Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

Το πρόγραμμα σήμερα είχε βόλτα μέσα στον Βόλο και απο Άγιο Ονούφριο. Και μιας και ο δρόμος μου έβγαζε προς Σαρακινό (πήγαινα απλά όπου να ναι) ξεκίνησα προς Μακρινίτσα. Όλα κομπλέ στον δρόμο τίγκα στο πράσινο όλα αλλά ξαναγύρισα επιτόπου πίσω γιατί μετά απο μια στροφή ήτανε καμιά 10αρια κοπρόσκυλα στον δρόμο και τα 4-5 απο αυτά γαβγίζανε προς το μέρος μου. Έχω που έχω λίγο θέμα με τα σκυλιά απλά έγινα καπνός απο εκεί πέρα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 3 λεπτά, το μέλος warhol έγραψε:

Πλύσιμο της μηχανής με την 2 μηνών κόρη μου να παρακολουθεί

http://www.imagebam.com/image/15c529822435463

Να σου ζησει η κορακλα φιλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Να σου ζησει η κορακλα φιλος

Σε ευχαριστώ φίλος:_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 λεπτά, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

@warhol start 'em young :laugh: Να σας ζήσει φίλε! :biggrin:

Από τώρα να εξοικειώνεται :baby::yes:. Σε ευχαριστώ :_hi:

104kk61.jpg

Τροποποιήθηκε από τον warhol

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 20 ώρες, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

Ναι οτι ήμουνα κότα να πάω να μιλήσω σε κοπέλα xD Αλλά πιστεύω οτι ο πραγματικός λόγος που φόρτωσα είναι οτι το Address παίρνει μπρος σαν σκούτερ, πατάς φρένο και μίζα παράλληλα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο I guess.

Να πηδας πανω στη μανιβέλα σα να μην υπάρχει αύριο..έτσι θα νομίζουν ότι έχει άλογα! Με το που πάρει σταθερό γκάζι λίγο παραπάνω από ρελαντί για να δικαιολογήσεις το κλώτσημα στη μανιβέλα. Τι μίζα μου λες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αφού πέρασε ο χειμώνας πήγαμε και την πρώτη βολτούλα για αυτή την σεζόν στα Τζουμέρκα , δυστυχώς έπρεπε να κινηθούμε μέσα στο μεσημέρι σε ένα κομμάτι ( Πράμαντα - Ελληνικό ) και είχε μια κουφόβραση άλλη πράγμα... Είδα μέρος που να μπορείς να κάτσεις λίγο σε σκυά και να κρυώσει και το μηχανάκι γιατί είχαμε σκάσει από την ζέστη. Διάλειμμα 10 λεπτών να πάρουμε τα πάνω μας και φύγαμε!!!!!

30708948_2260673647554250_141105021591748608_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeEg8qvOTa2EJYD86EPHnjU_8uUV7E70R6AvJtyam1JfvXPoOyvXxOvLfwDY8tzsYTntTfle0s1NEWjF9WuOxIbQYuXMdmirvIna8-zwYRuETw&oh=1cb34ff08a070086c85ca7a493c68ce6&oe=5B72E0FF

Τροποποιήθηκε από τον BlackDiamond

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 32 λεπτά, το μέλος achilleasv έγραψε:

Να πηδας πανω στη μανιβέλα σα να μην υπάρχει αύριο..έτσι θα νομίζουν ότι έχει άλογα! Με το που πάρει σταθερό γκάζι λίγο παραπάνω από ρελαντί για να δικαιολογήσεις το κλώτσημα στη μανιβέλα. Τι μίζα μου λες?

Δεν το σκέφτηκα ποτέ αυτό και βασικά ναι φαίνεται και πιο μάγκικο τώρα που το λες. Τι 125cc και μ***κιες το εργαλείο είναι 200cc εδω πέρα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσπαθησα να βγαλω το πλαινο καπακι της μηχανης  αλλα η μαλακια ειχε κολησει απο την φλαντζοκολα και δεν εβγαινε μεωτιποτε, πφφφ συνεργειο αυριο γαμω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καιιι πάμε στα κακά νέα. Μόλις τώρα σε βόλτα απο το κέντρο που βγήκα για καφέ στον γυρισμό το σασμάν μου παρέδωσε πνεύρα. Σταμάτησα με 3η στο φανάρι και κατέβασα 2α μετά δεν κατέβαζε προς 1η. Τελικά απο οτι φαίνεται μπορώ να ανεβάσω ταχύτητα αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω όμως, συν οτι ο λεβιές ταχυτήτων στο μπροστά μέρος είναι λίγο πιο ψηλά απο όσο θα πρέπε. :cry::_boredom:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 λεπτά, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

Καιιι πάμε στα κακά νέα. Μόλις τώρα σε βόλτα απο το κέντρο που βγήκα για καφέ στον γυρισμό το σασμάν μου παρέδωσε πνεύρα. Σταμάτησα με 3η στο φανάρι και κατέβασα 2α μετά δεν κατέβαζε προς 1η. Τελικά απο οτι φαίνεται μπορώ να ανεβάσω ταχύτητα αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω όμως, συν οτι ο λεβιές ταχυτήτων στο μπροστά μέρος είναι λίγο πιο ψηλά απο όσο θα πρέπε. :cry::_boredom:

Πως σταματάτε χωρις κατέβασμα? Γιατί? Βλέπω κάποιους στο δρόμο να το κάνουν και απορώ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@achilleasv κατεβάζω καθώς σταματάω κατά το 90% των περιπτώσεων, τώρα έτυχε και το παρατήρησα οτι δεν αλλάζει ταχύτητες. Με βλέπω για μάστορα αύριο οπωσδήποτε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@elprimerozen χθες κατα τις 12 πήγαινες προς Πολύγυρο μαζί με ενα μτ 07 μαύρο/ λαχανί? νομίζω σας πέτυχα έξω απο ραιδεστό 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 33 λεπτά, το μέλος gakias6 έγραψε:

@elprimerozen χθες κατα τις 12 πήγαινες προς Πολύγυρο μαζί με ενα μτ 07 μαύρο/ λαχανί? νομίζω σας πέτυχα έξω απο ραιδεστό 

Επίσεις ποιός ήταν με Tracer στον δρόμο πρός Πολύγυρο που έκανε και αναστροφή επάνω στον κεντρικό και πήγαινε μαλιά κουβάρια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 10 λεπτά, το μέλος nikos_pc έγραψε:

Επίσεις ποιός ήταν με Tracer στον δρόμο πρός Πολύγυρο που έκανε και αναστροφή επάνω στον κεντρικό και πήγαινε μαλιά κουβάρια?

Μακάρι να ήμουν εγώ χαχα αλλά με ένα φέιζερ ήμουν και με την γυναίκα πάνω :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 13/1/2017 at 11:07 ΠΜ, το μέλος Kostas-MotoLover έγραψε:

........................

Έχω πει πως όταν φύγουν απ' το μάταιο τούτο κόσμο οι μπαταρίες των V-Strom & Kymco, θα τελέσω εξόδιο ακουλουθία να τιμήσω τη μνήμη τους και τα γηρατειά τους. Σας θέλω όλους εκεί.:tooth: :crazy: :tooth:

.........................

Δεν έχετε λάβει ειδοποίηση για εξόδιο ακολουθία για τον απλούστατο λόγο ότι ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ μαμά μπαταρίες σε σκούτερ και tweety ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΝ και τον κόσμο κυριεύουν.....:tooth:

7,5+ χρόνια στο σκούτερ  /  10,5 !!! χρόνια στον tweety :shock:

Απίστευτο κι όμως αληθινό! :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το πρόβλημα τελικά ήτανε στον λεβίε ταχυτήτων. Είχε σπάσει η βάση του με αποτέλεσμα να μην γυρνάει σωστά για αυτό και δεν μπορούσα να κατεβάσω ταχύτητα. Ο μάστορας μου το ξανακόλλησε και τώρα λειτουργεί ρολόι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 ώρες, το μέλος Kostas-MotoLover έγραψε:

Δεν έχετε λάβει ειδοποίηση για εξόδιο ακολουθία για τον απλούστατο λόγο ότι ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ μαμά μπαταρίες σε σκούτερ και tweety ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΝ και τον κόσμο κυριεύουν.....:tooth:

7,5+ χρόνια στο σκούτερ  /  10,5 !!! χρόνια στον tweety :shock:

Απίστευτο κι όμως αληθινό! :pray:

Και από την άλλη έχεις εμένα που η μπαταρία μπαίνει στα αναλώσιμα, 2 πίσω-1 μπροστά-4 μπαταρίες το πάω :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 λεπτά, το μέλος spyrosk42 έγραψε:

Και από την άλλη έχεις εμένα που η μπαταρία μπαίνει στα αναλώσιμα, 2 πίσω-1 μπροστά-4 μπαταρίες το πάω :tongue:

Δεν πιστεύω να μπερδεύεσαι με τους ανορθωτές ε; :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χθες ανεβηκα λιγο προς Φιλιππειο να αδειασω τις μπαταριες απο το αυτοκίνητο :P

viber%20image.jpg

viber%20img.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 23 ώρες, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

Shape μια συμβουλη ..Οταν σταματας και εχεις οποιαδηποτε ταχυτητα εκτος πρωτη για να πας στη νεκρα ανεβαζε μην κατεβαζεις.Ειναι τετοιος ο τυπος του σασμαν.Πχ σταματας με 3η ανεβασε 4η και μετα παει νεκρα.Σε ρολινγκ μην επιχειρισεις ποτε απο 4η νεκρα.Αυτο :yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όπα μισό. Εννοείς όταν είμαι τέρμα σταματημένος να ανεβάζω μέχρι να πάω σε Ν και να μην κατεβάζω; Γιατί έτσι όμως;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 12 λεπτά, το μέλος ShapeshifterGR98 έγραψε:

Όπα μισό. Εννοείς όταν είμαι τέρμα σταματημένος να ανεβάζω μέχρι να πάω σε Ν και να μην κατεβάζω; Γιατί έτσι όμως;

Ακριβως.Δεν θυμαμαι μου το χε εξηγησει ενας γνωστης του αντικειμενου αλλα παει καιρος αλλα μου χει μεινει.Δες το στην πραξη κατεβαζοντας σταματημενος καμια φορα λαγκαρει μεχρι να κουμπωσει.Δοκιμασε με ανεβασιες και συγκρινε συμπεριφορα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ισχυεί οτι για κάποιο λόγο όταν είμαι σταματημένος και κατεβάζω προς Ν αργεί να της πάρει λιγάκι ενώ όταν πάω πχ 2α-3η-4η-Ν τις παίρνει άμεσσα. Μπορεί όντως λόγω του σασμάν τύπου "μύλος" (νομίζω έτσι λέγονται αυτά) να πρέπει έτσι να αλλάζει καλύτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα