Jump to content
Sign in to follow this  
nuntius

Πρόβλημα με youtube

Recommended Posts

Για ρίχτε αγόρια και κορίτσια συνγκομπιουτεράδες καμία ιδέα.

Σύμπτωμα: το youtube τα βλέπει όλα. Παγώνει συνέχεια το browser ακόμα και όταν δεν κάνω HD αναπαραγωγή αλλά πχ 800x600. Αρκετά συχνά crashαρει ο flash player. Άλλες φορές έχω εικόνα και όχι ήχο. Πατάω το full screen και ανοίγει μαύρο, δουλεύει μετά απο 1-2 άνοιξε κλείσε. Και κολάει.

Κάρτα γραφικών δεν είναι. Είναι καινούργια, μπήκε μετά την εμφάνιση του προβλήματος, και ήταν αναβάθμιση απο 256 σε 1 GB. Mε τους drivers της και όλα της (όπως drivers έχουν περαστεί και για τις δύο 23άρες οθόνες που είναι στο σύστημα.

Ram επίσης, αναβαθμίστηκε απο 2 σε 4 GB (με χρονισμό στα 800) μετά το πρόβλημα.

Eκδόσεις flash player έχουν δοκιμαστεί 2-3, τώρα είναι εγκατεστημένη η τελευταία.

Βίντεο (όχι stream) παίζει κανονικότατα.

Το κάνει με όλους τους browsers.

Τα drives είναι όλα SATA, επεξεργαστής AMD ATHLON 4200 64bit με windows 7 64bit.

Θα πόνταρα στο flash αλλά η λύση? (εφόσον έχω δοκιμάσει 2-3 εκδόσεις και τίποτα..?)

Any idea? :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αφου εχεις τη τελευταια εκδοση θα σου ελεγα να δοκιμασεις να βλεπεις τα βιντεο με html. Πηγαινε στο youtube και μετα εδω: https://www.youtube.com/html5

Πατα εισοδος στη δοκιμη του html5 και κανε επανεκκινηση τον περιηγητη σου. Στη συνεχεια δες αν διορθωθηκε και πες μου σχετικα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχεις προσθετα εγκατεστημενα; Aν ναι ποια. Win 7 εχεις;

Τροποποιήθηκε από τον klaipelas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πατα control alt delete :blink:

Έχεις μπεί στο νόημα bro!!!

Εχεις προσθετα εγκατεστημενα; Aν ναι ποια. Win 7 εχεις;

Win7 όπως είπαμε, ναι. Πρόσθετα σε ποιόν browser? Το πρόβλημα υπάρχει σε όλους..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άγγελε 99.9% είναι θέμα flash. δυστυχώς θέλει ξήλωμα και γερό.

το 0.01% το κρατάω για να έφαγε σκάλωμα ο driver της νέας κάρτας γραφικών με κάποιο update....για το 0.01% δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το hardware acceleration στα settings του flash player μέσα στο youtube.

για δώσε feedback και θα το ψάξω κι άλλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άγγελε 99.9% είναι θέμα flash. δυστυχώς θέλει ξήλωμα και γερό.

το 0.01% το κρατάω για να έφαγε σκάλωμα ο driver της νέας κάρτας γραφικών με κάποιο update....για το 0.01% δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το hardware acceleration στα settings του flash player μέσα στο youtube.

για δώσε feedback και θα το ψάξω κι άλλο

Thanx George! Το θέμα είναι οτι το πρόβλημα είχε αρχίσει με την παλιά κάρτα και δεν έφτιαξε ούτε με την καινούργια. Flash player έχω δοκιμάσει άλλες εκδόσεις αλλά το πρόβλημα παραμένει.. Το acceleration δεν το σκέφτηκα, το τσεκάρω και ενημερώνω..

EDIT: no better with hardware acceleration..

Τροποποιήθηκε από τον nuntius

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εφόσον το hardware acceleration δε δούλεψε τότε δεν έχει να κάνει με κάρτες γραφικών ή εγκατάσταση των windows γενικότερα. Είναι καθαρά σκάλωμα στον flash.

Δυστυχώς δε ξέρω σε πόσο μεγάλο ξήλωμα παίζει να πρέπει να φτάσεις για να διορθωθεί.

το ccleaner το δοκίμασες για καμιά επιδιόρθωση στη registry?

πριν πάμε στη λύση του φορμάτ δοκίμασε να σβήσεις όλα τα adobe προγράμματα. μετά από τα depositories sto sys32 όλα τα κλειδιά της adobe. ακόμα και του reader, air, shockwave player και ότι άλλο της adobe έχει μείνει σαν σκουπίδι πίσω.

αν σου φαίνονται πολλά και περίπλοκα...ρίξε ένα format :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν σου φαίνονται πολλά και περίπλοκα...ρίξε ένα format :P

Ή άστο όπως είναι!

Και πέρα απο την πλάκα δεν θα μπώ στη διαδικασία απεγκατάστασης - επανεγκατάστασης photoshop, illustrator, flash, flash player, dreamweaver, reader. Koυράστηκα και μόνο που τα έγραψα! Μπορώ να ζήσω και χωρίς youtube!

Thanx boyz! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, στείλτε μου κάνα λινκ με πρόγραμμα που να μετατρέπω τα DVD (θυμάστε τι είναι αυτό??) σε avi ή mpeg4, άρα και να μικραίνω το μέγεθος του αρχείου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατ' αρχήν να μεταφερθεί στον σκληρό ως αρχείο και έπειτα να το επεξεργαστώ όπως θέλω (και να το γράψω σε δισκάκι....)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τον τελευταιο καιρο εχω και εγω ενα θεμα...οταν ανοιγω γενικα καμια σελιδα που εχει πολεες φωτο η σελιδες για να ακουσω live μουσικη καποιες φορες που πεταει ενα μηνυμα οτι παρουσιασε ενα προβλημα ο flash player και πρεπει να κλεισω τις σελιδες. youtube βλεπω κανονικα αλλα εχω παρατηρησει οτι μου το κανει μονο με το mozilla. μην φανταστειτε συνεχεια μια φορα τη βδομαδα και αν... τωρα το pc ειναι σχετικα καινουργιο 2,5 ετων.δεν γραφω χαρακτηιστηκα γιατι βαριεμαι να τα βρω...

τι σκαλωμα λετε να τρωει?συνηθως οταν ανοιγω πολλες σελιδες το κανει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα