Jump to content
StevenGalan

Yamaha MT-09 (2014)

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα.

Προς πασα ενδιαφερομενους μαζι και η αφεντια μου,σε ερωτηση σημερα στη γιαμαπα για το xsr 900,μεχρι τελος του χρονου θα εχουν παραλαβει τα πρωτα κομματια με τιμη ακουσατε ακουσατε 6500 με abs!!!

Σε αναλογη ερωτηση για το MT 10 μου απαντησε οτι δεν ειχαν ιδεα για τον ερχομο του οποτε και πασα αλλη πληροφορια αγνωστη.

Τροποποιήθηκε από τον @martin@

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

6500 με abs!!!

Σοβαρα? 

Αντε πειτε τωρα κακη κουβεντα για τη Γιαμαχα και τα εν λογω μηχανακια... 
:yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ηνε μωνω για χυπσταιρ μεχανυματα του σεηταν με κοντο μαιταξωνηο

Καλησπερα στη παρεα.

Προς πασα ενδιαφερομενους μαζι και η αφεντια μου,σε ερωτηση σημερα στη γιαμαπα για το xsr 900,μεχρι τελος του χρονου θα εχουν παραλαβει τα πρωτα κομματια με τιμη ακουσατε ακουσατε 6500 με abs!!!

Σε αναλογη ερωτηση για το MT 10 μου απαντησε οτι δεν ειχαν ιδεα για τον ερχομο του οποτε και πασα αλλη πληροφορια αγνωστη.

θεωρω πως μπερδευτηκαν καθως τοσο εχει το 700

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ηνε μωνω για χυπσταιρ μεχανυματα του σεηταν με κοντο μαιταξωνηο

κε δεν κανουν για πολι/χοριω/αιθνοικυ

:crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θεωρω πως μπερδευτηκαν καθως τοσο εχει το 700

2 φορες τον ρωτησα και μου απαντησε το ιδιο πραγμα.ισως και να εκανε λαθος.

Συντομα θα εχω νεοτερα μιας και το θεμα με ενδιαφερει αμμεσα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα ξεχάσανε τέλη και μεταφορικά

Τροποποιήθηκε από τον Mi_ka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

7500 εχει το xsr700 στην ισπανια ρε παιδια...

http://www.yamaha-motor.eu/es/products/motorcycles/sport-heritage/xsr700.aspx

6500 εχει εδω το mt07...αποκλειεται 6500 και το xsr900

ειχε πιει καφε ο μαν;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν εκανε 6500 το 900αρι ,τοτε το παιρνεις πετας τις μασκες και παιρνεις ενα μτ 09 με 2 χιλιαρικα κατω :_zeppelin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

απο μπαταρία πώς πάτε? εμένα πλέον αρπάζει με την δευτεροτρίτη μιζιά ενώ χθες δεν πήρε ποτε.. 21μηνες..... ξέρει κανείς πόσο δίνει η yamaha την yuasa ytz10s (japan) ή μήπως αξίζει να ψαχτώ παραπάνω.

Νομιζω και η δικη μου αρχιζει και με χαιρετάει. Ζοριζεται σε καθε μιζια, παιρνει με τη πρωτη μεν, αλλα πεθαμενα.

Νομιζω ειναι πολυ νωρις παντως για να μας χαιρετίσει. Σε αλλες μηχανες που ειχα, τουλαχιστον 3ετια εβγαλε.

Επισης δε ξερω, αλλα υποψιαζομαι οτι σχετιζεται.....κατεβαινα τη Κηφησιας με λιγο κινηση χαλαρα, και εκανα κατεβασμα απο 4η σε 3η νομιζω με λιγες στροφες στο μοτερ, και ξαφνικα ολα εξασθενουν και πολυ γλυκα εσβυσε τελειως. Εκανα στην ακρη με πατημενο συμπλεκτη για να μην μπλοκαρει, εβαλα νεκρα, ανοιξα εκλεισα διακοπτη και πηρε αμεσως ξανα χωρις καποιο προβλημα. Μου το εχει κανει μονο μια φορα αλλα πλεον εχω το νου μου. Δε ξερω αν σχετιζεται με τη πεσμενη μπαταρια, αλλα ετσι οπως το καταλαβα για ηλεκτρολογικο θεμα πρεπει να ηταν. 

Μεχρι τα Χριστουγεννα πρεπει να κανω σερβις και λεω περιμενω μεχρι τοτε που θα το παω για να το κοιταξει ο μηχανικος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομιζω και η δικη μου αρχιζει και με χαιρετάει. Ζοριζεται σε καθε μιζια, παιρνει με τη πρωτη μεν, αλλα πεθαμενα.

εγώ την άλλαξα πάντως. επανήλθαμε στη μισή μιζιά. πάλι μαμά έβαλα και από την επόμενη ταιβάν, αυτή είναι σκέτη yuasa και όχι gs-yuasa που είχε ήδη, βλέπουμε για το πώς θα πάει, ελπίζω να είμαι λίγο πιο καλός μαζί της από άποψη συντήρησης-φόρτισης κλπ μετά το 100άευρο που έσκασα. έχω προμηθευτεί κ με τον φορτιστή lidl..

Μου το εχει κανει μονο μια φορα αλλα πλεον εχω το νου μου. Δε ξερω αν σχετιζεται με τη πεσμενη μπαταρια, αλλα ετσι οπως το καταλαβα για ηλεκτρολογικο θεμα πρεπει να ηταν. 

όσο για το σβήσιμο μπορεί να ήταν κάτι από μπαταρία δε το γνωρίζω, πάντως εμένα δεν μου έκανε κάτι τέτοιο όσο πέθαινε.

Nεα χρώματα, όλα μαύρο πλαίσιο

πιστόλια τα νέα χρώματα ειδικά αυτό το μαύριο πλαίσιο - μαύριο πιρούνι. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ξαφνικα ολα εξασθενουν και πολυ γλυκα εσβυσε τελειως. Εκανα στην ακρη με πατημενο συμπλεκτη για να μην μπλοκαρει, εβαλα νεκρα, ανοιξα εκλεισα διακοπτη και πηρε αμεσως ξανα χωρις καποιο προβλημα.

θα μπορούσε να είναι μισοβραχυκυκλωμένη μπαταρία μεταξύ κάποιων στοιχείων και μισοψοφώντας να αναλώνει όλη την παραγωγή από τη γεννήτρια - σβήνει, σταματάει το βραχυκύκλωμα και όλα καλά πάλι μέχρι να ξαναγίνει - βρες κάποια άλλη σίγουρα καλή να κάνεις 1-2 μέρες δοκιμή (και μετά αγορά αν είναι αυτό) πριν αρχίσει το ψάξιμο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα μπορούσε να είναι μισοβραχυκυκλωμένη μπαταρία μεταξύ κάποιων στοιχείων και μισοψοφώντας να αναλώνει όλη την παραγωγή από τη γεννήτρια - σβήνει, σταματάει το βραχυκύκλωμα και όλα καλά πάλι μέχρι να ξαναγίνει - βρες κάποια άλλη σίγουρα καλή να κάνεις 1-2 μέρες δοκιμή (και μετά αγορά αν είναι αυτό) πριν αρχίσει το ψάξιμο

Σε ευχαριστω, θα το ψαξω και μολις εχω νεοτερα θα σας πω. Λογικα μπαταρια ειναι....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σε όλους!  Συγνώμη που καθυστερησα να σας πω εντυπώσεις για το ecu reflash απλώς περίμενα να βγω μια καλή βόλτα!  

Λοιπόν, οι αλλαγές στην ecu είναι οι εξής :

1) φόρτωση των καινουριων χαρτών απόκρισης γκαζιου,  εγώ είχα τους παλιούς τελικά.  

2)μείωση του φρένου του κινητήρα! 

3)ενεργοποίηση του βεντιλατερ στους 100, από τους 104-105 που ήταν. 

4)ενεργοποίηση του quickshifter. 

5)πρόγραμμα κονσέρβα από άλλο mt09 που φοράει τα ίδια πράγματα. 

6) αφαίρεση του κοφτη τελικής. Αποτέλεσμα,  το μηχανάκι έγινε φιλικοτερο και παραμένει πιο σταθερό στο ανοιγοκλεισμα του γκαζιου σε στροφές και σε σουζιδια! Δοκιμάστε άφοβα την μείωση του φρένου του κινητήρα!!!!  Κάνει δουλειά!!!!  Ε τα άλλα περιττά,  έπιασα 250 για πλάκα και το κόψα..  Εχω ένα θεματακι με το σιφτερ λόγω λάθους σύνδεσης,  από αύριο γυρίζει ο Κ.Κώστας από eicma (ο τυχερακιας!)  και θα μου στείλει την καινούργια σύνδεση ώστε να δουλέψει. 460 ευρωπουλα για όλα! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα πηδηχτώ απο το παράθυρο, στο φατσοβιβλίο λένε οτι θα έχει 3 επιλογές το traction. Άρα δεν βάλανε του Tracer

Ζηλεύω αν είναι αλήθεια ..... :ranting:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα