Jump to content
g1ann1s

Ωραίες αγγελίες (μοτοσυκλετών) που πετυχαίνουμε

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος crussifier έγραψε:

26608397_0_z.jpg

26608397_4_z.jpg

για 2500 , με ABS , σε καλή εμφανισιακά κατάσταση, φαίνεται καλή περίπτωση για κάποιον που του αρέσει το στυλ αυτό.

(εφόσον φυσικά θα έχει 2000-2500 να ρίξει σε μηχανή τους επόμενους μήνες....)

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/26608397/

Δεν μου αρέσουν αυτές οι μηχανές με κομμένο φτερο. Οι μανετες αλλαγμένες οι διακόπτες στο τιμόνι όπως όπως. Τσαπατσουλικο μου φαίνεται. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ εντυπωσιαστηκα απο τους λαιμους της εξάτμισης, μπορεί να τους περιποιηθηκε αλλά συνήθως σε μηχανάκια των 2.5Κ τέτοια είναι πολυτέλειες. 

Ή οι διακόπτες που λέει ο φίλος να  έχουν αλλάξει χρώμα, να υπάρχουν κύκλοι μοιρογνωμονιου (απο κλειδιά), κλασμενες αναρτήσεις (μτφ δακρυσμενες) , καταπονημενες δισκοπλακες όπως και εδώ, χρώματα πλαστικών αλλού για αλλού, καντραν άμεσα για αλλαγή κλπα

Επίσης εκτιμώ ότι έχει abs. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 λεπτό, το μέλος crussifier έγραψε:

Εγώ εντυπωσιαστηκα απο τους λαιμους της εξάτμισης, μπορεί να τους περιποιηθηκε αλλά συνήθως σε μηχανάκια των 2.5Κ τέτοια είναι πολυτέλειες. 

Ή οι διακόπτες που λέει ο φίλος να  έχουν αλλάξει χρώμα, να υπάρχουν κύκλοι μοιρογνωμονιου (απο κλειδιά), κλασμενες αναρτήσεις (μτφ δακρυσμενες) , καταπονημενες δισκοπλακες όπως και εδώ, χρώματα πλαστικών αλλού για αλλού, καντραν άμεσα για αλλαγή κλπα

Επίσης εκτιμώ ότι έχει abs. 

Οι λαιμοι στα bandit έτσι είναι. Και στο δικό μου πλυμένο έτσι είναι και με ρωτάνε όλοι με τι τους γυαλιζω. Για τους διακόπτες λέω ότι δεν είναι σε σωστή θέση σε σχέση με τα χερούλια. Τέλος πάντων αυτά είναι λεπτομερειες. Αν δεν είναι στραβό το μηχανάκι και έχει όντως αυτά τα χιλιόμετρα είναι ότι καλύτερο μακράν σε αυτά τα χρήματα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος strokt up έγραψε:

Οι λαιμοι στα bandit έτσι είναι. Και στο δικό μου πλυμένο έτσι είναι και με ρωτάνε όλοι με τι τους γυαλιζω. Για τους διακόπτες λέω ότι δεν είναι σε σωστή θέση σε σχέση με τα χερούλια. Τέλος πάντων αυτά είναι λεπτομερειες. Αν δεν είναι στραβό το μηχανάκι και έχει όντως αυτά τα χιλιόμετρα είναι ότι καλύτερο μακράν σε αυτά τα χρήματα. 

Κατανοητός, δεν τα γνώριζα αυτά. 

Η παρατήρηση σου για τους διακόπτες και τη θέση, έχεις καμιά πρόχειρη φώτο να καταλάβω τι εννοείς? 

Αν άλλαξε τι θέση αυτός στους διακόπτες , για ποιο λόγο να το κάνει? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατί τους έλυσε για κάποιο λόγο, και μετά τους έδεσε σε άλλη θέση από την εργοστασιακή.

Το ότι τους έλυσε μπορεί να είναι κάτι αθώο, π.χ. ήθελε να τους καθαρίσει, μπορεί να είναι και κάτι ένοχο π.χ. έπεσε και στράβωσε το τιμόνι, το άλλαξε οπότε έπρεπε να λυθούν.

Το ότι τους έδεσε σε λάθος θέση, πάλι μπορεί να είναι κάτι αθώο π.χ. έχει μεγάλα χέρια και τον βόλευαν καλύτερα έτσι, μπορεί να είναι και κάτι ένοχο π.χ. τσαπατσούλης-άτεχνος.

Εγώ βέβαια, δεν βλέπω κανά πολύ στραβό δέσιμο, το αριστερό γκριπ βλέπω να έχει γλυστρήσει λίγο. Δεν χάθηκε κι ο κόσμος.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμφανισιακα καλο ειναι και καλη τιμη

προσεξα οτι στο καντραν αναβει η ενδειξη CHECK τι σημαινει αυτο αραγε;

μαλλον κατι δεν παει καλα

Τροποποιήθηκε από τον Tryin

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 55 λεπτά, το μέλος Tryin έγραψε:

Αν βάλεις μπροστά σβήνει. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 58 λεπτά, το μέλος Tryin έγραψε:

Όταν ανοίξεις διακόπτη με κλειστό kill switch, γράφει check. Όταν ανοίξεις το kill switch και είναι εντάξει, γράφει την ώρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κάπως έτσι είναι οι διακοπτες απο το εργοστάσιο. Τα χερούλια στην ουσία κοντράρουν στα αντίβαρα. RqpO7Bp.jpg

Και κάπως έτσι είναι οι λαιμοι χωρίς κανένα γυάλισμα στο ιστορικό τους jawKd8r.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παίδες για κάντε το λίγο "ψιλά" για να καταλάβω και εγώ.:think:

Εγώ βλέπω ένα μοτό καθαρό (τουλάχιστον από τις φωτό), χωρίς ελλείψεις, χωρίς μπαλώματα κλπ, με λίγα χιλιόμετρα, 12ετίας σε μια πολύ καλή τιμή.

Το ότι έχει τους διακόπτες σε άλλη θέση, ή τα χειριστήρια από εκεί που τα είχε η εταιρία αρχικά, είναι λόγος απόρριψης αγοράς μια μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας ;;;!
Εγώ τα έχω βάλει εκεί που με βολεύει εμένα για παράδειγμα!

Δηλαδή πόσο θα έπρεπε δηλαδή να την δίνει αν υποθέσουμε ότι έχει, έστω στην χειρότερη, χαλασμένους όλους τους διακόπτες και μάπα κινέζικες after market μανέτες;
Άντε ας υποθέσουμε για την κουβέντα και μόνο, ότι είχε και μια στατική πτώση και άλλαξε και το τιμόνι.

Παρόλο που δεν με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη κατηγορία, οπότε δεν την ξέρω καθόλου, βλέπω με μια ανοδική τάση τον τελευταίο καιρό στα μεταχειρισμένα και στα 2000€-2500€ παίζουν μηχανάκια με πολύ πιο χοντρά θέματα.

Φιλικά ρωτάω για να καταλάβω!
Δηλαδή @strokt up την δική σου από πόσα χρήματα και κάτω θα την θεωρούσες ευκαιρία για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 19 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Ρε παίδες για κάντε το λίγο "ψιλά" για να καταλάβω και εγώ.:think:

...

Ρε συ Κωστα, λες και δεν ξερεις πώς λειτουργει το πραγμα σε αυτα τα threads. Ανεβαινει καποια αγγελια που καποιος θεωρει καλη ευκαιρια, μετα δυο τρεις θα πουν γιατι δεν ειναι ευκαιρια (ενα απο αυτα τα σχολια μαλιστα κατα κανονα θα ειναι συγκεκριμενου μελους, ασχετως μηχανης) και κουβεντα να γινεται. Μια φορα στο τοσο η παρατηρηση που θα γινει ειναι κατι οντως ουσιωδες που ειχε διαφυγει στον πρωτο (οπως πχ οτι το μοντελο ειναι αλλης χρονιας απ΄ο,τι δηλωνεται ή οτι λειπει/εχει αλλαχτει κατι σημαντικο απο τη μηχανη) ή πιο σπανια μπορει να βρεθει και καποιος που να ξερει τη συγκεκριμενη μηχανη.

Κι εμενα παλιοτερα να σου πω με εκνευριζε αυτο το ξεψειρισμα που γινεται, αλλα μετα το ειδα αλλιως. Εγω θα ανεβασω μια αγγελια για να βοηθησω καποιον που ψαχνει κατι αντιστοιχο. Δεν θα την ανεβασω ουτε για να μου κανουν like, ουτε για να το παιξω εξυπνος που βρηκα την ευκαιρια που ηταν καλα κρυμμενη στο deep web, ουτε τιποτα αντιστοιχο. Αν μια στις εκατο οντως καποιος βοηθηθει εχει καλως. Αν οχι, no problem. Κοινως, τις απαντησεις σε μια αγγελια που ανεβαζουμε δε χρειαζεται να τις παιρνουμε προσωπικα, ο υποψηφιος αγοραστης στον οποιο απευθυνομαστε θα κρινει και την αγγελια αλλα και τη βαρυτητα του καθε σχολιασμου απο εκει και περα. Δεν ειναι εδω διαγωνισμος για το ποιος ειναι πιο εξυπνος απο τον αλλον. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδιά είπαμε είναι μια χαρά τιμή τίμια πολύ. Αν δουλεύει το abs και δεν έχει τρακάρισμα στο ιστορικό του είναι ευκαιρία. Ένα στατικό πέσιμο δεν είναι λόγος απόρριψης μιας μηχανής. Άλλο το ενα αλλο το άλλο. Πολύ τίμια τιμή για την κατάσταση που βλέπουμε στις φωτογραφίες. Μέχρι εκεί. Από τις φωτογραφίες δεν μπορούμε να πούμε τίποτα περισσότερο. Και εγώ το δικό μου αν το το έδινα γύρω στα 3000 θα ζητούσα. Αλλά με την προοπτική όμως ότι έχει καινούργια λαστιχα, καινούργια αλυσιδογραναζα, καινούργια τακακια, καινούργια μέχρι και τα λάδια και έχει και κανένα 700αρι ευρώ σε έξτρα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιζει και ο υποκειμενικος παραγοντας...ποσταρει καποιος μια μηχανη αμεσως σκεφτεσαι...ααα σιγα η δικη μου ειναι καλυτερη...φυσιολογικο ειναι δεν ειναι κακο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 47 λεπτά, το μέλος Tryin έγραψε:

παιζει και ο υποκειμενικος παραγοντας...ποσταρει καποιος μια μηχανη αμεσως σκεφτεσαι...ααα σιγα η δικη μου ειναι καλυτερη...φυσιολογικο ειναι δεν ειναι κακο

Απλά είπα τις λεπτομέρειες σαν κάτοχος που ξέρω κάτι λίγα απο την μηχανή και ξέρω τι θα πρέπει να είναι πως. Τίποτα άλλο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 15 λεπτά, το μέλος strokt up έγραψε:

Απλά είπα τις λεπτομέρειες σαν κάτοχος που ξέρω κάτι λίγα απο την μηχανή και ξέρω τι θα πρέπει να είναι πως. Τίποτα άλλο. 

καλα οντως ειναι πολυ εξω οι χειρολαβες.αυτες μπαινουν με αρκετη δυσκολια οταν θελεις να τις αντικαταστησεις.θα ελεγα οτι προσπαθησε να βαλει καινουρια την αριστερη δεν εμπαινε αλλο,ζοριστηκε και το παρατησε.σου λεει αστο και εκει καλα ειναι :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το bandit αν κρινουμε απο οσες φωτο εχει, φενεται πολυ καλο!

αριστερα, για καποιο λογο ειναι πιο μεσα η αντλια συμπλεκτη, διακοπτης, χειρολαβη δε μας πολυνοιαζει ομως.

δεν εχει σημαδια σε αξονες (βαλε βγαλε ζαντες κτλ),

δισκοι φενονται καλοι, ψαλιδι οκ, μοτερ εξωτερικα οκ (το αν ειναι κουδουνι μεσα, ειναι αλλο θεμα, αλλα δυσκολο οχι ακατορθωτο ομως)

μαρςπιεδες, τιμονι, πλαστικα κτλ πολυ καλοι και σε σωστη αναλογια μεταξυ τους (δε φενεται να ναι κατι στραβο απο ξαπλα)

δε γνωριζω τοσο καλα το μηχανακι για να καταλαβω την παραμικρη λεπτομερεια, αλλα πιθανων ειχε αλλο τελικο και μαλλον εχει μεγαλυτερο

γραναζι πισω=να κινητε ευκολα στην πολη και να κανει καμια παντα. δες μας πειραζει τπτ αν ειναι σωστα συντηρημενο το μοτερ

γενικα πρεπει να προσπαθησει πολυ καποιος για να βγαλει προβλημα αυτο το μοτερ. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 5 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

το bandit αν κρινουμε απο οσες φωτο εχει, φενεται πολυ καλο!

αριστερα, για καποιο λογο ειναι πιο μεσα η αντλια συμπλεκτη, διακοπτης, χειρολαβη δε μας πολυνοιαζει ομως.

δεν εχει σημαδια σε αξονες (βαλε βγαλε ζαντες κτλ),

δισκοι φενονται καλοι, ψαλιδι οκ, μοτερ εξωτερικα οκ (το αν ειναι κουδουνι μεσα, ειναι αλλο θεμα, αλλα δυσκολο οχι ακατορθωτο ομως)

μαρςπιεδες, τιμονι, πλαστικα κτλ πολυ καλοι και σε σωστη αναλογια μεταξυ τους (δε φενεται να ναι κατι στραβο απο ξαπλα)

δε γνωριζω τοσο καλα το μηχανακι για να καταλαβω την παραμικρη λεπτομερεια, αλλα πιθανων ειχε αλλο τελικο και μαλλον εχει μεγαλυτερο

γραναζι πισω=να κινητε ευκολα στην πολη και να κανει καμια παντα. δες μας πειραζει τπτ αν ειναι σωστα συντηρημενο το μοτερ

γενικα πρεπει να προσπαθησει πολυ καποιος για να βγαλει προβλημα αυτο το μοτερ. :winking:

Η εξάτμιση είναι η εργοστασιακή, το πίσω γρανάζι δεν μου φαίνεται μεγαλύτερο απο το κανονικό. Εξάλλου αυτό το μηχανάκι όποια και αν είναι η χρήση του δεν χρειάζεται ποτέ να κοντύνεις τα γρανάζια. Ξεχνιέσαι και ξεκινάς στα φανάρια με δευτέρα και δεν παίρνεις χαμπάρι τίποτα. Στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 λεπτό, το μέλος strokt up έγραψε:

Η εξάτμιση είναι η εργοστασιακή, το πίσω γρανάζι δεν μου φαίνεται μεγαλύτερο απο το κανονικό. Εξάλλου αυτό το μηχανάκι όποια και αν είναι η χρήση του δεν χρειάζεται ποτέ να κοντύνεις τα γρανάζια. Ξεχνιέσαι και ξεκινάς στα φανάρια με δευτέρα και δεν παίρνεις χαμπάρι τίποτα. Στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα. 

γνωριζω πως ειναι η εργοστασιακη, γραφω πως πιθανων ειχε αλλο αφτερ, γιατι το στοκ που εχει ειναι σα καινουριο, καμια φθορα δεν εχει πανω του, οποτε μαλλον το ειχε αφησει καιρο στην αποθηκη :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 λεπτό, το μέλος noodles έγραψε:

γνωριζω πως ειναι η εργοστασιακη, γραφω πως πιθανων ειχε αλλο αφτερ, γιατι το στοκ που εχει ειναι σα καινουριο, καμια φθορα δεν εχει πανω του, οποτε μαλλον το ειχε αφησει καιρο στην αποθηκη :laugh:

Με αυτό το φτερό πίσω αποκλείεται να είχε την στοκ. Μαζί σου :winking: Και εγώ με στοκ το πήρα αγρατσούνιστη αφού βρήκα και την έδωσα πάλι καλά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

θα της εριχνα μια ματια αν με ενδιεφερε το μοντελο.

αλλα απο φωτο βλεπω και φλας.

οπως και την ελειψη τους πισω.

tail tidy με μαμα εξατμιση δυσκολο.

θα κρινοταν πολλα απο κουβεντα μαζι του. θα προσπαθουσα με κουβεντα να καταλαβω....

αυτα. και συμφωνω τα απειρα με ptc οτι εγραψε πιο πανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σ'ΩΡΑΙΑ

https://www.car.gr/26461075-mv-agusta-turismo-veloce-800

26461075_5_b.jpg

Τροποποιήθηκε από τον Denzo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.car.gr/27591829-benelli-leoncino-500-mt-07-xsr-scrambler

27591829_i_m.jpg

27591829_z_m.jpg

27591829_D_m.jpg

27591829_n_m.jpg

Σε δοκιμή, μου άρεσαν  φρένα, στυλ, πάτημα, θέση οδήγησης,ήχος. 

Όργανα, βαρύ μπροστινό και ποιότητα κατασκευής, γκρινιαξα. 

Εξωτερικό αρέσει, Αγγλία παραπονεθηκαν για σκουριά, όπως υπάρχει λίγη και εδώ στα 30Κ χλμ, άρα θέλει λίγη παραπάνω στοργηπροδερμιλα. 

4000-  για μηχανάκι τέτοιο, μου φάνηκαν λίγα. Τα αντίστοιχα CB, XSR πρέπει να είναι πολύ πιο πάνω σε τιμές 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν και σαν θέση οδήγησης δεν με πολυβόλεψε λίγο ύψους ... όπως και το σασμάν ... 

Δύο πράγματα όμως μου άρεσαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ---> Ήχος από την εργοστασιακή εξάτμιση:worshippy::worshippy::worshippy::worshippy::worshippy::worshippy: και η γραμμικότητα του κινητήρα που δίνει ομαλά και όμορφα από 2.000-3.000 στροφές έως και κοντά στον κόφτη. Αααα και φρένα :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξερω, γραφει μοτοσυκλετων ο τιτλος αλλα ισως φανει χρησιμο σε καποιον. Ειναι πολυ καλο μπουφαν, αυτο φοραω κι εγω χρονια τωρα. Ειναι πλεον η εποχη που οσοι δεν εχουν καλοκαιρινο θα ψαχνονται και  στο ~1/3 της αξιας του μου φαινεται καλη περιπτωση. Αν κανεις φοραει 54 αξιζει νομιζω. (δεν εχω καμια σχεση με την αγγελια)

https://www.car.gr/parts/view/27875573-daineze-boyfan-kalokairino

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα