Jump to content
zampination

Βρέθηκε παπί στο Θερμαϊκό! Ποιανού να είναι?

Recommended Posts

Αν υπάρξει κάποιος Μωυσής και ανοίξει την θάλασσα του Θερμαϊκού στα 2 θα δούμε απίστευτα πράγματα στο πάτο του!

Ό,τι θες θα βρεις εκεί μέσα...

ΟΧΙ!!! :secret:

...Ενα βραδυ φανταρος στη Σαλονικα,εξοδουχος με λιγα στην τσεπη,περπατουσα με μια Σουλα στην παραλια με φοντο το φεγγαρι στο Λευκο Πυργο...καποια στιγμη μιλουσα μονος μου...η Σουλα δε βρεθηκε ποτέ...ενα "πλατς" ακουσα εδω που τα λεμε αλλά νομιζα οτι λογω φεγγαραδας καποιος ρομαντικος πετουσε στο Θερμαϊκο νομισματα για ευχη... :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Κωστα ερωτιλε! στον ''τοπο'' την αφησες την Σουλα με το φεγγερο-ρομαντζο. :mB_kalo_e:

Μια και το επανεφερα στο νου...να σου πω οτι ποτέ δεν καταλαβα αν ηταν τελικα κουτσή... :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΟΧΙ!!! :secret:

...Ενα βραδυ φανταρος στη Σαλονικα,εξοδουχος με λιγα στην τσεπη,περπατουσα με μια Σουλα στην παραλια με φοντο το φεγγαρι στο Λευκο Πυργο...καποια στιγμη μιλουσα μονος μου...η Σουλα δε βρεθηκε ποτέ...ενα "πλατς" ακουσα εδω που τα λεμε αλλά νομιζα οτι λογω φεγγαραδας καποιος ρομαντικος πετουσε στο Θερμαϊκο νομισματα για ευχη... :afro:

Μια και το επανεφερα στο νου...να σου πω οτι ποτέ δεν καταλαβα αν ηταν τελικα κουτσή... :crazy:

:waycon1::blink::think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συνοδεύεται και απο service-book.

τσάμπα απο την αντιπροσωπεία.

51QYSIVCnfL._SL500_PIsitb-sticker-arrow-big,TopRight,35,-73_OU01_SS500_.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρεθηκε ο κάτοχος. :lipssealed:

Μολις ποστάρει, δώσε του αζιμούθιο να το ανελκύσει.... :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν πήγα και από την αστυνομία και πήρα κλασικά τ @@ μου. Ο ενας πετουσε το μπαλάκι στον άλλον κλασικά.. Λενε είναι υπόθεση του λιμενικού μιας και είναι στη θάλασσα.. Παίρνουν τηλ στο λιμενικο... μια, δυο τρεις... καμία απάντηση... ΕΛΕΟΣ...

Μετά μου λένε να απευθυνθώ στο δημο μπας και η καθαριότητα του δημου ασχοληθει... αλλα και αυτοι δεν εχουν αρμοδιότητα εκτός στεριάς... Επειτα η κουβέντα κατέληξε στο να βρω ενα καικι απο αυτα που καθαριζουν κατα μηκος τον θερμαικο...

Και που να το βρω αυτό του λέω?? Α, δεν ξέρω μου λεει... πάνε προς το λιμάνι και ρωτα κατα κει...

ελεος παιδια....

Το ψήνει κανείς να πάμε να το βγάλουμε με κανα 2 γαντζους και σχοινιά και να το παραδώσουμε στον ιδιοκτήτη του??? με 4-5 άτομα πιστεύω η δουλειά γίνεται ^_^ και χωρίς να βουτήξουμε! :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

με 4-5 άτομα πιστεύω η δουλειά γίνεται ^_^ και χωρίς να βουτήξουμε! :afro:

Άσε ΡΕ! Μόνο εγώ να πάω..το έχω βγάλει :crazy:

υ.γ.:Καλά,γνωστό το πόσο μ@#$κες είναι... :thumbsdown:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποιανού είναι? Θέλει και ρώτημα?

http://www.mybike.gr...ost__p__1398088

:afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν η ιστορία έχει εξελιχθεί σε πιο ρομαντικό βαθμό πλέον και η "ανάγκη" να βρει το παπί το φως του ήλιου έχει γίνει πλέον επιτακτική και με deadline!

Η ιστορία έχει ως εξής:

Με τον καλό μου φίλο Γιώργο τα λέγαμε στο λιμάνι περί διαφόρων θεμάτων που άμεσα μας απασχολούν, κρίση, ανεργία, δυσκολία διαβίωσης κτλ

Ώσπου αντικρίσαμε το παπί στη θάλασσα και τότε πήραμε την απόφαση να το βγάλουμε από εκεί και να επιστραφεί στον ιδιοκτήτη του....

Ο καιρός πέρασε... Κινητικότητα μέσω του mybike δεν υπήρξε και τελικά το θέμα ξεχάστηκε...

Ο Γιώργος είναι ένα άτομο που έζησε και ζει πολύ δύσκολα ειδικά τον τελευταίο καιρό λόγω της κρίσης...

Περάσαμε πολλά μαζί βοηθώντας ο ένας τον άλλο στις δύσκολες στιγμές... Δουλέψαμε και συνεργαστήκαμε μαζί σε διάφορους κλάδους εργασίας και η αλληλεγγύη που μας διασυνδέει πλέον βρίσκεται σε μεγάλα μεγέθη

Από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισα συζητούσαμε για την επιστροφή του στην Αυστραλία μιας και κατά το ήμισυ είναι Αυστραλός και το επιχειρησιακό και εργατικό κλίμα στην Ελλάδα πλέον δεν μπορεί να τον υποστηρίξει...

Τα χρόνια περάσανε... ο καιρός πέρασε... και επιτέλους μετά από τεράστιους εργατικούς κόπους του δόθηκε η οικονομική ευκαιρία να βγάλει εισιτήριο για Αυστραλία, αναζητώντας ένα καλύτερο μέλλον για αυτόν και την οικογένειά του.

Με παίρνει τηλέφωνο προχθές και το συζητούσαμε... Και μου έλεγε το παράπονο που έχει ότι δεν βγάλαμε μαζί το παπάκι....

Και ότι τώρα που φεύγει τελικά δεν θα το βγάλουμε ποτέ γιατί μες την άλλη βδομάδα πετάω...

Με συγκίνησε ο τρόπος που ακούστηκε η φωνή του από το ακουστικό και πως εξέφραζε αυτό το παράπονο...

Δεν θα μπορούσα ποτέ να κάνω κάτι άλλο παρά να του απαντήσω..

Όχι Γιώργο

Το παπί θα το βγάλουμε την Κυριακή...

και προσπάθησε να μην το βλέπεις έτσι...

και να το δείς από τη δική μου γωνία των πραγμάτων...

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΜΕ ΨΑΡΕΜΑ ! ! !

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Την Κυριακή θα πάμε για ψάρεμα μαζί την πρώτη και την τελευταία φορά πριν φύγεις για πάντα...

του λέω...

Αλλά τώρα...

Τώρα το μόνο που μας λείπει για το ψάρεμα είναι η πετονιά και το αγκίστρι...

Και εδώ θέλω την βοήθεια για μια ακόμη φορά από οποιονδήποτε στη Θεσσαλονίκη μπορεί να μας προμηθεύσει με μια πετονιά! :afro:

Ένα σχοινί, τριχιά η κάτι παρεμφερές!

Στην τελική και να μην βρούμε, θα αγοράσω ένα και θα λυγίσω και 2 σιδερόβεργες να μετατραπούν σε γάντζους και την Κυριακή πάμε ψάρεμα!!!

Φυσικά καλείστε άπαντες που διαβάζουν αυτό το μήνυμα να συμμετέχετε σε αυτό το ταυτόχρονα ρομαντικό και αλληλέγγυο εγχείρημα!

Ευχαριστώ άπαντες!

και σχοινί να μην βρούμε...

Μαζί την Κυριακή πάμε για ψάρεμα! :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αποφασίστηκε και η ώρα!

12 το πρωί της Κυριακής στην Αριστοτέλους με Λεωφόρου Νίκης :afro:

Θα χαρούμε να σας δούμε με τον Γιώργο!

Και φυσικά θα λυθεί και το μυστήριο για το πως τελικά κατέληξε αυτό το παπί στον πάτο του Θερμαϊκού??

Και ειδικά σε τόσο εμφανές σημείο με συνεχή κινητικότητα σχεδόν όλο το 24ωρο :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κριμα που θα λειπω εκτος Θεσσαλονικης ρε γαμωτο!

Καλα ψαρεματαααα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ιμάντας πρόσδεσης με τους γάντζους του,

δεν σας κάνει για αρχή ???

όλο και κάποιος θα έχει έυκαιρο ένα σετάκι...

ειδικά κανένας deliverάς !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογικά θα περάσω!Σχοινιά και γάντζους μπορεί να μην έχω, αλλά 2 χέρια για να το τραβήξουμε θα τα προσφέρω! :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μια Κυριακη θα λειπω και δυστυχως δε μπορω να βοηθησω. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Θα ψαξω να βρω οτιδηποτε σε σχοινι κ.τ.λ. και θα σου τα φερω απο το μαγαζι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να έρθω να σας χωρίσω την θάλασσα στα δύο ; :crazy:

Το σημείο συνάντησης πόσο απέχει απο το σημείο όπου βρίσκεται το παπί ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εναν ιμαντα εχω και εγω να σας φερω.

...αν δε βρεχει θα ερθω και εγω.

12 η ωρα εκει..-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το σημείο συνάντησης είναι ακριβώς εκεί που είναι και το παπι.

Stakhs παρε με τηλ ή στείλε μου πμ αν βρεθεί κάτι εως το σάββατο. Σάββατο βράδυ θα πάω στο praktiker να αγοράσω σχοινί. Για γάντζους πιστεύω πως με 2-3 λυγισμένες σιδερόβεργες θα κάνουμε δουλειά.

Μην περάσεις από το μαγαζί. Παραιτήθηκα :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βιντεακι να τραβηξετε παλικαρια!

Θα ηθελα να δω και τα μουτρα των περαστικων...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν. Σχεδόν ότι χρειαζόμαστε έχει προμηθευτεί. :afro:

Κατά τις 11μιση θα πάμε από το αστυνομικό τμήμα λευκού πύργου για μια ακόμη φορά για να βεβαιωθούμε ότι δεν θα έχουμε τίποτα κυρώσεις από το πουθενά αλλά και για να ειδοποιηθεί το λιμενικό και αν μη τι άλλο αν μπορέσει να βοηθήσει τότε να βοηθήσει.

Στις 12 θα είμαστε στο σημείο και άπαξ και το βγάλουμε είτε το λιμενικό είτε εμείς καλούμε την αστυνομία να το παραλάβει και να εξακριβώσει τα περαιτέρω στοιχεία σε ποιόν ανήκει.

Αν δεν βρουν τίποτα και μας πούνε κρατάτε το τότε λέω να το βάλουμε σε καμιά κλήρωση εδώ στο mybike μήπως και τυχόν επιθυμεί κάποιος το κηδεμονεύσει για τυχόν ανταλλακτικά :shock: :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα