Jump to content

Recommended Posts

Παιδια εχω ένα σογκουνακι και τ εχω μαζέψει πολλά εξωτερικα μετά απο μαρκαρίσματα και γενικα ήταν χάλια....τώρα που έμπλεξα με αυτα μερικά τ λέτε να κάνω για ν πηγαίνει λίγο καλύτερα??κανα καρμπυρατερ κ καναν εκκεντροφορο ??θέλω τν άποψη σας...ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

αντεχει μονο λιγο αυξηση κυβισμου.μικρη και τιποτα αλλο

μην το πειραξεις θα εχεις πολλα θεματα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κοιτα τα παπακια που θελεις να τα χρησημοποιεις για να κανεις τη δουλεια σου και χρειαζεσαι την αξιοπιστια δεν πρεπει να τα πειραζεις, καθε επεμβαση που κανουμε στον κινητηρα τους αφαιρει και χρονια ζωης.. αν ειναι εν γνωση σου αυτα τοτε προχωρησε σε εξατμηση, καρμπυρατερ, εκκεντροφορο μαζι με ροϊκη εξελιξη και τελος αυξηση κυβισμου.

Στα εβαλα με τετοια σειρα ωστε να ξεκινησεις απο τα "πειφεριακα" και αν δε σε ικανοποιει να περασεις στα ενδωτερα του μοτερ σου. Ναξερεις οτι θα χρειαστεις και κανενα γραναζι για να μακρυνεις την τελικη μεταδωση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι εχω βαλει εξάτμιση topexaust και είναι πλυ καλή και γρανάζώρα εχω κάνει....δεν εχω σκοπό να ανοίξω πότερ απλά γ κανα κάρτερ και εκκεντροφορο ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν έχω και εγώ ένα shogun και αποφάσισα να του κάνω αναπαλαίωση αντί να πάρω καινούριο παπί για συναισθηματικούς λόγους. :wub: Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν ξέρετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικά πέρα από το car.gr και http://www.automotorhouse.gr/index.php/el/suzuki-models. Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο πιστεύετε ότι κοστίζει το tuning που του έχει κάνει ο μαλαισιανός στο τελευταίο βιντεάκι και αν αυτό γίνεται να μου το κάνει ο μάστορας με budget 1000 ευρώ που έχω να διαθέσω + αν θα μπορούσα να βάλω κάνα μόρτικο μαύρο κωλοφάναρο και xenon φώτα μπροστά. Περιμένω τις συμβουλές σας! :blush2:

αθόρυβη εξάτμιση:

turbo:

μ'αρέσει απίστευτα έτσι όπως το'χει φτιάξει αυτός ο τυπάς:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μπραβο που δεν ανοιξες νεο θεμα αφου υπηρχε αλλο...(και να προσεχεις που το ανοιγεις να εισαι στην σωστη κατηγορια ;) γιατι ειδα και εκεινο που ανοιξες στο γενικα) τεσπα..

Βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι το μηχανακι...σου προτεινω να το φερεις στην εργοστασιακη του κατασταση γιατι ειναι παπι το οοιο και θα μεινει..τωρα αν δεν σε νοιαζει η αξιοπιστια...

Δεν ξερω ποσο μπορει να κοστιζει αυτο αφου δεν ξερουμε τι του εχει βαλει μεσα...Δεν σου προτεινω να το κανεις γιατι θα χαασεις αξιοπιστια.

Αρχικα κανε μια λιστα με ανταλλακτικα-περιφερειακα που χρειαζεσαι και βρες τις καλυτερες τιμες

Μετα το ιδιο για τα μηχανικα ανταλλακτικα (αν χρειαζονται) ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν έχω και εγώ ένα shogun και αποφάσισα να του κάνω αναπαλαίωση αντί να πάρω καινούριο παπί για συναισθηματικούς λόγους. :wub: Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν ξέρετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικά πέρα από το car.gr και http://www.automotor...l/suzuki-models. Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο πιστεύετε ότι κοστίζει το tuning που του έχει κάνει ο μαλαισιανός στο τελευταίο βιντεάκι και αν αυτό γίνεται να μου το κάνει ο μάστορας με budget 1000 ευρώ που έχω να διαθέσω + αν θα μπορούσα να βάλω κάνα μόρτικο μαύρο κωλοφάναρο και xenon φώτα μπροστά. Περιμένω τις συμβουλές σας! :blush2:

αθόρυβη εξάτμιση:

turbo:

μ'αρέσει απίστευτα έτσι όπως το'χει φτιάξει αυτός ο τυπάς:

μπες εδώ για να πάρεις ιδέες για τέτοιου είδους "tuning"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν ήδη έχει αναλάβει ένας γνωστός να του κάνει την αναπαλαίωσή και θα του το πάω αύριο στο σπίτι του να αρχίσει να το δουλεύει. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν το μηχανάκι αυτό παίρνει ανταλλακτικά από kaze r, suzuki fx 125 και ίσως και από κάποιο άλλο μοντέλο επιπροσθέτως;

Τροποποιήθηκε από τον Eimai_Koala

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδιά έχω ένα σογκούν και πατηναρι πολύ Κ να αλλάξω δυσκους πάλι πατηναρι μήπως ξέρετε τι να κάνω..?Και στην καμπάνα έχω τέσσερα πηρακια και σπάνε συνεχώς έχεις σπάσει σε κανέναν σας που έχει σογκούν?αν μπορείτε απαντηστε μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε εχω και εγω shogun ειναι σιγουρα απο τους δισκους το πατιναρισμα γιατι εγω εχω ενα θεμα με καρμπ και δεν τραβαει οταν ειναι κρυο.Οταν ειναι ζεστο σου πατιναρει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχω ένα suzuki shogun r είναι σκυλί του έχω βάλει έναν εκκεντροφόρο ένα καρμπυρατέρ 28mm ένα πιστόνι 55,5 μια εξατμιση apido και πολλά άλλα.Το μηχανάκι είναι 22 χρόνων και δεν έχει σπάσει ποτέ του 

Την 15/9/2016 at 6:05 ΜΜ, το μέλος Armando Bitri έγραψε:

Παιδιά έχω ένα σογκούν και πατηναρι πολύ Κ να αλλάξω δυσκους πάλι πατηναρι μήπως ξέρετε τι να κάνω..?Και στην καμπάνα έχω τέσσερα πηρακια και σπάνε συνεχώς έχεις σπάσει σε κανέναν σας που έχει σογκούν?αν μπορείτε απαντηστε μου

Φίλε δεν ξέρω και εγώ έχω ένα Shogun και ούτε πατιναρει ούτε τίποτα είναι άψογο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 52 λεπτά, το μέλος Lefdoul έγραψε:

είναι σκυλί

είναι 22 χρόνων

Πάνε τόσο τα σκλιά; Τ λ ρ παιδί μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τίμια και πραγματικά αξιόπιστα μηχανάκια και με αρκετό γκάζι για τα κυβικά τους. 

Παραδόξως δεν πούλησαν σχεδόν καθόλου όμως...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα