Jump to content
alexo4562

Να τα κάνει όλα και να συμφέρει...!!Δύσκολο??

Recommended Posts

Για όσους δεν έχει τύχει να ακούσουν,καποια FZ1 του 2006 και 2007 έκοψαν σκελετό.

Τροποποιήθηκε από τον Kafrilakos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ θα έπαιρνα VFR800, δεν έχει το γκάζι των άλλων αλλά έχει προστασία από αέρα, άνεση, χαρακτήρα και συμπεριφορά στο δρόμο, αν και είναι λίγο βαριά σε αίσθηση για να δείς τρελλή χαρά σε πίστα, το μόνο πλην, δεν θα έλεγα όμως οτι δεν μπαίνει...

Τροποποιήθηκε από τον doomed_jetliner

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι εγώ φίλε μου σε περίπτωση που φύγω από το FZ6, μόνον το FZ1 πιστεύω θα με καλύψει...απλά θα κοιτάξω να είναι από 2008 και μετά. Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι κάποια είναι πολύ λίγα, κάποια υπερβολικά...ένα φιλαράκι με FZ1 και με abs γυρνάνει και στο 1.34 στις Σέρρες άνετα.

Τροποποιήθηκε από τον h.a.balafoutre

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ας μην μπλεκουμε τους χρόνους με τις μοτοσυκλετες γιατι εκει μετραει πρωτα ο οδηγος.

Εγω ειχα δει ενα τυπο που γυρνουσε στις Σερρες με RSV4 Factory στο 1.33...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ας μην μπλεκουμε τους χρόνους με τις μοτοσυκλετες γιατι εκει μετραει πρωτα ο οδηγος.

Εγω ειχα δει ενα τυπο που γυρνουσε στις Σερρες με RSV4 Factory στο 1.33...

Το έθεσα ως σημείο αναφοράς, για τις δυνατότητες της μηχανής σε σχέση με το πόσο θες να πιέσεις με μαμά μασπιέ διότι του FZ1 είναι λίγο χαμηλά..

Τροποποιήθηκε από τον h.a.balafoutre

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επανέρχομαι γιατί λόγω δουλειάς..Το άφησα το θέμα...

Έχω βρει ένα κουκλί...vfr 800 vtec...και σκέφτομαι να προχωρήσω...γιατί αν και με clip on μου φάνηκε άνετο..και πολυ κοντά σε άνεση με το φαζερ s2 που είχα!!

Ακούω Hondaκήδες....Σε ποιον να το πάω για check που γνωρίζει άριστα τον V4..?? :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απ'όσα έχω διαβάσει... οι κάτοχοι λένε πως μόνο όταν vtec-ιαζει...Καίει το πάτο του...

Η χρήση της θα είναι κατά 80%..Ταξίδια με λέσχη μοτοσυκλέτας και max.150km/h....

Πόλη θα κυκλοφορεί το πολύ 1-2 φορές το μήνα...και πίστα ας κάψει ότι θέλει...αρκει να το ευχαριστηθώ.. :grin:

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μοναδικότητα του μοτέρ..και σε ποιόν μάστορα να πάω που να τα κατέχει...για τον έλεγχο πρίν την αγορά..αλλά και για την συντήρηση της αργότερα...

Τροποποιήθηκε από τον alexo4562

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kawasaki Z1000 SX,

Ειναι αυτο που περιγραφεις στο πρωτο σου ποστ.

Δυνατο μοτερ,ταξιδιαρικο και που και που καμια πιστα.

Τωρα αν θα το βρεις στα 6 χιλιαρικα δεν ξερω τις τιμες στην Ελλαδα αλλα προτου αποφασισεις για καποιο αλλο δωστου μια ευκαιρια το kawasaki.

Το VFR μετα το fazer το 1000αρι θα σου φανει λιγο σε ροπη και ιπποδυναμη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν, πάρε ένα FZ6 S2, σε κοκκινάκι όπως το πήρα πρόσφατα. Τα λεφτά που σου περισσεύουν κάνε τα ένα ταξίδι για 2 Ιταλία. Ευκολάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Αλέξης έχει ήδη Fazer S2!!

Και του προτείνετε S2 &.....xj6 βρε παιδιά? :shock::crazy:

VFR δε θα έπαιρνα!

Μεγάλη κατανάλωση (δε μπορώ σε καμία περίπτωση να καίει περισσότερο από την ZZR μου που είναι 73% μεγαλύτερο σε κυβισμό και διπλάσιας ισχύος) και αυξημένη συντήρηση (λόγω V4) και όχι κάτι το ιδιαίτερο σε άνεση/χώρους κοκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Αλέξης έχει ήδη Fazer S2!!

Και του προτείνετε S2 &.....xj6 βρε παιδιά? :shock::crazy:

VFR δε θα έπαιρνα!

Μεγάλη κατανάλωση (δε μπορώ σε καμία περίπτωση να καίει περισσότερο από την ZZR μου που είναι 73% μεγαλύτερο σε κυβισμό και διπλάσιας ισχύος) και αυξημένη συντήρηση (λόγω V4) και όχι κάτι το ιδιαίτερο σε άνεση/χώρους κοκ.

απο αυτα που ζητησε μου φενηκε οτι το xj6 diversion f τον καλυπτει σε ολα απλα ισως να ηθελε λιγο παραπανω δυναμη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν ξέρω εάν έχουν προταθεί, δεν διάβασα όλο το thread, αλλά εγώ θα σκεφτόμουν και για ducati st4 και triumph sprint st

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μηχανάκι έχει βρεθεί και δίδεται και σε εξαιρετικη τιμή.. :)

VFR 800...

και αυτός είναι ο λόγος που το επέλεξα σε σχέση με το ζουζουρα...

Το ερώτημα είναι που το πάω για check...Ώστε να μην πληρώσω την εξαιρετική τιμή..πολύ ακριβά..αργότερα... :bash:

Οπουδήποτε στην Αττική αρκει ο μηχανικός να γνωρίζει άριστα...Τον V4!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επανέρχομαι....!!!

Μετά από τόσο καιρό και δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα.... :shock:

Κάτι θεματάκια με τη δουλειά...κάτι που το τρακαρισμένο μου s2 άργησε υπερβολικά να φύγει και είμαι ακόμα αυτοκινητάς!!

Οδήγησα λοιπόν σε όλο αυτό το διάστημα και ζούζουρα 1400 και fazer 1000...

...και κατέληξα..Σε fazer 1000...Πραγματικά έχει και αυτά τα λίγα που μου έλειπαν στο s2!!

Για την χρήση που το θέλω είναι το ιδανικότερο και παίζουν πολλά μηχανάκια με πολύ καλά λεφτά σε άριστη κατάσταση! :)

Το θεματάκι που λέγαμε με τα βολάν...Ισχύει και παραισχύει,απλά μίλησα με φίλο μηχανικό της μοτοδυναμικής..και μου είπε ότι όποιο έχει book-service εξουσιοδοτημένου..καλύπτεται και να μην φοβάμαι τίποτα...

Όποτε θα φροντίσω να βρω ένα που να έχει και να έχω το κεφάλι μου "σχετικά"...ήσυχο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επανέρχομαι....!!!

Μετά από τόσο καιρό και δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα.... :shock:

Κάτι θεματάκια με τη δουλειά...κάτι που το τρακαρισμένο μου s2 άργησε υπερβολικά να φύγει και είμαι ακόμα αυτοκινητάς!!

Οδήγησα λοιπόν σε όλο αυτό το διάστημα και ζούζουρα 1400 και fazer 1000...

...και κατέληξα..Σε fazer 1000...Πραγματικά έχει και αυτά τα λίγα που μου έλειπαν στο s2!!

Για την χρήση που το θέλω είναι το ιδανικότερο και παίζουν πολλά μηχανάκια με πολύ καλά λεφτά σε άριστη κατάσταση! :)

Το θεματάκι που λέγαμε με τα βολάν...Ισχύει και παραισχύει,απλά μίλησα με φίλο μηχανικό της μοτοδυναμικής..και μου είπε ότι όποιο έχει book-service εξουσιοδοτημένου..καλύπτεται και να μην φοβάμαι τίποτα...

Όποτε θα φροντίσω να βρω ένα που να έχει και να έχω το κεφάλι μου "σχετικά"...ήσυχο!

για πιο λόγο απορρίπτεις το VFR800 και το XX ; εφόσων έχεις και την δυνατότητα να κάνεις και handlebar raise.

+ Το οτι αυτές οι μηχανές είναι λεπίδια και όχι απλά ξύνεις,το πας και τάπα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ντρέπομαι αλλά θα το πω...

Μετά από Hornet 600 '02, FZ6 '05, TDM 900 Α '07...και τελευταίο το fazer 600 s2 '08...Εεεεε ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ YAMAHAKIAS!!! :wub:

Πέρασα που λέμε(HONDA)...αλλά δεν ακούμπησα..!!

Πέρα από την πλάκα....

Το xx και το ζουζουρα τα απέκλεισα γιατί είναι πολύ σκυφτά για τα γούστα μου...

Ακόμα και οι εκδρομές που κάνω με φίλους σε λέσχη...επειδή έχουν όλοι TDM...Πάμε σαν γριές-κότες!!Όποτε θα με κουράσουν σε αυτές τις ταχύτητες..

Μετά για το vfr...για να βρεις κάτι καλό πρέπει να το πληρώσεις...σε συνδυασμό με το τι καίει..και την ιδιαίτερη συντήρηση του..

...........κατέληξα στο fazer γιατί με τα ίδια λεφτά είναι και πιο σύγχρονο..πιο όμορφο(υποκειμενικό)...και έχει και ανάποδο... :shoot:

Τελικά εξαρχής αυτό ήθελα και με κάλυπτε πλήρως σε αυτό που έψαχνα για να ανέβω κατηγορία...

αλλά σκεφτόμουν την ζημιά που βγάζει με το βολάν....Εφόσον έχω απο τον φίλο το ΟΚ θα προχωρήσω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο σε νοιώθω........ :blush:

Όσοι έχουμε δοκιμάσει το 600άρι μοντέλο μιας εταιρείας, μετά θέλουμε δια καώς το 1000. :_innocent:

Χτύπα το χωρίς σκέψη. :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο σε νοιώθω........ :blush:

Όσοι έχουμε δοκιμάσει το 600άρι μοντέλο μιας εταιρείας, μετά θέλουμε δια καώς το 1000. :_innocent:

Χτύπα το χωρίς σκέψη. :_rock-on:

Γι'αυτό μετά το τράνσαλπ πήρα το βαραντέρο! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όλες οι προτάσεις και οι γνώμες καλοδεχούμενες αρκεί να μη με χωρίσετε..!! :mB_kalo_e:

Βέβαια σας απέκρυψα κάτι....ΧΩΡΙΣΑ!!! :mB_kalo_e:

Όποτε βουρ για χίλια και χωρίς γκρίνια.............(τι την θέλεις τόσο μεγάλη μηχανή...πηγές να σκοτωθείς και μυαλό δεν βάζεις...κτλ..κτλ...κτλ) :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τυχερέεεεεεεεεεεε........ :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :tooth: :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ακόμα και οι εκδρομές που κάνω με φίλους σε λέσχη...επειδή έχουν όλοι TDM...Πάμε σαν γριές-κότες.......

Να αλλάξετε παρέες κύριε....δεν φταίει το TDM....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βέβαια σας απέκρυψα κάτι....ΧΩΡΙΣΑ!!! :mB_kalo_e:

Όποτε βουρ για χίλια και χωρίς γκρίνια.............(τι την θέλεις τόσο μεγάλη μηχανή...πηγές να σκοτωθείς και μυαλό δεν βάζεις...κτλ..κτλ...κτλ) :_rock-on:

φίλε εγώ σώθηκα όταν βρήκα γκόμενα που να με βοηθά στα service ..στο καθάρισμα.. Άσε σου λέω !Η προηγούμενη μόνο γκρίνια ήταν... κτλπ κτλπ

Να ξέρεις αν σ αρέσουν και οι petite θα χωράνε κ άνετα πίσω στο σελακι του Fzr :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα