Jump to content
themata

MotoGP 2013 > Iveco TT Assen, The Netherlands

Asse, Netherlands  

56 ψήφοι

1. 1. 1η θέση

2. 2. 2η θέση

3. 3. 3η θέση

Recommended Posts

Δυστυχως χανει τον αγωνα.....Και οι δυο επομενοι θα ειναι πολυ επιπονοι με τις στροφες στη μερια του σπασιματος. Η τυχη χαμογελαει στον κοντοπουτανο. Ολοι βουντου να πεσει! :P

μεχρι κ ο Θεος του δινει βοηθεια μπας κ δει πρωταθλημα!!!! χαχαχαχα :rotfl: :rotfl: :rotfl:

παρ' ολα αυτα μπορει κ να το χασει απο κανεναν μαρκεθ.... :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

http://www.motogrand...t.aspx?id=14555

MotoGP Free Practice Nr. 2 Classification 2013

Assen, Thursday, June 27, 2013

1 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 282.0 1'47.617

2 46 Valentino ROSSI ITA Yamaha Factory Racing Yamaha 285.8 1'47.869 0.252 / 0.252

3 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 289.9 1'48.240 0.623 / 0.371

4 6 Stefan BRADL GER LCR Honda MotoGP Honda 281.5 1'48.594 0.977 / 0.354

5 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 290.6 1'48.682 1.065 / 0.088

6 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 290.0 1'48.682 1.065

7 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 288.3 1'48.761 1.144 / 0.079

8 9 Danilo PETRUCCI ITA Came IodaRacing Project Ioda-Suter 280.4 1'49.031 1.414 / 0.270

9 68 Yonny HERNANDEZ COL Paul Bird Motorsport ART 273.0 1'49.129 1.512 / 0.098

10 70 Michael LAVERTY GBR Paul Bird Motorsport PBM 273.6 1'49.438 1.821 / 0.309

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:shock:

κρίμα...

μα πότε θα δούμε ένα πλήρες, ολοκληρωμένο πρωτάθλημα με όλους τους αγωνιζόμενους ετοιμοπόλεμους??? :thumbsdown:

ΠΟΤΕ διοτι ειναι μεσα στους αγραφους κανονες του αθληματος τετοιοι τραυματισμοι....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κρίμα ρε γμτ για τον Γιώργη ότι και να λέγεται τον συμπαθώ πάρα πολύ, το γκαντέμιασε που έλεγε ότι είχε πέσει τις τελευταίες 2 φορές και θα είναι κρίμα να χάσει το πρωτάθλημα (γιατί εκεί πήγαινε καρφωτός) για αυτή την ατυχία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατι γινεται σαββατο ο αγωνας?

O πρωταρχικός λόγος λέγεται πως είναι για θρησκευτικούς λόγους. Η περιοχή θεωρείται παραδοσιακά θρησκεύομενη, ιδιαίτερα την δεκαετία του ΄30 και νομίζω ότι ανήκουν στους Προτεστάντες/Διαμαρτυρόμενους. Έτσι όταν ξεκίνησε το AssenTT το 1925 οι αγώνες γινόταν Σάββατο. Στην πιο σύγχρονη εποχή πάντως γίνεται Σάββατο για να μη χαλάσει η παράδοση που το θέλει από τότε να γίνεται Σάββατο και δε νομίζω να συντρέχει κάποιος θρησκευτικός λόγος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

η πτωση του λορενθο...

http://dai.ly/x11bmpp

Τροποποιήθηκε από τον zentakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ω ρε πστμ, τον έριξε άσχημα... και έδειχνε να πονάει πολύ

καλές οι συμπάθειες και οι αντιπάθειες στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι για να έχουμε να λέμε,

αλλά πέρα από αυτό, τέτοια σκηνικά ούτε στον χειρότερο εχθρό μου...

περαστικά, καλή ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στους αγώνες εύχομαι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καμια λαμπαδιτσα να παει να αναψει ο Ντανης..και οχι ισαμε το μποι του..ας δωσει κατι παραπανω.Αυτη η πτωση μπορει να σημαινει τιτλο γιαυτον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κρίμα πραγματικά... Αψυχολόγητο θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πλησίασε τόσο την άσπρη, αλλά εντάξει

πιστεύω εκείνη την ώρα είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα απ' ότι φαίνονται στο βίντεο :D

Κάτι πολύ καλό βέβαια είναι ότι επιτέλους το κανάλι του MotoGP

ανέβασε τη πτώση στο Youtube. Όχι σαν τις άλλες φορές που "κατέβαζαν" ότι αντίστοιχο βιντεάκι "ανέβαινε".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

O πρωταρχικός λόγος λέγεται πως είναι για θρησκευτικούς λόγους. Η περιοχή θεωρείται παραδοσιακά θρησκεύομενη, ιδιαίτερα την δεκαετία του ΄30 και νομίζω ότι ανήκουν στους Προτεστάντες/Διαμαρτυρόμενους. Έτσι όταν ξεκίνησε το AssenTT το 1925 οι αγώνες γινόταν Σάββατο. Στην πιο σύγχρονη εποχή πάντως γίνεται Σάββατο για να μη χαλάσει η παράδοση που το θέλει από τότε να γίνεται Σάββατο και δε νομίζω να συντρέχει κάποιος θρησκευτικός λόγος

Ακριβώς έτσι.

Αν όντως υπήρχαν,ακόμα,θρησκευτικοί λόγοι θα έτρεχαν και τα SBK Σάββατο.Τρεχουν όμως Κυριακή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κριμα για τον λορε.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρια για τον κοντο να παρει πρωταθλημα.

Ο ροσσης και ο καλ πρεπει να ανεβουν για να μην παρει πολλους βαθμους ο 26.

και τελος ενα κουιζ για δυνατους λυτες: ΑΝ δωσουν το μηχανακι του ΛΟΡΕ στον ΚΑΛ, θα πρεπει να φοραει και μοτερ του ΧΟΡΧΗ ή μπορουν να βαλουν ενα αλλο ή εστω του ΚΑΛ; Εδω σας θελω :-P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Νομίζω ότι είχα υπερβολική εμπιστοσύνη. Την ώρα της πτώσης πήγαινα πολύ γρήγορα κι ένιωθα πολύ δυνατός, όμως οι συνθήκες δεν ήταν οι καταλληλότερες για να έχει κανείς υπερβολική σιγουριά"

http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=14563

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ακριβώς έτσι.

Αν όντως υπήρχαν,ακόμα,θρησκευτικοί λόγοι θα έτρεχαν και τα SBK Σάββατο.Τρεχουν όμως Κυριακή

Είχα την ίδια απορία μέχρι πριν κάποια χρόνια.

Την απορία αυτή όμως μου την έλυσαν Ολλανδοι που έζησα μαζί τους κάποιες ημέρες και η λύση είναι πολύ απλή. Οι Ολλανδοι πίνουν περισσότερο από όλους τους λαούς της Ευρώπης και όταν έχει αγώνα ακόμα περισσότερο. Διάλειμμα από το ποτό κάνουν μόνο για μια σουπιτσα 'γκουλας' κατά τις 12 το μεσημέρι..

Αν ο αγώνας γινόταν Κυριακή δεν θα πήγαινε κανείς ξεμέθυστος για δουλειά τη Δευτέρα.

Αυτή είναι η εξήγηση που μου έδωσαν και αυτό που ειδα με τα μάτια μου και έζησα εγώ.

Όσον αφορά τον αγώνα θα έλεγα οτι ο Λορενθο έχασε καθε πιθανότητα που ειχε πιστεύω για πρωτάθλημα εκτός και ανακατέψει την τράπουλα πολύ καλά ο Μαρκεζ , ο Ροσι, Κρατσλου και ο Μπαουτιστα στους επόμενους αγώνες..

Η τυχη δινει αλλη μια ευκαιρια στον Ντανι να κερδισει ενα πρωταθλημα... Θα την αξιοποιήσει αραγε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εγω αυτο ξερω . Παλιοτερα ισχυε αυτο που ειπε ο Μεσσερ και στην νεοτερη εποχη αυτο που ειπε ο Νικολας

Τροποποιήθηκε από τον larisa-marios95

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και τελος ενα κουιζ για δυνατους λυτες: ΑΝ δωσουν το μηχανακι του ΛΟΡΕ στον ΚΑΛ, θα πρεπει να φοραει και μοτερ του ΧΟΡΧΗ ή μπορουν να βαλουν ενα αλλο ή εστω του ΚΑΛ; Εδω σας θελω :-P

Αν (που δεν πρόκειται με την καμία) πάρει ο Καλ το μηχανάκι του Λορε, εννοείται οτι θα τρέξει και με κινητήρα του Λορε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι εάν το πάρει φέτος ο ΝΤΑΝΙ δεν θα ειναι επειδή ειναι τυχερός αλλα επειδή θα ειναι ο συνολικά καλύτερος και πιο σταθερός φέτος.Μην βαφτιζουμε δηλαδή το οδηγικο λάθος ενός οδηγού τύχη του αντιπάλου του.Βλεπε ΡΟΣΣΙ-ΛΟΡΕΝΤΖΟ -ΠΕΝΤΡΟΖΑ το 2010,ΣΤΟΝΕΡ-ΛΟΡΕΝΤΖΟ το 2012 και παει λέγοντας.Φετος έκανε ο ΧΟΡΧΕ την πατάτα.That's racing.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι εάν το πάρει φέτος ο ΝΤΑΝΙ δεν θα ειναι επειδή ειναι τυχερός αλλα επειδή θα ειναι ο συνολικά καλύτερος και πιο σταθερός φέτος.Μην βαφτιζουμε δηλαδή το οδηγικο λάθος ενός οδηγού τύχη του αντιπάλου του.Βλεπε ΡΟΣΣΙ-ΛΟΡΕΝΤΖΟ -ΠΕΝΤΡΟΖΑ το 2010,ΣΤΟΝΕΡ-ΛΟΡΕΝΤΖΟ το 2012 και παει λέγοντας.Φετος έκανε ο ΧΟΡΧΕ την πατάτα.That's racing.

+1

αλλά είναι πολύ νωρίς να κρίνουμε το πρωτάθλημα πιστεύω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειδα την πτωση στο βιντεακι. Μεγαμη ζημια επαθε ο Χορχε και δεν τον βλεπω να επιστρεφει στους επομενους 2 αγωνες, κριμα. Χωρις να το θελει βγαζει πρωταθλητη τον κοντοπιθαρο. Γαμωτ :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής Jorge Lorenzo εγχειρίστηκε χτες αργά το βράδυ στο Γενικό Νοσοκομείο της Καταλονίας, με επικεφαλής γιατρό τον Dr. Joaquin Rodriguez και την ομάδα του. Η επέμβαση ήταν επιτυχής και κράτησε δυο ώρες.

"Ήταν μια δύσκολη αλλά επιτυχής επέμβαση", δήλωσε o Michele Zasa από την Κινητή Κλινική που έδωσε το παρόν στην εγχείριση του Jorge Lorenzo. "Βάλαμε μια πλάκα τιτανίου και οκτώ βίδες για να ασφαλίσουμε την σπασμένη κλείδα (σ.σ. είχε σπάσει σε τρια σημεία!). Ο Lorenzo έχει ξυπνήσει από την αναισθησία και τις επόμενες ώρες θα αξιολογήσουμε την κατάσταση του ασθενή και στη συνέχεια θα εκτιμήσουμε το πόσο χρόνο θα πάρει η ανάρρωσή του".

Από την πλευρά του, ο Wilco Zeelenberg σχολίασε: "Ο ίδιος ο Jorge αποφάσισε να εγχειριστεί όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και επειδή δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στο Assen, φύγαμε αεροπορικώς για την Βαρκελώνη όπου έγινε και η επέμβαση. Το χειρουργείο ξεκίνησε στις 02:00 και τελείωσε στις 04:00 τα ξημερώματα, με θετική έκβαση. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα γίνει αξιολόγηση της κατάστασης του Jorge και θα έχουμε μια πρώτη εκτίμηση για το πότε θα επιστρέψει".

http://motograndprix.gr/content.aspx?id=14564

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κρίμα για το Lorenzo. Να είναι καλά το παιδί να επανέλθει δριμύτερος.

Δεν μου αρέσει να κρίνονται νίκες και τίτλοι λόγω τραυματισμών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα