Jump to content

Recommended Posts

Ωραια τα μαστορια........... οντως τα EBC HH δινουν μια καλυτερη αισθηση στο φρεναρισμα!!!

ειμαι και εγω για αλλαγη στο δικο μου. Αληθεια ποσο πηγε η αγορα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αληθεια ποσο πηγε η αγορα?

σε ευχαριστουμε...

δεν θα ειναι πολυ ενδεικτικες οι τιμες ...εχω ειδικες τιμες στα ebc εγω λογω καποιας γνωριμιας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο τo ασχημo μηχανακι σου βλεπω οτι το εχεις και πενα εξωτερικα! :tooth:

Edit Και το s2r μια απο τα ιδια :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον larisa-marios95

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περα απο τo ασχημo μηχανακι σου βλεπω οτι το εχεις και πενα εξωτερικα! :tooth:

Edit Και το s2r μια απο τα ιδια :tooth:

ναι το πλυσιμο και το γυαλισμα ειναι το ευαισθητο σημειο μας (ειδικα εμενα...)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειχα την εντυπωση οτι τα τακακια στου Παναγιωτη θα αλλαζαν χωρις να βγει η δαγκανα απο την μποτα,οπως συμβαινει με τις τετραπιστονες brembo. :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κατοπιν τοποθετουμε την δαγκανα στην θεση της και σφιγγουμε παλι με ροποκλειδο στην καταλληλη ροπη (κανονικα-οχι εμεις...)

:tooth:

Ξεχασεις να πεις για loctite , ασχετα αν την αγορασα εγω και καθετε σε ενα σιρταρι :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ειχα την εντυπωση οτι τα τακακια στου Παναγιωτη θα αλλαζαν χωρις να βγει η δαγκανα απο την μποτα,οπως συμβαινει με τις τετραπιστονες brembo. :think:

με τις διπιστονες γινεται αυτο ,αλλα θελει πολυ προσοχη πατωντας την δαγκανα πανω στον δισκο να κρατας κοντρα να μην στραβωσει ο δισκος ,πραγμα το οποιο δεν προτεινω με τιποτα ,στις τετραπιστονες πως θα πατησεις μεσα τα εμβολα αν δεν βγαλεις την δαγκανα απο την μποτα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα της διαδικασιας, τα ειπε πολυ σωστα ο Γκι!! Highlight του θεματος ειναι, οπως θα ειδατε, (περα απο τις οδηγιες για σωστο καθαρισμο της δαγκανας και των εμβολων) το αποτελεσμα του καθαρισμου το οποιο ειναι οφθαλμοφανες στις οθονες σας!! :tooth:

Τωρα, οσον αφορα τις αλλαγες στο φρεναρισμα, ειναι εντυπωσιακες!! Παρ'οτι δεν εχουν στρωθει ακομα, και δεν εχουν πατησει καλα πανω στην δισκοπλακα, πηγα να φρεναρω απο τα 120, συνηθισμενος απο τα παλια τακακια, και το σοκ ηταν μεγαλο!! Ο απο πισω μου, που ειδε μια μηχανη να φρεναρει στα καλα καθουμενα στην μεση της εθνικης βεβαια, πρεπει να επαθε μεαγλυτερο σοκ! :crazy:

Μενει να γινει μια βολτα το ΣΚ, να πατησουν γερα και βιρα τις αγκυρες!!

(ενταξει, και καμια ακτινικη τρομπα ποτε δεν χαλασε κανεναν!!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεχασεις να πεις για loctite , ασχετα αν την αγορασα εγω και καθετε σε ενα σιρταρι :crazy:

α γεια σου ,αν βαλετε loctite χρησιμοποιηστε μπλε ,ΟΧΙ κοκκινη η πρασινη αν θελετε να ξαναξεβιδωσουν οι βιδες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπράβο παιδιά!

GEE που είπαμε ότι μένεις; :P

...έλα ρε συ...δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι...θα κεράσω εγώ καφέ!

εχεις πμ. με τα τακάκια που φοράω! :tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα χρειαστώ και εγώ τακάκια...

εσυ αλλαξε τα μονος σου ,δεν τρωω παλι ολη μου την μερα με τα ρημαδοφρενα σου :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

την πάτησες gee... :tooth:

αφού βρήκες χρόνο να βγάλεις φωτο, να τις κάνεις θέμα και να γράψεις κείμενο, θα βρεις χρόνο να μου αλλάξεις τα τακακια... :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

30 λεπτα υποθεση ηταν ξουραφ'!!!! :P

Ειδικα του Hyper, εγιναν σε χρονο dt!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αναφέρομαι στον χρόνο που αφιέρωσε για το θέμα και όχι για την καθ' αυτή αλλαγή, πατάτα... :tooth:

για αυτό και χασκογελάω, φαντάζομαι τον gee να γράφει, να ποστάρει, να ανεβάζει φωτο κτλ... :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αναφέρομαι στον χρόνο που αφιέρωσε για το θέμα και όχι για την καθ' αυτή αλλαγή, πατάτα... :tooth:

για αυτό και χασκογελάω, φαντάζομαι τον gee να γράφει, να ποστάρει, να ανεβάζει φωτο κτλ... :tooth:

Εγω παντως αν εχει φρεντο καπουτσινο το χωριο το δικο σου, ερχομαι να τραβαω φωτογραφιες!! :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τυ θαις να πις ,ωτη οιμε κανα αγρραματω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εύγε κατ' αρχάς Γιώργη και ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας ! :_thumbsup:

Θα μου επιτρέψεις να προσθέσω και κανά δυό σκέψεις - τίπς?

1.Καλό είναι όταν βγάλουμε τα παλιά τακάκια να γλύφουμε με την ευκαιρία τις δαγκάνες μας. Λίιιιιιιιγη πίεση στα έμβολα να βγούν λίιιιγο παραέξω και συνέχιση καθαριότητας.

2.Όταν θέλουμε να βάλουμε τα πιστόνια τελείως μέσα στη φωλιά τους βάζουμε τα παλιά τακάκια μέσα πούναι για πέταμα και με μεγαλούτσικο κατσαβίδι ενδιάμεσα σπρώχνουμε εναλλάξ στις κατευθύνσεις και μπαίνουν μέσα τέλεια χωρίς να κινδυνέψουμε να τραυματίσουμε τα νέα τακάκια.

Πόνεσε λίγο το στομάχι μου όταν είδα την πένσα, όχι ότι έγινε τίποτα κακό αλλά ...........είμαι υποχόνδριος.........το ομολογώ !

Και πάλι ΕΥΓΕ, είστε ωραίοι ! :D

Υπάρχει και ειδικό εργαλείο για να ανοίγει τα πιστόνια αλλά........no money no honey ! Παλιά τακάκια και κατσαβίδιους λοιπόν !!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σαββα αρχικα ευχαριστω για τα ως συνηθως καλα σου λογια.

στην συνεχεια τωρα...

το 1. το εγραψα κ εγω οτι καλο ειναι να γινεται...,ασχετα αν εγω δεν το εχω κανει ποτε μου...

οσο για το 2. εγω χρησιμοποιω την πενσα και ανοιγω το ενα ζευγος απο τα εμβολα ,επειτα σφηνωνω αναμεσα τους ενα καρυδακι να κραταει αυτο το ζευγος πατημενο μεσα και ανοιγω το αλλο ,τα εμβολα δεν τα τραυματιζει η πενσα ,πρεπει να εισαι πολυ ατσαλος για να τα τραυματισεις.

οπως καταλαβες εγω υποχονδριος δεν ειμαι :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σαββα αρχικα ευχαριστω για τα ως συνηθως καλα σου λογια.

στην συνεχεια τωρα...

το 1. το εγραψα κ εγω οτι καλο ειναι να γινεται...,ασχετα αν εγω δεν το εχω κανει ποτε μου...

οσο για το 2. εγω χρησιμοποιω την πενσα και ανοιγω το ενα ζευγος απο τα εμβολα ,επειτα σφηνωνω αναμεσα τους ενα καρυδακι να κραταει αυτο το ζευγος πατημενο μεσα και ανοιγω το αλλο ,τα εμβολα δεν τα τραυματιζει η πενσα ,πρεπει να εισαι πολυ ατσαλος για να τα τραυματισεις.

οπως καταλαβες εγω υποχονδριος δεν ειμαι :lol:

Νάσαι καλά φίλε μου, όντως τώρα που το ξαναδιάβασα το είπες το πρώτο, συμπάθα με, μου ξέφυγε.

Καλό είναι να μην είσαι σαν και μένα γιατί δεν λέει, είναι βασανιστικό νάναι κανείς ψείρας αλλά ...........το παλεύω όμως, έχω ξεκινήσει με την απλυσιά τώρα !

Ωραίο θέμα και πάλι ΕΥΓΕ φίλε μου, θα βοηθήσει τους κατόχους τα μέγιστα και για να μάθουν το μοτοσακό τους και να γλυτώσουν κανά φράγκο τέτοιες εποχές !

Πρέπει να αποδίδονται τα εύσημα φίλε μου γιατί μη ξεχνάμε ποτέ ότι η γνώση κοστίζει (θυμηθείτε φροντιστήρια αγγλικών κ.λ.π. πόσα έχετε πληρώσει). Όποιος προσφέρει τέτοιο έργο λοιπόν και επιδεικνύει αλτρουιστικά αισθήματα πρέπει κατά την άποψή μου κατ' ελάχιστον να ευχαριστείται θερμά !

Αυτό είναι πνεύμα μοτοσυκλετισμού αγνού ! :vv: :vv: :vv:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

την πάτησες gee...

αφού βρήκες χρόνο να βγάλεις φωτο, να τις κάνεις θέμα και να γράψεις κείμενο, θα βρεις χρόνο να μου αλλάξεις τα τακακια... :tooth:

Εγω συμφωνω με τον απο πανω κυριο και ας μην τον ξερω.Ειναι θεμα ασφαλειας και πρεπει να του τα αλλαξεις ! :tooth:

Ναι ειδαμε την υποθεση, για αυτο καθε φορα τρεχεις στου ηλια η στου γκι για να κανεις τις δουλειες σου :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα