Jump to content
Voliminal

Αγορά Κράνους έως 350€

Recommended Posts

μαλλον θες κρανη με μακροστενο σχημα ,τα hjc γενικα εχουν στρογγυλο.

Υ.Γ. η υπογραφη αυτη τι κανει εκει ρε? :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

μαλλον θες κρανη με μακροστενο σχημα ,τα hjc γενικα εχουν στρογγυλο.

Υ.Γ. η υπογραφη αυτη τι κανει εκει ρε? :whistling:

Ωχ! Θα με hackαρε κανένας αλητάμπουρας

τςτςτς.... Άκου 'κει.. Ιταλικό.. Εγώ...

Είναι πράγματα αυτά? :whistling: :whistling: :whistling:

Shark Race-R Pro

Χμμμ ίσως όχι το Pro όμως, για να checkάρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

έτσι για τιμήσουμε και το σπίτι μας,όσοι λέτε αυτά για τα agv ότι είναι κατώτερα,δεν έχουν καλή αντιπροσωπεία,είχατε ποτέ κάποιο κράνος ή ότι έχετε ακούσει λέτε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

έτσι για τιμήσουμε και το σπίτι μας,όσοι λέτε αυτά για τα agv ότι είναι κατώτερα,δεν έχουν καλή αντιπροσωπεία,είχατε ποτέ κάποιο κράνος ή ότι έχετε ακούσει λέτε;

Ναί είχαμε (συγκεκριμένα το agv gp pro).Καλά κράνη βγάζει η AGV αλλα την θεωρώ υπερκτιμημένη εταιρεία.Τωρα για τον Ιταλό έχω οχι απλά άσχημη εντύπωση,αλλα την χειρότερη.Είναι ο λόγος που δεν ξαναπηρα AGV

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ε όχι και υπερεκτιμημένη,τη στιγμή που στις περισσότερες σειρές είναι φθηνότερη από τις άλλες μάρκες...

Εγώ πάλι στον αντίποδα,έχω άριστες εντυπώσεις και από τα ίδια τα κράνη και από το σέρβις τους όσες φορές το χρειάστηκα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ε όχι και υπερεκτιμημένη,τη στιγμή που στις περισσότερες σειρές είναι φθηνότερη από τις άλλες μάρκες...

Εγώ πάλι στον αντίποδα,έχω άριστες εντυπώσεις και από τα ίδια τα κράνη και από το σέρβις τους όσες φορές το χρειάστηκα.

Η φθηνή σειρά της,δηλαδή το Κ3,Κ4,την βρίσκω ακριβή.Με λιγότερα χρήματα παίρνεις καλύτερα κράνη απο αλλες εταιρείες,πχ αντι για το Κ3 μπορείς να πάρεις το Shark s800 (τυχαίο παράδειγμα),αντι για το Κ4 μπορείς να πάρεις το suomy το vandal.Στην ακριβή της σειρά με τα ίδια χρήματα παίρνεις Arai,Shoei,x-lite,Suomy,OGK,κράνη που τα θεωρώ καλύτερα.Τωρα ολα αυτά είναι υποκειμενικά,μπορεί και να κάνω λάθος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω θα σου προτειναι και suomi πολυ καλη εταιρια και 4 αστερακια στο sharp .εγω πηγαινα για το apex angel αλλα με το που το ειδα αυτο το ερωτευτηκα ειναι και καινουργιο του 2013 .ειναι το suomi sr sport grey .

helmets_suomy_street_sr_sport_diamond_grey_side.jpg

εγω θα σου προτειναι και suomi πολυ καλη εταιρια και 4 αστερακια στο sharp .εγω πηγαινα για το apex angel αλλα με το που το ειδα αυτο το ερωτευτηκα ειναι και καινουργιο του 2013 .ειναι το suomi sr sport grey .

helmets_suomy_street_sr_sport_diamond_grey_side.jpg

ακομα ξεχασα να προσθεσω πως κρανος για τον συνοδηγο πηρα το agv k3 το οποιο ειναι κραναρα .δεν ξερω γιατι ειστε τοσο προκατοιλειμενοι καποιοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα..

οποιος λεει οτι η agv εχει χαλια support και προτεινει suomy και shark ας παει να βρει ενα καπακι ζελατινας αριστερο για το biaggi spec1r του μπατζανακη μου που δεν υπαρχει ουτε στην Ελλαδα ουτε σε ολο το ιντερνετ που ψαχναμε πριν κανα 4μηνο και να μας το φερει..

(τελικα βαλαμε γκρι για να μην το παροπλισει το κρανακι)

και να μου πει και ενα μαγαζι να εχει μια φιμε ζελατινα για ενα shark s500 που εχω για καθημερινο (η shark λεει οτι ειναι παλιο και δεν φερνει πια..)

Τροποποιήθηκε από τον parisstc

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα..

οποιος λεει οτι η agv εχει χαλια support και προτεινει suomy και shark ας παει να βρει ενα καπακι ζελατινας αριστερο για το biaggi spec1r του μπατζανακη μου που δεν υπαρχει ουτε στην Ελλαδα ουτε σε ολο το ιντερνετ που ψαχναμε πριν κανα 4μηνο και να μας το φερει..

(τελικα βαλαμε γκρι για να μην το παροπλισει το κρανακι)

και να μου πει και ενα μαγαζι να εχει μια φιμε ζελατινα για ενα shark s500 που εχω για καθημερινο (η shark λεει οτι ειναι παλιο και δεν φερνει πια..)

όταν εγω χρειάστηκα επιρρήνιο για το spec1r την επόμενη μέρα το είχε φέρει το BikeAccessories.Εδω να σημειώσω οτι το spec1r έχει καταργηθεί.Απο την άλλη η AGV έχει συγχωνευτεί με την Dainese και έχουν θέμα με ανταλλακτικά παλαιότερων μοντέλων,ασε που ο Ιταλός δεν κάνει καμία προσπάθεια να σε εξυπηρετήσει.Να φανταστεις ήθελα εσωτερική επενδυση για το gp pro και δεν βρηκα ΠΟΥΘΕΝΑ και όταν ρώτησα τον λόγο μου είπαν οτι η εταιρεία έχει θέμα με τα ανταλλακτικά.Για ζελατίνα Shark υπάρχει το Μοτο Μαρκετ,το XMoto,το Τoofast που μπορείς να ρωτήσεις.Θέλεις να σου πω άλλες εταιρείες με πολυ καλο support ?Lazer(fiber) και KBC(Vr2r και VR4R). Τροποποιήθηκε από τον warhol

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχεις ξαναπαρει ματ χρωμα; Επειδη εμενα το δικο μου (fs-10) ειναι ματ, η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τη ποιοτητα του χρωματος. Βασικα με την οψη. Καλα βεβαια αυτο ειναι προσωπικη αποψη, αλλα δες το και αυτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ πάντως ρε φίλε δεν έιχα κανένα θέμα όσο αφορά αξεσουάρ,και στο k3 και στο grid.τώρα όπως είπες και συ,είναι υποκειμενικό ποια εταιρία είναι καλύτερη.Σαφέστατα ο καθένας υποστηρίζει την μαρκα του. ^_^

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα μου πήρε δώρο η κοπελλιά το KBC VR.To δοκίμασα σήμερα το βράδυ στην Αττική οδό σε ταχύτητα των 230 χιλιομέτρων περίπου.Ήταν σταθερό,δίχως στροβιλισμούς.Η εφαρμογή του ειναι πιο σφιχτή απο οτι τα υπόλοιπα κράνη που είχα κατα καιρούς.Το βάρος σχετικά καλό,δεν είναι βαρύ αλλα θα το ήθελα ενα κλίκ πιο ελαφρύ.Η εσωτερική επένδυση φαίνεται ποιοτική.Το μειονέκτημα ειναι οτι μονο τα μαξιλαράκια στα μάγουλα ειναι αφαιρούμενα και όχι όλο το εσωτερικο.Εν κατακλείδι μου αρέσει και ειναι αρκετά ποιοτικό.

Τροποποιήθηκε από τον warhol

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να αγοράσω κράνος μέχρι 300 ευρώ το πολυ εάν υπάρχει και πιο οικονομικό αλλά να μην χάνει σε ασφάλεια θα ήθελα να το ξέρω , περιμένω τις προτάσεις σας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γεια bell κοιταξες?? εγω προσφατα αγορασα ενα και ειμαι πολυ ευχααριστημενος, φοβερη ποιοτητα..!!!

εχουν και προσφορες αυτη την περιοδο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bell,HJC,Shark,X-Lite είναι κάποιες επιλογές.

Έχεις δοκιμάσει κάποια ώστε να ξέρεις ποια ταιριάζουν στο σχήμα του κεφαλιού σου;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bell,HJC,Shark,X-Lite είναι κάποιες επιλογές.

Έχεις δοκιμάσει κάποια ώστε να ξέρεις ποια ταιριάζουν στο σχήμα του κεφαλιού σου;

δεν εχω δοκιμασει κανενα θα πρεπει να παω αλλα μενω στο κορωπι ξερετε κανενα μεγαλο καταστημα με ποικιλια εδω γυρω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω να αγοράσω κράνος μέχρι 300 ευρώ το πολυ εάν υπάρχει και πιο οικονομικό αλλά να μην χάνει σε ασφάλεια θα ήθελα να το ξέρω , περιμένω τις προτάσεις σας

πεταξου μεχρι την Μιχαλακοπουλου στο Arai store εχει προσφορα τα Chaser στα 350,λιγο παραπανω αλλα θα καταλαβεις το γιατι μολις το φορεσεις,αν σου κανει καποιο παρτο χθες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν εχω δοκιμασει κανενα θα πρεπει να παω αλλα μενω στο κορωπι ξερετε κανενα μεγαλο καταστημα με ποικιλια εδω γυρω?

Αν μπορείς να πεταχτείς Καλλιρόης ή Μιχαλακοπούλου,θα είναι καλύτερα.Εκεί θα τα βρεις όλα μαζεμένα,θα δοκιμάσεις μεγέθη,θα δεις από κοντά ποιο σε πείθει περισσότερο και θα παζαρέψεις τιμές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχει πολλά μοτομάγαζα και θα βρεις ο,τιδήποτε έχει σχέση με μοτο :_thumbsup:

εκει στην μιχαλακοπουλου εννοεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα