Jump to content
NavySeal_

Ερωτηση για σχολη οδηγων

Recommended Posts

Καλησπερα, εφτασε επιτελους η στιγμη να βγαλω διπλωμα για αυτοκινητο και μηχανη. πηγα σε σχολη οδηγων και εκανα τις απαραιτητες διαδικασιες οποτε τωρα περιμενω να με παρουν τηλ για να ξεκινησω.

Θα ηθελα να ρωτησω ΑΝ τυχον βρω σε μια αλλη σχολη πιο συμφερουσα τιμη μπορω να παρω την καρτελα μου απο την παλια σχολη και να παω σε αυτην χωρις κανενα κοστος η θα επιβαρυνθω? Γιατι για ολα τα διαδικαστικα αποτι μου ειπε ειναι 170 ευρω. Αν φυγω θα πρεπει να τα ξαναπληρωσω στην αλλη σχολη?

Κ τι δηλαδη αν μπορω να φυγω, παω ζηταω την καρτελα μου κ ετσι απλα φευγω χωρις να δωσω καποια εξηγηση?

Παρακαλω οι γνωστες να με διαφωτισουν γιατι δεν θελω στην τελικη να βγω ο μ#$%@*ς της υποθεσης!

Y.Γ εκανα το ιδιο ακριβως στη γραφειοκρατια των 125cc απλα επειδη μονο ενα ατομο μου απαντησε κ θα ηθελα πολλες λεπτομερειες επι του θεματος γιαυτο το ανοιγω εδω μιας κ ο χρονος περναει κ πρεπει να ξερω τι παιζει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατι δεν κανεις μια ερευνα αγορας στις τιμες πριν αρχισεις να γλυτωσεις το πηγαινελα με τα χαρτια στις σχολες..???Απο οτι ξερω δεν πληρωνεις παλι απο την αρχη τα παραβολα τα αγορασες στο ονομα σου οχι στου ιδιοκτητη της σχολης!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

επειδη εχω διπλωμα 50αριου δινω μονο πρακτικη σε αυτοκινητο/μηχανη. για να γινει ομως ετσι πρεπει να περιμενω περιπου 14 μερες μεχρι να μεταφερθουν τα χαρτια μου απο την τροχαια στο μηχανολογικο αν δεν κανω λαθος. γιαυτον τον λογο ηθελα να τρεξω την διαδικασια κ να μην χασω πολυτιμο χρονο γτ το αυτοκινητο κ η μηχανη με περιμενουν :mB_kalo_e:

Ο λογος που ανοιξα αυτο το ποστ ειναι οτι πηγα σε ενα γνωστο που και καλα θα μου κανει καλυτερη τιμη! μου λεει να μην ανησυχω κλπ κ οτι εδω που μενω κ τα 2 διπλωματα κοστιζουν 1000 ευρω αλλα αυτος επειδη ειναι "γνωστος" (μαλακιες) θα μου κανει καλυτερη τιμη!

Απο μια προχειρη ερευνα αγορας που εκανα το κοστος βγαινει 800 ευρω κ επειδη δεν γουσταρω να μου λεει αυτος μπαρουφες οτι και καλα κανει 1000 κ εγω θα στο αφησω τοσο θελω να τον εχω του χεριου μου! δλδ να του πω ή μου κανεις καλυτερη τιμη απο τους αλλους κ μενω σε σενα ή φευγω κ παω σε αλλον!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ερωτηση:επειδη εχω κ εγω διπλωμα 50 ριου κ θελω να βγαλω μηχανης τι διαδικασια εκανες για να στειλεις τα χαρτια απο την τροχαια στο μηχανολογικο?και τι κερδιζεις με αυτο,δεν δινεις σηματα πχ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ναι φυλαρακι δεν δινεις σηματα! και εγω με πενηνταρη ημουν και αυτες τις μερε

δινω για μηχανη! κοστος 250 ευρω! επιτελους κερδισαμε κατι οσοι ειχαμε το μικρο διπλωμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πας στην σχολη οδηγων μαζι με φωτοτυπια ταυτοτητας κ διπλωματος, καποιες φωτογραφιες και το ΑΦΜ σ κ σ συμπληρωνουν την/τις αιτησεις. μετα πρεπει να πας στα ΚΕΠ να τις επικυρωσεις κ μετα η δουλεια σ τελειωσε τα κανουν ολα αυτοι.

Παρακαλω ας μου απαντησει καποιος σε αυτο που ρωτησα πιο πανω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ δίκαιο πιστεύω αυτό! Έδωσες 110 ευρώ στην τροχαία για να κάνεις σκονάκια τα σήματα και αν ήσουν και πιτσιρικάς με την 3η-4η στα έλεγαν οι ίδιοι και τώρα γλυτώνεις τις 21 ώρες θεωρία που θα φάμε εμείς οι βλάκες στη μάπα. Αχ Ελλάδα, πόσο σκατά είσαι. Όσο περήφανος είμαι για την ιστορία της άλλο τόσο ντρέπομαι που είμαι Έλληνας πλέον.

* Δεν απευθύνομαι σε κανέναν προσωπικά απλά ήταν καιρός να το γράψω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ουτε εγω το θεωρω δικαιο αυτο που συμβαινει γτ οταν εδωσα ημουν κ εγω ενας απο τους "μαλακες" που καθισαν κ διαβασαν αλλα δεν βαριεσαι... τουλαχιστoν εμαθα σηματα κ δοξα το θεο ξερω να κυκλοφορω σε αντιθεση με καποιους αλλους. τελος παντων δεν αξιζει να το συζηταμε.

μηπως ξερεις να μ απαντησεις σε αυτο που ρωτησα φιλε μου?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε μου δεν ξέρω, αλλά εδώ στην Πάτρα, ο αδερφός του κολλητού μου έβγαλε δίπλωμα για αυτοκίνητο και μηχανάκι με το παλιό σύστημα γύρω στα 550 ευρώ. Βέβαια το παιδί οδηγούσε από τα 16 του και μηχανάκι και αυτοκίνητο και ήξερε αλλά ντάξει. Για μένα φύγε, δε νομίζω να χάσεις λεφτά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα