Jump to content
xampos

BMW R 1200 GS vs Ducati Multistrada 1200 S

Recommended Posts

Συγνωμη κιολας απλα μου φανηκαν πολλα τα σχεδον 16000...!Απλη περιεργεια και μονο!

22000+ έχει αρχική με αυτά που φοράει πόσο να το έβαζε ρε friends; :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αφου ξερεις βρε Αντωνη,ως συνηθως...ο Ελληνας αγοραστης θελει ΤΟ καλυτερο ΤΟ πληρεστερο ΤΟ ασπαστο ΤΟ ακυκλοφορητο ΤΟ τεφαρικι με....ΤΗΝ χαμηλοτερη ξεφτιλα τιμη ευκαιρια :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφου ξερεις βρε Αντωνη,ως συνηθως...ο Ελληνας αγοραστης θελει ΤΟ καλυτερο ΤΟ πληρεστερο ΤΟ ασπαστο ΤΟ ακυκλοφορητο ΤΟ τεφαρικι με....ΤΗΝ χαμηλοτερη ξεφτιλα τιμη ευκαιρια :)

Έτσι έτσι :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να υποθέσω ότι το πιο ψηλό τιμόνι που φοράει το δικό μου(after market) δυσκολεύει το στρίψιμο περισσότερο;

Δεν τα ειπαμε αυτα? :rtfm::shades: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φλαντζα κεφαλής + πρόβλημα στα ηλεκτρονικα

Εγώ πάντως τραβιέμαι με μια μικρη μεν αλλά σπαστική διαρροή στο μπροστινό δοχείο του υγρού φρένων.

Όσο για τα ηλεκτρονικά που αναφέρει ο φίλος όντως σε κάποια ατομα εχει τύχει να τους σβήνουν τα φώτα οταν αναβει η ρεζέρβα και καποιοι ειχαν προβλημα με το μαμά συναγερμό (Δεν έσβυνε το λαμπάκι του immobilaizer μετά το 24 ωρο με αποτέλεσμα να μένουν απο μπαταρία).Έχει γίνει και μια ανακληση στα ρουλεμαν τιμονιου.Τέλος η ΚΤΜ εχει εφιστησει την προσοχη στους ιδιοκτητες προκειμενου να ελεγχουν τα λάδια.Αναφέρει η ιδια η εταιρεια πως καποια μοντέλα μεχρι τα 5000κμ ενδεχεται να τσιμπάνε λιγο σε κάψιμο λαδιου.Αυτααααααα

Αν θυμηθώ και κατι άλλο θα το αναφέρω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να υποθέσω ότι το πιο ψηλό τιμόνι που φοράει το δικό μου(after market) δυσκολεύει το στρίψιμο περισσότερο;

To χαμηλοτερο δινει καλυτερο γκριπ στις στροφες ......................

gx25.jpg

ειτε μοταρντιστικα ....

2012-Pikes-Peak-Hillclimb-IMG_2891.jpg?g2_GALLERYSID=TMP_SESSION_ID_DI_NOISSES_PMT

ειτε σουπερσπορταδικα ....

carlin-dunne-ducati-spider-grips-pikes-peak8.jpg

Αλλα χανει τουρισταδικα ,που ειναι ο χαρακτηρας της μηχανης.

Ειναι ανετο μηχανακι και δεν αξιζει να το γ@μισεις για να βγαλεις παραπανω απο οσα δινει γουστα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε αδερφε το εξηγησα παρακατω πως ειχα την εντυπωση πως το πηρε γυρω στα 12000 και γιαυτο μου φανηκε περιεργο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομιζω πως ουτε σωστο ειναι ουτε μΕ αρεσει να συζητιεται το ποσο πηρα την μηχανη μου, δεν το εχω αναφερει καπου δημοσια ποσο την αγορασα .Συνεπως δεν το ξερει και κανενας .Μπορει να μου την εκανε και δωρο ο μπαμπας μου η η μαμα μου . Και στο κατω κατω εγω αν ηξερα οτι ο ταδε πηρε μια μηχανη 22.000 ευρω ,9 χιλιαρικα δεν θα το ανεφερα ετσι δημοσια . Μπορει ο αλλος να θελει να βγαλει χρηματα ,να πηρε κατι φθηνο και να το πουλαει ακριβα ,εμενα δεν με αφορα .

Επισης το ποσο πηρε καποιος μια μηχανη δεν συνδεεται με κανεναν τροπο με το ΠΟΣΟ την πουλαει . Ο νομος της αγορας ειναι ξεκαθαρος . Οσο θελει πουλαει ο καθενας .

21990 ειχε καινουργια η μοτο μου και εχει τουλαχιστον 2.000 ευρω extra . Αν την δινω ακριβα να μην φυγει ,ευκαιριες υπαρχουνε στην αγορα πολλες.

Εντελως φιλικα φιλε stzog ολα αυτα χωρις ιχνος παρεξηγησης αλλα νομιζω αρκετα σταθηκαμε σε αυτο το θεμα και δεν λεει :) .Επισης για μερικους που νομιζετε πως αρπαζομαι (mentalray ) ,δεν ειναι ετσι,αυτος ειναι ο τροπος μου ρε φιλε .Η αληθεια ειναι πως με πειραξε λιγο που ο Στελιος ποσταρισε την αγγελια μου αλλα αυτο ειναι ολο,το ξερω πως το εκανε για χαβαλε αλλα κοιτα να δεις που εγινε θεμα χωρις λογο και πρεπει να δινω και εξηγησεις !

Η μηχανη αυτη τη στιγμη ειναι στην κατοχη μου και μπορει να μεινει και για χρονια ακομα :mB_kalo_e:

Τροποποιήθηκε από τον xampos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

To χαμηλοτερο δινει καλυτερο γκριπ στις στροφες ......................

ειτε μοταρντιστικα ....

ειτε σουπερσπορταδικα ....

Αλλα χανει τουρισταδικα ,που ειναι ο χαρακτηρας της μηχανης.

Ειναι ανετο μηχανακι και δεν αξιζει να το γ@μισεις για να βγαλεις παραπανω απο οσα δινει γουστα..

Εχω την εκδοση touring που εχει το τιμονι εμφανως πιο ψηλα απο την sport εκδοση . Θελω το ιδιο τιμονι που εχω τωρα να το κατεβασω και να το φερω στα μετρα της sport εκδοσης . Γινετε? Αλλαζω τα καβαλετα του τιμονιου και ολα ΟΚ ?

Μονο αυτο θελω,τιποτα το ακραιο ,δεν νομιζω να χασει τις τουριστικες της δυνατοτητες η μηχανη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω την εκδοση touring που εχει το τιμονι εμφανως πιο ψηλα απο την sport εκδοση . Θελω το ιδιο τιμονι που εχω τωρα να το κατεβασω και να το φερω στα μετρα της sport εκδοσης . Γινετε? Αλλαζω τα καβαλετα του τιμονιου και ολα ΟΚ ?

Μονο αυτο θελω,τιποτα το ακραιο ,δεν νομιζω να χασει τις τουριστικες της δυνατοτητες η μηχανη.

ρε φιλε δεν υπαρχουν διαφορες στα καβαλετα ,ουτε στα τιμονια μεταξυ τουρινγκ και σπορ εκδοσης του '' s " ,my 2010-2012

Οι διαφορες ειναι στα καρμπον που εχει το σπορ αντι των πλαινων βαλιτζων του τουρινγκ και στο μαυρο χρωμα αντι λευκο/κοκκινο των τουρινγκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε φιλε δεν υπαρχουν διαφορες στα καβαλετα ,ουτε στα τιμονια μεταξυ τουρινγκ και σπορ εκδοσης του '' s " ,my 2010-2012

Οι διαφορες ειναι στα καρμπον που εχει το σπορ αντι των πλαινων βαλιτζων του τουρινγκ και στο μαυρο χρωμα αντι λευκο/κοκκινο των τουρινγκ.

Τοτε κατι εχω καταλαβει λαθος, το τιμονι μου γιατι ειναι ΑΡΚΕΤΑ πιο ψηλα απο το τιμονι του captain slow ??

Εχει κανει μ@λακια ο προηγουμενος ιδιοκτητης?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η εχει ψηλοτερα καβαλετα (after market )το δικο σου ,η εχει χαμηλοτερο τιμονι του captain .Χαμηλοτερα καβαλετα δεν παιζουν γιατι βρισκει το τιμονι στο ντεποζιτο.

Τροποποιήθηκε από τον ΩΡΙΩΝ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η εχει ψηλοτερα καβαλετα (after market )το δικο σου ,η εχει χαμηλοτερο τιμονι του captain .Χαμηλοτερα καβαλετα δεν παιζουν γιατι βρισκει το τιμονι στο ντεποζιτο.

του Captain ειναι μαμα .

Εντομεταξυ και εγω και ο Ντενης νομιζαμε πως ετσι ειναι η εκδοση τουρινγκ απο την μανα της και δεν δωσαμε σημασια, φανηκε η διαφορα στο υψος του τιμονιου απο την πρωτη μερα που το ειδαμε πριν το παρουμε .Ετσι οπως το υπολογιζω το δικο μου ειναι τουλαχιστον 8 εκατοστα πιο ψηλα !!!

Μαλλον εχει βαλει ο προηγουμενος ιδιοκτητης καβαλετα !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να έχει φέρει το τιμόνι πιο όρθια (άρα πιο πάνω) πάνω ο προηγούμενος για να χωράει η φραπεδοθήκη, παίζει;

:P :P :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να έχει φέρει το τιμόνι πιο όρθια (άρα πιο πάνω) πάνω ο προηγούμενος για να χωράει η φραπεδοθήκη, παίζει;

:P :P :P

Φιλε παιζει πολυ ασχημα ομως !!! Τον εχω ικανο να το εχει κανει για αυτον τον λογο :shock: :shock: :shock: . Θεε μου , εχω ενα Chooper και δεν το ξερω :shock: :shock:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:shock: :shock: :shock: . Θεε μου , εχω ενα Chooper και δεν το ξερω :shock: :shock:

κι αν δεν παει και μια οπως λες...την πατησες...scooter το κοβω και βλεπω δακτυλο τού Σαββα στο Καρπενησι...χαχαχαχαχαχαχα :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε παιζει πολυ ασχημα ομως !!! Τον εχω ικανο να το εχει κανει για αυτον τον λογο :shock: :shock: :shock: . Θεε μου , εχω ενα Chooper και δεν το ξερω :shock: :shock:

Αν είναι αυτό, παίρνω όσκαρ τηλεδιάγνωσης λέμε............

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

του Captain ειναι μαμα .

Εντομεταξυ και εγω και ο Ντενης νομιζαμε πως ετσι ειναι η εκδοση τουρινγκ απο την μανα της και δεν δωσαμε σημασια, φανηκε η διαφορα στο υψος του τιμονιου απο την πρωτη μερα που το ειδαμε πριν το παρουμε .Ετσι οπως το υπολογιζω το δικο μου ειναι τουλαχιστον 8 εκατοστα πιο ψηλα !!!

Μαλλον εχει βαλει ο προηγουμενος ιδιοκτητης καβαλετα !!

εδω πρεπει να εισαι

phpVpTWUp.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mπορει να με ξεγελαν οι φωτο που εχεις βαλει στην αγγελια , αλλα νομιζω οτι αν το συγκρινεις με αλλα φαινεται οτι το δικο σου τιμονι ειναι ποιο ψηλα .

Πρεπει να εχει δικιο ο Παναγιωτης .

Τροποποιήθηκε από τον Panag

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν παιζει να ειναι γυρισμενο πανω το τιμονι ,γιατι καθρεφτες και χουφτες ,φωλιαζουν με δοντακι μεσα σε τρυπες του τιμονιου και μετακινουνται μαζι του.Αρα αν το γυρισεις προς τα πανω θα γυρισουν και οι καθρεφτες και θα βλεπεις το φεγγαρι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

8cm;;; Και δεν εχουν θεμα τα καλωδια σου; (γιατι ντιζα δεν πρεπει να εχει πουθενα το multi)

Ή ειναι "λασκα" ειναι τα μαμα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα