Jump to content
themata

MotoGP 2013 > Motorrad Grand Prix Deutschland, Sachsenring

MotoGP Sachsenring  

43 ψήφοι

1. 1. 1η θέση

2. 2. 2η θέση

3. 3. 3η θέση

Recommended Posts

ο πεντροζα θα φυγει μπροστα και μετα τα μισα του αγωνα,θα τον περασει διαδοχικα ο ροσσι και ο μαρκεθ με συνεπεια να βρομισει ο αερας της πιστας απο την ευκηλια του πεντροσα.ο κρατσλοου μην μπορωντας να μυριζει την αμπουλα θα κανει ενα μπραφ,αλλα δεν θα τον παρει ολο ευθεια με συνεπεια να γινει σανντουιτς με τον πεντροσα και να γεμισει μουσταρδα.μετα απο αυτο θα πιασει μια βροχη να ξεπλυθουν ολοι,να πανε και μπιμπελα σπιτια τους που θα εχει φτιαξει κατασταση ο μπατλερ μπραντλ.απε εξω απο το τραπεζι τα ducati σαν σκυλακια θα περιμενουν τα αποφαγια,με τα καλυτερα να τα παιρνει ο hayden λογω οτι απο τα πολλα event που παει στους μπουφεδες εχει εμπειρια.τελος λατζα θα κανει ο εσπαργαρο γιατι μια ζωη τον εχουν στην αδικια με την αρτιστα που καβαλαει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα ειναι στον Γιατρο και τον Κρατς. Μακαρι να παλεψουν αλλα δυσκολο. Για upgrades/parts δυσκολο. Του χρονου μαλλον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Valentino Rossi ολοκλήρωσε τα δεύτερα ελεύθερα στην πίστα του Sachsenring στην πέμπτη θέση, ωστόσο η διαφορά του από την κορυφή διαμορφώθηκε μόλις στα 0.365δ.. Ο Ιταλός θρύλος όμως, πιστεύει ότι χρειάζεται να κάνει ακόμα ένα βήμα μπροστά - με το στήσιμο της M1 του - ώστε να είναι σε θέση να πετύχει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο φετινό Πρωτάθλημα!

"Είμαι αρκετά χαρούμενος, διότι είμαι γρήγορος, ο ρυθμός μου δεν είναι άσχημος και είμαστε κοντά στην κορυφή", άρχισε να λέει ο Ιταλός άσος της Yamaha. "Πρέπει όμως να βελτιωθούμε κι άλλο. Υπάρχουν κάποιοι τομείς που δεν νιώθω άνετα. Δοκιμάσαμε μερικές αλλαγές, αλλά δεν βελτιώθηκα. Είμαι χαρούμενος με το στήσιμο, αλλά αν θέλουμε να παλέψουμε για τη νίκη, πρέπει να κάνουμε ακόμα ένα βήμα!"

Στη συνέχεια πρόσθεσε: "Απ' ότι φαίνεται, όταν η πίστα είναι πιο ζεστή, έχουμε και περισσότερα προβλήματα, ειδικά μετά από 10-15 γύρους. Είναι δύσκολο για εμάς να χρησιμοποιήσουμε το σκληρό ελαστικό και με το μαλακό η μοτοσυκλέτα κουνάει πολύ. Όπως και να 'χει, δεν είμαστε τόσο μακριά από την κορυφή. Πέντε ή έξι από τους οδηγούς εδώ έχουν καλό ρυθμό και θα είναι ενδιαφέρουσα η αυριανή ημέρα". Ένας από τους αναβάτες που ήταν μπροστά από τον Rossi δεν θα είναι στη σχάρα εκκίνησης της Κυριακής...Jorge έκανε κάτι μαγικό στο Assen και το να πέσει σήμερα στο ίδιο σημείο, ήταν πολύ άσχημο", είπε ο Vale. "Ελπίζω να μην έχει πάθει μεγάλη ζημιά η πλάκα και να επιστρέψει το συντομότερο δυνατό!"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

MotoGP Free Practice Nr. 2 Classification 2013

Sachsenring, Friday, July 12, 2013

1 6 Stefan BRADL GER LCR Honda MotoGP Honda 291.5 1'22.030

2 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 290.7 1'22.239 0.209 / 0.209

3 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 289.8 1'22.251 0.221 / 0.012

4 99 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Racing Yamaha 288.3 1'22.252 0.222 / 0.001

5 46 Valentino ROSSI ITA Yamaha Factory Racing Yamaha 288.0 1'22.395 0.365 / 0.143

6 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 286.8 1'22.572 0.542 / 0.177

7 41 Aleix ESPARGARO SPA Power Electronics Aspar ART 276.1 1'22.763 0.733 / 0.191

8 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 287.2 1'22.850 0.820 / 0.087

9 19 Alvaro BAUTISTA SPA GO&FUN Honda Gresini Honda 289.0 1'22.976 0.946 / 0.126

10 29 Andrea IANNONE ITA Energy T.I. Pramac Racing Ducati 286.0 1'23.008 0.978 / 0.032

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πεφτουν απο μπροστινο ,πεφτουν απο πισινο ,πεφτουν και με τα δυο ,τι διαολο μηπως ειχαν δικιο τελικα για τα λαστιχα ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτή η κατηφορική ανοιχτή δεξιά έχει φάει πολύ κόσμο. Και πέρσι τα ίδια.

Εν το μεταξύ δεν πέφτουν οι χρόνοι απο χθες κάτω απο το 1:22. Ο λορένζο ακόμα δεύτερος είναι. Θ' αφήσουν κενή θέση στην εκκίνηση; :mB_kalo_e:

Εσπάργκαρο θεέ... πάρε την ΠΑΕ! Δώστε του το μηχανάκι του λορένζο να γελάσουμε λίγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν συνεχισει ετσι βλεπω να ξεκινανε 5-6 μηχανακια μονο

πολλη πτωση

ο μικρος πηρε φορα

για να δουμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μου φαινεται η aprilia εχει αρχισει και σκαλιζει τα μπλε ΑΡΤ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Pedrosa έφυγε απο την Πιστα με ελικόπτερο για περισσότερες εξετάσεις σε νοσοκομείο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φωτιά το Πρωτάθλημα λέμεεεεε!! Γιατρέ Podium σήμερα! Σταθερός και γρήγορος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φωτιά το Πρωτάθλημα λέμεεεεε!! Γιατρέ Podium σήμερα! Σταθερός και γρήγορος!

Οι ισπανοι βγηκαν off, ειναι η ευκαιρια του για δευτερο συνεχομενο βαθρο.

GO Vale Gooooo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μεχρι στιγμης ετσι ειναι οι αγωνες.και ο ροσσι σε κανα 2 αγωνες δεν τερματισε.μεχρι του τελους του πρωταθληματος θα δουμε πολλα.η πλακα ειναι να ριξει καμια μπορα αυριο και να γινουν ολα κωλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O Vale δείχνει πολύ πιο άνετος πάνω στη μηχανή του και φυσικά πιο γρήγορος. Πάμε για το back to back!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι πεφτουν ολοι??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι και μένα παρακαλώ να μου το εξηγήσει αυτό κάποιος!!!

http://www.sportlemon.tv/20130712/vv51df9f490be5e7.62480650-603342.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι πεφτουν ολοι??

Όσο θυμάμαι το Saschering πάντα έπεφταν αρκετοί. Φέτος βέβαια έχει γίνει χαμός. Μάλλον θα έχει να κάνει με την απόδοση των ελαστικών σε σχέση με τις θερμοκρασίες.

Πέρα από τις πτώσεις στο FP4 έβλεπα συνεχή γλυστρίματα πίσω που σε κάποιες περιπτώσεις οδήγησαν σε αυτά τα άσχημα high side.

ΥΓ. Να σημειώσω για άλλη μια φορά την απίστευτη απόδοση του Espargaro.

Τροποποιήθηκε από τον wolf31

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πρώτος στις κατατακτήριες ο Μαρκέζ, δεύτερος ο Κρατσλοου και τρίτος ο Ροσσι.

Αύριο είναι πολύ ανοιχτό. Προσωπικά βλέπω Ροσσι-Μαρκεζ-Καλ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Rossi

Marquez

Crutchlow

Για να δουμε τι θα κανει ο Bradl. Θελει podium μεσα στο σπιτι του σαν τρελος.

Μακαρι να ευχαριστηθουμε αγωνα αυριο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω βλεπω δυνατη μαχη με ροσι μαρκεζ κρατσ

αντε παναγια μου μπας και δουμε τιποτα της προκοπης :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη ειμαι Χαλκιδικη, τι ωρα ειναι αυριο ο αγωνας μπας κ θυμιθω κ γυρισω σπιτι πριν τν εναρξη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα