Jump to content
giorgos266

Honda CB500X

Recommended Posts

Όλη η διαδρομή:  Κανάλι, Άρτα,  Βουργαρέλι, Γεφύρι Πλάκας , Ματσούκι, Ανθούσα , Καστανιά, Μεγάλη Κερασιά , Μέτσοβο, Εγνατία και πίσω.

Αγορά μηχανής 9 Ιουνίου 2016, και σήμερα έχει 5116 χιλιόμετρα! :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον enterprise-psi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος,πάντα τέτοια.:thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Που το βρίσκουμε αυτό; Γιατι σκεφτόμουν να ρωτήσω σε σιδερά, να φτιάξουμε καμιά πατέντα , γιατί 70 και 80 ευρώ, για μια μπάρα δεν δίνω :yawn:

Σε μηχανουργείο  θα σου φτιάξουν  ό,τι θέλεις.  Εγώ βρήκα έτοιμα λαμάκια κατά τύχη από ένα παλιό μηχανάκι και αγόρασα με 1,5€ στρογγυλό πόμολο μακρύ ντουλάπας (ανοξείδωτο 12μμ) και το έκοψα στον τόρνο, μου έφτιαξε βάσεις  και το χρησιμοποιώ ως μπαράκι. 

Όλη η κατασκευή μου στοίχισε 11,5€ Το 10άρι ήταν του μηχανουργού. 

Τροποποιήθηκε από τον Coyote Z750s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά το έφτιαξε ο πατέρας μόνος του, επειδή βαριόταν μια μέρα , με υλικά που υπήρχαν στο εξοχικό, συνολικό κόστος μηδέν ευρώ  :yes:

IMG_20160810_200548_zpsa7qltroi.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για πείτε κανένα κάλο tankbag. Μεγάλο σχετικά γιατί είμαστε 2. Σκέφτομαι αυτό εδώ, αλλά  στην σελίδα του, λέει ότι τέρμα γεμάτο φτάνει τους 40 πόντους ύψος, και αναρωτιέμαι, θα βλέπω όργανα ή μόνο μπροστά και οτι γίνει; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ αναρωτιέμαι αν θα βλέπεις και μπροστά.. όχι μόνο τα όργανα. Εγώ έχω το διώροφο της givi όχι το τριώροφο...  και πάλι με ζορίζει ανοικτό τελείως. 

Μήπως να σκεφτείς για σαμάρια ως φτηνή λύση;  Έχει πάρει το μάτι μου στο car έναν που φτιάχνει βάσεις φθηνές για σαμάρια. 

Αν πάλι θες αυτό το τανκμπαγκ σε συμβουλεύω να το δεις πρώτα επάνω στο μηχανάκι σου τελείως ανοικτό και μετά να το αγοράσεις... πολύ ψηλό το βλέπω. 

Εν τω μεταξύ αυτή η φώτο με τρελαίνει... και φαντάσου δεν είναι ανοικτό τελείως από ότι βλέπω... ο μεσαίος όροφος είναι κλειστός... 

givi-modular-tankbag-ea-103b-motoraid_eu

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εντάξει η φώτο είναι φοτοσοπ, πρώτα από όλα δεν ακουμπάει στο ντεπόζιτο, και επίσης είναι μεγεθυμένη.

Θα πάω βόλτα στα μαγαζιά, αλλά θα τους πω να το βάλουμε πάνω πρώτα αλλιώς δεν αγοράζω.

Για σαμάρια τώρα, σκέφτομαι, αυτές τις βάσεις και αυτά τα σαμάρια, αλλά  ,εχω βγάλει τις χειρολαβές, για να μπει η βαλίτσα της SHAD, και θα μπαίνουν τώρα; Επίσης όταν λέει 40 λίτρα, εννοεί συνολικά, ή 40 έκαστο; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

40 το καθένα... Αυτό θα σου πρότεινα  Σημείωση ότι στην φώτο δεν είναι το πλήρες μέγεθος ανοίγουν κι'άλλο με φερμουάρ.

Για τις χειρολαβές δεν μπορώ να σου απαντήσω.. αυτό θα σου το πει κάτοχος της μότο που έβαλε τα κάγκελα. 

Για την ιστορία έχω το τανκμπαγκ που είναι στην μηχανή με τα σαμάρια... κοίτα το μονώροφο που φτάνει. Και φαντάσου το διπλάσιο. Το τριπλάσιο θα είναι σοβαρό πρόβλημα... Βασικά φροντίζω να το έχω πάντα άδειο τον δεύτερο όροφο για να βλέπω όργανα , είναι πιο ψηλά από αυτά της μότο στην φωτογραφία και γεμίζει ο δεύτερος  με σουβενίρ από το ταξίδι... εάν και εφόσον. 

givi_ea100bb_1.jpg

Τροποποιήθηκε από τον Coyote Z750s

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω 4 χρόνια τα σαμαρια της colori. Κι αυτά πάνε μέχρι 40λίτρα το ένα. Απόλυτα ευχαριστημένος και έχουν αντέξει μπόλικο βάρος. 

Να ρωτήσω τώρα κάτι σχετικό με τις βάσεις για σαμαρια. Πρέπει να τις πάρω από την αρχή μαζί με την βάση για την μπαγκαζιερα που δίνει δώρο η αντιπροσωπεία; και να είναι και αυτές προφανώς givi; ή μπορούν να μπουν αργότερα άσχετα με την βάση της μπαγκαζιερας; έχουν συγκεκριμένα σημεία που πιάνουν ; εσείς τι έχετε κάνει; Ευχαριστώ! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας παιδες ... 

Ειμαι καινουργιος στο forum κ κατενθουσιασμενος, μεσα σε τρεις ημερες διαβασα ολες τις σελιδες .. 

Θελω να παρω την cb500x (new model) αλλα δεν εχω τα χρηματα ακομα που θα παει θα την παρω μια ημερα ... Μπορει καποιος να μου πει 

που θα μπορουσα να κανω test ride στην Αττικη (πληροφοριες ,τηλ )... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γεια σας παιδες ... 

Ειμαι καινουργιος στο forum κ κατενθουσιασμενος, μεσα σε τρεις ημερες διαβασα ολες τις σελιδες .. 

Θελω να παρω την cb500x (new model) αλλα δεν εχω τα χρηματα ακομα που θα παει θα την παρω μια ημερα ... Μπορει καποιος να μου πει 

που θα μπορουσα να κανω test ride στην Αττικη (πληροφοριες ,τηλ )... 

test ride οταν εψαχνα εγω ειχε ο Κυριακουδης στην ΘΗΒΩΝ http://kyriakoudis.gr/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μαγκες... πιστευω οτι βρηκα το πιο τουμπανο cb....respect στον φιλο απο την ταυλανδη...!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Thanks Rafi .. Εστειλα ηδη mail κ περιμενω απαντηση ... 

Αρχες του επομενου ετους λεω να το παρω το εργαλειο μηπως πεσει κανα κατοσταρικο η τιμη του .. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλημερα! εχετε να προτεινετε καπιο αξιοπιστο συνεργειο για να μου πει μια αποψη για ενα μεταχειρισμενο που θελω να δω? θα βολευε χαϊδαρι, περιστερι, αιγαλεω. μιας και ειναι χαϊδαρι το μηχανακι.

ευχαριστω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλημερα! εχετε να προτεινετε καπιο αξιοπιστο συνεργειο για να μου πει μια αποψη για ενα μεταχειρισμενο που θελω να δω? θα βολευε χαϊδαρι, περιστερι, αιγαλεω. μιας και ειναι χαϊδαρι το μηχανακι.

ευχαριστω!

Καλημέρα Γιαννη,

Για αυτό εδώ ενδιαφέρεσαι; http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8511305/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα ! Ναι . είμαι κοντά και λέω να του ρίξω μια ματιά. Ξέρεις κάτι για το μηχανάκι;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Oχι, για το συγκεκριμενο δεν ξερω τιποτα.

Το θεωρω όμως απιθανο να σε αφησει ο εμπορος να το πας σε μηχανικο. Αντε το πολύ πολύ να πας εκει επιτοπου με μηχανικο και ο,τι δειτε...

6200 όμως;...Δεν ξερω φυσικα τα οικονομικα σου αλλα είναι μικρη η αποσταση από ένα ολοκαινουριο...και με ο,τι δωρα θες ή καλυτερη τιμη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ . ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά και επίσης δεν έχει αυτά που θέλω. Πχ. Συναγερμό, βαλίτσα, διπλό σταντ. Δεν χάνω όμως κάτι. Θα τον ρωτήσω και για το καινούριο τι δώρα δίνει.

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ . ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά και επίσης δεν έχει αυτά που θέλω. Πχ. Συναγερμό, βαλίτσα, διπλό σταντ. Δεν χάνω όμως κάτι. Θα τον ρωτήσω και για το καινούριο τι δώρα δίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον, πηγα απο εκει, το μηχανακι με μια πρωτη ματια φενεται ενταξει. δεν εχει περιεργες γρατζουνιες ή οτιδηποτε αλλο εμφανισιακα. δεν ηταν το αφεντικο οποτε δεν μπορεσα να δω αν κανει καλυτερη τιμη ή κανενα δωρο. ουτε και για καινουριο. περιμενω τηλεφωνο του αυριο. πιο πολυ θελω να δω τι πακετο θα μου δωσει για καινουριο.

μιας και ειχα και ωρα πεταχτηκα και μεχρι τη νεα μακρη.... εκει η honda για το καινουριο μου δινει βαλιτσα givi 47l , συναγερμο meta system, καγκελα givi, χουφτες givi , λασπωτήρα πισω τροχου, και μαλλον θα βαλω εξτρα το διπλο σταντ στα 110ευρω. συνολο μαζι με τα εξοδα πινακιδας,ταξινομηση κλπ παει 7160ευρω. πως σας φενεται το πακετο? 

θα περιμενω να δω τι θα μου πει και ο αραουζος στο χαϊδαρι αν με παρει αυριο και συντομα θα εχετε νεα :mB_kalo_e::yahoo:

συνεχιζω και χρειαζομαι βοηθεια στο θεμα συνεργειου γιατι καπου θα πρεπει να το κανω και σερβις...:winking:

ευχαριστω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

λοιπον, πηγα απο εκει, το μηχανακι με μια πρωτη ματια φενεται ενταξει. δεν εχει περιεργες γρατζουνιες ή οτιδηποτε αλλο εμφανισιακα. δεν ηταν το αφεντικο οποτε δεν μπορεσα να δω αν κανει καλυτερη τιμη ή κανενα δωρο. ουτε και για καινουριο. περιμενω τηλεφωνο του αυριο. πιο πολυ θελω να δω τι πακετο θα μου δωσει για καινουριο.

μιας και ειχα και ωρα πεταχτηκα και μεχρι τη νεα μακρη.... εκει η honda για το καινουριο μου δινει βαλιτσα givi 47l , συναγερμο meta system, καγκελα givi, χουφτες givi , λασπωτήρα πισω τροχου, και μαλλον θα βαλω εξτρα το διπλο σταντ στα 110ευρω. συνολο μαζι με τα εξοδα πινακιδας,ταξινομηση κλπ παει 7160ευρω. πως σας φενεται το πακετο? 

θα περιμενω να δω τι θα μου πει και ο αραουζος στο χαϊδαρι αν με παρει αυριο και συντομα θα εχετε νεα :mB_kalo_e::yahoo:

συνεχιζω και χρειαζομαι βοηθεια στο θεμα συνεργειου γιατι καπου θα πρεπει να το κανω και σερβις...:winking:

ευχαριστω!

πολυ καλο το πακετακι.... πιστευω...!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από Νεα Μακρη το πηρα κι εγω. Όταν ψαχνομουν εδιναν το καλυτερο πακετο. Και πολύ καλοι επαγγελματιες.

Για το συνεργειο μην τρελαίνεσαι κιολας. Καινουριο μηχανακι, απλα πραγματάκια θελει... Λαδια φιλτρο...και μπουζι φιλτρο αερα στις 24000... ποσο κουλος να είναι ο άλλος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου. απο τα βασικοτερα πραγματα ειναι το συνεργειο. τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.  και κουλοι και λαμογια ειναι πολλοι. γι'αυτο και ρωταω αν εχει κανενας καποια καλη γνωμη να την μοιραστει μαζι μας. ειναι αλλο πραγμα να πας καπου και να ξερεις οτι θα κανει καλη δουλεια χωρις να σε γδυσει και δεν θα σε κοροϊδευει.

προφανως τα δικα σου καλα σχολια πρεπει να διαβασα πριν λιγο καιρο που ειχα ξεκινησει το ψαξιμο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα