Jump to content
wolfering

"Εξαφανίζονται" οι μοτοσυκλέτες από την ελληνική αγορά

Recommended Posts

Οι μοτοσυκλεττες εξαφανιζωνται,αφου εξαφανιζωνται και οι μοτοσυκλετιστες ...και σκανε μυτη οι απελπισμενοι κουτακηδες που δεν εχουν το 1000αρικο για να πληρωσουν τα τέλη του Τζιπ(συν το αβασταχτο τεκμηριο),ετσι αγοραζουν το σκουτερ ή το NC,που εχουνε πορτ μπαγκαζ,συνδιασμενο συστημα πεδησης(CBS) και αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων(οπως στο κουτι δηλαδής :rolleyes: ).

Αγορασε και καμερα ο χθεσινοκουτάκιας,γραφτηκε και σε φορουμ και κρινει τους παντες που ειτε δεν εχουν την διαθεση,ειτε υποφερουν οικονομικα και δεν ακολουθουν στις μονοημερες ''εξορμησεις'' του.

Ο μεγας εχθρος του ειναι τα κυβικα και η ιπποδυναμη και το παν ειναι ''να μην καιει'' και να ''μην χαλάει''.

Ρε φιλε οκ,ομως δεν εισαι μοτοσυκλετιστης.

Μοτοσυκλετιστης ειναι αυτος που ξεκιναει απο τα μικρα και σιγα σιγα ανεβαινει φτανωντας στα μέγιστα.Τα μεγιστα δινουν την ευχαριστηση και οχι η ροπη του NC.....και τα 3.8 λιτρα του...........δεν ειναι κουτι ρε το 2τροχο,παρτο χαμπαρι.

Α,να μην ξεχασω.Μοτοσυκλετιστης ειναι και αυτος που οργωνει την ευρασία με παπι,αλλα και αυτος που παει σπιτι-καφετερια με το 1000.

Τι ζόρι τραβας εσυ εαν παει ο αλλος για καφε με το 1000?Εσενα οι φωτο σου απο την ευρασια που ειναι?

Σου χαλασε το φιλμ,?......... :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μην παρεξηγηθώ είμαι fun της μοτοσυκλέτας ΑΛΛΑ η αλήθεια είναι ότι οποιοδήποτε δίτροχο άνω των 300cc είναι απλά χόμπυ. Όλοι εμείς εμείς που έχουμε πολλά κυβικά άνω των 500, περισσότερο κανουμε το χόμπυ μας παρά κατι που μας χρειάζεται άμεσα.

Και αυτό γιατί:

α) Μέσα στην πόλη τα μικρά cc κάνουν καλήτρα τη δουλειά τους και οικονομικότερα

β) Στα μεγάλα ταξίδια τα αυτοκίνητα είναι πλέον οικονομικότερα και προσφέρουν μεγαλύτερη άνεση

γ) Στις μεσαίες αποστάσεις (50 - 200χλμ) ένα 300άρι skouter είναι οικονομικότερο μακράν και άνετο (υπάρχει και πάλι η λυση του αυτοκινήτου)

Από τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι όλοι εμείς (πχ έχω 1000cc μοτοσυκλέτα) κάνουμε το χόμπι μας, γουστάρουμε το ταξίδι πάνω στη μοτοσυκλέτα και την οδηγική εμπειρία που αυτή μας προσφέρει!!! Γι αυτό έχουμε ακόμα μοτοσυκλέτα άνω των 500cc.

Έτσι με την δύσκολη οικονομική συγκυρία που διανύουμε , ΜΟΝΟ οι χομπίστες έχουμε μηχανή πολλών cc, τις κρατάμε πολλοί από εμάς με νύχια και με δόντια, απλά επειδή της αγαπάμε.

Οι ευκαιριακοι που ποτέ δεν αγαπήσαν με πάθος το διτροχο είδαν πλέον ότι δεν συμφαιρει οικονομικά και είτε τις πουλάν, είτε δεν αγοράζουν πια (λόγω της κρίσης)

Δεν είναι τυχαίο ότι τα τελευταία 3 χρόνια εξαφανίστικαν οι ευκαιριακοί V- Stromαδες (χωρίς να έχω κάτι με τη μοτοσυκλέτα) με τα σπαστά κράνη δώρο απο τις αντιπροσωπείες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και χίλια (τουλάχιστον) κυβικά για να μπορεί να εμφανιστεί για καφέ στην πλατεία

Και εσυ ρε Πανο με τα 3300 κυβικα που πας?

Μονο το Βαραντερο ταξιδευεις τελικα και τα άλλα ειναι για ποζεριά........ :closedeyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εμένα καθόλου! Οι τιμές, των 125 cc μοτοσυκλετών, είναι εντελώς ασύμφορες και στο θεο.

Συγκριτικά και ανά εταιρεία η διαφορά μεταξύ παπιού και μοτοσυκλέτας είναι της τάξης των 300-400 €. Νομίζω ότι αυτή η διαφορά αξίζει να τη δώσει κάποιος μπροστά στο όφελος. Τώρα τα σκούτερ όπως είπε και ο ΩΡΙΩΝ είναι άλλη φάση γι' αυτό και δεν τα έβαλα στη σύγκριση.

Πανω σε αυτο επειδη εγω ημουνα ακριβως σε ενα τετοιο διλημμα και κοιταγα πχ cbr 125 yamaha r125 οι τιμες οντως ηταν αρκετα ψηλες... Και φανταζομαι οτι ειναι στον θεο λογω του οτι ακριβως εχουνε μεγαλη ζητηση και γενικα αρεσουνε!

Και συνηθως σε αυτα τα ''μοτοσυκλετακια'' πρεπει να ψαχνεις καθημερινα και να περιμενεις(μπορει και καιρο) ωστε να βρεις μια καλη ευκαιρια (καλοσυντηρημενο, μετρια τιμη, κλπ)!

Εννοούσα δίκυκλα με παρόμοιες επιδόσεις πχ. innova-cbf να τα αποκτήσει κάποιος καινούργια. Το cbr έχει διαφορά με τα προηγούμενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οι μοτοσυκλεττες εξαφανιζωνται,αφου εξαφανιζωνται και οι μοτοσυκλετιστες ...και σκανε μυτη οι απελπισμενοι κουτακηδες που δεν εχουν το 1000αρικο για να πληρωσουν τα τέλη του Τζιπ(συν το αβασταχτο τεκμηριο),ετσι αγοραζουν το σκουτερ ή το NC,που εχουνε πορτ μπαγκαζ,συνδιασμενο συστημα πεδησης(CBS) και αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων(οπως στο κουτι δηλαδής :rolleyes:).

Αγορασε και καμερα ο χθεσινοκουτάκιας,γραφτηκε και σε φορουμ και κρινει τους παντες που ειτε δεν εχουν την διαθεση,ειτε υποφερουν οικονομικα και δεν ακολουθουν στις μονοημερες ''εξορμησεις'' του.

Ο μεγας εχθρος του ειναι τα κυβικα και η ιπποδυναμη και το παν ειναι ''να μην καιει'' και να ''μην χαλάει''.

Ρε φιλε οκ,ομως δεν εισαι μοτοσυκλετιστης.

Μοτοσυκλετιστης ειναι αυτος που ξεκιναει απο τα μικρα και σιγα σιγα ανεβαινει φτανωντας στα μέγιστα.Τα μεγιστα δινουν την ευχαριστηση και οχι η ροπη του NC.....και τα 3.8 λιτρα του...........δεν ειναι κουτι ρε το 2τροχο,παρτο χαμπαρι.

Α,να μην ξεχασω.Μοτοσυκλετιστης ειναι και αυτος που οργωνει την ευρασία με παπι,αλλα και αυτος που παει σπιτι-καφετερια με το 1000.

Τι ζόρι τραβας εσυ εαν παει ο αλλος για καφε με το 1000?Εσενα οι φωτο σου απο την ευρασια που ειναι?

Σου χαλασε το φιλμ,?......... :lipssealed:

Όπως ακριβώς τα λες και ακόμα χειρότερα..

Όλοι οι κουτακιδες πλέον έχουν άποψη για τη μοτοσυκλέτα, το μοτοσυκλετισμό ακόμα και το motogp ...Και τη γνώμη αυτή την έχουν και την εκφράζουν επειδή δίπλα στα ακριβά αλλά με άδεια ντεπόζιτα αυτοκίνητα τους ποζάρει και ένα VSTROM η κάποιο σκουτεροειδες..

Ας μα πουν όμως ποιος από όλους αυτούς ξεκινάει καταχείμωνο να πάει εκδρομή με τη μοτοσυκλέτα του παρόλο που βρέχει...

Γιατί αυτός που πάει με βροχή στη δουλειά του το κάνει καθαρά για να γλυτώσει το 10ευρω της βενζίνας..μην κοροιδευομαστε..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το καλο ειναι οτι τουλαχιστον γλιτωσαμε απο τους αεριτζηδες που αλλαζαν 5-6 ακριβες μηχανες μεσα σε δυο χρονια...Εκαναν 3-4 χιλιαδες κμ με την καθεμια και ειχαν αποψη για ολες τους!"Αφου την ειχα ρε...εμενα θα μου πεις???"

Τροποποιήθηκε από τον stzog

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και εσυ ρε Πανο με τα 3300 κυβικα που πας?

Μονο το Βαραντερο ταξιδευεις τελικα και τα άλλα ειναι για ποζεριά........ :closedeyes:

Εγώ τα βάζω όλα σε ένα τρέιλερ και πάω πλατεία, "μετράω" περισσότερο έτσι......... :mB_kalo_e:

Ό,τι να 'ναι.............. :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδια αυτος ο ρατσισμος για τον οδηγο ιχ που αγοραζει διτροχο ειναι τοσο παραλογος ,οσο λογικη χαρακτηριζουμε την μεταπηδηση ενος μοτοσυκλετιστη σε χρηση αυτοκινητου σαν φυσιολογικη συνεπεια αναγκης.Ο κουτακιας σαν οψιμος μοτοσυκλετιστης << ποζαρει >> ,ενω ο μοτοσυκλετιστης δεν γινεται ποτε κουτακιας ,αλλα κατ,αναγκη προσωρινος χρηστης αυτοκινητου .Ευπροσδεκτος ειναι αυτος που αφηνει στο γκαραζ 4-5 τετραγωνικα λαμαρινας ,εξω απο την κυκλοφορια και παιρνει ενα μηχανακι που πιανει ελαχιστο χωρο.Οσο το να πηγαινεις μια μακρυνη αποσταση και να ξεκιναει βροχη και να προτιμησω μηχανη αντι για το αυτοκινητο το εκανα απαξ και δεν το ξανακανω.Βλαστημησα την ωρα απο τα σπρευ των αυτοκινητων που με κανανε λασπη μεχρι τις νυχτερινες μουαγιεν των 40 χλμ απο την μηδενικη ορατοτητα της ζελατινας μου.Κουτι και παλι κουτι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το πρόβλημα δεν είναι οι άνθρωποι αλλά οι εταιρίες και ο σύγχρονος τρόπος ζωής. οι άνθρωποι θέλουν ευκολία ευχρηστία και για αυτό δυστυχώς σκουτεροποιούνται τα πάντα. Τα σκούτερ κατ εμέ δεν είναι μηχανές πάει και τελείωσε. Τώρα αν οι σκουτεράδες είναι μοτοσυκλετιστές δεν ξέρουμε τι ιστορία κρύβει πίσω του κάποιος που οδηγάει σκούτερ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σημεία των καιρών που λένε. Η εξελιξη αυτή εμένα μου φαίνεται λογική πάντως.

Πρακτικότητα και οικονομία= μικρά κυβικά. Οι μηχανές μεσαίου κυβισμου και άνω είναι καθαρά για να βγάζεις γούστα.

Απ'την άλλη όμως άμα είναι να γεμίσει ο τόπος σκουτεράκηδες και παπάκηδες που οδηγούν με νοοτροπία κουτιού και κάνουν ο,τι να ναι, καλύτερα να μείνουν με το αμάξι τους

ή με συγκοινωνία...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα σκουτερ δεν θελουν να γινουν μηχανακια,Η σκουτεροποιηση μεριδας της αγορας δεν επιβαλεται δια της βιας ,αλλα ειναι συνεπεια των σημερινων αστικων αναγκων μετακινησης .Εξυπηρετει συγκεκριμενη αποστολη ,δεν εμποδιζει κανενα να παρει καθαροαιμη μηχανη,ουτε χαρακτηριζει τον χρηστη σαν οδηγο δευτερης κατηγοριας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα σκουτερ δεν θελουν να γινουν μηχανακια,Η σκουτεροποιηση μεριδας της αγορας δεν επιβαλεται δια της βιας ,αλλα ειναι συνεπεια των σημερινων αστικων αναγκων μετακινησης .Εξυπηρετει συγκεκριμενη αποστολη ,δεν εμποδιζει κανενα να παρει καθαροαιμη μηχανη,ουτε χαρακτηριζει τον χρηστη σαν οδηγο δευτερης κατηγοριας.

Ε όχι και δεύτερης κατηγορίας.......................

............τρίτης και βάλε............. :wallbash:

:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σιχαίνομαι ότο τίποτα τους αστικούς μύθους. Αυτούς δηλαδή που εγκαθίστανται σε κάθε κοινωνία, ΔΕΝ ισχύουν, αλλά αποκτούν τόσο ισχυρή βάση που είναι σχεδόν αδύνατο ή πολύ δύσκολο να τους ανατρέψεις. Λες και ο κόσμος δεν θέλει να δει την αλήθεια.

Εδώ λοιπόν διαβάζω και βλέπω να δημιουργείται σιγά σιγά ένας άλλος αστικός μύθος.

Τα scooter είναι εύχρηστα και ο μοτοσυκλέτες όχι. Είναι άνετα, είναι βολικά, κάνουν τα πάντα και συμφέρουν.

Μπαρμπούτσαλα. Τόσο απλά.

Πιστεύουν δηλαδοί όλοι ότι εμείς με τις μηχανές βασανιζόμαστε;

Μας βλέπουν και μας λυπούνται για ότι τραβάμε στην καθημερινή μας χρήση;

Εγώ είχα κατά καιρούς και scooter και βεβαίως πολλές μηχανές.

Πρόκειται λοιπόν για υπερτιμημένα προιόντα, που δεν κάνουν σχεδόν τίποτα σωστά.

Αντίθετα οι μοτοσυκλέτες εκτελούν τις περισσότερες λειτουργίες απόλυτα σωστά και αποδοτικά.

Τα περισσότερα περί οικονομίας είναι για μικρά παιδιά. Αν εξαιρέσει κανείς τα μικρά αναιμικά και μετά βίας κινούμενα scooter, όλα τα υπόλοιπα και ειδικά όσα είναι πάνω από 300 κυβικά καίνε κανονικά τη μάνα τους και τον πατέρα τους. Για πλάκα 4,5 και 6 λίτρα στα 100 χλμ. Για να κάψει το pcx όσο ένα παπί ή όσο το cbf125 η Honda χρειάστηκε τεχνολογία αυτοκινήτου και να δώσει ρέστα στον κινητήρα.

Έχουν λέει άλλος χώρους κλπ αλλά δεν βλέπω να στερείται κάτι σε χώρους κάποιος που έχει ένα on/of με την κλασική μπαγκαζιέρα του από πίσω. Τα πάντα κουβαλάει κι αυτός χωρίς πρόβλημα. Ούτε εγώ στερούμε που έχω βγάλει την μπαγκαζιέρα και κινούμε με ότι χωράνε οι... τσέπες μου.

Όταν αγοράζεις ένα scooter γυαλοκοπάει και είναι κούκλα. Σε λίγο χρόνο όμως θαμπώνουν και ξεβάφουν τα πλαστικά και είναι να το λυπάσαι. Αγοράζουν δίκυκλα με μικρές ρόδες για καλύτερα; Απαντήστε μου γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα. Τις παιδικές αναρτήσεις δεν τις κρίνει κανείς βλέπω.

Κατά τη γνώμη μου οι περισσότεροι ή δεν κάνουν σοβαρές αποστάσεις και γυρίζουν γύρω γύρω σε ακτίνα 3-4 χλμ ή βαριούνται γενικώς να οδηγήσουν-καβαλήσουν και πάνω από όλα... φοβούνται. Τις μηχανές και το συμπλέκτη φοβούνται.

Υπάρχει και η κατηγορία αυτών που τους οδηγεί σε κάτι τέτοιο η μαμά ή η γυναίκα τους. Γυαλάδες, πλαστικά, μεγάλο κάθισμα(όχι σέλα) συναναβάτη κάνουν τη... διαφορά.

Τόσο απλά και όλα τα άλλα είναι σε κουβέντα να βρισκόμαστε.

Τεσπα, όπως είπα παραπάνω δεν με χαλάει να είναι λίγες οι μηχανές. Το αντίθετο. Ξεχωρίζω χωρίς κόπο. χαχαχαχαχαχαχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν με ενοχλησε ποτέ που ο Ελληνας πηρε δανειο για να αγορασει οποιαδηποτε μοτοσυκλετα!Δεν με ενοχλησε ουτε θα με ενοχλουσε να συνεχιζα να βλεπω ενα σωρο καινουριες μοτοσυκλετες γυρω μου,ισα-ισα που γουσταρω να ειμαστε η Χωρα με τις πιο συγχρονες και φρεσκες μοτοσυκλετες.Δεν με χαλαει καθολου να εχει ή να είχε καθενας απο εμας δυο τρεις και πεντε δεκα μοτοσυκλεταρες στο γκαραζ του!ΜΑΚΑΡΙ να ταξιδευα με συναδελφους και το χειροτερο μοτοσυκλετονι να ηταν το δικο μου-κι ας ηταν αγορασμενο ως το καλυτερ για τα δικα μου θελω.

Το οτι εξαφανιστηκαν οι μοτοσυκλετες απο γυρω μας και ανεβαινουν μικρου κυβισμου,προσωπικα δεν με κανει να χαιρομαι,ως μοτοσυκλετιστης.

Ομως το βλεπω καθαρα ως αποτελεσμα της ανεχειας τού κοσμου και της ολοενα και πιο σκληρης οικονμικης καταστασης στην Ελλαδα.Κοβουμε απ'ολα και λογικο να κοψουμε και τη μοτοσυκλετα οταν ζορισουν οι καταστασεις,οταν τα ζορια σε πιο βασικες αναγκες γινουν δυσβασταχτα...Λογικο και καθολου παραλογο.Μακαρι να μπορεσουν οσοι πιο πολλοι να κρατησουν ή/και να αγορασουν μοτοσυκλετες που γουσταρουν.

Ξερεις τι με ενοχλει ρε μαγκα στην Ελλαδα;

Με ενοχλουσε κατ'αρχας και παντα θα μ'ενοχλει ο ξερολας μαλάκας Ελληναρας που πριν παρει ενα RR ειχε ηδη νομισει οτι εχει τα καλυτερα "χερια" γι'αυτο.Με ενοχλει ο ηλιθιος δηθεν μοτοσυκλετιστης που θα βγει στο δρομο με το σουπερ σπορτ μοτο του να σε πατησει ή να σε σκοτωσει ή στην καλυτερει να σε γραψει σταρχιδια του ως υπερανω αφου ολοι οι αλλοι ειναι ενα κλικ κατω απο αυτον(τρομαρα σου μαλακα καγκουρα που νομιζεις οτι τους εχεις ολους μεχρι που σε διαβαζουμε στα θλιβερα νεα ή στην καλυτερη για σενα κανεις την κοτα οταν σου μιλανε γνώστες ή πραγματικα μοτοσυκλετιστες με χερια ...)

Με ενοχλει επισης ενα θεμα κατρακυλας της αγορας της μοτοσυκλετας,να ξεφυγει απο την ουσια και απλα να γινει αλλη μια λαβη για να πιαστουνε Κατινα και Κουλα απο το μαλλι και να πουνε οτι φταιει ο Δημοσιος ΥπαλλΗλας φταει ο ΔΕΚΟ φταιει ο ΣΥΡΙΖΑ φταιει η Χρυση Αυγη φταιει ο διπλανος μου παντα....

Μοτοσυκλετα αγαπη μου.Οσο μπορω θα σε εχω κοντα μου...ή στην χειροτερη θα πεθανεις τελευταια...γιατι εκει για μενα ειναι η ουσια.Στο να εχω διπλα μου μια μοτοσυκλετα που γουσταρω και απο το σταντ ακομα ακουμπησμενη ως την πιο μακρυνη και ομορφη βολτα που θα κανω καβαλα της,να μου προσφερει ΧΑΜΟΓΕΛΟ...να ασχολουμαι ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ και οχι με την ανεχεις ή ανημποριά τού αλλου να εχει μια μοτοσυκλετα.

Αυτα και σορυ οποιον στεναχωρησα αλλά ρε γμτ...στεναχωρια ειναι να κοιταμε τι κανει ο διπλανος μας για να τον κριτικαρουμε και να μην κοιταμε μεσα απο τα σκατα να γινουμε εμεις πιο ανθρωποι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδή δεν είναι σωστό να αρχίζουμε να τσακωνόμαστε μεταξύ μας και μένα με ενοχλεί που λένε πολλοί καλά δεν σε κουράζει το τρανσάλπ με το συμπλεκτη και τοσο βαρος; που να ξερανε οτι μας φαινεται πουπουλο. τη μοτοσυκλετα με το συμπλεκτη την κανεις κουμαντο εσυ ενω το σκουτερ σε κανει αυτο κουμαντο κατα γενικη ομολογια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά γειά σας κι από εμένα.Μπήκα στο forum σήμερα επειδή βρίσκομαι στη φάση που ψάχνω να πάρω μηχανάκι και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα.

Μου κάνει εντύπωση που κάποιοι ζουν σε άλλο παράλληλο σύμπαν.Εγώ λοιπόν είμαι 30 χρονών οδηγώ αυτοκίνητο από τα 18 μου,δεν έχω δίπλωμα ούτε για πενηντάρι

και τα τελευταία χρόνια έχω αφήσει την Αθήνα και ζω σε κάποιο νησί.Η δουλεία μου είναι περίπου 4-5 κμ από το σπίτι μου και το αμάξι μου έχει πιεί το αίμα.

Τί πρέπει να αγοράσω για να μήν είμαι παρακατιανός,κουτάκιας ευκαιριακός κλπ?(Αφού ακόμα και με το V-strom θα ανήκω σε κάποια κατηγορία από αυτές.....)

Να πάρω κάποιο 600ρι SS (αφού είμαι και αρχάριος) και να το παίζω ''εραστής του δικύκλου''?

Βλέπω και τα παλικάρια εδώ με τα ducati τους και τα r1 τους,μέχρι και Vmax έχω δει....ΣΤΟ ΝΗΣΙ!!!!

Φυσικά τα βγάζουν 2-3 φορές το μήνα αφού τους έρχεται πιό οικονομικά να κυκλοφορούν με ιδιωτικό ελικόπτερο...

Αυτοί είναι συνειδητοποιημένοι μοτοσυκλετιστές???Κι εγώ που θα πάρω πάπια,μαιμού αναβάτης που τους χαλάω την αισθητική?

Θέλω να πω πως όποιος έχει τη τρέλα το χρήμα το μεράκι την ανάγκη ή ο,τιδήποτε και γουστάρει να πάρει Hayabussa και να κάνει Deliveri στη Κυψέλη,μαγκιά του

Κι εγώ μαζί του.Δε μπορεί όμως να κατακρίνει τον χρήστη scooter η παπιού επειδή δεν θέλει να αγοράσει σώνει και ντε κάτι που αξίζει και καίει παραπάνω από ένα καινούριο 1.2 diesel αμαξάκι.....

Συγγνώμη για το επίθετικό ύφος του μηνύματός μου (του πρώτου!!!)Μπήκα γιατί το θέμα μου φάνηκε ενδιαφέρον!

Καταλαβαίνω απόλυτα τη τρέλα σας για τα δίκυκλα αλλά δεν γίνεται να τα ισοπεδώνουμε όλα.

Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο που είπε ότι από 300cc και πάνω είναι hobby.

Φιλικά,Γιώργος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πιστευω οτι οι μηχανες εξακολουθουν να ειναι πολυ ακριβες.πχ εγω με 2790 που πηρα το pcx μπορουσα να παρω κατι καλο και αξιοπιστο σε μηχανη;οχι βεβαια.γι'αυτο πηγα και πηρα το pcx που που ηταν νουμερο 1 στις πωλησεις περσι στην ευρωπη κατι που αν μη τι αλλο κατι δειχνει.μου αρεσουν παρα πολυ τα 3 καινουργια 500αρια της honda αλλα ξεκινανε απο 6.200.για μενα παντως best value for money ειναι το SYM Wolf 250.πανεμορφο,αξιοπιστο,σχετικα φτηνο βεβαια δεν κανει για ταξιδια αλλα για μικρες αποδρασεις ειναι super

Πάααρα πολλές αξιόπιστες μηχανές μπορούσες να βρεις στα 3000...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι η φτωχεια φερνει γκρινια.Ολοι τρωγωνται με τα ρουχα τους και παντου φτιαχνωνται αντιπαραθεσεις μονο και μονο για τις αντιπαραθεσεις Δεν υπαρχει πια ηρεμια ουτε στον υπνο μας.Και μη χειροτερα δλδ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοροιδευαμε το Καλοκαιρι τους μοτοσυκλετιστες που ερχοταν απο την Ευρωπη με κατι μοτοσυκλετες ΚΑΛΟΔΙΑΤΗΡΗΜΕΝΕΣ 20 ετιας και βαλε και λεγαμε που παει με τον δεινοσαυρο!Ελα που γυρισε ο τροχος και τωρα τα παλια μοτο πηραν αξια και τα εκτιμαμε ποιο πολυ.....

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Μεχρι εκει οκ. Τα άλλα προς τί?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάααρα πολλές αξιόπιστες μηχανές μπορούσες να βρεις στα 3000...

καινουργια καμμια.μεταχειρισμενη ναι Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Αφαίρεση άνωθεν παράθεσης...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ευχαριστω που με σβησατε το ΣΧΟΛΙΟ!Κατα τα αλλα οσοι οδηγαμε scooter δεν ειμαστε μοτοσυκλετιστες.ΜΠΡΑΒΟ.ΩΡΑΙΑ ΣΧΟΛΙΑ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καινουργια καμμια.μεταχειρισμενη ναι

Και ήθελες καινούργια μόνο; δεν προτιμούσες κάποια καλοδιατηρημένη μοτοσυκλέτα από το σκούτερ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και ήθελες καινούργια μόνο; δεν προτιμούσες κάποια καλοδιατηρημένη μοτοσυκλέτα από το σκούτερ; ςολφ

οχι γιατι ολοι ξερουν απο μηχανες και σε ολους βγαζουν προβληματα.μεταχειρισμενη θ

α επαιρνα μονο απο φιλο που ξερω τι χρηση της εχει κανει.μερι 3000 καινουργια μηχανη δεν υπαρχει.μονο cbf125 και sym wolf 150.για τα κιλα μου ομως το pcx πολυ καλυτερο απο αυτα τα 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ευχαριστω που με σβησατε το ΣΧΟΛΙΟ!Κατα τα αλλα οσοι οδηγαμε scooter δεν ειμαστε μοτοσυκλετιστες.ΜΠΡΑΒΟ.ΩΡΑΙΑ ΣΧΟΛΙΑ!

Εισαι οφ-τοπικ, Γερ-ζουμ...

Ξαναδιαβασε τον τίτλο + προσπάθησε να μην προσβαλλεις άλλους...

Πάντα θα υπάρχει κόσμος που θεωρει τα σκουτερ = οχι μοτό.

Ε, και ? (Κι εγω οφ-τοπικ...)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οχι γιατι ολοι ξερουν απο μηχανες και σε ολους βγαζουν προβληματα.μεταχειρισμενη θ

α επαιρνα μονο απο φιλο που ξερω τι χρηση της εχει κανει.μερι 3000 καινουργια μηχανη δεν υπαρχει.μονο cbf125 και sym wolf 150.για τα κιλα μου ομως το pcx πολυ καλυτερο απο αυτα τα 2

Υπάρχουν μηχανές σε αυτά τα χρήματα (πχ fazer) που δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα όσο και αν τα έχουν σκίσει... Κοιτάς κάποια βασικά πράγματα πάνω στην μηχανή και είναι αρκετά ασφαλής η αγορά τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα