Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

Τι έκανα σήμερα με τις μηχανές μου... Ναι....

Ξεκινάω την μέρα μου βγαίνοντας στην αγορά ανταλλακτικών με το DT. Το αγόρασα τα απαραίτητα για να φέρω το καρμπυρατέρ σε κατάσταση σχεδόν καινούργιου. Βέβαια μέχρι να γίνει αυτό μηχανή ήθελε να μου το υπενθυμίζει συνεχώς, σβήνοντας σε κάθε φανάρι. Έτσι έπρεπε να μαρσαρω σαν τον Μπίλια σε κόντρα με τον Παπασουζα. Λυπήθηκα μόνο όσους είχαν ανοιχτά τα παράθυρα γύρω μου.... Αγανάκτησα τόσο πολύ που ήμουν έτοιμος να το ανταλλάξω επί τόπου με ηλεκτρικό πατίνι Xiaomi και διαφορά από μέρους μου. 

Με την Hayabusa δυστυχώς χτύπησα ένα πουλί. Πέταξε κάθετα μπροστά από το γεράκι, πέρασε κάτω από το φανάρι και έγινε κιμάς στην κάτω τιμονοπλακα.... Όταν λέω κιμάς το εννοώ. Γέμισε πούπουλα και αίμα το μπουφάν, το κράνος, τα γάντια, τα φαίρινγκ από την μέσα πλευρά, τα ψυγεία κλπ. Καλό καθάρισμα Γιώργο....

Στο ΤΤ τοποθέτησα  το ράουλο της αλυσίδας που έλειπε από το πλαίσιο και πλέον δεν ακούγεται σαν Μ113 όταν οδηγάω. 

Μην ακούσω κανέναν κακοήθη να λέει για φτηνά ανταλλακτικά στα ιαπωνικά μοντέλα. Δεν γράφω τιμές γιατί διαβάζουν και γέροι άνθρωποι και μπορεί να πάθουν καμία καρδιά. Ο @Canardo πήρε μια ιδέα του τι εννοώ.  

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 13 ώρες, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Με την Hayabusa δυστυχώς χτύπησα ένα πουλί. Πέταξε κάθετα μπροστά από το γεράκι, πέρασε κάτω από το φανάρι και έγινε κιμάς στην κάτω τιμονοπλακα.... Όταν λέω κιμάς το εννοώ. Γέμισε πούπουλα και αίμα το μπουφάν, το κράνος, τα γάντια, τα φαίρινγκ από την μέσα πλευρά, τα ψυγεία κλπ. Καλό καθάρισμα Γιώργο....

Με πόσα χιλιόμετρα ανά ώρα το "τσάκωσες" το πουλάκι;

Ρωτάω γιατί πέρσι στον αεροδιάδρομο της εργασίας μου κοπάνησα περιστέρι με το κράνος στα 160 με 170* και αναγκάστηκα να πάρω καινούργιο κράνος.

* εννοείτε σε ελεγχόμενο χώρο αερολιμένα βάση του ΥΑ Δ15/Α/40447/3750/2004 - ΦΕΚ 1624/Β/2.11.2004 - Εθνικός Κανονισμός Ασφάλειας Πολιτικής Αεροπορίας από έκνομες ενέργειες.

Έκανα δοκιμές αλμάτων σε ταχύτητες κοντά στην V1.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άλλαγμα τακάκια μπροστά (δεν μου άρεσαν καθόλου με βλέπω για αλλαγή πολύ σύντομα) και υγρά φρένων μπρος πίσω.

Το πίσω το μπ@υρδέλο αρνείται να συνεργαστεί και δεν μπορώ να εντοπίσω το πρόβλημα.🤬😤💀👹💩

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 22 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Άλλαγμα τακάκια μπροστά (δεν μου άρεσαν καθόλου με βλέπω για αλλαγή πολύ σύντομα) και υγρά φρένων μπρος πίσω.

Το πίσω το μπ@υρδέλο αρνείται να συνεργαστεί και δεν μπορώ να εντοπίσω το πρόβλημα.🤬😤💀👹💩

τι μπρδελο είναι? :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 ώρες, το μέλος klab έγραψε:

* εννοείτε σε ελεγχόμενο χώρο ...

@FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 18 ώρες, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Στο ΤΤ τοποθέτησα  το ράουλο της αλυσίδας που έλειπε από το πλαίσιο και πλέον δεν ακούγεται σαν Μ113 όταν οδηγάω.

:rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το παρέλαβα, το φουλαρα βενζίνη για 1η φορά και μετά είχα ένα ηλίθιο χαμόγελο στο δρόμο νιώθοντας 100% δικαιωμένος για την επιλογή μου! 😄 😄 

New SH 300 !

ΥΓ: Επιτέλους έφτασα στο 2020 για να αποκτήσω το 1ο μου ψεκαστό μηχανάκι! 😄 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@sorath

Καλορίζικο και καλόβολτο!

Οτιδήποτε είναι πιο πολύπλοκο και έχει περισσότερη τεχνολογία από αλυσοπρίονο κανονικά πρέπει να απορρίπτεται, αλλά η αλήθεια είναι ότι σαν τον ψεκασμό δεν έχει!

@Canardo

Μήπως έβαλες μεταλλικά όπως έχω εγώ στο DT και σταματάω με τις φτέρνες? 

Αν και η αλήθεια είναι ότι μετά από τρία τέσσερα φρεναρίσματα πιάνει καλά 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 16 ώρες, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Μήπως έβαλες μεταλλικά όπως έχω εγώ στο DT και σταματάω με τις φτέρνες? 

Αν και η αλήθεια είναι ότι μετά από τρία τέσσερα φρεναρίσματα πιάνει καλά 

Από ημι-μεταλικά πήγα σε οργανικά και άλλαξε τελείως το γράπωμα.
Δεν ξέρω μπορεί να θέλουν και το "χρόνο τους"!🙄

Τουλάχιστον τα καινούργια δεν σφυρίζουν "κλέφτικα", γιατί με τα προηγούμενα σε κάθε φανάρι γυρνούσαν κεφάλια. 🙉

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα