Jump to content
Falax

Plasti dip Επεξήγηση-Απόπειρα Μαζικής Παραγγελίας

Recommended Posts

Παιδια η δουλεια εγινε βαφτηκαν ολα αυτα που εχω κυκλωσει plastidip2.jpg

ωραιο αισθητικα αποτελεσμα αλλα δεν κανει για αυτα τα σημεια το συγκεκριμενο υλικο, διοτι εχουν μικρες επιφανειες με πολλα κοψιματα και λιγο αν ακουμπησει το παπουτσι του κανει τρυπα για πλακα!!

Λογικα τις μεγαλες επιφανειες τις αγκαλιαζει καλυτερα και δεν θα εχει τοσο θεμα αλλά για το 1 και το 2 που εχω στην φωτογραφια δεν κανει!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.Ματ είναι όπως όλα τα χρώματα.Το γυαλιστερό όπως και τις άλλες τεχνοτροπίες τα πετυχαίνεις με άλλα σπρέι,τα λεγόμενα enhancers,τα οποία ψεκάζεις πάνω στο ήδη βαμμένο plasti dip.Αυτά θα τα έχω όπως ανέφερα τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου.

Τώρα για να έχετε μια εικόνα για τα μεταφορικά επειδή χρησιμοποιώ τα ΕΛΤΑ,η τιμή είναι 3.50 ευρώ μέχρι 1 κιλό(αναλογικά:για παράδειγμα στο ένα σπρέι των 400ml τα μεταφορικά είναι 2 ευρώ) και +0.60 ή 0.70 για κάθε επιπλέον.Αν θέλετε με αντικαταβολή χρεώνουν + 2.30.

Έχουμε κανένα νεότερο;

Παιδια η δουλεια εγινε βαφτηκαν ολα αυτα που εχω κυκλωσει plastidip2.jpg

ωραιο αισθητικα αποτελεσμα αλλα δεν κανει για αυτα τα σημεια το συγκεκριμενο υλικο, διοτι εχουν μικρες επιφανειες με πολλα κοψιματα και λιγο αν ακουμπησει το παπουτσι του κανει τρυπα για πλακα!!

Λογικα τις μεγαλες επιφανειες τις αγκαλιαζει καλυτερα και δεν θα εχει τοσο θεμα αλλά για το 1 και το 2 που εχω στην φωτογραφια δεν κανει!!

Πόσα χέρια του πέρασες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Ύστερα από πολλές καθυστερήσεις από την πλευρά της μεταφορικής στην Αμερική μπορώ πλέον να ενημερώσω ότι τα προιόντα αναμένονται είτε στις 7 Ιουλίου είτε στις 14 Ιουλίου με πιο πολλές πιθανότητες για την πρώτη.Ξέρω ότι καθυστερούν αρκετά αλλά δυστυχώς δεν ήταν στο χέρι μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

6 χερια..

Που είσαι ρε Γιώργο? χαθηκαμε να πάρει...

Αν πάντως περάσει καιρός η αντοχή του είναι μεγαλύτερη απο ότι είδα σε εμένα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1000 Το plasti dip όσο περνάει ο καιρός γίνεται πιο ανθεκτικό.Τις πρώτες μέρες το υλικό ''δουλεύει'' και επηρεάζεται από τις καιρικές συνθήκες.Όσο πιο πολλές μέρες περνάνε τόσο πιο ανθεκτικό και λείο γίνεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

+1000 Το plasti dip όσο περνάει ο καιρός γίνεται πιο ανθεκτικό.Τις πρώτες μέρες το υλικό ''δουλεύει'' και επηρεάζεται από τις καιρικές συνθήκες.Όσο πιο πολλές μέρες περνάνε τόσο πιο ανθεκτικό και λείο γίνεται.

VAUXHALL υπαρχει και φυμε για τα διαφανα κρυσταλλα-πλαστικα , οπως αυτα που εχουν τα φλας ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Ύστερα από πολλές καθυστερήσεις από την πλευρά της μεταφορικής στην Αμερική μπορώ πλέον να ενημερώσω ότι τα προιόντα αναμένονται είτε στις 7 Ιουλίου είτε στις 14 Ιουλίου με πιο πολλές πιθανότητες για την πρώτη.Ξέρω ότι καθυστερούν αρκετά αλλά δυστυχώς δεν ήταν στο χέρι μου.

Πέρασα προχθές για να πάρω 2 μπουκάλια και μου τα πε τα μαντάτα μια κυρία που ήταν στο κατάστημα :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

VAUXHALL υπαρχει και φυμε για τα διαφανα κρυσταλλα-πλαστικα , οπως αυτα που εχουν τα φλας ?

Υπάρχει το plasti dip smoke που δημιουργεί μια ματ φιμέ μεμβράνη.Μπορείς να βάλεις όμως και το glossifier σκέτο και να δημιουργήσεις την αίσθηση της πάχνης πάνω στο φανάρι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πέρασα προχθές για να πάρω 2 μπουκάλια και μου τα πε τα μαντάτα μια κυρία που ήταν στο κατάστημα :(

Η μητέρα μου ήταν.Δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μου.Η διαδικασία είναι πολύπλοκη αλλά μπήκε το νερό στο αυλάκι.Κι εγώ τα περιμένω με ανυπομονησία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι οντως δεν πολυμπαινω τωρα τελευταια....

γνωμη μου ειναι οτι στις βασεις απο τα πατακια που το περασα εγω καλο ειναι να μην μπει γιατι η επαφη με ξενο σωμα ειναι πολυ συχνη σε σχεση με τα πλαστικα μερη της μηχανης και η φθορα θα ειναι γρηγορη, συν οτι υπαρχουν και πολλα κοψιματα οπως προανεφερα τα οποια μπορουν κατα την τριβη να σκισουν ευκολα το υλικο απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι νομιζει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι στις 7 Ιουλίου παραλαμβάνω όλη τη γκάμα της plasti dip(performix).Υπήρξε καθυστέρηση από την μεταφορική στην Αμερική.Μπορείτε να ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταρχήν ποστάρω για να βρίσκω έυκολα το θέμα.

Έπειτα, κι αφού μου μπήκαν ιδέες για βάψω 2-3 πλαστικά, να ρωτήσω και εγώ τις μ****ίες μου

1. αν βάλω 2 διαφορετικά χρώματα το ένα πάνω στο άλλο θα είναι πρόβλημα; δηλαδή, βάψω ένα πλαστικό μάυρο ματ και μετά (αφου στεγνώσει κλπ) βάψω ένα σχέδιο κόκκινο. Δηλαδή υπάρχει πρόβλημα αν εφαρμοστεί plasti dip πάνω σε plasti dip? (πρόβλημα εννοώ ως προς το καλό αποτέλεσμα πάντα)

2. το ελατήριο από την ανάρτηση (που το έχω καημό που είναι άσπρο σα γάλα) θα έχω πρόβλημα άμα το βάψω? (επειδή συμπιέζεται και αποσυμπιέζεται, μήπως δεν πιάσει καλά η *βαφή*...) [ BONUS!!! Αν έχετε καμιά πρόταση για το πώς να αλλάξω χρώμα στο ελατήριο χωρίς να πάρω καινούριο μαζί με καινούρια ανάρτηση, ρίχτε τη εδώ ή σε πμ plz]

Έψαξα λιγάκι στο internet δε βρήκα κάτι για αυτά. Οι υπόλοιπες απορίες μου, έχουν λυθεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Όσον αφορά την πρώτη σου ερώτηση,δεν υπάρχει πρόβλημα στο να βάψεις πάνω σε ήδη βαμμένη επιφάνεια με plasti dip απλώς να γνωρίζεις ότι αν θες μετά ν'αφαιρέσεις το επιπλέον σχέδιο δεν θα μπορείς γιατί τα δύο χρώματα γίνονται ένα σώμα.Οπότε θα πρέπει ν'αφαιρεθεί ολόκληρο.Γενικά όταν ψεκάζουμε plasti dip πάνω σε plasti dip(όσο παλιό κι αν είναι),αυτά ενώνονται σ'ένα σώμα.Για την δεύτερη ερώτηση έχω να σου πω ότι μπορείς να βάψεις τα ελατήρια κάνοντας καλή στρώση στο χρώμα για να είναι ανθεκτικό.Το plasti dip είναι ελαστικό και δεν σπάει.Βέβαια δεν είμαι 100% σίγουρος αν σου ξεφτίσει κάπου με τη χρήση αλλά σίγουρα είναι πιο οικονομικό από την αγορά καινούριου.Για καλύτερα αποτελέσματα σε τέτοιες χρήσεις θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός για να δέσει καλύτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ πολύ!

Ενημέρωσέ μας όταν παραλάβεις την παραγγελία σου. Προφανώς, όπως βλέπεις, υπάρχει ζήτηση!

Για το ελατήριο θα πρότεινες υγρό plasti dip ή το σπρέι; Το ρωτάω αυτό γιατί με το σπρέι θα είναι λίγο δύσκολο να βαφτεί ομοιόμορφα σε όλα τα σημεία καθώς δεν είναι επιφάνεια αλλά .... ελατήριο :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ πολύ!

Ενημέρωσέ μας όταν παραλάβεις την παραγγελία σου. Προφανώς, όπως βλέπεις, υπάρχει ζήτηση!

Για το ελατήριο θα πρότεινες υγρό plasti dip ή το σπρέι; Το ρωτάω αυτό γιατί με το σπρέι θα είναι λίγο δύσκολο να βαφτεί ομοιόμορφα σε όλα τα σημεία καθώς δεν είναι επιφάνεια αλλά .... ελατήριο :P

7 Ιουλίου (ελπίζω να μη συμβεί ξανά τίποτα,ας πούμε να βυθιστεί το πλοίο :lipssealed: ! ) θα είναι στο λιμάνι.Ελπίζω να τα εκτελωνίσω άμεσα.Για μένα και το σπρέι θα κάνει καλή δουλειά γιατί ψεκάζει παντού.Για να το κάνεις με υγρό θα πρέπει να πάρεις συσκευασία ώστε να το βυθίσεις όλο.Πιστεύω το σπρέι είναι πιο βολικό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αντε να γραψω κ εδω τη δικια μου εμπειρια,μιας και εκανα καποια πραγματα με dip στο μηχανακι αλλα γενικα δεν μου κανε...

η εφαρμογη και η ολη διαδικασια γενικοτερα εγιναν by the book σε ψαλιδι και κατι αλλα πλαστικα εδω κ εκει.

η μηχανη δεν κινηται σχεδον καθολου,παρα μονο για βολτες πλεον και τελευταια λογο οικονομικων αρκετα σπανια.

το περασμα με dip εγινε και η μηχανη βγηκε μετα απο μπορει και 2 μηνες εξω.εντωμεταξυ πρωτη επαφη με ενα παιδακι της γειτονια στο ψαλιδι με το allstarακι του,2 χρονων παιδακι,μου εκανε πληγες αμεσως,οπου τις ξαναπερασα και καπως μπαλωθηκε..

μετα απο αρκετιο καιρο παλι αφου οσο περναει ο καιρος σκληραινει λενε,σε επαφη τυπου αγγιγμα με τη μποτα παλι τα ιδια..δε το ξαναπερασα το χω να το βγαλω.

αναμεσα στα ποδια 2 π-λαστικα σε επαφη με τη στολη,παρεδωσαν στη 3 βολτα.

αυτα απο μενα.

γενικα ειναι ενα πολυ καλο προιον και θα ξαναπερνα,αλλα οχι για τετοια χρηση.για μενα κανει ας πουμε για κανα ξεθωριασμενο πλαισιο οργανων πχ..που δεν τρωει ζορια,για κανα πλαστικο χωρις πολλες ακμες και ''χωνεμενο'' να μην ερχεται σε επαφη με τπτ,για ουρες,βασεις πινακιδας και τετοια πραγματα..

για τα αλλα..δυστυχως γιοκ..κ εχει ωραιο φινιρισμα το γ@μιδι..

αυτα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αντε να γραψω κ εδω τη δικια μου εμπειρια,μιας και εκανα καποια πραγματα με dip στο μηχανακι αλλα γενικα δεν μου κανε...

η εφαρμογη και η ολη διαδικασια γενικοτερα εγιναν by the book σε ψαλιδι και κατι αλλα πλαστικα εδω κ εκει.

η μηχανη δεν κινηται σχεδον καθολου,παρα μονο για βολτες πλεον και τελευταια λογο οικονομικων αρκετα σπανια.

το περασμα με dip εγινε και η μηχανη βγηκε μετα απο μπορει και 2 μηνες εξω.εντωμεταξυ πρωτη επαφη με ενα παιδακι της γειτονια στο ψαλιδι με το allstarακι του,2 χρονων παιδακι,μου εκανε πληγες αμεσως,οπου τις ξαναπερασα και καπως μπαλωθηκε..

μετα απο αρκετιο καιρο παλι αφου οσο περναει ο καιρος σκληραινει λενε,σε επαφη τυπου αγγιγμα με τη μποτα παλι τα ιδια..δε το ξαναπερασα το χω να το βγαλω.

αναμεσα στα ποδια 2 π-λαστικα σε επαφη με τη στολη,παρεδωσαν στη 3 βολτα.

αυτα απο μενα.

γενικα ειναι ενα πολυ καλο προιον και θα ξαναπερνα,αλλα οχι για τετοια χρηση.για μενα κανει ας πουμε για κανα ξεθωριασμενο πλαισιο οργανων πχ..που δεν τρωει ζορια,για κανα πλαστικο χωρις πολλες ακμες και ''χωνεμενο'' να μην ερχεται σε επαφη με τπτ,για ουρες,βασεις πινακιδας και τετοια πραγματα..

για τα αλλα..δυστυχως γιοκ..κ εχει ωραιο φινιρισμα το γ@μιδι..

αυτα...

Λυπάμαι που τ'ακούω.Χρησιμοποίησες το αμερικάνικο της performix ή το γερμανικό.Για να σου δώσω παράδειγμα αντοχής στο αυτοκίνητο μου,σε δυνατό χτύπημα του καθρέφτη με άλλο διερχόμενο το μόνο που έπαθε είναι μια γρατζουνιά η οποία έφυγε ψεκάζοντας υγρό κερί ενώ και το φιλέτο στο σπόιλερ του μπροστινού προφυλαχτήρα δεν έχει πάθει τίποτα από πετραδάκια κ.τ.λ. εδώ και μήνες.Ίσως έπρεπε να το περάσεις κάποιο χέρι παραπάνω.Όσα περισσότερα τόσο πιο ανθεκτικό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το αμερικανικο ηταν και περασα το ψαλιδι 6 χερια και τα πλαστικα 3 η 4...

δε λεω,ωραιο σαν υλικο,και ευχαριστως να το δοκιμαζα και αλλου στο μελλον,απλα στις συγκεκριμενες εφαρμογες στη μοτο μου δεν εκανε..δεν εννοω οτι εφυγε ολο,απλα εχει φανερα κενα στα σημεια επαφης που πιστευω στο επομενο πλυσημο θα γινουν χειροτερα και θα το βγαλω τελειως.

κατα τ αλλα τελειωσα ενα can και πιθανοτατα θα παρω 2-3 ακομα καποια στιγμη για περισσοτερους πειραματισμους σε μοτο και αμαξι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Λογικά την Παρασκευή παραλαμβάνω.Σήμερα ή αύριο θ'ανακοινωθούν οι τιμές στην ιστοσελίδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Μπορείτε πλέον να δείτε στην ιστοσελίδα τον τιμοκατάλογο.Συγνώμη για την καθυστέρηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα.Μπορείτε πλέον να δείτε στην ιστοσελίδα τον τιμοκατάλογο.Συγνώμη για την καθυστέρηση.

ήρθε το πράμα όμως; :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα.Το πλοίο επιτέλους έφτασε χθες και περιμένω εκτελωνισμό.Κατά 99% την Τρίτη θα τα έχω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα