Jump to content
themata

Για όσους ζητάνε βοήθεια στο δρόμο...ΔΕΙΤΕ ΤΟ

Recommended Posts

Σε καποια στιγμη αυτος που μαγνητοσκοπει (ή καποιος απο διπλα δεν ξερω υποθετω) λεει "Δεν γινοντα αυτα τα πραγματα"

Η πικρη αληθεια ειναι οτι γινονται και με την σταση μας χρηματοδοτουμε τους εξαρτημενους απο το αλκοολ, τα ναρκωτικα, τους δουλεμπορους κ.α.

Ετσι ακομα και καποιος απο τους επαιτες (ζητιανους λαικιστι) να εχει πραγματικα καποιο προβλημα βλεπωντας αυτα ο κοσμος τον αποφευγει ή αδιαφορει εχοντας στον νου τετοια παραδειγματα.

Απο φιλο δημοσιογραφο σε κουβεντα μου ειχε πει οτι συναδερφος του εκανε ενα ρεπορταζ για τις γυναικες που βρισκονται στα πεζοδρομια και κρατανε ενα μωρο στη αγκαλια ζητιανευοντας αποκαλυψε οτι το μωρο ειτε ηταν νεκρο ειτε ναρκωμενο με την χρηση αλκοολ εισερχομενο με βελονα στο αιμα. Και ολα αυτα στο βωμο του χρηματος...

Τροποποιήθηκε από τον VaggosGLX

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

κι όμως αυτός ο άνθρωπος έχοντας τόσες ώρες την ημέρα τα πόδια του τόσο λυγισμένα και ακίνητα, τα καταστρέφει... και θα καταλήξει να είναι στα αλήθεια αυτό που δείχνει τώρα στα ψέμματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν το πιστεύω!!!

Τον βλέπω κάθε μέρα που γυρίζω από την δουλειά, παραλίγο να τον πατήσω τις προάλλες, τον είχα λυπηθεί τον άμοιρο.....έμεινα τώρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κι όμως αυτός ο άνθρωπος έχοντας τόσες ώρες την ημέρα τα πόδια του τόσο λυγισμένα και ακίνητα, τα καταστρέφει... και θα καταλήξει να είναι στα αλήθεια αυτό που δείχνει τώρα στα ψέμματα.

εδώ στο κτελ μπαίνω για Πάτρα και μόλις κατέβω πονάνε τα γόνατα μου από την ακινησία... χαράς το κουράγιο του..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει καποια χρονια που εχω κοψει τη χρηματοδωτηση σε ατομα που επαιτουν, οσο τους δινουμε τοσο θα συντηρουμε ολη αυτη την κατασταση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν το πιστεύω!!!

Τον βλέπω κάθε μέρα που γυρίζω από την δουλειά, παραλίγο να τον πατήσω τις προάλλες, τον είχα λυπηθεί τον άμοιρο.....έμεινα τώρα!

Την επομενη φορα τραβηξε τον μια κλωτσια και αρχισε να τρεχεις.. παιζει και να σε φτασει ο "αναπυρος"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι ομως κατι τετοιοι απατεωνες πρεπει καποιος να τους κανει ρεζιλι μπροστα στον κοσμο αλλα αν ο κοσμος ειναι αδαης πανω σε τετοια θεματα καταντας να γινεσαι εσυ ρεζιλι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει καποια χρονια που εχω κοψει τη χρηματοδωτηση σε ατομα που επαιτουν, οσο τους δινουμε τοσο θα συντηρουμε ολη αυτη την κατασταση.

εγώ έχω ξεκινήσει και σε πιτσιρίκια που έρχονται σε καφετέριες κλπ και ζητάνε λεφτά, αγοράζω φαγητό,

πιτσιρικάκι που σηκώθηκα και πήγαμε σε σουβλατζίδικο και του πήρα οτι ήθελε!

priceless!!!

το να δώσεις λεφτά το μόνο που κάνει είναι να διαιωνίζει το πρόβλημα και εμείς να νομίζουμε ότι κάτι κάναμε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σχετικά με τα παιδιά κλπ εδω http://www.lifo.gr/t...andpieces/36585

Οριστε και ολοκληρη η ιστορια οπως την εγραψαν στο facebook

http://www.pontos-news.gr/permalink/9534.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οκ στο φανάρι σταμάτησαν 5 μοτοσυκλέτες και οι 3 ηταν χωρίς κράνος το κεφάλι τους μέσα.

Δεν τους έχω δει να ζητάνε ποτέ βοήθεια στο δρόμο για να βάλουν το κράνος γιατί συνήθως δεν έχουν.

Είναι κρίμα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλο ενα πραγμα που ειδα και επαθα για να εχετε το νου σας!

Ημουνα μια φορα στην ερμου και ηθελε ενα φιλαρακι να παρει κατι απο ενα μαγαζι και εγω αραξα απεξω για ενα τσιγαρο..

Απεναντι μου ενα γυφτακι.. Εβαζε επιτηδες το ΔΙΑΦΑΝΕΣ κυπελακι για τα λεφτα ενα μετρο μπροστα του.

Ο κοσμος δεν το εβλεπε, οπως περπαταγε το κλωτσαγε και εριχνε το κυπελακι με τα λεφτα..

Το πιτσιρικι ψευτο-εκλαιγε και ο κοσμος του σηκωνε το κυπελακι,μαζευε τα κερματα και του εριχνε εξτρα λεφτα μεσα γιατι το λυποταν..

Και γινοταν συνεχεια.. Μολις του το σηκωνανε μετα απο 20 δευτερολεπτα το ξανααφηνε ενα μετρο μπροστα, εκει που περπαταει ο κοσμος.

Το χειροτερο ειναι οτι τις πρωτες φορες πραγματικα ραγισε η καρδια μου που ειδα πως του πετανε τα κερματα αλλα μετα τις 8-9 φορες μεσα σε 5 λεπτα μονο τυχαιο δεν το λες και πραγματικα θυμωσα.....

Και το αστειο ειναι οτι κανα 5λεπτο πριν κατι κλωτσησα και εγω (προφανος ενα κυπελακι αλλου παιδιου) και ακουσα κατι να πεφτει αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι νομιζα οτι ηταν καποιο σκουπιδι. Μετα καταλαβα τι ηταν......

Τροποποιήθηκε από τον anotherface

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην σας φταίει αυτός που ζητιανεύει. Αναλώσιμος είναι και πιθανότατα να μην πάρει ούτε τα μισά απ΄αυτά που έβγαλε την ημέρα. Ούτε το να τον βλάψει κάποιος είναι λύση, γιατί απ΄ότι βλέπω στα σχόλια στο youtube βγήκανε όλοι οι μάγκες και λένε διάφορα..

Απλά μην δίνετε λεφτά.

Όταν βράδιασε ήρθε τ΄αφεντικό -κύριος- και τον μάζεψε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτό το βίντεο πρέπει να το δω. :huh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν ο τυπάς είναι για όσκαρ και χαλάλι του, αφού κουτσός θα μείνει όπως το πάει.

Εγώ θέλω να μάθω:

Απο φιλο δημοσιογραφο σε κουβεντα μου ειχε πει οτι συναδερφος του εκανε ενα ρεπορταζ για τις γυναικες που βρισκονται στα πεζοδρομια και κρατανε ενα μωρο στη αγκαλια ζητιανευοντας αποκαλυψε οτι το μωρο ειτε ηταν νεκρο ειτε ναρκωμενο με την χρηση αλκοολ εισερχομενο με βελονα στο αιμα. Και ολα αυτα στο βωμο του χρηματος...

1 - Τελικά η συνάδελφος του ήταν Ουκρανός όπως λέει η LiFO ή ο φίλος του φίλου σου έκανε την ίδια έρευνα στην Ελλάδα? Βρήκε τίποτα παραπάνω ή διαφορετικό μιας και είναι ενδιαφέρον το θέμα.

2 - Υπάρχουν τόσο βλάκες άνθρωποι ώστε να γράφουν το παρακάτω για να προσπεράσουμε το γεγονός πως τα σκάτωσαν ως περιοδικό?

Η αστυνομία οφείλει να συλλάβει μια δυο περιπτώσεις και να κάνει τεστ (όλο το κέντρο της Αθήνας είναι γεματο με επαίτες -άντρες, γυνάικες- που κρατάνε κοιμισμένα παιδιά στην αγκαλιά, ακόμα και παιδιά 10 και 12 ετών!)

- Γράψαμε μαλακία, συλλάβετε κάνα-δυο τυχαίους!

Άντε περαστικά τους...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν το πιστεύω!!!

Την επόμενη ρίχ' του μια στρακαστρούκα ή ένα δυναμιτάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα