Jump to content
g1ann1s

Ωραίες αγγελίες (μοτοσυκλετών) που πετυχαίνουμε

Recommended Posts

Είναι φίλου καθαρό,δυστυχώς δεν του έκατσε καλά.:pray:

8471738

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8471738/

Τροποποιήθηκε από τον George_Triple

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι φίλου καθαρό,δυστυχώς δεν του έκατσε καλά.:pray:

8471738

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8471738/

Κοίτα έναν σατανά ρε... Καλοπούλητο να είναι το κτηνάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σωστο το εχει και στην υπογραφη του :yes:

Ειναι κατσικι απο τα λιγα παντως το sxc.
Καπου καποτε διαβαζα οτι ακολουθει κανονικοτατα και σε μονοπατια τα καθαροαιμα.

Αλήθεια είναι πάει!
Απλός πρέπει να έχεις μεγάλα @ρχίδια για να πας τον 625 σε μονοπάτι με γρήγορο ρυθμό και θα σε κουράζει το ρίξε-σήκω γιατί τα έχει τα κιλάκια του (130).
Για κάποιο λόγο δημιούργησε η μαμά ΚΤΜ την κατηγορία hard-enduro και πέταξε μέσα όλα τα lc4.

Πάρτε και άλλο ένα ωραίο lc4! (λίγο ακριβός).

http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/8488021/

Τροποποιήθηκε από τον Zelium

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο το πραγμα που κανεις δε μπορει να βαλει σωστα τα WP αυτοκολλητα.. :ranting3:

Θα κανω video tutorial στο τελος μου φαινεται :ranting:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλήθεια είναι πάει!Απλός πρέπει να έχεις μεγάλα @ρχίδια για να πας τον 625 σε μονοπάτι με γρήγορο ρυθμό και θα σε κουράζει το ρίξε-σήκω γιατί τα έχει τα κιλάκια του (130).
Για κάποιο λόγο δημιούργησε η μαμά ΚΤΜ την κατηγορία hard-enduro και πέταξε μέσα όλα τα lc4.

Αν το καβαλαει κανενας που ειναι 100+ κιλα και ειναι αρκετα γυμναζμενος τοτε μπορει να παει και τετοιο αρκουδομηχανο σε μονοπαταδα, μηπως ειναι παραπανω απο 130 κιλα? σε ενα site διαβασα 143 αδειο και παιρνει 12 λιτρα καυσιμο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οχι, είναι σίγουρα κοντά στα 130 Τάσο γιατί έχει αρκετές διαφορές με το 640 που είναι στα 145 στεγνό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε ενα site διαβασα 143 αδειο και παιρνει 12 λιτρα καυσιμο. 

Μιλας για το 640.

Το 625 ειναι 132 αδειο και παιρνει 9 λιτρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για το ΚΤΜ 1290 μπορώ να επιβεβαιώσω πως είναι απόλυτα προσεγμένο σαν μηχανάκι με ιδιοκτήτη μουρλό με τις μηχανές και κατά την γνώμη μου με πολύ ωραίες πινελιές ως προς την εμφάνιση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δέχεται ανταλλαγή με Tenere + τη διαφορά από μέρους του;:biggrin:

Υπάρχει άλλο ένα 1290 ,από ΒΠ αυτή τη φορά 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατί τα πουλάνε τόσο νωρίς όμως?

Το να πάρεις ένα τέτοιο μηχανάκι δεν είναι απόφαση της στιγμής,χρειάζεται έρευνα αγοράς-τεστ ράιντ και φυσικά μπόλικος έρωτας για να ρίξεις τόσα λεφτά για καινούργιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εικάζω πως σε κάποιους απλά δεν κάθεται τόσο τέλεια όσο το περίμεναν και απλά το δίνουν για κάποιο άλλο αντίστοιχης τιμής ή/και κατηγορίας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γιατί τα πουλάνε τόσο νωρίς όμως?

Το να πάρεις ένα τέτοιο μηχανάκι δεν είναι απόφαση της στιγμής,χρειάζεται έρευνα αγοράς-τεστ ράιντ και φυσικά μπόλικος έρωτας για να ρίξεις τόσα λεφτά για καινούργιο.

Μην την ψάχνεις Νίκο. Γνωρίζω περίπτωση που αγόρασε κούτα το Μουλτιστράντα το απλό για να περάσει το καλοκαίρι του επειδή δεν υπήρχε το S ετοιμοπαράδοτο με σκοπό να το πουλήσει από Σεπτέμβριο για να πάρει το S ( Δεν αποκλείεται να είναι και η αγγελία που πόσταρε ο Λεώ ). Σε τέτοιες τιμές/κατηγορίες , η χασούρα είναι μικρή και πιθανότατα να αξίζει κιόλας αν αναλογιστείς πως το ίδιο ΚΤΜ που θα πουληθεί σήμερα 16 χιλιάρικα , σε 1 με 1,5 χρόνο και 40000 χλμ θα πουλιέται κοντά στα 12.  Το κλάμα πέφτει σε κάποιους που έσκασαν κοντά είκοσι χιλιάρικα για αντιεμπορικά μηχανάκια , βλέπε το μπεμβέ το RS , και τώρα τα σκοτώνουν κυριολεκτικά.

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδώ υπάρχει MTS enduro με ούτε 2.000 χιλιόμετρα στο car και ΔΕΝ είναι μοτοσυκλέτα τεστ ραιντ , είναι κανονικά από ιδιώτη που την πουλάει !! 

Ρε Λεωνίδα, θα μας τρελάνεις ?? Τώρα το πήρες το τενερέ .Ας το ήσυχο το 1290 της αγγελίας, θα το πάρω εγώ !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εδώ υπάρχει MTS enduro με ούτε 2.000 χιλιόμετρα στο car και ΔΕΝ είναι μοτοσυκλέτα τεστ ραιντ , είναι κανονικά από ιδιώτη που την πουλάει !! 

Ρε Λεωνίδα, θα μας τρελάνεις ?? Τώρα το πήρες το τενερέ .Ας το ήσυχο το 1290 της αγγελίας, θα το πάρω εγώ !

Όφφ τόπικ εντελώς. Στην αγγελία που αναφέρεσαι Μπάμπη υπάρχουν και αναλυτικά γραμμένες οι διαφορές ανάμεσα στο απλό και το εντούρο. Βέβαια τους έχει ξεφύγει κάτι...:_whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην την ψάχνεις Νίκο. Γνωρίζω περίπτωση που αγόρασε κούτα το Μουλτιστράντα το απλό για να περάσει το καλοκαίρι του επειδή δεν υπήρχε το S ετοιμοπαράδοτο με σκοπό να το πουλήσει από Σεπτέμβριο για να πάρει το S ( Δεν αποκλείεται να είναι και η αγγελία που πόσταρε ο Λεώ ). Σε τέτοιες τιμές/κατηγορίες , η χασούρα είναι μικρή και πιθανότατα να αξίζει κιόλας αν αναλογιστείς πως το ίδιο ΚΤΜ που θα πουληθεί σήμερα 16 χιλιάρικα , σε 1 με 1,5 χρόνο και 40000 χλμ θα πουλιέται κοντά στα 12.  Το κλάμα πέφτει σε κάποιους που έσκασαν κοντά είκοσι χιλιάρικα για αντιεμπορικά μηχανάκια , βλέπε το μπεμβέ το RS , και τώρα τα σκοτώνουν κυριολεκτικά.

Πάντως αυτή η λογική θεωρώ οτι είναι προ κρίσης

Τώρα οι πωλήσεις γίνονται πολύ πιο δύσκολα, με αγοραστές που σε πιάνουν απο το λαιμό σε σχέση με παλιά !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Kαλημέρα σε όλους. 
Καινούργιος στο διαδικτυακό χώρο σας.....

Λοιπόν, επειδή η κουβέντα για ωραίες αγγελίες και επειδή πρόσφατα είδα κάπου μια συζήτηση για το πόσα χλμ. μπορεί να περιμένει κάποιος από το μηχανάκι του, είδα και ανεβάζω αυτό. Αν δεν πρόκειται για τυπογραφικό λάθος....χαλάλι του - στα χλμ. αναφέρομαι!

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/8473434/

(Ενημερωτικά: Μην κοιτάτε το Honda AX. Εραστής της Yamaha είμαι. Απλά, τo 'φερε η κακιά η ώρα.....  Ξέρετε πως είναι η ζωή. Σαν το στρατό. Ζητάς ένα πράμα και σου δίνει το αντίθετο - δεν είναι δικό μου, κλεμμένο και παραφρασμένο από Asterix.
H καταραμένη φτώχεια, μου άρπαξε το τελευταίο μου Yamaha μέσα από τα χέρια μου - κι αυτό κλεμμένο και παραφρασμένο, από Βούρτση - Καίλα.
""Μέρααα. )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για το συγκεκριμένο "περιστατικό" κι εγώ το ίδιο τείνω να θεωρήσω.

Βέβαια, τέτοιες μηχανές υπάρχουν.
Αλλά...είναι κάτι ΒMW και HARLEY, από το Β' Παγκόσμιο...
Χωρίς να αποκλείω και πιο "σύγχρονες περιπτώσεις", φυσικά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αδερφέ, με κίνδυνο να ξεφύγω από το θέμα που συζητιέται εδώ.

Λένε (για μένα οι ναυτικοί....) πως τα Honda είναι από τα μακροβιότερα μηχανάκια. ¨Εχω ακούσει τρελά νούμερα χιλιομέτρων που γράφτηκαν σε κοντέρ, ως διανυθέντα. Με τα μάτια μου δεν τα χω δει....
Από τα 5 Honda που περάσανε από τα χέρια μου, τα "φτύσανε" .... τα 4. Το ένα, επεστράφη στο πωλητή - "γέννησε" ταχύτατα στα χέρια μου. Τα δύο, ψιλομαζεύτηκαν και πουλήθηκαν.  Στο τέταρτο, άλλαξα μοτέρ... είναι ο ΑΧ που ακόμα έχω με μοτερ NX πλέον.

Φταίει η Honda; Δεν μπορώ να το πω. Επειδή, ΚΑΝΕΝΑ δεν το αγόρασα καινούργιο - ώστε να ξέρω τι έχει "περάσει". Αν τα έκαναν οι προηγούμενοι ό,τι κι εγώ....ΔΕΝ φταιει η εταιρεία. Πχ. Το VFR 750 δεν είναι ούτε για να γυρνάει όλη μέρα - κάθε μέρα μέσα στο κέντρο - με εσένα μόνιμα όρθιο στα μαρσπιέ, για να μη σου καίει τα α...ια η θερμοκρασία, ούτε για να βρίσκεται τα Σαβ/κα 10 ώρες τη μέρα με ΤΕΡΜΑ γκάζι στην εθνική οδό.
Ούτε το ΑΧ φτιάχτηκε για να ανεβοκατεβαίνει πέτρινα σκαλοπάτια στα βουνά, σαν trial.

Τα Υamaha που είχα, δε με απογοήτευσαν. Το FZR το 600, το θεωρώ το πιο αξιόπιστο μηχανάκι που πέρασε από μένα. Το 1000, το ίδιο - ΑΛΛΑ, πληρώνεις τα τεράστια διαστήματα service που απαιτεί, με τεράστια κατανάλωση λαδιού - όπως γνωρίζουμε όλοι όσοι είχαμε...και, οι περισσότεροι από μας, το κρατάμε μυστικό ο ένας από τον άλλο, ή το λέμε ψιθυριστά, επειδή δεν ξέρουμε αν φταίει μόνο το δικό μας μηχανάκι, οπότε αν πρέπει να ντρεπόμαστε ή όχι !

Από τα άλλα... τα παλιά KAWA, μικρά - μεγάλα,  μόνιμο θέμα με καρμπυρατέρ. Μοτέρ γερά, όμως.
Κάτι άλλα....μην τα σκέφτομαι "μπιτ" που λένε και στο χωριό μου. Κάτι jawa, piaggio κλπ.

Τα suzulki δεν τα ξέχασα - και λένε πως είναι από τα πολύ γερά μοτέρ. Ποτέ μου δεν τα πλησίασα (ευτυχώς...).

Συμπερασματικά. Πιστεύω πως, τα πολύ παλιά μηχανάκια, ευρωπαΊκά και ιαπωνικά, "τα 'χανε" τα χιλιόμετρα αυτά.
Τα - χοντρικά - ως το '90, τα χανε, αλλά με προϋποθέσεις χρήσης και συντήρησης.
Από 90 και μετά....ΔΥΣΚΟΛΑ. Κανα 200.000, ναι, αρκετά από αυτά.
Από τα μηχανάκια του "σήμερα".....άσε, καλύτερα το ξεχνάμε για τα περισσότερα από αυτά.

Ε, όταν είναι και πουσαρισμένα τόσο για επιδόσεις, μην τα θέλουμε κι όλα.....

Kαι, βέβαια, όταν μιλάω για ζωή μοτοσυκλέτας, δεν εννοώ να έχει μείνει από το αρχικό πακέτο μονάχα ο σκελετός. Μιλάμε και για μοτέρ, έτσι δεν είναι;; Στο οποίο, άντε να χουν γίνει τα "βασικά" κάπου ενδιάμεσα. Ελατήρια κλπ. ¨Αμα είναι να έχουν αλλαχτεί τα πάντα........

Με το συμπάθειο για την μακρυγορία - είχα λίγο όρεξη για ... κουβέντα απόψε....
""Νύχτα, σε όλους.

(Tώρα που το σκέφτηκα....δεν κρατιέμαι, θα το πω. Τα "καινούργια 600ρια" κανα 250άρι κοντεράτο τελική, τα πιο πολλά ψόφια χαμηλά εντελώς...και από μακροζωία.....
Το FZR του '89.......245 κοντράτα - εντάξει, ήθελε το δρόμο του για να τα δεις, δεν έσπαγε - δε χάλαγε, είχε και τράβηγμα από χαμηλά. Πριν τοοοοσα χρόνια.
Αν είχε άλλες δυνατότητες στο στρίψιμο....θα το χα ακόμα.)

Τροποποιήθηκε από τον Yiannis Z.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα λεφτα ειναι τιμια γενικα για τετοιο μηχανακι αν ειναι καλο, το οποιο μονο σε ενα μαστορα εμπειρο και εμπιστοσυνης θα μπορεις να το δεις στο περιπου

Εχει καποιες καγκουριες που επισης εμενα δεν μου αρεσουν, αλλα αυτα ειναι γουστα.

Επισης δεν ειναι μοντελο 2008 αλλα 2007 καθως σε καποιες φωτο το ψαλιδι ειναι ασημενιο με καλυμμα μαυρο και σε καποιες ειναι μαυρο, αρα ειναι 2007(το 2008 ειχε μαμα μαυρο ψαλιδι) και εχει αλλαξει η εχει βαψει το ψαλιδι (αρκετοι το καναν για ομορφια, δεν σημαινει απαραιτητα κατι κακο)

Απο κει και περα εξαρταται και σε τι φαση ειναι μεχρι το μεγαλο σερβις και τι θελει απο αναλωσιμα

Το αστειο ειναι που λεει αδιαβροχος διακοπτης φρενων και ειναι τιγκα στην υγρασια ο διακοπτης...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από ό,τι λέγεται γενικά - δεν το ΄χω εγώ ή φίλος μου..... - μόνο ένα στάνταρτ πρόβλημα από ζημιές. Τρόμπα συμπλέκτη.
Και μεγάλη κατανάλωση.

Μετά...είναι για τι δουλειά το θες. Για ταξίδια, δεν κάνει - γυμνό γαρ και, επιπλέον,  δεν έχει μεγάλη αυτονομία. Εδώ που τα λέμε....και πιο super sport πχ έχει;; Είχανε βαρεθεί στην οδική βοήθεια στην Ακράτα, να με εξυπηρετούν με 4λιτρα  τις νύχτες, όταν ξέμενα. Αμ είναι και χώρα αυτή, που ακόμα δεν μπορούμε να λύσουμε το θέμα στις εθνικές οδούς με αυτόματα πρατήρια;;

Για παιχνίδια, η γενική άποψη είναι πως είναι οκ .
Αν σου ταιριάζει η χρήση.....αν σου αρέσει και η - λίγο ιδιόμορφη - εμφάνιση, που για να το ψάχνεις προφανώς σου αρέσει... γιατί όχι; 

Σαν μοντέλο. Για το συγκεκριμένο κομμάτι.... Τσέκαρε από κοντά μοτέρ, ήχο και απόδοση....
Αν οι δισκόπλακες είναι οι πρώτες, δεν έχουν αλλαχτεί στα χλμ. αυτά και είναι πράγματι όπως μοιάζουν στις φωτό να είναι, δηλαδή δουλεμένες μέτρια, δεν πρέπει να χει περάσει και ακραία ταλαιπωρία.
Τσέκαρε λίγοκαι ρουλμάν λαιμού, να δεις αν έχουν πρόβλημα - αν ναι και αν τα χλμ. είναι πραγματικά, πρέπει να χει φάει ταλαιπωρία από σούζες για να έχουν ήδη θέμα, άρα θα χει φάει και γενικότερη ταλαιπωρία.
Αν δε με γελούν τα μάτια μου δεν θα αργήσεις και πολύ να χρειαστείς αλυσιδογράναζα....
Τα γνωστά, δηλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα