Jump to content
AlexBl

ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ 660 Η ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ600 Ε

Recommended Posts

Καλά μοτάρντ μόνο στους τροχούς είναι επι της ουσίας!

γιατι το λες αυτο? ενα παρα πολυ καλο motard ειναι το χτχ.ενταξει smt δεν ειναι αλλα motard ειναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μην πω καλύτερα πόσα χλμ εχω κάνει εγώ με το δικό μου χωρίς πρόβλημα γτ όλοι για χτ400-600 θα μιλάγατε και ουτε λόγος για 660

Τροποποιήθηκε από τον jpn_sakis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια με μπερδεψατε...Στην τιμη του 600 στα εξτρα συμπεριλαμβανονται:

1)Στεφανια EXCEL TAKASAGO.

2)Εξατμιση ARROW.

3)Μπαγαζιερα KAPPA(35Λιτρων) και η βαση της GIVI.

4)Tιμονι FATBAR μαρκας DOD.

5)Γεφυρα στα καλαμια μαρκας TAROZZI.

6)Kαλαμιδες.

7)Χουφτες της ACERBIS.

8)Ολοκαινουρια αλυσιδα κ γραναζια.

9)Βαση πινακιδας ACERBIS.

10)Δερματινο αυθεντικο της BAGSTER στο τεποζιτο.

11)Φλασακια aftermarket.

12)Κλειδαρια για δισκοφρενο.

13)Κουκουλα ηλιοπροστασιας.

Φυσικα μαζι με τη μηχανη δινονται κ ολα τα ''μαμα'' πραγματα (στεφανια- ακτινες enduro, βαση πινακιδας,μπροστινο φτερο,τιμονι και τα φλας).Η μηχανη πωλειται λογω αγορας μεγαλυτερης.Το service της μηχανης παραγματοποιηθηκε στις 23.860 χλμ και περιελαμβανε:

1)Λαδια MOTUL 5100 15/50.

2)Mπουζι NGK.

3)Φιλτρο λαδιου HIFLO-FILTER

4)Φιλτρο αερος ΟΕΜ.

5)Αλλαγη υγρων φρενων (μπρος-πισω).

"Τελη κυκλοφοριας 2013 Πληρωμενα!

ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΤΕΟ τον Απριλιο!

Υ.Γ:Υπαρχουν φυσικα κ τα manual του κατασκευαστη για το μηχανακι (OWNERS MANUAL-PARTS CATALOG) για οποιους ασχολουνται οπως κ η ''μαμα'' εργαλειοθηκη με ολα τα εργαλεια που εδινε η YAMAHA!"

Σε κανενα αλλο δεν τα βρηκα ολα αυτα.. Αμα το δειτε η μηχανη ειναι πραγματικα αριστη και δεν βρηκα αλλη με τοσα λιγα χιλιομετρα και σε τοσο καλη κατασταση. Επισης ειναι δυσκολο να βρω 600 σε 1700-1800 ευρω και να ειναι σε καλη κατασταση χωρις προβλημα. Οσο για το 660 εχω βρει x με 2800-2900 χωρις τιποτα σπουδαια εξτρα και σχετικα λιγα χιλιμετρα, γυρω στα 30.000.

Αυτα... Σας ευχαριστω πολυ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μην το παρεις δεν ειναι motard :wallbash:

Ουτε το 660 ειναι motard με τα κιλα και τις αναρτησεις που εχει. Καλυτερα να παει σε καποιο ccm 404 αν θελει πραγματικο πολιτικο motard η σε καποιο drz.

Η φυσικα στο 690 που προτεινα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το μοτέρ του 600 πάντως, από τις φωτογραφίες, φαίνεται πολύ καθαρό!

αφού σε μια φάση σκέφτηκα μήπως είναι βαμμένο!

γενικά πρέπει να είναι προσεγμένο, γι αυτό ζητάει και τόσα, τώρα το αν και γιατί τα αξίζει είναι άλλο θέμα

Τροποποιήθηκε από τον Apisteftos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γενικά πρέπει να είναι προσεγμένο, γι αυτό ζητάει και τόσα, τώρα το αν και γιατί τα αξίζει είναι άλλο θέμα

δοσε και σε μας τα λινκ να το δουμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

2500 για χτ600 μόνο αν φοράει fcr35 ,ανάποδα μπροστινά κι άλλη ανάρτηση πίσω θα δινα. Το συγκεκριμένο που λες δεν έχει κάτι αξιοσημείωτο στα εξτρά για αυτή την τιμή! Kala μοτερικά xt κυκλοφορούν πολλά! Για 1800 καλά είναι. Άντε 2000 αν έχει τα αναλώσιμα όλα καινούρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

2500 € για το 600 είναι πολλα όσο άριστο και αν είναι.

Και γνώμη μου είναι πως πρωτά ελέγχεις τι χρειάζεται απο σερβις,αναλωσιμα κτλ.

Εχει αλλάξει λάδια,φίλτρο λαδιου,ενταξει αυτά είναι τα βασικα.πχ πότε θελει ρύθμιση βαλβίδων,τακακια εχει,ελεγχεις δισκόπλακες οι οποίες μπορεί να ναι τσιγαρόχαρτα σε να μηχανακι 10 ετών,ελεγχεις αν χρειάζονται σερβις οι αναρτησεις,ρουλεμαν τροχων,λαστιχα εχει?στο μοταρντ υπολόγιζε 230 € στη καλυτερη για λαστιχα. . .και μετα κοιτας εξτρας. .και όλα τελεια να ναι εγω 2500 δεν εδινα για το ΧΤ600.

Τροποποιήθηκε από τον bill_daytona

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

στα λεω αυτά γιατι και γω όταν πηρα το δικό μου (1500€) το ελεγξαμε μοτερικά και εξωτερικά,ηταν πολυ καλό,επαναπαύτηκα με αυτό και πάνω στη κ@υλα που ειχα να παρω μηχανακι δεν κοιταξα τα υπόλοιπα μηπως ριξω τη τιμη.και μετα αρχισα να πληρωνω:λαστιχα,τακακια,υγρα φρενων,ακτινολόγηση πισω τροχου,σερβις στη μπρόστα αναρτηση,ρουλεμαν τροχου,ρυθμιση βαλβιδων. . Τα οποια μαζεύονται πολλα λεφτα. .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είχα το 600 και μετά γυμνό και μετά ον-οφ και τώρα έχω το 660.

Χωρίς δεύτερη σκέψη σου προτείνω να πάρεις το 660.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ουτε το 660 ειναι motard με τα κιλα και τις αναρτησεις που εχει. Καλυτερα να παει σε καποιο ccm 404 αν θελει πραγματικο πολιτικο motard η σε καποιο drz.

Η φυσικα στο 690 που προτεινα.

φιλε μ drz τ εψαξα πρωτα απο ολα αλλα ειχαν πολλα χιλιομετρα και λεφτα... τσεκαρατε και στισ αγγελιες να δειτε τι εννοω! DRZ400 εψαχνα!

ειδες φιλε μ και εγω τ ιδιο λεω... αλλα νταξει ολα αυτα τ εχτρα που φοραει ειναι οντως ακριβαα... ειδικα ζαντολαστιχα excel , acerbis πολλα πραγματα απανω , εξατμιση...

2500 € για το 600 είναι πολλα όσο άριστο και αν είναι.

Και γνώμη μου είναι πως πρωτά ελέγχεις τι χρειάζεται απο σερβις,αναλωσιμα κτλ.

Εχει αλλάξει λάδια,φίλτρο λαδιου,ενταξει αυτά είναι τα βασικα.πχ πότε θελει ρύθμιση βαλβίδων,τακακια εχει,ελεγχεις δισκόπλακες οι οποίες μπορεί να ναι τσιγαρόχαρτα σε να μηχανακι 10 ετών,ελεγχεις αν χρειάζονται σερβις οι αναρτησεις,ρουλεμαν τροχων,λαστιχα εχει?στο μοταρντ υπολόγιζε 230 € στη καλυτερη για λαστιχα. . .και μετα κοιτας εξτρας. .και όλα τελεια να ναι εγω 2500 δεν εδινα για το ΧΤ600.

τ να πω εχεις δικαιο... ειναι πολλα τ 2500 οντως... σημερα θα τ δω κιολας.. παντως εχεις δικιο ρε bill

Τροποποιήθηκε από τον Alexandros DayTonA MaNiaC

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δες για ccm 404 τοτε. Μοτερ drz(του "αγριου" drz κιολας), αναρτησεις WP(αυτες που φορανε και τα ktm δηλαδη που ειναι 100 φορες καλυτερες απο οποιουδηποτε xt), ελαχιστο βαρος(125 κιλα αδειο νομιζω), πλαστικα απο yzf και crf(η απο το ενα, η απο το αλλο η και απο τα δυο δε θυμαμαι) και γενικοτερα ΚΑΜΙΑ σχεση με τα xt.

Αν θες να μπεις πραγματικα στον κοσμο του motard, οπως ειπες πριν, με τα xt(ειτε 600 ειτε 660) ΔΕΝ θα το καταφερεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

660 απο μένα εφόσον έχεις το μαρούλι να πάρεις κάποιο απ αυτό που σου λένε τα παιδιά χωρίς θέματα με tps κλπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε παιδες,οπως ακουστηκε και πιο πισω δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει 660 με προβλημα στο tps πλεον,μετα απο τοσα χρόνια.

Για τα χιλιόμετρα των drz που ακουστηκε τι συζηταμε τωρα?γιατι υπαρχει περιπτωση να βρεις χτ 600 με κατω απο 60000-70000 πραγματικαχλμ σημερα?άσε τι γράφουν και τι λενε οι πωλητες. .και αν υπαρχει με 30000-40000 θα ειναι ενα στα χιλια ΧΤ.χωρις να ειναι βεβαια πρωτο κριτηριο τα χλμ για μενα.

Και η εξατμιση τι ειναι σοβαρο εξτρα για να ανεβασει τη τιμη του ΧΤ?τα 9 στα 10 ΧΤ φορανε εξατμιση,και το δικο μου φόραγε crd λαιμους,gianelli τελικο και kn φίλτρο,επρεπε να ανεβει η τιμη?ίσα ίσα που αμα δεν εχει εξατμιση υποψιάζεσαι οτι ο προηγουμενος μπορει να μην ηταν καγκουρας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεχνάτε και έναν άλλο παρονομαστή:

Με το 660Χ θα μπορεί να ταξιδεύει αξιοπρεπέστερα από όλα τα προαναφερθέντα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεχνάτε και έναν άλλο παρονομαστή:

Με το 660Χ θα μπορεί να ταξιδεύει αξιοπρεπέστερα από όλα τα προαναφερθέντα!

Ειπε οτι θελει να μπει στον κοσμο του motard. Εκει βασιζομαστε. Πραγματικο motard+ταξιδια δεν πανε μαζι. Η το ενα η το αλλο θα εχει. Το 660 ειναι καπου στη μεση αλλα με πολλους συμβιβασμους. Αν θελει κατι που τα κανει και τα 2 οσο καλυτερα γινεται, ας μαζεψει μερικα παραπανω και να χτυπησει ενα 690 sm..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τα λεφτα που διαθετω ειναι μαξιμουμ 2900 φιλε μου... εχω βρει αρκετα μοντελα και φυσικα τ παλιο ειναι και πιο φθηνο... το θελω να πηγαινω τα μικροταξιδακια μου αθήνα - πάτρα η κανα πατρα εδω κοντα... επισης για βολτα μεσα στη πολη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γιατι υπαρχει περιπτωση να βρεις χτ 600 με κατω απο 60000-70000 πραγματικαχλμ σημερα?

άσε τι γράφουν και τι λενε οι πωλητες. .και αν υπαρχει με 30000-40000 θα ειναι ενα στα χιλια ΧΤ.

Ενα από τα χίλια!

Ενδεχόμενος ένα από τα (λίγα) πιο προσεγμένα και καλοδουλέμενα "μαμά" (φίλτρο K&N, Remus Grand Prix, 310mm μπροστά πλευστή) 600άρια που κυκλοφορούν στην Ελλάδα, με καμιά 30αρια χιλιάδες πραγματικά χιλιόμετρα, δεν θυμάμαι ακριβώς

14988917216343977301144.jpg

το παιδί που το έχει είναι κολλητός, είναι υπερβολικά ψείρας (πάντα σε κλειστό γκαράζ, πάντα καλό ζέσταμα, ποτέ κόφτες, πάντα λάδια κάθε 2.500-3.000 κλπ κλπ) έχει και άλλες μηχανές, που τις πουλάει άνετα αν πετύχει καλή τιμή, αλλά το XT δεν το δίνει ακόμα και 3 και 3.5 χιλιάρικα να του δώσουν μετρητά!

μιλάμε οτι τον σταματάνε στα φανάρια και των ρωτάνε αν το πουλάει!

ετσι φορ δε ρεκορντς!

υ.γ. σαν παπί είναι το XT με εμένα πάνω! :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

14988917216343977301144.jpg

Ρε μλκ το βλέμμα σου φωνάζει "στην έφαγα την τσάντα". Έχεις καμπουριάσει κιόλας, έχεις όλο το στυλ :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε απίστεφτε ποσο υψος εχεις ναούμε?οντως σα παπι σου ειναι το ΧΤ!

Για τα ταξιδια πάντως που λεμε στο πειραιας-προκοπι εύβοιας που πηγα 2 φορες με το mybike ούτε εγω κουραστηκα ούτε το ΧΤ.και οταν λεμε πηγα,πηγαμε κατσαμε ενα 2ωρο και μετα πισω,οχι πηγα και γυρισα μετα απο 2 μερες!

ΧΤ ειναι,μη περιμενουμε να ταξιδευει σαν v strom,αλλα οτι ταξιδευει,ταξιδεύει.εδω καποτε πηγα χαλκιδα με το daytona dy50,αμα κολωσουμε να ταξιδεψουμε με ΧΤ 600 καλομαθαμε πολυ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χα χα! Σε τρώω. Δεν κάθισα ούτε για καφέ. Τυρόπιτα στα όρθια και δρόμο! :grin:

ούτε λουκουμάδες στον αλεξίου ?? :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα