Jump to content
giorgos266

Honda CB500X

Recommended Posts

οχι δεν το ειχα δει το θεμα, τι επαιζε? ναι τετοια χρονολογια πρεπει να ειναι..αυτο με αγχωσε λιγο με τα λαστιχα. δεν το ειχα σκεφτει..

Δες εδω τι ειχαμε συζητησει τοτε με τα παληκαρια που με βοηθησαν.

Λαδια στανταρ. Λαστιχα αντε πες τωρα που θα ειναι και στρωσιμο και πρωτες μερες θα το πηγαινεις λαου λαου, αλλα θα χρειαστεις σιγουρα στα κοντα. Μην το αμελησεις ουτε το ενα ουτε το αλλο.

Ελπιζω να σου εκανε καλη τιμη. Αλλιως πες του οτι το εψαξες το θεμα και παζαρεψε τον. Θελει σιγουρα να το ξεφορτωθει. Η προκαταβολη ειναι ενα μειον αλλα παλεψε το.

Τροποποιήθηκε από τον Χ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση! οντως πανακριβος ο εν λογω με μια ματια 330 το μαλλι και παει πολυ..βεβαια εχει εξτρα και καλες κριτικες απ ολους αρα δοκιμασμενος και βαδιζεις στα σιγουρα! θα κανω μια ερευνα για πιο οικονομικο και βλεπουμε..μια απορια εχω , γραφει οτι αν πλησιασει καποιος την μηχανη σου χτυπαει και αν φτασει πολυ κοντα και δεν φυγει "το εμποδιο"θα χτυπησει συναγερμος , εγω που βαζω το αμαξι διπλα στη μηχανη στο παρκιν μου θα χτυπαει καθε φορα??

330 θα τον βρήκες χωρίς  τον περιμετρικό που θέλει αλλά 50. Αν την έχεις τη μηχανή στο γκαράζ και βάλεις το αυτοκίνητο δίπλα, όταν το βάζεις, ανάλογα πόσο κοντά θα είσαι και πόσο ευαίσθητο τον κάνεις τον περιμετρικό, θα αρχίσει τα αραιά  μπιπ  Μόλις σταματήσεις, θα σταματήσει και τα μπιπ μπιπ, χωρίς να δώσει συναγερμό, εκτός αν πέσεις πάνω της:beee:.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια λιγο βοηθεια για τον συναγερμο γιατι εχω μπερδευτει!! θελω να βαλω με τηλεειδοποιηση ή αυτόν:

https://www.moto-accessories.gr/products/sunagermoi/sunagermos_moto_me_teleeidopoiese_steel_mate_886xo

ή αυτόν http://www.car.gr/parts/?all=&tags=spy+9000

μου ειπαν οτι δεν κοβουν καλωδια απλα τα ξεγυμνωνουν και αν θα χρειαστει βαζουμε φυσα.(επιπλεον 20-30 ευρω)

ερωτηση το cb είναι το πρηγουμενο μοντελο, αν χρειαστει φυσα εχει υποδοχη μεσα? με την εγγυηση αν "πειραξουν"κατι τι παιζει????

ο μονος που ειναι συμβατος ειναι της meta αλλα δεν εχει τηλεειδοποιηση! σημειοτεον θα ασφαλιστει και για κλοπη η μηχανη για αυτο δεν παω σε κατι πιο ακριβο!

για πειτε καμια γνωμη οσοι ειναι γνωστες και οσοι εχουν κανει κατι αντιστοιχο!!

ευχαριστω!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδια λιγο βοηθεια για τον συναγερμο γιατι εχω μπερδευτει!! θελω να βαλω με τηλεειδοποιηση ή αυτόν:

https://www.moto-accessories.gr/products/sunagermoi/sunagermos_moto_me_teleeidopoiese_steel_mate_886xo

ή αυτόν http://www.car.gr/parts/?all=&tags=spy+9000

μου ειπαν οτι δεν κοβουν καλωδια απλα τα ξεγυμνωνουν και αν θα χρειαστει βαζουμε φυσα.(επιπλεον 20-30 ευρω)

ερωτηση το cb είναι το πρηγουμενο μοντελο, αν χρειαστει φυσα εχει υποδοχη μεσα? με την εγγυηση αν "πειραξουν"κατι τι παιζει????

ο μονος που ειναι συμβατος ειναι της meta αλλα δεν εχει τηλεειδοποιηση! σημειοτεον θα ασφαλιστει και για κλοπη η μηχανη για αυτο δεν παω σε κατι πιο ακριβο!

για πειτε καμια γνωμη οσοι ειναι γνωστες και οσοι εχουν κανει κατι αντιστοιχο!!

ευχαριστω!!!!!

Μην κοψεις καλωδια, χανεις εγγυηση ηλεκτρολογικων.

Κατα τα αλλα o @skoufos ειχε δωσει απαντηση εδω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνώ με τον Χ απόλυτα (σπάνιο μεν!) αλλά εγώ θα σου πρότεινα να στείλεις e-mail στην εταιρεία του υποψήφιου συναγερμού και να τους ρωτήσεις πως ακριβώς συνδέεται ο συναγερμός τους με το CB. Σκέψου το καλά γιατί οι μηχανές στα ηλεκτρολογικά δεν είναι αυτοκίνητα! Δώσε την απαιτούμενη προσοχή και μην βιαστείς

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε μία βδομάδα ακριβώς σβήνει τρία κεράκια και μπαίνει στο τέταρτο χρόνο! Που είσαι ρε μάγκα giorgos266, χάθηκες, εγκατέλειψες το ''παιδί'' σου! Πως περνάει έτσι γρήγορα ο καιρός ρε γαμώτο. Καημό το έχω που δεν μπορέσαμε ποτέ να συναντηθούμε 3-4 CB μαζί, να πιούμε ένα καφέ και να βγάλουμε μιά αναμνηστική φωτογραφία.

Κάναμε το CB αυτοσκοπό λες και είμαστε μηχανικοί της Honda αλλά σαν αναβάτες από την πλευρά μας δεν καταφέραμε να του δώσουμε την προστιθέμενη αξία που του άξιζε μέσα στο forum. Ο μοτοσυκλετισμός του καθενός μας (αν ποτέ υπήρξε πραγματικά) για το CB περιορίστηκε στο καβούκι μας. Καθένας στην οθόνη του να διαβάζει το forum σαν ένα άχαρο manual (όπως κατάντησε), χωρίς αναμνήσεις, χωρίς προσωπική πινελιά με αποτέλεσμα ελάχιστοι να ασχολούνται με αυτό.

34gwkyf.png

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
Ενοποίηση μηνυμάτων καθ' υπόδειξη του μέλους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.mybike.gr/forums/topic/65399-honda-cb500x/?do=findComment&comment=2063864

Έχω γράψει και το pinout. Δεν χρειάζεται το παραμικρό κόψιμο. Και υπάρχει και το θυλικό και το αρσενικό φις. Τα pins λείπουν μόνο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα στην παρέα τέλος Ιουνίου θα είμαι Άργος. Φίλε @stathis78 να περιμένεις τηλέφωνο μου για καφέ.

Τι έγινε πάλι μπλέξατε τα μπούτια σας με τα ηλεκτρολογικά :thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον indianos85

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα στην παρέα τέλος Ιουνίου θα είμαι Άργος. Φίλε @stathis78 να περιμένεις τηλέφωνο μου για καφέ.

Τι έγινε πάλι μπλέξατε τα μπούτια σας με τα ηλεκτρολογικά :thumbsup:

Ωπςςς συμπατριώτη σε είχα ξεχάσει! Το πήρες το CB που έλεγες; Περιμένω τηλ. για καφεδούμπα στο Ναύπλιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τελικα δεν θα μπει συναγερμος μιας και με συμβουλεψε ο μαγαζάτορας ότι το Imbobilizer της Honda ειναι αν οχι το καλυτερο αλλα απ τα καλυτερα που υπαρχουν !

θα κανω και την ασφαλει κλοπης και ειμαι κομπλε , αργοτερα βλεπουμε,, α μου ειπε οτι απο ασφαλεια ειναι καλη επιλογη το λουκετο με τον συναγερμο στο δισκοφρενο που σιγουρα θα βαλω!

καμια προταση?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε μία βδομάδα ακριβώς σβήνει τρία κεράκια και μπαίνει στο τέταρτο χρόνο! Που είσαι ρε μάγκα giorgos266, χάθηκες, εγκατέλειψες το ''παιδί'' σου! Πως περνάει έτσι γρήγορα ο καιρός ρε γαμώτο. Καημό το έχω που δεν μπορέσαμε ποτέ να συναντηθούμε 3-4 CB μαζί, να πιούμε ένα καφέ και να βγάλουμε μιά αναμνηστική φωτογραφία.

Κάναμε το CB αυτοσκοπό λες και είμαστε μηχανικοί της Honda αλλά σαν αναβάτες από την πλευρά μας δεν καταφέραμε να του δώσουμε την προστιθέμενη αξία που του άξιζε μέσα στο forum. Ο μοτοσυκλετισμός του καθενός μας (αν ποτέ υπήρξε πραγματικά) για το CB περιορίστηκε στο καβούκι μας. Καθένας στην οθόνη του να διαβάζει το forum σαν ένα άχαρο manual (όπως κατάντησε), χωρίς αναμνήσεις, χωρίς προσωπική πινελιά με αποτέλεσμα ελάχιστοι να ασχολούνται με αυτό.

34gwkyf.png

Φιλε μου απλα η συγκεκριμενη μεριδα αγοραστων δεν το πηρε για ταξιδια αλλα για να εχει ενα ομορφο οικονομικο μηχανακι μεσα στην πολη κυριως.Προσωπικα πετυχαινω πολλα CB500Χ μεσα στην Αθηνα,κανενα ομως εκτος απο αυτην.Φυσικα αυτο δε δειχνει τις δυνατοτητες της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας,φυσικα και παει οπου θες ευκολα απλα δεν αγοραζεται για αυτη τη χρηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...ας το πάρουνε και μαζί στο κρεβάτι τους να κοιμούναι αγκαλιά. :thumbsdown:  Επίσης έχω ενδείξεις - όχι αποδείξεις- ότι με άλλα μηχανάκια κανονίζουνε βόλτες αλλά μοτοσυνάντηση μέσα από αυτό το φόρουμ δεν παίζει όρεξη. Τελοσπάντων ο καθένας είναι ελεύθερος να ενεργεί όπως νομίζει, καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιοι.

Τροποποιήθηκε από τον stathis78

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου απλα η συγκεκριμενη μεριδα αγοραστων δεν το πηρε για ταξιδια αλλα για να εχει ενα ομορφο οικονομικο μηχανακι μεσα στην πολη κυριως.Προσωπικα πετυχαινω πολλα CB500Χ μεσα στην Αθηνα,κανενα ομως εκτος απο αυτην.Φυσικα αυτο δε δειχνει τις δυνατοτητες της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας,φυσικα και παει οπου θες ευκολα απλα δεν αγοραζεται για αυτη τη χρηση.

Μπίλυ περίμενε γιατί έρχεται ταξιδιάρικο οσονούπω που θα γυρίσει με την Ομάδα τον ανάκωλο της γης......διαβάζει η υποψήφια ψυχή και του εύχομαι με το καλό, είμαστε σε καλό δρόμο....:yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ θα μιλήσω για εμένα και τι πιστεύω εγώ.

Δεν είμαι ο τύπος του ανθρώπου που θα είμαι ( όλη μέρα ) μέσα στο φόρου για να συμμετέχω και στο παραμικρό θέμα.

Μου αρέσουν η μηχανές και ότι συνεπάγεται γύρο από αυτό. Άλλα θέλω το φόρουμ σαν ένα μέσο για να ενημερωθώ να λύσω απορίες και να βοηθήσω όλους να λύσουνε της απορίες τους όχι όμως και να κολλήσω με αυτό και να είμαι μέσα όλη μέρα περιμένοντας το επόμενο θέμα για να απαντήσω.

Το CB για τούς περισσοτέρους από εμάς είναι η πρώτη μηχανή που παίρνουμε και ταυτόχρονα το προπύλαιο για τα μεγαλύτερα κυβικά, καλός η κακός το μεγαλύτερο ποσοστό που επέλεξε αυτό το μηχανάκι το θέλει για δουλειές  μέσα στην πολύ και όχι για ταξίδια, εγώ το πήρα για όλα γιατί είναι η πρώτη μου μηχανή και το έχω απωθημένο  να κάνω ταξίδια. 

Φίλε μου καλέ @stathis78 ο @billy84 έχει δίκαιο που λέει πως η μερίδα που επέλεξαν το CB δεν το πήραν για ταξίδια και πληροφορώ πως είμαστε αυτή που το πήραμε για ταξίδια χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν ενδείκνυται. έχω κανί με το CΒ την διαδρομή Άργος Αλεξανδρούπολη 3 φορές πάνε έλα και τέλι Ιουνίου θα πάω Άργος Ρουμανία και πίσω και το μηχανάκι είναι σκυλί.

Και μην συγκρηνεις  τι κάνουνε η άλλη σε αλά topic που αφορούν μηχανές μεγαλύτερες σε κυβικά γιατί όσο και αν σου φαίνεται παράξενο υπαρχή διάφορα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμείς με τα CB1000 δηλαδή τι να πούμε που ούτε θέμα δεν έχουμε; Και είμαστε και 2xCB500

Ανοίξτε ντε ένα να βλέπουμε τις κούκλες.:thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ ένα θα σας πω! Συμφωνώ, το γνωρίζω και το έχω καταλάβει ότι το CB οι περισσότεροι το αγόρασαν για εντός και πέριξ της πόλεως. Το ανέδειξα λοιπόν αυτό το θέμα όχι για να το διαπιστώσω και να το αποδεχτώ αλλά για να το αλλάξω και να το ανατρέψω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω διαβασει ολο το thread 2-3 φορες απο την αρχη.

Στην αρχη επικρατουσε ενας ενθουσιασμος παρομοιος με του nc που επικρατει τωρα λογο φρεσκων αγοραστων, πρωτου ερωτα κτλ. Το μηχανακι συμφωνα με τα τοτε γραφομενα ηταν το καλυτερο οχημα ever μετα το enterprise ξερω 'γω... Μετα απο λιγο καιρο η κατασταση σωπασε και καταλαγιασε. Οκ. Το ιδιο συμβαινει με ολα τα παρομοια threads στο forum αν δεις... και στο mt07 και στο tracer τα πραγματα ειχαν φαει ενα μπουμ και τωρα πεφτει ενα ποστ τον μηνα. Δεν σημαινει κατι αυτο απαραιτητα. Σιγουρα θα ηταν πολυ ωραιο να κανονιστει μια συναντηση αλλα δεν το καταφερατε. ΟΚ.

Γιατι τοση γκρινια ομως;;;

Πιστευεις δηλαδη οτι με την γκρινια και τα παραπονα θα μαζευτουν τωρα ολοι οι τοτε κατοχοι που τα λεγατε και θα πουν "Α, συγγνωμη ρε μαν, εχεις δικιο, ελα να παμε για καφε;" Δικαιωνεσαι με το να τους την λες;
Εσυ προσωπικα προσφερες κατι στον "μοτοσυκλετισμο" που αναφερεις μεσω του φορουμ; Μονο μια βολτα σου εχω δει στο Ναυπλιο στις αρχες... Ενα ταξιδιωτικο εβαλες; Κατι;... Πως περιμενεις να ενθουσιαστει και να "πορωθει" ο αλλος με το μηχανακι δηλαδη; Με παραπονα και "εχω βασιμες υποψιες οτι μας κερατωνουν με αλλα μοτοσακα;" ή με το ποσα cm ειναι η καινουρια ζελατινα;

Δηλαδη εγω που ετυχε να κανω παρεα με versys, transalp, pegaso και κατι ψοφιμια nc οταν ανεβαινουν βορεια πρεπει να νοιωθω ασχημα; Αν ζεσταθει η φαση και μαζευτουν τα cb φυσικα και θα χαρω πολυ να αμολησουμε τα υπεραριθμα αλογατα μας στις ασφαλτους (χαμος...) :p 

Και εγω θα το ηθελα πιο ζωντανο το thread αλλα δεν καθομαι να "την λεω" στον κοσμο Σταθη με εκφρασεις του στυλ "...ας το πάρουνε και μαζί στο κρεβάτι τους να κοιμούναι αγκαλιά. :thumbsdown:" Με τετοιες εκφρασεις προς τους αλλους με συγχωρεις αλλα το γαμας το thread, δεν το ενισχυεις. Εγω προσωπικα δεν θα εμπαινα αμα ειναι να βλεπω τετοια και στο 'χω ξαναπει για τον τροπο που εκφραζεσαι. Ουτε φυσικα αναδεικνυεις τιποτα με απλες διαπιστωσεις (γιατι αυτο μονο κανεις στα τελευταια σου ποστ) και απο ουσιαστικη συμβολη πάπαλα... ................ποσο μαλλον να αλλαξεις και να ανατρεψεις...οπως λες...

Αναρρωτηθηκα και εγω που ειναι ολοι αυτοι, ειπα και οτι "ποσταρουν μια φορα και την κανουν" και εκανα και τους αστεισμους μου οτι τα nc θα μας πατησουν...

Μετα ομως θα βαλω (οπως και εκανα) και κανα δυο βολτες, φωτο, τα ταξιδακια μου...εστω και 500χιλ. (ειναι και λιγα για καποιους) και προσπαθω μεσα απο αυτα να "δωσω" οσο γινεται στην φαση...

Στο nc (γιατι αυτο ειναι το μονο τοσο ζωντανο thread) πως νομιζεις οτι κρατιεται ο ενθουσιασμος και συμμετεχει κοσμος και γινονται πραγματα; Με γκρινιες και με το να την λεμε στον κοσμο; Διαφημισε το προιον και μετα βλεπεις... Ειναι και ενας @billy84 εκει χιλιομετροφαγος και ενα σωρο αλλος κοσμος που ψοφανε για χιλιομετρα και φωτο και βολτες και το κανουν και ΜΟΝΟΙ τους ολοι αυτοι... Μονο ο billy ξερεις τι κοσμο εχει προσελκυσει με τα ταξιδια του;

Εκει ειναι ο "μοτοσυκλετισμος" Σταθη. Ειτε ερθει ειτε δεν ερθει ο αλλος εσυ να την κανεις την βολταρα σου γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις αλλιως και γιατι χαιρεσαι την "γαματη υπεροχηματαρα" σου... και μεσω του φορουμ το μοιραζσαι και με τους αλλους.

Βαζω εγω ενα καιμακτσαλαν, βαλε και εσυ μια Μονεμβασια ξερω γω, να βαλει και ο Ινδιανος την Ρουμανια που θα παει και σιγα σιγα θα σου πω τι θα γινει εδω μεσα και ποσοι θα τριβουν ματακια με το 500αρι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι εν μέρει υπέρ του φόρουμ (έχει και αυτό τα καλά του) αλλά είναι άχαρο να κάθεσε με τις ώρες μπροστά σε έναν υπολογιστή (δεν το θέλω ούτε εγώ ούτε πολλοί άλλοι από εδώ μέσα) προσπαθώντας να περιγράψεις και να εξηγήσεις τις εντυπώσεις σου από την αγορά π.χ της κλειδαριάς, του συναγερμού ή της τάδε ζελατίνας. Όμως σε μία μοτοσυνάντηση (δεν είπα να ανεβούμε τον Όλυμπο ούτε να συναντηθούμε στη Σύμη), σε ένα καφέ όμως κάνεις μία βόλτα το CB του φίλου και βλέπεις αν σου κάνει η ζελατίνα της Givi και όχι μόνο αυτό αποκτάς αμέσως μέτρο σύγκρισης και για άλλες ζελατίνες κ.ο.κ. Πάει αυτό, εύχομαι να το καταλάβαμε.

Το άλλο παράδειγμα τώρα, βλέπω όποτε έχει καλό καιρό ειδικά την άνοιξη, ορδές από μηχανάκια να κατεβαίνουν στο Ναύπλιο να παρκάρουν, να περπατάνε 20 μέτρα και να βιδώνοντια για καφέ σε μιά καφετέρια στη παραλία μέχρι που να ξανασηκωθούν για να πάνε κάπου να φάνε. Ένας ντόπιος όμως ξέρει να σε πάει να φας το καλύτερο παγωτό της πόλης, να πιείς ωραίο καφέ και να πάρεις μάτι, σου ήρθε λιγούρα για λουκουμάδες; θα σου μείνουν αξέχαστοι εκεί που θα σε πάω, θέλεις να χωνέψεις το φαγητό σου πάμε βόλτα το γύρο της Ακροναυπλίας, θέλεις να αράξεις να πιείς καφέ σε μπαλκόνι ψηλά με θέα την Αίγινα θα σε πάω στo Stork στην Επίδαυρο. Τι άλλο θες; Το ίδιο θα συμβεί με ένα άλλο μέλος του φόρουμ που είναι π.χ από τα Καμένα Βούρλα, την Λάρισα, τα Τρίκαλα, την Πάτρα κ.ο.κ. Μόνο να κερδίσουμε έχουμε από τέτοια συνάντηση.

Όσα γράφω εστιάζουν αποκλειστικά στο θέμα της μοτοσυνάντησης γιατί έχει θαφτεί και ήθελα να το επαναφέρω και να το ανακινήσω μήπως και τυχόν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον. Η κριτική γενικώς για όσα γράφω (από αγάπη για το CB) είναι δεκτή, ευπρόσδεκτη και ίσα-ίσα που αποδικνύει ότι αυτά που λέω φτάνουν στα αυτιά έστω και λίγων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα οφελη του να βρεθεις με συντροχους απο κοντα να τα πεις και να βολταρεις ειναι προφανη και δεν χρειαζονται περαιτερω εξηγηση.

Πάει αυτό, εύχομαι να το καταλάβαμε.

Αυτο το στυλ σου ειναι που δεν βοηθαει και μαλλον εσυ δεν λες να το καταλαβεις. Μην ευχεσαι τιποτα, μια χαρα το ειχαμε καταλαβει και πριν γιατι το εχουμε ξανακανει. Απλα δεν ηταν με cb...

Απο εκει και περα σκεψου μηπως με τα γραφομενα σου απομακρυνεις κοσμο παρα προσελκυεις για συναντηση...

Επισης αν δεν σου καθεται η παρεα τοτε ζωντανευεις την φαση και μονος σου και σιγα σιγα μπορει να ερθει και η παρεα... Αυτο κανω εγω που δεν βρεθηκα ποτε με κανενα cb και ρισκαρα στην αγορα ζελατινας που λες. Αν κατσει να βρεθω με τον @skoufos π.χ. τωρα που θα κατεβω Αθηνα και δω το φρυδακι που εβαλε πώς ειναι, εχει καλως. Αν οχι δεν θα του την πω διαδικτυακα γιατι τοτε σιγουρα δεν θα βρεθω για καφε μαζι του ποτε. Α! και γιατι δεν υπαρχει και κανενας λογος να εισαι αγενης...

Αχαρο μπορει να το βρισκεις το να περιγραψεις το οτιδηποτε στον υπολογιστη αλλα μην ξεχνας πρωτον οτι το εχεις κανει πιο πριν (τον οδηγο προεκτασης φτερου π.χ.) και οτι δευτερον οτι για αυτον ακριβως τον λογο υπαρχουν τα φορουμ! Μπορει να μην εχεις τον ιδιο ενθουσιασμο με πριν να γραφεις για το οτιδηποτε και ειναι κατανοητο αυτο, αλλα αυτα τα γραπτα ειναι που βοηθανε κοσμο και τον κανουν να ασχολειται... Και εμενα θα μου φυγει η τρελα αργοτερα...λογικο ειναι.

Το να εισαι ανοιχτος σε κριτικη δεν σου δινει αυτοματως και το ελευθερο να ειρωνευεσαι τον οποιονδηποτε (απο αγαπη).

και μετα να του λες γιατι δεν ερχεσαι για καφε;;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα