Jump to content
g1ann1s

Ωραίες αγγελίες (μοτοσυκλετών) που πετυχαίνουμε

Recommended Posts

Την 22/1/2018 at 0:37 ΜΜ, το μέλος GeorStrat έγραψε:

Επωληθη......:afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 16 λεπτά, το μέλος kpapageo έγραψε:

Από περιέργεια, το συγκεκριμένο μοντέλο πόσο έχει καινούριο?

25+

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 24/1/2018 at 9:48 ΠΜ, το μέλος CptAngel έγραψε:

Σε αυτα τα μηχανακια οι σαβουρες ειναι ψιλοδεδομενες και δεν εχουν ιδιαιτερη σημασια. 

Anyway noodles μην παρεις το sm δε νομιζω οτι θα σε καλυψει μιας και ειναι motardonaked και οχι οσο παιχνιδι οσο ενα motard.

λες ρε σι? δηλ ποσο πιο "πολεμικο" ειναι το lc4 (2μπουκο παντα). παλι εν ετη 2018, να μπλεξω με καρμπυρατερ και τυχων προβληματα του lc4 και να ειμαι με την ψυχη στο στομα καθε φορα αν με αφησει στου διαολο τη μανα που θα χω παει βολτα...

με το 690sm θα τα συνδιασω ολα. βολτες, καθημερινη χρηση, παιχνιδι σε στροφιλικι, καμια καρτοπιστα καπου καπου... στην τελικη, διαβαζω πως αν δε με ικανοποιησουν οι βελτιωσεις (εξατιση, προγραμμα, φιλτρο) κοντενω λιγο το γραναζωμα και κερδιζω δυναμη. το ειχα οδηγησει πριν 5 χρονια απο ενα φιλαρακι που το ειχε, μ'αρεσε πολυ θυμαμαι, βεβαια δεν εχω οδηγησει lc4 για να εχω μετρο συγκρισης.

εντωμεταξυ εχω ξεχωρισει 2:

αυτο https://www.car.gr/12371974-ktm-640-sm-640-sm πωλουταν στην αθηνα 2 μηνες πριν

12371974_0_b.jpg

και αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7223347/ το οποιο ειναι σε αγγελια 1.5+ χρονο

7223347_9_b.jpg

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 1/25/2018 at 7:42 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

λες ρε σι? δηλ ποσο πιο "πολεμικο" ειναι το lc4 (2μπουκο παντα). παλι εν ετη 2018, να μπλεξω με καρμπυρατερ και τυχων προβληματα του lc4 και να ειμαι με την ψυχη στο στομα καθε φορα αν με αφησει στου διαολο τη μανα που θα χω παει βολτα...

με το 690sm θα τα συνδιασω ολα. βολτες, καθημερινη χρηση, παιχνιδι σε στροφιλικι, καμια καρτοπιστα καπου καπου... στην τελικη, διαβαζω πως αν δε με ικανοποιησουν οι βελτιωσεις (εξατιση, προγραμμα, φιλτρο) κοντενω λιγο το γραναζωμα και κερδιζω δυναμη. το ειχα οδηγησει πριν 5 χρονια απο ενα φιλαρακι που το ειχε, μ'αρεσε πολυ θυμαμαι, βεβαια δεν εχω οδηγησει lc4 για να εχω μετρο συγκρισης.

εντωμεταξυ εχω ξεχωρισει 2:

αυτο https://www.car.gr/12371974-ktm-640-sm-640-sm πωλουταν στην αθηνα 2 μηνες πριν

12371974_0_b.jpg

και αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7223347/ το οποιο ειναι σε αγγελια 1.5+ χρονο

7223347_9_b.jpg

μια μικρη διευκρινηση, ισως βεβαια το ξερεις ηδη, τα 690  δεν εχουν καρμπυρατερ, ΜΟΝΟ ΤΑ 640 και ισως τα 660? το πρωτο που στειλες ναι εχει καρμπυρατερ, απο του 2008 και μετα που αλλαζει και το κοστουμι δεν ειναι καρμπυρατερ τα μηχανακια.

Και τα δυο που στειλες ειναι 640 και το δευτερο ειναι πολύ ακριβα για 640.. .απεφυγε το 640... πιο σκληροπυρηνικος κινητηρας κατα τα οσα εχω διαβασει βεβαια παντα.... στρεψου προς το 690.... που δεν παει και παρα πολυ ακριβοτερα,(και κατα την αποψη μου ειναι πιο ομορφο)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το 690 sm ναι τα κανει ολα και συμφερει γενικα αλλα τα παλια lc4 ειναι πιο fun.

Γενικα ναι ειναι καλυτερη επιλογη απλα δε ξερω αν θα σου κανει click ως μεταβαση απο το ss. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/12467037/

6200 συζητησιμη και με Akra carbon (μαζι και με αλλα εξτραδακια). 

12467037_4_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/12442978/

Ωραίο μηχάνημα, ικανότατο και πλήρες απο αξεσουάρ σε ωραία τιμή 

12442978_1_b.jpg

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/12459304/

Το ιδιο σε ιαπωνική βερσιον

12459304_0_b.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αληθεύει οτι για πάρτη του (Super Tenere) , γνωστός έλληνας Χονδάκιας αλλαξοπίστησε μετά απο ταξίδι μέχρι

την Ισπανία , στη πίστα της Honda κιόλας   ?  :thumbsup:

και μια και είπαμε Tenere

Ténéré is a Tamashek word meaning empty land or desert. The plural of the word is tinariwen.

καταπληκτική μουσική απο τους κυρίους -> 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδή τυχαίνει να έχω δει κάποια πράγματα από τον ιδιοκτήτη που δεν μου άρεσαν, δεν θα προτιμούσα αυτό το Versys.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος kpapageo έγραψε:

Επειδή τυχαίνει να έχω δει κάποια πράγματα από τον ιδιοκτήτη που δεν μου άρεσαν, δεν θα προτιμούσα αυτό το Versys.

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες, στα δικα μου ματια, που δεν εχω ιδεα απο αυτη τη μοτο, φανηκαν ολα οκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 ώρες, το μέλος kpapageo έγραψε:

Καλά κάνεις και το παρατηρείς, η γνώμη σου μετράει διπλά για το versys.

Με το "έχω δει κάποια πράγματα από τον ιδιοκτήτη που δε μου άρεσαν" εννοείς ότι γνωρίζεις προσωπικά τον κάτοχο ή είδες κάτι επιλήψιμο στις φωτογραφίες;

πριν 7 ώρες, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες, στα δικα μου ματια, που δεν εχω ιδεα απο αυτη τη μοτο, φανηκαν ολα οκ.

Αν τελικά το versάκι είναι χρέπι, θα κάνουμε την καρδιά μας πέτρα και θα κονταροχτυπηθούμε για το ταπεινό 1190 :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

sorry για το off topic αλλά @kouler τσέκαρε λίγο καυλωμένο αυτοκολλητάκι στο ψαλίδι του Versys

Στα ψαλιδια εννοεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Tasos Meli

@efkola

Από τις φωτό και την περιγραφή και εγώ την ίδια γνώμη με εσάς θα είχα. Τον ιδιοκτήτη δεν τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά από την παρουσία του σε fb group. Εκεί είδα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν, όπως συχνά ανοίγματα σε φανάρια, φωτογραφίες με κατακόκκινους από την θερμοκρασία λαιμούς λόγω σπασμένης 1ης-2ας πάνω κάτω, δάκρυσμα λαδιού (2 φορές) από την φλάντζα στο ψευτοκάπακο κεφαλής καθώς και στο καπάκι του βολάν. Επίσης ήθελε να ανεβάσει και άλλο την ιπποδύναμη του μοτέρ με παρεμβάσεις που δεν γνωρίζω (ξέρω μόνο ότι είχε βάλει πρόγραμμα), και γενικά είχε λόξα με τον να είναι το μηχανάκι του γρήγορο. Τέλος, κάποιες φωτό με ανοιχτό μοτέρ που είχαν ανέβει στην αρχική αγγελία, όπως φωτό των βαλβίδων, διαγράφηκαν. Εξωτερικά πάντως όντως το πρόσεχε, φαίνεται και στις φωτό.

Μπορεί να είμαι και εγώ υπερβολικά καχύποπτος, απλά παραθέτω την δική μου άποψη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 31 λεπτά, το μέλος kpapageo έγραψε:

Έκανα αυτή την ερώτηση γιατί ήμουν σίγουρος ότι είδες κατι παραπάνω απο εμάς, σε εμένα όπως ειπα φάνηκε πολύ νορμαλ ενώ στην πραγματικότητα δεν ήταν και τόσο, και θέλω να καταλήξω στο ότι η γνώμη-μάτια ενός κατόχου της ίδιας μηχανής ίσως να ειναι καλύτερη απο ενός μηχανικού, εγώ σε ότι εχω πάρει την εχω πατήσει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 1/31/2018 at 11:50 ΜΜ, το μέλος pitapola έγραψε:

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/12467037/

6200 συζητησιμη και με Akra carbon (μαζι και με αλλα εξτραδακια). 

12467037_4_b.jpg

πριν 33 λεπτά, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Αυτο παντως το συνηθειο που κοιταμε αγγελιες απο μηχανες που ηδη εχουμε δεν πρεπει να ειναι και πολυ νορμαλ αμα το καλοσκεφτεις ε; :laugh:

Το κανουν κι αλλοι να φανταστω... Πειτε την αληθεια. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:laugh: είναι λίγο μάταιο είναι η αλήθεια αλλά ποτέ δεν ξέρεις με τα ευρωπαϊκά σκουπίδια....μπορεί να χρειαστεί να το ξεφορτωθείς άμεσα, να μην ξέρεις πόσο να το βάλεις;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 22 ώρες, το μέλος efkola έγραψε:

Στην εικόνα 15 και εικόνα 23 κοίταζα τους λαιμούς από τις εξατμίσεις , φαίνεται πως δεν έχουν το ίδιο χρώμα στις φωτογραφίες . Είναι σίγουρα το ίδιο μηχανάκι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@BlackDiamond

Όταν έχεις γυαλίσει τους λαιμούς έχουν αυτό το νικελ χρώμα. Αν δουλέψει το μηχανάκι επιστρέφουν στο κλασσικό χαλκο-χρυσαφί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 13 ώρες, το μέλος kpapageo έγραψε:

@Tasos Meli

@efkola

Από τις φωτό και την περιγραφή και εγώ την ίδια γνώμη με εσάς θα είχα. Τον ιδιοκτήτη δεν τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά από την παρουσία του σε fb group. Εκεί είδα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν, όπως συχνά ανοίγματα σε φανάρια, φωτογραφίες με κατακόκκινους από την θερμοκρασία λαιμούς λόγω σπασμένης 1ης-2ας πάνω κάτω, δάκρυσμα λαδιού (2 φορές) από την φλάντζα στο ψευτοκάπακο κεφαλής καθώς και στο καπάκι του βολάν. Επίσης ήθελε να ανεβάσει και άλλο την ιπποδύναμη του μοτέρ με παρεμβάσεις που δεν γνωρίζω (ξέρω μόνο ότι είχε βάλει πρόγραμμα), και γενικά είχε λόξα με τον να είναι το μηχανάκι του γρήγορο. Τέλος, κάποιες φωτό με ανοιχτό μοτέρ που είχαν ανέβει στην αρχική αγγελία, όπως φωτό των βαλβίδων, διαγράφηκαν. Εξωτερικά πάντως όντως το πρόσεχε, φαίνεται και στις φωτό.

Μπορεί να είμαι και εγώ υπερβολικά καχύποπτος, απλά παραθέτω την δική μου άποψη.

After ?  :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα