Jump to content
GHOST

να το πω ???

Recommended Posts

Δε χρειαζεται 4.τωρα πηρε Α2 αρα σε 2 χρονια το Α.

4 θα ηθελε εαν δεν ειχε κανενα

Λάθος μου τότε, δεν διάβασα καλά.

Καλύτερα τότε τα πράγματα, ο 1κ1/2 χρόνος παλεύεται να την έχεις σε ακινησία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Βασικά αν δεν κάνω τραγικό λάθος και με τα παλιά διπλώματα παράνομος θα ήταν , γιατι το Α το έπαιρνες στα 21.

Μεγειά φίλε, αλλά μην την καβαλήσεις μέχρι να το δικαιούσαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα …… δεν πρόκειται να το πουλήσεις και ούτε εγώ θα το έκανα!

Το παιδί είναι ερωτευμένο (και ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά) στο κάτω κάτω 1.5 χρόνος περνάνε αέρα! Σωστά ειπώθηκε ότι δεν έχεις εμπειρία εκμεταλλεύσου το χρόνο μέχρι να έρθει το δίπλωμα για να αποκτήσεις (είτε με την αγάπη σου σε πίστα είτε με ένα άλλο κατάλληλου κυβισμού για το δίπλωμα σου )!

Και για να λέμε και την αλήθεια όλοι έχουμε κάνει πατάτες απλά κοιτά να μην την κάνεις πιο χοντρή από αυτά που γράφεις τουλάχιστον (πολύ λίγα για συμπεράσματα αλλά…….) φαίνεται να έχεις μυαλό.

ΥΓ Μια χαρά η τιμούλα ………..

ΥΓ2 θα το χαρείς το μοτο απλά λίγο υπομονή.

ΥΓ3 Αν πάρεις κανένα 250cc για κανέναν χρόνο μετά να δεις χαρά στα σκέλια σου όταν θα καβαλήσεις νόμιμα πια το 636…………………..

Εγώ μια φορά σε ζηλεύω (με την καλή ‘έννοια )

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ………………………….

τώρα το πρόσεξα το nick σου ...... GHOST.......δεν πιστεύω να θέλεις να το παίξεις GHOST RIDER????????????

Τροποποιήθηκε από τον cris_cb

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρες φίλο με αμάξι, ξηλώσου άλλη μια 300άρα-400άρα για μονό τρέιλερ. Ή βρες φίλο με βανάκι ή πικ-απ.

Πάρε το φίλο (ας τον πούμε Μπάμπη) μεσοβδόμαδα.

- Έλα ρε, λοιπόν κερνάω μπυρωίνη άφθονη και κανα σουβλακο

- Αμέ έσκασα!

- Όπα όπα όχι σήμερα ρε δουλεύω, έλεγα για ΣΚ

- ΨΨΨ οκ οκ το κλείνω, μέσα.

- Αλλά να σου πω, πάμε και μια βολτούλα παραπέρα ε όχι όλο στη γωνιά της γειτονιάς

- Μέσα ρε μερακλή, για που έλεγες

- Ε όπου να'ναι μωρέ, θα ενημερώσω νωρίτερα

- ΟΚ τα λέμε αδερφέ, δεσμεύτηκες!

Μια μέρα πριν πάρε πάλι τηλ

- Έλα ρε Μπάμπητρον, έτοιμη η κοιλιά?

- Ναι ρε, που θα πάμε τελικά αποφάσισες?

- Ναι απλα...ωπ. Λοιπόν δε μπορώ να μιλήσω πέφτει η μπαταρία, άκου προσεκτικά

- Πες

- ΑύριοπάμεΣέρρεςφέρετοπικαπαποτις8ναφορτώσουμετομηχανακιοκενταξειευχαριστωνασαικαλαταλεμεαυριο.

Κλείσε κινητό, σταθερό και κουρτίνες μέχρι την επομένη. Μην ξεχάσεις να κεράσεις πράγματι το Μπάμπη μετά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μέχρι να βγάλεις το δίπλωμα φρόντισε (δεν ξέρω πώς) να μη σε σταματήσουν, να μη σε πιάσουν, να μην εμπλακείς σε ατύχημα και να μην προκαλέσεις ατύχημα γιατί μετά είναι δύσκολα τα πράγματα. Για αλκοόλ και μετά οδήγηση, ούτε που να το σκέφτεσαι. Ξεκράνωτος επίσης.

Κι αυτά στα λέμε για τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ασφάλεια και προστασία, για να μην ταλαιπωριέσαι ΕΣΥ μετά.

Από τα λίγα που διάβασα, μάλλον μένεις Αθήνα...τι να πω... να 'σουν σε καμιά επαρχία, σε κάνα νησί, κάπως να το βολέψεις αλλά Αθήνα ούτε να κλαφτείς δε θα μπορείς.

Κατά τα άλλα να το χαίρεσαι, πάρε και εδώ ιδέες http://www.dipyourcar.com/forums/showthread.php?12460-Dip-all-the-things-06-ZX6R/page3 για να γουστάρεις και ... τι να πω...

εγώ δε συμφωνώ με αυτό που έκανες αλλά ό,τι έγινε έγινε τουλάχιστον πρόσεχε πολύ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

off topic on

αυτο με το dip στο παραπανω λινκ θα κρατησει ετσι μονο αν το εχεις σε γυαλινη προθηκη ολο τον καιρο και το καμαρωνεις η το καβαλας 1 το μηνα με βαμβακερη πυζαμα και πασουμακια..

καλο χρυσο το plasti dip..αλλα δεν..για τετοιες δουλειες...

off topic off

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

off topic on

αυτο με το dip στο παραπανω λινκ θα κρατησει ετσι μονο αν το εχεις σε γυαλινη προθηκη ολο τον καιρο και το καμαρωνεις η το καβαλας 1 το μηνα με βαμβακερη πυζαμα και πασουμακια..

καλο χρυσο το plasti dip..αλλα δεν..για τετοιες δουλειες...

off topic off

Ναι, λένε πως ξεφλουδίζει εύκολα. Για την ακρίβεια θεωρείται ένα από τα προσόντα του, όταν το βαρεθείς/χαλάσει απλά το ξεφλουδίζεις τσακ-μπαμ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαλαμε και το thread του παιδιου..αν ειναι να συνεχιστει στο θεμα για το dip η κουβεντα..

και εν ολιγης...παραξεφλουδιζει ευκολα..πιστεψε με..και στο μηχανακι μου που του φερομαι με το γαντι..κυριολεκτικα..ειχαν αρχισει τα ''ξεβαματα'' πριν ξεκινησω καν την πρωτη βολτα..και με εφαρμογη by the book...τη συνεχεια με δερματα,μποτες,βολτα,πετραδακια,εντομα θερμοκρασιες μπορεις να τη φανταστεις πιστευω...

:afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πάλι ένα ένα.. για την ασφάλεια είπα ότι δεν με καλύπτει αν γίνει ατύχημα και φταίω σε άλλη συζήτηση που γινόταν με παρόμοιο θέμα ένα παιιδί έγραψε ότι του είχε συμβει κάτι αντίστοιχο αλλά επειδή δεν έφταιγε αποζημειώθηκε κανονικά (αν το βρώ θα το βάλω) !! φίλε estebahn σωστός ο προβληματισμός που έθεσες και πραγματικά το σκέφτομαι .. προς το παρών την προσπαθώ διαβάζω ρωτάω μου δείχνουν και μαθαίνω αλλα θέλω δουλειά ακόμα !! :baby:

η αλλη λυση ειναι οντως κλειδωμα-κουκουλωμα κ υπομονη...οσο σκληρη και επωδυνη να ειναι...

μιας και η πιστα δεν ερχετε σ εσενα πρεπει να πας εσυ σ αυτην,αρα και αυτοκινητο με τρεηλερ κατι που το κανει κ αυτο οχι τοσο ευκολο,μιας και δε μπορεις απλα να πεταχτεις οδικως,αφου ειναι διπλα οι Σερρες...

στην παρουσα φαση δυστυχως ειναι μεγαλα τα ρισκα,και δεν ειναι εποχες για τζογαρισμα...

πραγματικά δεν είναι εποχές για τζογάρισμα και γι'αυτό άλλωστε προβληματίζομαι έχω στο μυαλό μου πάντως να αγοράσω τρέιλερ γιατί αμάξι με κοτσαδόρο έχουμε.. θα δούμε.. kostas-motolover.. η λύση να την αφήσωείναι μια λύση απλά δεν μου πολυ αρέσει για τον απλούστατο λόγο ότι δεν θα μπορώ να την βλέπω χωρίς να την κάνω βόλτα.. αν φτάσω εκεί καλύτερα νομίζω να την πουλήσω αλλά ναι είναι και αυτός ο Μέρφυ :ranting:!! cris_cb ευχαριστώ για το καλορίζικο και όχι δεν έχω σκοπό να γίνω ghost rider ήτν κουλάδι αυτος .... καλά μην βαράτε ρεεεεεε.... :peep: Le flwr απλά έλιωσα στα γέλια με τον διάλογο :worshippy: επειδή κάπου ειπώθηκε να διευκρινίσω ότι δεν μένω αθήνα και ότι πάντα βγαίνω με κράνος και μπουφάν μάλιστα επειδή έχω σκάσει λέω να πάω να πάρω την άλλη εβδομάδα το dainese air 2 :shades: άσχετα με το αν την κρατήσω ή οχι !!! Τροποποιήθηκε από τον GHOST

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχοντας διαβάσει μόνο το πρώτο ποστ να σου πω κατ' αρχήν καλορίζικη η κούκλα! Στερήθηκες πολλά για να την αγοράσεις και έχεις έναν λόγο παραπάνω να την προσέχεις και κατά προέκταση να προσέχεις τον εαυτό σου (αυτό φυσικά είναι και το πιο σημαντικό). Λογικά είσαι γύρω στα 20 και φαίνεσαι μυαλομένο παλικάρι που διακρίνεται από τις αρετές που λέγονται "υπομονή" και "επιμονή". Το έχεις αποδείξεις άλλωστε στον εαυτό σου από αυτά που διάβασα.

Αυτό που θα έκανα στην θέση σου (και το έχω κάνει στην ηλικία των 28 όπου περίμενα να γίνει απεριόριστο το δίπλωμά μου για να οδηγήσω ΠΡΩΤΗ φορά το R850 που περίμενε στο γκαράζ) είναι να φυλάξω την μηχανή σε έναν κλειστό χώρο όπου θα την βλέπω και θα την περιποιούμαι καθημερινά, θα φουσκώσω τα ελαστικά με παραπάνω αέρα για να μην χαλάσουν τα ελαστικά, θα γεμίσω wd40 τα μεταλλικά μέρη της μηχανής για να μην σκουριάσουν, με σκοπό να βολτάρω ΜΟΛΙΣ το δίπλωμα γίνει απεριόριστο.

Έκανες τόσο καιρό υπομονή για να κάνεις κάτι το σωστό. Περίμενε λίγο ακόμα για να ολοκληρώσεις αυτήν την προσπάθεια. Πίστεψέ με θα ευχαριστηθείς πολύ παραπάνω τις βόλτες έχοντας δίπλωμα και ασφάλεια, και το βασικότερο είναι ότι θα έχεις κερδίσει ακόμα ένα στοίχημα με τον εαυτό σου. Το τελευταίο είναι μεγάλο κέρδος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχοντας διαβάσει μόνο το πρώτο ποστ να σου πω κατ' αρχήν καλορίζικη η κούκλα! Στερήθηκες πολλά για να την αγοράσεις και έχεις έναν λόγο παραπάνω να την προσέχεις και κατά προέκταση να προσέχεις τον εαυτό σου (αυτό φυσικά είναι και το πιο σημαντικό). Λογικά είσαι γύρω στα 20 και φαίνεσαι μυαλομένο παλικάρι που διακρίνεται από τις αρετές που λέγονται "υπομονή" και "επιμονή". Το έχεις αποδείξεις άλλωστε στον εαυτό σου από αυτά που διάβασα.

Αυτό που θα έκανα στην θέση σου (και το έχω κάνει στην ηλικία των 28 όπου περίμενα να γίνει απεριόριστο το δίπλωμά μου για να οδηγήσω ΠΡΩΤΗ φορά το R850 που περίμενε στο γκαράζ) είναι να φυλάξω την μηχανή σε έναν κλειστό χώρο όπου θα την βλέπω και θα την περιποιούμαι καθημερινά, θα φουσκώσω τα ελαστικά με παραπάνω αέρα για να μην χαλάσουν τα ελαστικά, θα γεμίσω wd40 τα μεταλλικά μέρη της μηχανής για να μην σκουριάσουν, με σκοπό να βολτάρω ΜΟΛΙΣ το δίπλωμα γίνει απεριόριστο.

Έκανες τόσο καιρό υπομονή για να κάνεις κάτι το σωστό. Περίμενε λίγο ακόμα για να ολοκληρώσεις αυτήν την προσπάθεια. Πίστεψέ με θα ευχαριστηθείς πολύ παραπάνω τις βόλτες έχοντας δίπλωμα και ασφάλεια, και το βασικότερο είναι ότι θα έχεις κερδίσει ακόμα ένα στοίχημα με τον εαυτό σου. Το τελευταίο είναι μεγάλο κέρδος.

; έχω μπει σε σκέψεις και το σκέφτομαι.. αν δεν καταλήξω να την αφήσω τότε απλά ίσως να την βγάζω καμια κοντινλη βόλτα μόνο για την μπαταρία της σε έρημους δρόμους αν όμως τελικά καταλήξω σε αυτό που μου προτείνεις μάλλον θα σε ενοχλήσω κάποια στιγμη με πμ για να μου πεις καμια παραπάνω λεπτομέρεια για την συντήρηση της !! :blush2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για την μπαταρια υπαρχει και συντηρητης. Και να σου χαλασει καποια στιγμη, με λιγοτερο απο 100 ευρω παιρνεις καινουργια. Μην αγχωνεσαι για την μπαταρια. Να αγχωνεσαι για τη μη εμπλοκη σου σε ατυχημα διοτι τοτε θα πληρωνεις για μια ζωη.

Για οτιδηποτε ειμαι στην διαθεση σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να την οδηγας μονο σε πιστα,κανε και κανα σχολειο ασφαλους οδηγησης.βγαλτη στο δρομο μονο οταν παρεις το απεριοριστο.δεν αξιζει για ενα κωλοχαρατο να πληρωνεις μια ζωη καποιον που μπορει να σε τρακαρει και ακομα και να φταιει να τη πληρωσεις εσυ

α και καλοταξιδη,καλοριζικη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε, πίστα ρε, μάζευε χρήματα για τρέιλερ και σε όσα χρόνια γίνεις νόμιμος θα βγεις στον δρόμο χαλαρός, ξεψαρωμένος τελείως, γνωρίζοντας ακριβώς τι μπορεί να κάνει το μηχανάκι σου και στην τελική θα μπορείς κινούμενος χαλαρά και με ρυθμό να ακολουθείς τους ντεμέκ χεράδες που απλά πήραν ένα SS και το ανεβοκατεβάζουν στις ευθείες.

Α, ΚΑΙ θα το έχεις χουφτώσει όπως τους αρμόζει πράγμα που στην πόλη, και γενικά στους ελληνικούς δρόμους άστο καλύτερα. ΚΑΙ δεν θα έχεις chicken strips οπότε θα είσαι ο πιο μάγκας της καφετέριας :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μιας και το κουβεντιάζουμε ξέρετε περίπου σε τι τιμές παίζουν τα τρειλερ ; αμάξι με κοτσαδόρο έχω απλά νομίζω οτί για να είμαι νόμιμος πρέπει νσ το δξλώσω στο υπουργείο και με χαρτιά από μηχανολόγο (ρώτησα ήδη χτες σε σχολή οδηγών :blush2: ) πάντως αυτό για την οδήγηση ισχύει όταν βγήκαμε βόλτα με την παρέα σε στροφιλικι σε ανηφορική βουνισια διαδρομή με καινούργια άσφαλτο.. όσο ήμουν στην ευθεία καλά ήμουν μετα στις στροφές με περνούσαν τα παπιά και έξυναν σαν σταματημένο !!! βέβαια ήταν η πρώτη βόλτα και ήμουν πιο σφιχτός ακόμα αλλά και πάλι είδα ότι εκεί έιναι όλη η μαγεία

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδη θα το πας που θα το πας βολτα,πολυ προσοχη και μη σε βαλουν οι αλλοι να πας περα απο κει που νιωθεις ανετα.Γιατι εαν δε ξερεις και το πας περα απο τις δυνατοτητες σου η σουπα παραμονευει

με υπομονη θα το μαθεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όχι δεν κάνω καουμποϊλίκια !!το πάω μέχρι εκεί που μπορώ και νιώθω άνετα και πάντα με εξοπλισμό και στις βόλτες που κάνουμε πάντα κάθομαι τελευταίος και ακολουθώ !!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όχι δεν κάνω καουμποϊλίκια !!το πάω μέχρι εκεί που μπορώ και νιώθω άνετα και πάντα με εξοπλισμό και στις βόλτες που κάνουμε πάντα κάθομαι τελευταίος και ακολουθώ !!!!

πολλοι το ελεγαν αυτο τις πρωτες 2 βδομαδες.μετα θελησαν να δουν "τι εργαλειο αγορασαν"

προσοχη με π κεφαλαιο.το νου σου και ολα καλα θα πανε.προς θεου δεν σε ενθαρυνω για να κυκλοφορεις χωρις τα σχετικα και αναγκαια εγγραφα αλλα " ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω ".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλοριζικο το πιστολι και προσοχη!!!

τωρα απο εκει και περα στο χερι σου ειναι να κρινεις αν θα πρεπει να το κυκλοφορεις...

και οχι δεν θα σου την πω για να το παιξω σωστος και νομοταγης(τις εχω κανει και εγω τις μαλακιες μου παλιοτερα) αλλα διοτι

πρεπει να καταλαβεις οτι μια χοντρη μαλακια να γινει (κ.Μερφυ) θα την πληρωνεις για ολη σου την ζωη και εσυ αλλα και ο συγγενικος σου κυκλος...

ξερω οτι ολα αυτα εχουν ειπωθει χιλιαδες φορες αλλα κρινω οτι για να τα εχω καλα με την συνειδηση μου πρεπει να σου τα αναφερω...

Εν κατακλειδι καλα :burn::kill:

:_zeppelin::lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα