το forum...

Recommended Posts

Σε ένδειξη διαμαρτηρίας, με την κατηφόρα που έχει πάρει το φόρουμ και γιατί ορισμένοι εδώ μέσα συνεχήζουν την πολιτική συζήτηση και μετά το κλείδωμα των θεμάτων με ΠΜ όπως ο ***** ο Lektikos που νομίζει ότι είναι το ξώγαμο του Στάλιν και το αποπαίδι της Παπαρήγα.

Lektike άντε ****** κορίτσι μου σε λάθος forum ήρθες για προπαγάνδα.

Έχω κάνει κάποιους φίλους από δω και χαίρομαι για αυτό και αρκετούς γνωστούς βεβαίως βεβαίως.

Ευχαριστώ λοιπόν το φορουμ για τις ωραίες στιγμές και βόλτες που κάναμε μαζί.

Γεια σας.- :chopper:

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
  • Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι κρίμε φίλε μου να φεύγεις απο έναν χώρο που κατα τ'άλλα σ'αρέσει,για χάρη κάποιων.Γιατί απλά να μην ξανασχοληθείς με τα off-topic? Και κάνε block όποιον σε ενοχλεί. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη!

Τροποποιήθηκε από τον Nippon Denso
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η δημοκρατία και το δικαίωμα κάποιου να λεει την γνωμη του, τελικα για κάποιους αλλους αποδεικνύεται μεγάλη ανωφέρεια.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι εμένα ο συγκεκριμένος με αποκάλεσε ουκ ολίγες φορές φασίστα. Ε και τι έγινε; Αφού δεν βρίσκεται κάποιος να του τονίσει πως εδώ μέσα πρέπει να σέβεται τον χώρο που τον φιλοξενεί τι να κάνουμε τώρα; Ό,τι σου λέει ο φίλος από πάνω. Ποτέ ξανά με τα off-topic. Αν είναι δυνατόν να ξεσυνερίζεσαι παιδάκια σαν τον Λεκτικό και να αποχωρείς από ένα φόρουμ που κατά τ άλλα έχει μια χαρά παιδιά που μπορούν κάλλιστα να συζητήσουν σαν άνθρωποι και όχι σαν ουρακοτάγκοι. Ο Λεκτικός και τύποι σαν τον Λεκτικό δεν πρόκειται ποτέ των ποτών να πάνε για ένα καφέ με το φόρουμ. Δεν είναι αυτός ο σκοπός τους. Δεν ξέρω αν έχουν καλά καλά μηχανή. Ξεκόλλα λοιπόν και απλά σταμάτα να ασχολείσαι με τέτοια θέματα.

• Like 4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η δημοκρατία και το δικαίωμα κάποιου να λεει την γνωμη του, τελικα για κάποιους αλλους αποδεικνύεται μεγάλη ανωφέρεια.

και έτσι άρχισε ο καυγάς...

φίλε νικο, η δημοκρατία του ενός σταματάει εκεί που ξεκινάει η δημοκρατία του άλλου. μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καλάθι.

και συμφωνώ απολύτως με gouky. Μην ασχολείσαι!

Τροποποιήθηκε από τον makisr
  • Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κλικ, πανω δεξιά στο νικ-νειμ, ανοιγει πίνακας και γραφει Διαχείριση αγνοήσεων.

Βαλε εκει οσους νομιζεις.

''Κόβει'' ποστ + ΠΜ.

Κατα τ'άλλα, δεν βλεπω το λόγο να σε χαλάνε τέτοια, Γιώργη.

• Like 6

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1 εφόσον υπάρχει επιλογή αγνόησης χρήστη δεν βλέπω λόγο ούτε για αποχώρηση ούτε για αυτό το τοπικ

• Like 4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και έτσι άρχισε ο καυγάς...

φίλε νικο, η δημοκρατία του ενός σταματάει εκεί που ξεκινάει η δημοκρατία του άλλου. μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καλάθι.

και συμφωνώ απολύτως με gouky. Μην ασχολείσαι!

Θα συμφωνήσω εν μερη, στα φορουμ προφανώς και δεν ισχυει. γιατι ή αποχωρείς η δεν λαμβάνεις μερος σε μια συζήτηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1 εφόσον υπάρχει επιλογή αγνόησης χρήστη δεν βλέπω λόγο ούτε για αποχώρηση ούτε για αυτό το τοπικ

Κοιτα μεταξυ μας γενικοτερα δεν υπαρχει λογος να κανουμε θεμα οταν θελουμε να αποχωρησουμε..

Εχει αποχωρησει κοσμος και κοσμακης, αθορυβα..

Το να κανεις θεμα οτι αποχωρεις, δεν ξερω... χτυπαει ασχημα.. Και αμα γυρισεις? Με τι μουτρα θα γυρησεις?

Κανεις μπλοκ οποιον θες και ηρεμεις.

Αν παλι φυγεις, να περνας καλα. :)

• Like 12

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η "Διαχείριση αγνοήσεων" ειναι δίκοπο μαχαιρι για καποιον που συμμετέχει σε μια συζητηση, μπορει ο αλλος να τον βριζει και αυτος να μην παρει χαμπαρι.

Ειναι αυτο που λεει ο λαος "ο κοσμος το εχει τούμπανο και εσυ κρυφο καμάρι" :tooth:

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η "Διαχείριση αγνοήσεων" ειναι δίκοπο μαχαιρι για καποιον που συμμετέχει σε μια συζητηση, μπορει ο αλλος να τον βριζει και αυτος να μην παρει χαμπαρι.

Συνηθως δεν το παίρνει χαμπάρι.

Ο............

.........άλλος ! :ph34r:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω δεν καταλαβα ποιο απο ολα ειναι το προβλημα...

ειναι οτι <<ορισμένοι εδώ μέσα συνεχήζουν την πολιτική συζήτηση και μετά το κλείδωμα των θεμάτων με ΠΜ >> η οτι ο Λεκτικος ειναι το ξώγαμο του Στάλιν και το αποπαίδι της Παπαρήγα. ;

Τα κομμουνια κανουν << προπαγανδα >> ενω τα φασισταρια μιλανε πατριωτικα;;

ρε Λεκτικε μπας και στα χωνουνε σε ρουβλια;;Μπας και πουλας ριζοσπαστη;;Προσεχε γιατι το Μακρονησι δεν ειναι Μυκονος..

• Like 9

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω δεν εχω καταλαβει.. Γιατι οποιος γουσταρει φασισμο, παρεξηγειται οταν τον αποκαλεις φασιστα? :crazy:

Ασχετο με το θεμα, απλα ηθελα μηνες να το ρωτησω και ηρθε η φλασια

• Like 11

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω όταν αποχωρω απο κάπου, αποχωρω... Δεν κάνω τυμπανοκρουσιες και εντυπωσεις..

Οτάν κάποιος στο φόρουμ με τσαντιζει, μπλοκαρω... Δεν τον βριζω προσωπικά σε ποστ με ορφανα και μαλακιες...

Οτάν κάποιος με ενοχλεί με p.m., μπορω να τον μπλοκαρω γι αυτό και λέγονται P.m... PERSONAL MESSAGE

Τροποποιήθηκε από τον eftaxias
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω δεν εχω καταλαβει.. Γιατι οποιος γουσταρει φασισμο, παρεξηγειται οταν τον αποκαλεις φασιστα? :crazy:

Ασχετο με το θεμα, απλα ηθελα μηνες να το ρωτησω και ηρθε η φλασια

Για τον ίδιο λόγο που θα παρεξηγηθεί κι ένας ομοφυλόφιλος άμα τον αποκαλέσεις " π***η ". Θέλουν να θεωρούν τους εαυτούς τους πατριώτες/εθνικιστές μιας και τα παλικάρια καταβάλλουν φιλότιμες προσπάθειες να μας πείσουν πως ουδεμία σχέση έχουν με τον Ναζισμο ο οποίος ουσιαστικά ανέπτυξε την ιδεολογία του φασισμού. Δες το βιντεάκι που είχα ποστάρει από τους "Πρωταγωνιστές" και θα σου λυθεί η απορία. Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω με την καμία είναι αυτούς που σιχαίνονται τον φασιμό ενώ ταυτόχρονα δρουν και συμπεριφέρονται απολυταρχικά και φανατισμένα.

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω όταν αποχωρω απο κάπου, αποχωρω... Δεν κάνω τυμπανοκρουσιες και εντυπωσεις..

Οτάν κάποιος στο φόρουμ με τσαντιζει, μπλοκαρω... Δεν τον βριζω προσωπικά σε ποστ με ορφανα και μαλακιες...

Οτάν κάποιος με ενοχλεί με p.m., μπορω να τον μπλοκαρω γι αυτό και λέγονται P.m... PERSONAL MESSAGE

Δεν έχεις άδικο,αλλά δεν είναι πιο εύκολο να σεβόμαστε τον συνομιλητή μας; Δεν μπορούμε να πάψουμε να βάζουμε ταμπέλες στον διπλανό μας (που στο κάτω κάτω δεν τον ξέρουμε τον άνθρωπο) και να συζητήσουμε πολιτισμένα; Σίγουρα λογικό είναι να υπάρχει ένταση,άλλα όταν αρχίζουμε να λέμε "ο φασίστας ο τάδε" ή "το όρφανο του Στάλιν τι να μας πει",σε τι διάολο forum είμαστε; Φαντάσου να πρέπει να αρχίσουμε όλοι να μπλοκάρουμε άτομα για να μπορούμε να ανεχτούμε ο ένας τον άλλον.

Συνεπώς,ψυχραιμία! Στο κάτω κάτω,για τα πολιτικά εγώ πιστεύω οτι δεν βγαίνει άκρη στα γραπτά,παρεξηγούνται πολλά πράγματα.Φυλάξτε τα για τις συναντήσεις,και μην ασχολείστε πολύ,γιατί τελικά κάνει κακό. :closedeyes:

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα καταλάβαινα την αποχώρηση αν το forum λεγόταν mypoliticalparty.gr και προφανώς δεν θα μπορούσα να αποφύγω "φλέγοντα" θέματα. Το forum λέγεται όμως mybike.gr και έχοντας τόσα μηνύματα και τόσα ευχαριστήρια/likes για πάρα πολλά απ'αυτά, προφανώς και μπορείς να συνεχίσεις να'σαι ενεργός χωρίς να ασχολείσαι με ανάλογα θέματα και να'χεις και το κεφάλι σου ήσυχο. Δεν υπάρχει λόγος για φυγή, πυροτεχνήματα οργής -δικαιολογημένα ή όχι- και διάφορα παρόμοια.

Το ίντερνετ και ακόμα πιο συγκεκριμένα τα διάφορα fora χρειάζονται χοντρή πέτσα για να μην σ'ενοχλήσει τίποτα, υπάρχουν όμως στην παρούσα περίπτωση κι άλλοι δρόμοι και παρακάμψεις που μπορούν ακόμα κι οι οριακά αντίθετοι άνθρωποι να συνυπάρχουν. Γνώμη μου, και χωρίς να γνωρίζω ούτε τον Αήρ ούτε τον λεκτικό, να διαγραφεί το thread και να συνεχίσει ο καθένας την δική του πορεία στο mybike.

Ειδάλλως, να'σαι καλά σε ότι κάνεις και τέλος.

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικα δεν εχει νοημα να δινουμε και πολυ σημασια στα off topic θεματα , θεματα που δεν εχουν σχεση με τις μηχανες σε ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ που ειναι εδω , οκ κατι θα διαβασουμε , ισως να γραψουμε και κατι αλλα κλάϊν σε γενικες γραμμες , εδω το βασικο θεμα ειναι μοτοσυκλετες , ολα τ'αλλα μου κανουν πολυ δευτερευοντα εδω μεσα .

Υπαρχουν κι αλλα φορουμ με βασικα θεματα τα οποια σε ενα μοτο-φορουμ θεωρουνται δευτερευοντα .

• Like 7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε,καλά τώρα φίλε ΑΗΡ πές μου οτι εχεις πάρει στα σοβαρα φορουμς-μαγκαζίνα........να πηδηχτώ από τό παράθυρο.

Ετσι ζουν τά ελληνικά φορουμς,μέσα απο κόντρες,ιντριγγες,και ξεσάλωτα μέλη που γνωρίζουν τα παντα.

Οταν γραφτηκα νόμιζα οτι ηρθα σε φορουμ μοτοσυκλετιστών αλλα πριν 2-3 μέρες ανακαλυψα οτι βρίσκωμε σε φορουμ που υπάρχουν και ζώα...............δεν κάνω πλάκα.

Το μέλος Guru το έγραφε κατα συρροή στα θεμα του Κερατσινίου και κανένας συντονιστής δέν μπήκε στον κόπο να σβήσει το μήνυμα,ισως επειδή δημιουργείτε ιντριγκα και ετσι ανεβαίνει η αναγνωσιμότητα/επισκεψιμότητα του φορουμ.............

Στήν θεση σου δέν θα εφευγα,επειδή έτσι θα εκανα την χάρη σε μερικα παράσιτα να νιώσουν ικανοποίηση που μέ εβγαλαν off forum και θα γραφουν ανενόχλητοι τις πίπες τους.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν έχεις άδικο,αλλά δεν είναι πιο εύκολο να σεβόμαστε τον συνομιλητή μας; Δεν μπορούμε να πάψουμε να βάζουμε ταμπέλες στον διπλανό μας (που στο κάτω κάτω δεν τον ξέρουμε τον άνθρωπο) και να συζητήσουμε πολιτισμένα; Σίγουρα λογικό είναι να υπάρχει ένταση,άλλα όταν αρχίζουμε να λέμε "ο φασίστας ο τάδε" ή "το όρφανο του Στάλιν τι να μας πει",σε τι διάολο forum είμαστε; Φαντάσου να πρέπει να αρχίσουμε όλοι να μπλοκάρουμε άτομα για να μπορούμε να ανεχτούμε ο ένας τον άλλον.

Συνεπώς,ψυχραιμία! Στο κάτω κάτω,για τα πολιτικά εγώ πιστεύω οτι δεν βγαίνει άκρη στα γραπτά,παρεξηγούνται πολλά πράγματα.Φυλάξτε τα για τις συναντήσεις,και μην ασχολείστε πολύ,γιατί τελικά κάνει κακό. :closedeyes:

Φιλε διαφωνώ σε αυτό που λες.

Το φόρουμ είναι φόρουμ, δεν είναι ούτε η πραγματική μας ζωή ούτε η μοναδική μας παρέα! Σίγουρα κάνεις παρέες με 10-20-50 άτομα από εδω μέσα, αλλά δεν σημαίνει πως δεν μπορείς και να μπλοκάρεις τα υπόλοιπα, αν δεν συμφωνείς με το οτιδήποτε λένε.. Όχι μόνο τα πολιτικά, γενικά!! Π.χ. ο <ταδε> λέει κρύα αστεία που δεν μπορώ να τα βλέπω; block :P ...

Κατάλαβες τι εννοω; Απλά δεν πρεπει να δίνουμε παραπάνω σημασία απ' όσο πρέπει!

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοιτα μεταξυ μας γενικοτερα δεν υπαρχει λογος να κανουμε θεμα οταν θελουμε να αποχωρησουμε..

Εχει αποχωρησει κοσμος και κοσμακης, αθορυβα..

Για 'μένα,καλά έκανε και δήλωσε τον λόγο.Δεν ξέρω τι παίχτηκε με τον Lektiko,αλλά θα συμφωνήσω για την μικρή κατηφόρα.

Αν φύγεις χωρίς να πεις τίποτα,δεν λειτουργεί και τόσο.Ενώ αν πεις τον λόγο,χτυπάει λίγο το καμπανάκι στους μεγάλους.

Και αμα γυρισεις? Με τι μουτρα θα γυρησεις?

Κανεις μπλοκ οποιον θες και ηρεμεις.

Αν γυρίσει,δεν έγινε και τίποτα.Γνώμη είναι και αλλάζει.

Συμφωνώ με το μπλοκ σε άτομα που δεν ''συμπαθεί''.Και αν δεν γουστάρει τα πολιτικά,απλά δεν μπαίνει καν στα ανάλογα thread.Όσο μάλλον να απαντάει.

Και εμένα με είχε πει κάποιος τριμ@λάκα.Άλλος μου είχε στείλει π.μ. σε στύλ ''πρόσεχε μην με βρεις στον δρόμο''.So what ?

Ας βρει κάποιος τον αήρ και ας του πει δύο λόγια,να τον φέρει πίσω.Αυτά είναι χαζομάρες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για τον ίδιο λόγο που θα παρεξηγηθεί κι ένας ομοφυλόφιλος άμα τον αποκαλέσεις " π***η ". Θέλουν να θεωρούν τους εαυτούς τους πατριώτες/εθνικιστές μιας και τα παλικάρια καταβάλλουν φιλότιμες προσπάθειες να μας πείσουν πως ουδεμία σχέση έχουν με τον Ναζισμο ο οποίος ουσιαστικά ανέπτυξε την ιδεολογία του φασισμού. Δες το βιντεάκι που είχα ποστάρει από τους "Πρωταγωνιστές" και θα σου λυθεί η απορία. Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω με την καμία είναι αυτούς που σιχαίνονται τον φασιμό ενώ ταυτόχρονα δρουν και συμπεριφέρονται απολυταρχικά και φανατισμένα.

Αυτο, απλα ειναι ενα ψυχολογικό παιχνιδι που παίζετε μεσα στο μυαλο του καθε ανθρώπου ο οποιος δεν θέλει να παραδεχτεί αυτο που πραγματικά ειναι.

Οι δεν αμερικανοι ψυχολόγοι οι οποιοι και εντόπισαν αυτο το κενο στον εγκέφαλο, επινόησαν της λεγομενες ομαδικές συνεδρίες οπου παρουσια ολων ενας ενας σηκώνετε και λει "ειμαι π***η", "ειμαι ναρκομανής" κλπ

Ετσι ξεπερνάς το προβλημα και βοηθάς τον εαυτο σου να καταλάβει που ακριβώς βρίσκετε.

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δε μπορώ ρε φιλε Αήρ (που οπως σου ειπα και σε π.μ δε σε θυμάμαι σε κανένα τοπικ πολιτικό ποσο δε να τρωγεσαι ή να ενοχλείσαι) να πιστέψω οτι τους δίνεις τοση σημασία.

Μπορεί να πλακωνόμαστε φορουμικά ,γιατί μονο εδώ έχουν υπόσταση αυτοί, αλλα έξω ούτε κάν θα τους έδινες σημασία, θα έλεγες οτι δεν πήρανε τα χάπια τους και θα συνέχιζες τη ζωή σου.

Σε έστειλε τώρα π.μ ο Lektikos , με την wow συμπεριφορά και κουλτούρα και χέστηκες να πούμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...