Jump to content
Sign in to follow this  
KonTheCool

Απορία σχετικά με δικαστήριο για το δίπλωμα

Recommended Posts

Καλησπέρα μάγκες!

Επειδή εδώ και καιρό διαβάζω για παιδιά που τα σταματάν χωρίς δίπλωμα και τους πάνε στο δικαστήριο,παίρνουν αναβολές(Ελλαδιστάν),δείχνουν το δίπλωμα και φεύγουν χωρίς συνέπεια,μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

Σε σταματάνε στα 16 με μεγάλη μηχανή(ανεξαρτήτως κυβικών)και σε πάνε δικαστικώς,εμφανιστείς στο δικαστήριο χωρίς το δίπλωμα,τότε τι γίνεται? παίρνουν την κηδεμονία απο τους γονείς για παραμέληση ανηλίκου ή κάτι άλλο?

:gd_cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα μάγκες!

Επειδή εδώ και καιρό διαβάζω για παιδιά που τα σταματάν χωρίς δίπλωμα και τους πάνε στο δικαστήριο,παίρνουν αναβολές(Ελλαδιστάν),δείχνουν το δίπλωμα και φεύγουν χωρίς συνέπεια,μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:

Σε σταματάνε στα 16 με μεγάλη μηχανή(ανεξαρτήτως κυβικών)και σε πάνε δικαστικώς,εμφανιστείς στο δικαστήριο χωρίς το δίπλωμα,τότε τι γίνεται? παίρνουν την κηδεμονία απο τους γονείς για παραμέληση ανηλίκου ή κάτι άλλο?

:gd_cheers:

Εχω ακουσει στην tv οτι πληρωνεις ενα προστιμο και στο δικαστηριο καταδικαζεσε σε 1 χρονο φυλακη την οποια πληρωνεις και δεν σε μπαγλαρωνουν καν..και τα λεφτα δεν ειναι και παρα πολλα (για την φυλακη)...Περιμενε και αλλες απαντησεις αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ετσι ειναι.

Οι γονεις συνηθως την βγαζουν καθαρη λεγοντας οτι την πηρες κρυφα...Οχι και να παιρνουν την κηδεμονια ρε φιλε μην τρελαθουμε κιολας

σχετικα εδω http://news247.gr/ei...ma.2210345.html

Τροποποιήθηκε από τον hondaastreasupra

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παραχώρηση οδήγησης σε πρόσωπο , το οποίο δεν έχει την, κατά περίπτωση, άδεια οδήγησης ή του οποίου η άδεια αφαιρέθηκε για οποιαδήποτε παράβαση,και κατά τη διάρκεια της αφαίρεσης.

Άρθρο 99

κράτηση μέχρι έξι (6) μηνών και πρόστιμο μέχρι τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ

Στέρηση άδειας μοτοποδηλάτων ή οδήγηση κατά το χρόνο που έχει αφαιρεθεί ή ανακληθεί για οποιαδήποτε αιτία .

Άρθρο 96

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παραχώρηση οδήγησης σε πρόσωπο , το οποίο δεν έχει την, κατά περίπτωση, άδεια οδήγησης ή του οποίου η άδεια αφαιρέθηκε για οποιαδήποτε παράβαση,και κατά τη διάρκεια της αφαίρεσης.

Άρθρο 99

Στέρηση άδειας μοτοποδηλάτων ή οδήγηση κατά το χρόνο που έχει αφαιρεθεί ή ανακληθεί για οποιαδήποτε αιτία .

Άρθρο 96

Φιλε ξερω πολλους που εκαναν δικαστηριο για διπλωμα στους περισσοτερους δεν ειπαν τιποτα για τους γονεις ( ειναι κατω των 18)...Και σε αυτους που ειπαν πηγαν οι γονεις και ειπαν οτι "ο μικρος το πηρε κρυφα". και την βγαλαν καθαρη...

ΥΣ:τουλαχιστον αν οδηγεις χωρις διπλωμα ας εισαι κοντα στην ηλικια που θα το βγαλεις και προσευχησου να μην τρακαρεις απο δικο σου λαθος...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με τις αλλαγές που επέφερε ο νόμος 3904/2010 στον ΚΟΚ, ισχύουν τα εξής:

- Σε αυτόν που ανήκει η μοτοσυκλέτα την οποία οδηγεί άτομο χωρίς δίπλωμα: Κράτηση μέχρι έξι μηνών + πρόστιμο μέχρι 3.000 ευρώ.

- Σε αυτόν που οδηγεί μοτοσυκλέτα χωρίς να έχει εκδοθεί νόμιμα στο όνομα του η κατάλληλη άδεια οδήγησης: Φυλάκιση από έναν (1) έως δώδεκα (12) μήνες και με χρηματική ποινή τουλάχιστον διακοσίων (200,00) ευρώ, δηλ. από 200 ευρώ και πάνω.

Το δικαστήριο, αν η πράξη δεν έχει επαναληφθεί, μπορεί να κρίνει την πράξη ατιμώρητη, ως προς τον μη έχοντα δίπλωμα, αν την ημέρα της δικασίμου το έχει βγάλει και το επιδείξει στο δικαστήριο.

Ωστόσο, έχετε κατά νου ότι οδήγηση ΧΩΡΙΣ δίπλωμα σημαίνει αυτομάτως ΟΔΗΓΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ, αφού καμία ασφαλιστική εταιρία δεν καλύπτει ζημία προκληθείσα από όχημα οδηγούμενο από άτομο που δεν έχει δίπλωμα.

Οπότε, αν - ο μη γένοιτο - γίνει η στραβή μπορεί ο μη έχων δίπλωμα οδηγός να φάει μια αγωγή κάμποσων χιλιάδων ευρώ για αποζημίωση του παθόντος και να τρέχει και να μη φτάνει!!

Οπότε, έχετέ το κατά νου αυτό.....

Τροποποιήθηκε από τον Αιγαιοπλόος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν καταδικαστεις θα λερωθει το ποινικο σου μητρωο. Στο λεω σαν παθων

Αα ναι ξεχασα να το αναφερω αυτο.. μπορεις σε παρκαλω να μας πεις την ιστορια σου δηλ τι εγινε εβγαλες ή οχι διπλωμα οταν πηγες στο δικαστηριο?Ακομα ειχες προβλημα με το ποινικο μητρωο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μην αγχωνεσαι.. Κ εγω εχω δικαστηριο για διπλωμα.. Τωρα το χω βγαλει ομως και απλα θα παω στο δικαστηριο θα το δειξω θα πω οτι συμορφωθηκα, θα πει και ο πατερας μου οτι ειχα παρει κρυφα το μηχανακι και ολα κομπλε ;) ... Ντρεπομαι που ειναι ετσι τα πραγματα ακομα κι ας μας συμφερουν αλλα ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μην αγχωνεσαι.. Κ εγω εχω δικαστηριο για διπλωμα.. Τωρα το χω βγαλει ομως και απλα θα παω στο δικαστηριο θα το δειξω θα πω οτι συμορφωθηκα, θα πει και ο πατερας μου οτι ειχα παρει κρυφα το μηχανακι και ολα κομπλε ;) ... Ντρεπομαι που ειναι ετσι τα πραγματα ακομα κι ας μας συμφερουν αλλα ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ

και εγω εχω ενα φιλο εχει 2 δικαστηρια για διπλωμα τον επιασαν με 135 κυβικα μηχανακι πριν τα 18 ... θα παει να το δειξει τωρα που θα βγαλει και ολα κομπλε..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εαν το μηχανακι ειναι σε αλλου το ονομα παει κατηγορουμενος και ο αλλος για παραχωρηση. εαν εχεις προλαβει και εχεις βγαλει διπλωμα οταν γινει το δικαστηριο κατα 90% αθοωνεσαι.εαν οχι τοτε καλημερα. τρως προστιμο και εσυ και ο ιδιοκτητης και κρατηση (την οποια πληρωνεις σε ρευστο) συν τα εξοδα δικης.οποτε φιλε καλυτερα μην το επιχειρεις χωρις διπλωμα γιατι με τα λεφτα που θα πληρωσεις αγοραζες μεταχειρισμενο μηχανακι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αα ναι ξεχασα να το αναφερω αυτο.. μπορεις σε παρκαλω να μας πεις την ιστορια σου δηλ τι εγινε εβγαλες ή οχι διπλωμα οταν πηγες στο δικαστηριο?Ακομα ειχες προβλημα με το ποινικο μητρωο?

Με γραψανε για διπλωμα οταν ημουνα 18 χρονων. Το δικαστηριο εγινε το 2004 μετα απο αρκετες αναβολες αλλα επειδη εγω ελειπα εξωτερικο και δεν παρουσιασαμε διπλωμα τελικα ειχα φαει ενα προστιμο 800 ευρω αν θυμαμε καλα και το ποινικο μητρωο λερωθηκε. Διπλωμα δεν ειχα βγαλει μεχρι τοτε και μαλλον θα αθωονομουνα αν ειχα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλε theo δεν λερωνεις ποινικο μητρωο με κληση για διπλωμα.απο κακουργημα και μονο φενεται κατι στο ποινηκο μητρωο η σε πλημελλημα με αναστολη μετα την παροδο της αναστολης δεν εχει τπτ.στο λεω γτ ξερω απο πρωτο χερι. :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω σου λέω ότι δεν παρουσίασα δίπλωμα και καταδικάστηκα. Οταν πριν απο 2 χρόνια χρειάστηκα αντίγραφο του ποινικού μητρώου η καταδικάση μου ήτανε γραμμένη. Φυσικά και μετά απο κάποια χρόνια διαγράφεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και εγω εχω ενα φιλο εχει 2 δικαστηρια για διπλωμα τον επιασαν με 135 κυβικα μηχανακι πριν τα 18 ... θα παει να το δειξει τωρα που θα βγαλει και ολα κομπλε..

Βασικά αφού είναι 135 κυβικά το μηχανάκι και αυτός λογικά θα το είχε πριν τα 18,λογικά θα είχε crypton x και crypton x τώρα βγάζεις στα 20 άρα παίζει να τον φάει..άμα τα λέω λάθος πες μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βασικά αφού είναι 135 κυβικά το μηχανάκι και αυτός λογικά θα το είχε πριν τα 18,λογικά θα είχε crypton x και crypton x τώρα βγάζεις στα 20 άρα παίζει να τον φάει..άμα τα λέω λάθος πες μου.

Σωστα τα λες. Καλα ξεμπερδεματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το δίπλωμα που βγάζεις στα 18 καλύπτει οτιδήποτε έχει ιπποδύναμη μέχρι 11kw....το crypton x έχει 9.3kw οπότε καλύπτεται....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε ξερω πολλους που εκαναν δικαστηριο για διπλωμα στους περισσοτερους δεν ειπαν τιποτα για τους γονεις ( ειναι κατω των 18)...Και σε αυτους που ειπαν πηγαν οι γονεις και ειπαν οτι "ο μικρος το πηρε κρυφα". και την βγαλαν καθαρη...

ΥΣ:τουλαχιστον αν οδηγεις χωρις διπλωμα ας εισαι κοντα στην ηλικια που θα το βγαλεις και προσευχησου να μην τρακαρεις απο δικο σου λαθος...

καλα ειστε σοβαροι μερικοι εδω μεσα..!!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

τι υστερογραφο ειναι αυτο..?

προτρεπεις ενα παιδακι που μπορει να ειναι 15-16 χρονων και με το μυαλο που εχει(ολοι μας στην εφηβεια πανω κατω τα ιδια μυαλα ειχαμε) αν οδηγει χωρις διπλωμα αλλα τουλαχιστον να ειναι κοντα στην ηλικια που θα μπορει να το βγαλει μην τυχον γινει καμια στραβη για να μπορει να παρει αναβολες και να παρουσιασει το διπλωμα στο δικαστηριο για να την "πηδηξει"..?

και του λες να μην αγχωνεται για τους γονεις γιατι μπορουν τα την βγαλουν καθαρη..

δεν ξερω καν ποσο χρονων εισαι αλλα απαντησε μου ειλικρινα εσυ τωρα εισαι μοτοσυκλετιστης και αυτη η αποψη που εκφερεις σε ενα παιδακι ειναι μια μοτοσυκλετιστικη αποψη ενος συνηδοιτοποιημενου οδηγου..?

εδω μεσα καλως 'η κακως οτι γραφουμε διαβαζεται απο πολλα ζευγαρια ματια και μπορει πολλα απο αυτα να ειναι ανηλικα και να μην εχουν ακομη αποκτησει μεσα στο μυαλο τους την κριτικη σκεψη..

με αυτα σου τα γραφομενα (δεν το παω επι προσωπικου αλλα γενικα αναφερομαι) μπορει να οδηγησεις εναν νεο σε πολυ ασχημα μονοπατια..

γι'αυτο μερικοι να σκεφτεστε πριν γραψετε κατι........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλα ειστε σοβαροι μερικοι εδω μεσα..!!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

τι υστερογραφο ειναι αυτο..?

προτρεπεις ενα παιδακι που μπορει να ειναι 15-16 χρονων και με το μυαλο που εχει(ολοι μας στην εφηβεια πανω κατω τα ιδια μυαλα ειχαμε) αν οδηγει χωρις διπλωμα αλλα τουλαχιστον να ειναι κοντα στην ηλικια που θα μπορει να το βγαλει μην τυχον γινει καμια στραβη για να μπορει να παρει αναβολες και να παρουσιασει το διπλωμα στο δικαστηριο για να την "πηδηξει"..?

και του λες να μην αγχωνεται για τους γονεις γιατι μπορουν τα την βγαλουν καθαρη..

δεν ξερω καν ποσο χρονων εισαι αλλα απαντησε μου ειλικρινα εσυ τωρα εισαι μοτοσυκλετιστης και αυτη η αποψη που εκφερεις σε ενα παιδακι ειναι μια μοτοσυκλετιστικη αποψη ενος συνηδοιτοποιημενου οδηγου..?

εδω μεσα καλως 'η κακως οτι γραφουμε διαβαζεται απο πολλα ζευγαρια ματια και μπορει πολλα απο αυτα να ειναι ανηλικα και να μην εχουν ακομη αποκτησει μεσα στο μυαλο τους την κριτικη σκεψη..

με αυτα σου τα γραφομενα (δεν το παω επι προσωπικου αλλα γενικα αναφερομαι) μπορει να οδηγησεις εναν νεο σε πολυ ασχημα μονοπατια..

γι'αυτο μερικοι να σκεφτεστε πριν γραψετε κατι........

φιλαρακι κουλαρε δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Αυτος που θα οδηγησει χωρις διπλωμα θα το κανει . ΤΕΡΜΑ. Δεν πα να του λες για δικαστηρια και φυλακες και αποζημιωσεις αυτος εχει καυλα και θα οδηγησει. Απο κει και περα επειδη ξερω οτι το παιδι που εκανε το ποστ το παει το παπι μονο στο βουνο,τουλαχιστον μια στο τοσο να γινει κατι να ξερει τι παιζει.

Μπορει να μην αρεσει σε ολους που την βγαζουν καθαρη οι γονεις και οι ιδιοι οι οδηγοι χωρις διπλωμα αλλα αμα με ρωταει τι γινετε με τους γονεις τι θες να του πω? Τους κρεμανε αναποδα μεχρι να πεθανουν? Την αληθεια του λεω επειδη ξερω απο φιλους μου τι εγιννε..βεβαια μπορει να καταδικαστουν οι γονεις δηλ να μην τους την χαρισουν το εγραψε αλλος αυτο.. Και αν δεν σου αρεσει η αληθεια ή αν πιστευεις οτι ειναι λαθος αυτο δεν κανει αυτα που εγραψα ψευτικα..

Δηλ αυτο που θελω να πω ειναι οτι αφου την κανει την παραβαση (που θα την κανει σιγουρα δεν ειναι στο χερι μου να τον αποτρεψω και ξερεει το παιδι τι γινεται με ατυχημα κλπ) τουλαχιστον ας την κανει με μια πιθανοτητα να την βγαλει καθαρη απο ενα προστιμο. ΔΕΝ πρεπει να το κανει ΑΛΛΑ θα το κανει ετσι και αλλιως και δεν τον νοιαζει τι λες εσυ ή εγω.

Ειναι σαν να θελει καποιος να κανει κατι πολυ επικυνδινο και αφου δεν θα μπορεις να τον μεταπησεις θα του πεις τουλαχιστον παρε κρανος και εξοπλισμο.

Και οπως βλεπεις απο τα κοκκινα δεν του ειπα να οδηγει χωρις διπλωμα.. του ειπα αν το κανει ηδη (που εκει δεν γινεται να τον μεταπισεις με τπτ αφου εχει ηδη μηχανακι κλπ ) τουλαχιστον να εχει μια πολυ πολυ μικρη πιθανοτητα να την βγαλει καθαρη..

Και εσυ μου λες ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ενα παιδακι κλπ κλπ .. :wallbash:

ΥΣ¨:konthecool δεν το λεω προσωπικα για σενα γιατι μπορει εσυ να εκανες την ερωτηση απλα απο απορια..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλαρακι κουλαρε δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Αυτος που θα οδηγησει χωρις διπλωμα θα το κανει . ΤΕΡΜΑ. Δεν πα να του λες για δικαστηρια και φυλακες και αποζημιωσεις αυτος εχει καυλα και θα οδηγησει. Απο κει και περα επειδη ξερω οτι το παιδι που εκανε το ποστ το παει το παπι μονο στο βουνο,τουλαχιστον μια στο τοσο να γινει κατι να ξερει τι παιζει.

Μπορει να μην αρεσει σε ολους που την βγαζουν καθαρη οι γονεις και οι ιδιοι οι οδηγοι χωρις διπλωμα αλλα αμα με ρωταει τι γινετε με τους γονεις τι θες να του πω? Τους κρεμανε αναποδα μεχρι να πεθανουν? Την αληθεια του λεω επειδη ξερω απο φιλους μου τι εγιννε..βεβαια μπορει να καταδικαστουν οι γονεις δηλ να μην τους την χαρισουν το εγραψε αλλος αυτο.. Και αν δεν σου αρεσει η αληθεια ή αν πιστευεις οτι ειναι λαθος αυτο δεν κανει αυτα που εγραψα ψευτικα..

Δηλ αυτο που θελω να πω ειναι οτι αφου την κανει την παραβαση (που θα την κανει σιγουρα δεν ειναι στο χερι μου να τον αποτρεψω και ξερεει το παιδι τι γινεται με ατυχημα κλπ) τουλαχιστον ας την κανει με μια πιθανοτητα να την βγαλει καθαρη απο ενα προστιμο. ΔΕΝ πρεπει να το κανει ΑΛΛΑ θα το κανει ετσι και αλλιως και δεν τον νοιαζει τι λες εσυ ή εγω.

Ειναι σαν να θελει καποιος να κανει κατι πολυ επικυνδινο και αφου δεν θα μπορεις να τον μεταπησεις θα του πεις τουλαχιστον παρε κρανος και εξοπλισμο.

Και οπως βλεπεις απο τα κοκκινα δεν του ειπα να οδηγει χωρις διπλωμα.. του ειπα αν το κανει ηδη (που εκει δεν γινεται να τον μεταπισεις με τπτ αφου εχει ηδη μηχανακι κλπ ) τουλαχιστον να εχει μια πολυ πολυ μικρη πιθανοτητα να την βγαλει καθαρη..

Και εσυ μου λες ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ενα παιδακι κλπ κλπ .. :wallbash:

ΥΣ¨:konthecool δεν το λεω προσωπικα για σενα γιατι μπορει εσυ να εκανες την ερωτηση απλα απο απορια..

Την απορία δεν την κάνω για΄μένα,γιατί ούτε σκοπό έχω να οδηγήσω σε δρόμο πρίν βγάλω δίπλωμα..έτσι κι'αλλιώς ένας χρόνος έμεινε μόνο,γίνομαι 15 σε 8 μέρες.Ούτε τα μυαλά μου θα πάρουν αέρα με όσα έχω ακούσει οτι εμφανίζεις δίπλωμα και φεύγεις,αλλά και να πάρει,η μητέρα μου δεν πρόκεται να με αφήσει να καβαλήσω,και θα έχει και δίκιο.Στην τελική και να μην ξέρεις τι κάνεις,είσαι υπεύθυνος για την πράξη σου.Και ας μην ξεχνάμε αυτήν την φράση:

Ο καλύτερος κόφτης είναι το μυαλό μας..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το δίπλωμα που βγάζεις στα 18 καλύπτει οτιδήποτε έχει ιπποδύναμη μέχρι 11kw....το crypton x έχει 9.3kw οπότε καλύπτεται....

Δεν καλύπτεται διότι είναι 135cc και το δίπλωμα α1 λέει να είναι μέχρι 125cc και 14.74 ίππους και πρέπει να ισχύουν και τα 2 οπότε δεν καλύπτεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΟΧΙ ΠΑΛΙ.

125 κυβικά ή cc ή cm3 ή ccm και 11 kW ή 15 άλογα ή 15 hp ή 15 ps είναι το δίπλωμα στα 18. Το Α1 δηλαδή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΟΧΙ ΠΑΛΙ.

125 κυβικά ή cc ή cm3 ή ccm και 11 kW ή 15 άλογα ή 15 hp ή 15 ps είναι το δίπλωμα στα 18. Το Α1 δηλαδή.

0χα0χα0χ0αχ0αχα.Κανονικά έτσι πρέπει να τα εξηγείς γιατί δεν καταλαβαίνουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τωρα ισχυει οτι σου γινεται μηνυση και πας στο πταισματοδικειο = δημοσιος κατηγορος = αστυνομικος. με λιγα λογια αυτος που θα σε δικασει ειναι αστυνομικος μαζι με εναν προεδρο.(ο αστυνομικος εχει το ρολο του εισαγγελεα) εαν δεν βγαλεις διπλωμα κατα 99% θα φας καμπανα καλη.θα την ακουσεις.εαν βγαλεις κατα 99% θα αθωοθεις. οι γονεις δεν πανε γα παραμεληση αν και θα επρεπε.αναβολη δεν θα σου δωσουν για τον απλο λογο οτι το πταισμα παραγραφεται μετα απο 2 χρονια.μαλακες ειναι απο μονοι τους να σου παραγραψουν αδικημα? μπα...

Υ.Γ προσεχως δεν θα γινεται μηνυση αλλα διοικητικο προστιμο κα μαλιστα βαρβατο. οποτε οποιος οδηγει χωρις διπλωμα θα την ακουει στερεοφωνικα γιατι με τα λεφτα που φημες λενε πως θα ειναι το προστιμο θα εβγαζε διπλωμα 2 φορες τουλαχιστον.

στα φορτηγα(και τα αγροτικα φορτηγακια λογιζονται και αμαξια χωρις καθισματα στις πισω θεσεις) μην ξεχναμε οτι εαν οδηγεις οποιδηποτε ιχφ χωρις διπλωμα τρως ενα ωραιοτατο 2000 ευρω προστιμο εσυ που οδηγας και 2000 ευρω ο ιδιοκτητης. μην διανοηθει κανενας να παρει κανα αγροτικο πατερα του θειου κλπ χωρις να εχει το απλο διπλωμα εως 3500 τονους γιατι δεν θα τον φτασει να πουλησει το αμαξι. κατι τετοιο πανε να κανουν και με τα αλλα οχηματα οποτε φυλαχτειτε :pray:

Τροποποιήθηκε από τον spiros!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα