Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

Και γω τα βλέπω λάθος ειναι η αλήθεια. Σαν να εχουν σημαδακια τα ακριβώς επόμενα δοντακια απο αυτά που είναι στις σημαδεμένες εσοχές. Τσεκαρε το ξανα και ενημέρωσε μας να ξέρουμε αν χρειαζόμαστε οφθαλμίατρο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 17 ώρες, το μέλος Canardo έγραψε:

Πάραυτα θα το κοιτάξω μαι ακόμη φορά για σιγουριά, όπως λένε και οι μαραγκοί "μέτρα τρεις και κόψε μία". :pray:

Παρ' όλα αυτά.

Πάραυτα σημαίνει 'αμέσως' :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος karellen έγραψε:

Παρ' όλα αυτά.

Πάραυτα σημαίνει 'αμέσως' :bye:

Ωχ, την γλύτωσες από κορωνοϊό και κόλλησες flying...:rotfl:

Εννοείται ότι άμα πετάω καμιά "παντόφλα" με διορθώνεται...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 6 λεπτά, το μέλος Canardo έγραψε:

Ωχ, την γλύτωσες από κορωνοϊό και κόλλησες flying...:rotfl:

Εννοείται ότι άμα πετάω καμιά "παντόφλα" με διορθώνετε...

ατ γιορ σερβις! 

:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χθες αποφάσισα να χώσω το KLR σε μονοπάτι.

Καλά να πάθω. :_zeppelin:

Φυσικά και δεν έβγαλα καμιά φώτο, ήμουν πολύ απασχολημένος να βρω τρόπο να γυρίσω πίσω. :rotfl:

...και να βγάζω το σκ@το από την κάλτσα μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 36 λεπτά, το μέλος karellen έγραψε:

Έλα ρε Γαβρίλο,πάει η Ζένια?

Βόλτες ελάχιστες, πλέον! Και η ανάγκη για κάτι πιο οικονομίκο επιτακτική! 

Ασε με! :cry:

Αλλα από το να την έχω κάνει παπακι και να με ζορίσει οικονομικά.. 

Αλλάζουν οι καιροί! 

Κι όλα κύκλο κάνουν... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 3 λεπτά, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Κι όλα κύκλο κάνουν... 

Αν έχει και διάφορα χρώματα ο κύκλος τότε είναι καλή ποιοτητα:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος pitapola έγραψε:

Πηγα στη Suzuki και πληρωσα την προκαταβολη για την παραγγελια της. Baby gixxer λοιπον (gsx250r) το επομενο μηχανακι. Ηταν πολυ καλη η ευκαιρια για να την αφησω.

Περιμενω τη στιγμη που θα σταματησει διπλα μου στο φαναρι Hayabusa και θα του πω:

""Ωπ!! Αδερφε κι εσυ gsxr;;;"   :shades:  :tooth:

Και το καλύτερο είναι οτι η Hayabusa δεν είναι GSXR,είναι κι αυτή σκέτο  GSX

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Πηγα στη Suzuki και πληρωσα την προκαταβολη για την παραγγελια της. Baby gixxer λοιπον (gsx250r) το επομενο μηχανακι. Ηταν πολυ καλη η ευκαιρια για να την αφησω.

Περιμενω τη στιγμη που θα σταματησει διπλα μου στο φαναρι Hayabusa και θα του πω:

Αντε με το καλό. Αμαρτία να μην αγοράσεις με αυτή την τιμή. Το σκέφτηκα και εγώ για λίγο η αλήθεια είναι αλλά μετά σκέφτηκα ότι εχω ήδη δύο μηχανάκια και με φρέναρε λίγο. Να βάλουν και το vstrom 250 στα 3300€ οταν τελειώσουν τα gsxr να γεμίσει ο τόπος suzuki. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ καλά έκανες!! Με το καλό να σου έρθει και να ακούσουμε και τις πρώτες εντυπώσεις :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Για πες... γιατί μικρό αλλά καινούριο?
Το μικρό το καταλαβαίνω για το οικονομικό της φάσης, αλλά γιατί καινούριο τότε? Ειδικά το συγκεκριμένο το λες και ακριβούτσικο...
Μου ακούγεται σαν απόφαση ατόμου που για κάποιο λόγο, οχι οικονομικό, έχει "τελειώσει" με τα μεγάλα. Γιατί όμως?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 27 λεπτά, το μέλος seatcowl έγραψε:

Για πες... γιατί μικρό αλλά καινούριο?
Το μικρό το καταλαβαίνω για το οικονομικό της φάσης, αλλά γιατί καινούριο τότε? Ειδικά το συγκεκριμένο το λες και ακριβούτσικο...
Μου ακούγεται σαν απόφαση ατόμου που για κάποιο λόγο, οχι οικονομικό, έχει "τελειώσει" με τα μεγάλα. Γιατί όμως?

Ακριβουτσικο στα 2850 η τιμή είναι πιο χώμα από χωμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωπ έπεσα πολύ εκτός για την τιμή ε...
Άνοιξα κατευθείαν το πρώτο αποτέλεσμα, το site της suzuki και η τιμή που αναφέρει είναι 4.895. Για 250αρι νομίζω είναι ακραίο ποσό.

Το είχα κάνει και εγώ πέρσι ακριβώς όλο αυτό που περιγράφεις αλλά το ψιλομετάνιωσα και γύρισα πίσω. Βέβαια εγώ δεν πήγα σε 250αρι αλλά σε παπί γιατί λόγω δουλειάς/ζωής κλπ οι βόλτες είχαν περιοριστεί πάρα πολύ.
Πλέον γύρισα πίσω σε drz για καθημερινό γιατί νομίζω τα κυβικά αυτά είναι sweetspot για μέσα και για κοντινά έξω.

Πως και δεν πήγες σε 390?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεγάλη κουβέντα και αποκάλυψη του πόσο "αξιοποιούμε" τα κυβικά από τις μεγάλες μηχανές όντως. 

Πάντως τα 400 κυβικά είναι πολύ ωραία κατηγορία. Ούτε πολύ βαρύ και αρκετά δυνατό. 

Στον αντίποδα είναι τα 125 κυβικα βάση οικονομίας, και άκριβως στη μέση τους τα 250...

Ένα 400ρι αν όχι ένα 250ρι μοταρντακι θα έχει πολύ φάση στη πολη υποθέτω :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 λεπτά, το μέλος seatcowl έγραψε:

Ωπ έπεσα πολύ εκτός για την τιμή ε...
Άνοιξα κατευθείαν το πρώτο αποτέλεσμα, το site της suzuki και η τιμή που αναφέρει είναι 4.895. Για 250αρι νομίζω είναι ακραίο ποσό.

Το είχα κάνει και εγώ πέρσι ακριβώς όλο αυτό που περιγράφεις αλλά το ψιλομετάνιωσα και γύρισα πίσω. Βέβαια εγώ δεν πήγα σε 250αρι αλλά σε παπί γιατί λόγω δουλειάς/ζωής κλπ οι βόλτες είχαν περιοριστεί πάρα πολύ.
Πλέον γύρισα πίσω σε drz για καθημερινό γιατί νομίζω τα κυβικά αυτά είναι sweetspot για μέσα και για κοντινά έξω.

Πως και δεν πήγες σε 390?

Ε, ναι, με το παπι ησουν καταδικασμενος απο την πρωτη στιγμη να ξαναγυρισεις. :laugh:

Μιας και ανεφερες το drz παντως, αυτη ειναι μια αγγελια που ειχα στο praking του car. Ελαφρυ sumo με μοτερ dr350. Το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αλλα η κοπελια ηταν ο,τι να'ναι οταν μιλησαμε (τη ρωτησα καθε ποτε εκανε αλλαγη λαδιων και μου ειπε στα δυο χρονια που το ειχε μονο συμπληρωνε:blink:). Το 390 ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θελω (και σε τιμια τιμη ειτε μτχ ειτε καινουριο), αλλα δε μαζεψα ποτε το θαρρος να το τολμησω. Αν δεν ηταν πυροτεχνηματα θα το ειχα παρει (ηταν στις επιλογες μου κι απο οταν πηρα τελικα το ΜΤ09).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 15 ώρες, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Μεγάλη κουβέντα και αποκάλυψη του πόσο "αξιοποιούμε" τα κυβικά από τις μεγάλες μηχανές όντως. 

Πάντως τα 400 κυβικά είναι πολύ ωραία κατηγορία. Ούτε πολύ βαρύ και αρκετά δυνατό. 

Στον αντίποδα είναι τα 125 κυβικα βάση οικονομίας, και άκριβως στη μέση τους τα 250...

Ένα 400ρι αν όχι ένα 250ρι μοταρντακι θα έχει πολύ φάση στη πολη υποθέτω :wub:

Το 400 με το 250 δεν έχει καμία σχέση, το ένα είναι μηχανή και το άλλο παπί, με το 400 “παιζεις” μόνο με γκάζι, το 250 θέλει και συμπλεκτη.

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μου είπαν 2 πίσω 1 μπροστά και το έκανα ανάποδα, θέλω μπροστινό πριν από το πίσω.. (παγκόσμια πρωτοτυπία, δεν έχω ιδέα πως το κατάφερα αυτό).

Τέσπα, βροχές δεν θα έχει εδώ μέχρι τον Νοέμβρη, να βγάλουμε το καλοκαίρι και μετά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλορίζικο με πολύ καλές εξορμήσεις και πάντα όρθιος !!! Πρώτες εντυπώσεις?

Από τους καθρέπτες βλέπεις τίποτα πίσω ή όλο το χέρι σου ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Βόλτα προς Λιβάδι-Πετροκέρασα για να συστηθούμε. :wub:

zlZTBQ8.jpg

Συστηθήκατε καλά; Είναι καλό παιδί; Σου κάνει αυτά που θες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα