Jump to content
Sign in to follow this  
sakis_mar

Επιτέλους αγόρασα εξοπλισμό!! (ισοθερμικα-μποτες-αδιαβροχα)

Recommended Posts

Χαιρετω τους συμφορουμιτες!

Επειδη δεν μου αρεσουν οι "φτηνες" λυσεις (πολυ ακριβες σε βαθος χρονου) εκανα λιγο υπομονη...

Τελικα αγορασα:

1) Dainese total WS (εχει κορυφαία αισθηση - ποιοτητα κατασκευης - λειτουργια στο κρυο) Για την χρηση που κανω, ισως δεν ειναι η πιο καταλληλη αγορα λογω του βαλε βγαλε, ισως επρεπε να παρω το αντοιστοιχο της dainese που καλυπτει μονο το λαιμο...

dainese_balaclavatotalws_accessories.jpg

2) Bering Houston raining pants (Αγορασα το XXXL για σιγουρια αλλα τελικα ειναι πολυ μεγαλο. Αυτο δεν δημιουργει καποιο προβλημα ομως. Φαινεται να εχει αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης, μπαινει ευκολα λογω του οτι εχει φερμουαρ στο πλαι. Η χρηση θα δειξει πως αποδιδει)

houston.jpg

3) Ισοθερμικο Revit thermo defence Μιλαμε για ενα απλο ισοθερμικο απο οσο ειδα απο τα specs. Επειδη τα καλα ισοθερμικα με windstoper (ή θερμοεσωρουχα ??) εχουν πανω απο 60Ευρω δεν ηθελα να ανεβω τοσο). Για αρχη θα βολευτω με αυτο και βλεπουμε. Θα μου πειτε: Γιατι δεν πηρες ενα φτηνοτερο απο αλλο μαγαζι? Θα απαντησω οτι πιστεω καποια λεπτομερεια παραπανω θα εχει ενα ισοθερμικο μιας εταιριας που αφορα μοτοσυκλετιστες.

4) Bering Γκετες H χρηση θα δειξει πως θα πανε και αυτες... Φοραω νουμερο 45 παπουτσι και αυτες τις παραγειλα νουμερο XXL που αντοιστοιχει σε 46-47. Με τα 45αρια nike shox που εχω δεν εμπαιναν ευκολα. Ειναι ψηλο παπουτσι βεβαια, αλλα ηθελα να το επισημανω.

getes%20bering.jpg

5) Dainese Stivale Fulcrum Gore-Tex Καιρο εψαχνα καποιο παπουτσι μηχανης. Μονο τα tcx x-street μου αρεσαν, οπως και σε πολλους. Σιγα σιγα ανεβαζα τον πηχη και τελικα κατεληξα σε αυτη την μποτα μιας και ηταν σε προσφορα στα 175Ευρω. Ενα τελευταιο νουμερο υπηρχε και ηταν το νουμερο μου, το 46. (Οπως ειπα παραπανω 45 φοραω απλα ηθελα ενα μεγαλυτερο, οποτε μου ηρθε κουτι. Με το που τα αγορασα, τα φορεσα και εφυγα. Παιδια δεν μπορουσα να αλλαξω ταχυτητες και να πατησω φρενο! Τις ειχα σφηξει λιγο παραπανω στο πανω μερος.

1795139_001_F_S53021_zoom.jpg

Να πω και δυο λογια για την διαδικασια της αγορας. Επρεπε να αγοραστουν, αν οχι ολα, τουλαχιστον τα περισσοτερα πραγματα απο 1 μαγαζι. Ελληνικο μαγαζι εννοειται, να στηριξουμε την αγορα μας γιατι παμε κατα διαολου...Το αλλο ειναι οτι ανεβαινει το κοστος με τα πολλα μεταφορικα απο πολλα μαγαζια, οπως και η πολυπλοκοτητα του πραγματος. Στα πραγματα που ηθελα με καλυπτε το www.motoexpert.gr Πολλες φορες εμπαινα στο σαιτ και μου αρεσε πολυ αλλα δεν ειχε δωθει η ευκαιρια να αγορασω απο κει. Πηρα τηλ, μου ειπε οτι υπηρχαν ολα οσα ηθελα και στα νουμερα που ηθελα και σε μια εργασιμη ηταν στην γενικη ταχυδρομικη της περιοχης μου για παραλαβη (ειχα δωσει εντολη να γινει ετσι). Μετα απο λιγες μερες περασα απο το καταστημα για να αλλαξω νουμερο στο αδιαβροχο και αγορασα και τις μποτες. Ο ανθρωπος που το εχει τον εκτιμησα πολυ, ευγενικος-σοβαρος και ειναι απο αυτους που λενε λιγα και εννοουν πολλα. Θα χαρω παρα πολυ να ξανασυνεργαστω μαζι του.

Σειρα για αγορα εχουν:

1) Ενα καλο αδιαβροχο για το σωμα

2) Ισοθερμικα χεριων

3) Επιγονατιδες

4) Ενα tankbag για να καταργησω την βαλιτσα πισω. Θελω να κατεβαινω απο την μηχανη και να παιρνω μαζι μου το tankbag που θα περιλαμβανει τα αδιαβροχα μου και τα ψιλοπραγματα μου...

Τροποποιήθηκε από τον sakis_mar

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιος....καλοφορετα.....

Και εγω αυτης της αποψης ειμαι γιατι "το φτηνο ειναι ακριβο" λενε στο χωριο μου.....

Εχω συνεργαστει κι εγω με το εν λογω μαγαζι και ημουν πολυ ευχαριστημενος......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, να εισαι καλα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοφόρετα φίλε μου !

Κι εγώ είχα πάρει από εκεί κράνος , γάντια , σακίδιο πλάτης , κλειδαριά δισκόφρενου .

Πολύ καλό μαγαζί :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεγια σου!

καλοφορετα!

ωραιες επιλογες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεγια σου!

καλοφορετα!

ωραιες επιλογες

Ευχαριστω! Πολυ χαρηκα με τον εξοπλισμο!

Η γκετες ποσο κοστισαν Σακη ?

30€ !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλοφορετα να ειναι ολα!!

Εχω το μισο neck tube της dainese και πραγματικα ειναι πολυ βολικο γλυτωνεις το βαλε βγαλε σε κοντινες αποστασεις!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστω!

Δεν μου γεμιζαν το ματι, αλλα εχουν ιδιαιτερο σκοπο τα "tube" Μαλλον πρεπει να παρω και ενα τετοιο γιατι ειναι και επικινδυνο να το βαζεις-βγαζεις μην παρεις κανα κρυωμα... Πρεπει να φυγει ενα 25αρι ευρω ακομα, αλλα το ατιμο ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σάκη όποτε μπορέσεις,γράψε εντυπώσεις για τις Dainese Fulcrum γιατί τις γλυκοκοιτάζω κι εγώ από σήμερα...:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εκανα μια ανανεωση στον εξοπλισμο... Αγοραστηκε για πρωτη φορα καλοκαιρινο μπουφαν..

6) Dainese Airframe Tex

http://motorparts.co...t_category_id=1

μαζι με αυτη την πλατη

7) Dainese Shield Air G2

http://motorparts.co...category_id=100

Θα αγοραζα το revit airwave αλλα δεν ειχα δυνατοτητα να βαλω οσο μεγαλη πλατη μπορω στο dainese. Συγκρινοντας επιτουπου την προτεινομενη της revit για το μπουφαν με την dainese που αγοραζα ειδα μεγαλη διαφορα οποτε αγορασα τον συνδιασμο που βλεπετε.

Επιπροσθετα το dainese εχει και μια μεμβρανη για τις πιο κρυες μερες-ωρες που μπαινοβγαινει σχετικα ευκολα και αυτο ηταν αλλο ενα + που με βοηθησε στην αγορα του.. Δεν ειχα καλοκαιρινο μπουφαν οποτε δεν μπορω να πω πολλα πραγματα...

Τα πραγματα αγοραστηκαν απο την γνωστη αποθηκη στην Ηλιουπολη. Πηγα εκει για πρωτη φορα. ΠΑΡΑ πολυ φιλικο κλιμα και "ζεστος" χωρος. Δοκιμαζα με ανεση, πολυ βοηθεια και ευγενεια απο τους κυριους που εχουν το μαγαζι αρκετα πραγματα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλη μια ΜΕΓΑΛΗ ανανεωση εγινε πριν κανα μηνα...

8) Dainese gator evo Gore-tex

Dainese-Gator-Evo-Gore-Tex-Jacket-Black-Reflective_700_600_3NLNJ.jpg

Αντικατέστησε το colori lennon μου... Ειναι ενα εξαιρετικό μπουφάν με απιστευτη αισθηση, ανεση και φοβερα υλικα... Φυσικα εβαλα την πλατη που ειχα αγορασει με το καλοκαιρινο, την Dainese Shield Air G2. Αγοραστηκε γυρω στα 480Ευρω απο το http://www.megastockbazaar.gr/... Ηταν ιδιαιτερα εξυπηρετικοι και μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση, τους ευχαριστω πολυ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σάκη ψωνίζεις πολύ ποιοτικά πράγματα...καλοφόρετο και το Gator!Είναι από τα καλύτερα μπουφάν που έχω φορέσει και αν δεν ήταν τόσο ακριβό,θα το είχα αγοράσει.

Αλίμονο αν τους άφηνες μισό χιλιάρικο και δεν ήταν εξυπηρετικοί :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Με γεια σου,καλοφορετο και μακαρι να σε προστατεψει μονο απο το κρυο..... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!

Σάκη ψωνίζεις πολύ ποιοτικά πράγματα...καλοφόρετο και το Gator!Είναι από τα καλύτερα μπουφάν που έχω φορέσει και αν δεν ήταν τόσο ακριβό,θα το είχα αγοράσει.

Αλίμονο αν τους άφηνες μισό χιλιάρικο και δεν ήταν εξυπηρετικοί :)

Να σαι καλα φιλαρακι! Καθε φορα που το φοραω παθαινω πλακα σου λεω...

Για το μαγαζι και την εξυπηρετικοτητα του...

Ειχε γενικα απιστευτο κοσμο, ο οποιος δεν κοιτουσε απλα... ΑΓΟΡΑΖΕ. Οσο εγω δοκιμαζα το 54αρι (τελευταιο κομματι GATOR και τελευταιο νουμερο)που τελικα μου ηταν μεγαλο (μια χαρα ηταν απλα γυρνουσαν ευκολα οι προστασιες του αγκωνα, αρα μεγαλο) επεμενε να μην το παρω... Ταυτοχρονα επερνε τηλεφωνο το παλικαρι τιυς συνεργατες στην Ιταλια που ειχαν παει για δειγματισμο μηπως μπορεσουν να μου φερουν ενα 52αρι... Δεν απαντουσαν αλλα αυτος επεμενε... Τελικα το κανονισε και εφεραν.

O κλασσικος ο μαγαζατορας θα προσπαθουσε να μου πουλησει εκεινο το τελευταιο κομματι πιστευω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα