Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

Επειδη δεν υπάρχουν ανταλλακτικά στα κινέζικα παπιά, έβγαλα το προτότυπο αλυσιδογράζο ξεπατικούρα και θα το πάω σε μηχανουργείο να μου το κατασκευάσουν... 
18297077_1374729882620228_943292356_o.jp

Τροποποιήθηκε από τον Kostakis88

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχικα πιστευω θα βρεις.... αμα παρεις το δειγμα και πας στο εμποριο.. με ανταλλακτικα παπιων

Κατα δευτερον  το σχεδιο σου ειναι σε αρκετα σημεια λαθος.  και αν δωσεις αυτα τα νουμερα (διαστασεις ), δεν θα στο κανουν...

αν στο κανουν, πιστεψε με δεν θα παρεις  αυτο που θες...:tooth:

Μπραβο σου παντως για την προσπαθεια :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Απο Honda δοκιμασες να βαλεις?

Δέν μπαίνει, ειναι μικρότερη η διάμετρος, νομίζω είναι καλύτερο να βάλω κινητήρα Honda να ξεμπερδεύω, γιατί έχει κάνει 40.000 χλμ και το δουλευω delivery και οταν πατάω το πεντάλ των ταχυτητων πατημένο, κάνει εναν αγριο θόρυβο.. τι λες, να βάλω honda μοτέρ?

πριν 3 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

Αρχικα πιστευω θα βρεις.... αμα παρεις το δειγμα και πας στο εμποριο.. με ανταλλακτικα παπιων

Κατα δευτερον  το σχεδιο σου ειναι σε αρκετα σημεια λαθος.  και αν δωσεις αυτα τα νουμερα (διαστασεις ), δεν θα στο κανουν...

αν στο κανουν, πιστεψε με δεν θα παρεις  αυτο που θες...:tooth:

Μπραβο σου παντως για την προσπαθεια :)

Δέν υπάρχει το αλυσιδοργράναζο σε στοκ, οταν χρειάστηκε να το αλλάξω, μου έβγαλαν ενα απο ιδιο μοντέλο της έκθεσης...:laugh:, αν και ο άξονας αλυσιδογράναζου φαγομένος είναι, 1,5χιλιοστό κάθε εγκοπής έμηνε,  λές να βάλω κινητήρα Honda να τελειώνει η ιστορία?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εννοεις οτι το δικο σου εχει εξονα μικροτερης διατομης?

Δεν ξερω αν θα ειναι καλυτερα το να βαλεις μοτερ HONDA, λογικα θα εννοεις μεταχειρισμενο, οπου εκει παιζεις λαχειο, μπορει να κοστισει περισσοτερο απο το να βαλεις 2 μοτερ λιφαν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ο δικος μου αξονας ειναι μεγαλύτερος απο honda , με μια γρήγορη ματια στο car,gr βρηκα μοτέρ inova 150euro

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θελει προσοχη παντως γιατι το φαινομενικα φθηνο μπορει να σου κοστισει ακριβα, εγω που πουλησα το Crypton μοτερ που ειχα το εδωσα 300 ευρω αλλα ηταν αριστο και φτιαγμενο με ποιοτικα ανταλλακτηκα, σε αντιθεση με το μαμα μοτερ του T που εχω τωρα στο οποιο αλλαξα σχεδον τα παντα, με κοστος που περασε τα 200 ευρω μονο για το μοτερ χωρις εργατικα και με αρκετα ανταλλακτηκα που ειχα καβατζα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μεσημερι για μπυρα μαρινα αλιμου απογευμα σουβλακια στο μαρουσι κ μολις γυρισα απο ποτο στο χαλανδρι..οταν εχεις μηχανη η αθηνα την ανοιξη ειναι απολαυση..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μέσα σε ένα καταπληκτικό διήμερο στα βουνά της Ροδόπης από μεριά της Βουλγαρίας είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το πολυβόλο 1290 Adventure της KTM. Σε αυτές τις μηχανές δεν έπρεπε να αναφέρουν τα άλογα αλλά το πόσο ντουμανιασμένο χαλκ κρύβουν μέσα τους. Απίστευτη μηχανή σε όλα της, μην έχοντας συνηθίσει σε τόση δύναμη μετά από ένα σημείο σε κλειστό στροφιλικι, άρχισα να αγχώνομαι να ζορίζομαι και να παρακαλάω να ανέβω στο ήπιο τρανσαλπ μου. Ίσως αν μου το δώσουν για κανένα μήνα ίσως καταφέρω να το ευχαριστηθώ περισσότερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 λεπτά, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Θα τη βάλω για πούλημα :baby:

Την αγοράζω σε μερικά χρόνια από τώρα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 ώρες, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Την αγοράζω σε μερικά χρόνια από τώρα 

Να κρατήσω τα στοιχεία του επόμενου ιδιοκτήτη τότε:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 4 λεπτά, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Να κρατήσω τα στοιχεία του επόμενου ιδιοκτήτη τότε:laugh:

χαχα, ναι, και σε παρακαλω να βρεις εναν απο αυτους που " δεν την εχει δει ποτε ηλιος" και "δεν εχει βραχει ποτε" και πανω απο ολα να τη πηγανει μεχρι το σουνιο μια φορα το μηνα το πολυ!! 

thnx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 λεπτά, το μέλος GavriilVet έγραψε:

χαχα, ναι, και σε παρακαλω να βρεις εναν απο αυτους που " δεν την εχει δει ποτε ηλιος" και "δεν εχει βραχει ποτε" και πανω απο ολα να τη πηγανει μεχρι το σουνιο μια φορα το μηνα το πολυ!! 

thnx

Μακάρι να πάει σε καλό σπίτι τι να σου πω :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 17 ώρες, το μέλος Wolf1138 έγραψε:

Θα τη βάλω για πούλημα :baby:

Καλοπουλητη αγορι μου. Ενα απο τα δυο Χοντα που τα καραγουσταρω. Σε περιμενουμε στην αγκαλια της Ευρωπης :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την έπλυνα, τη γυάλισα, τη λάδωσα και το Σ/Κ πάμε για Riding School 2 & 3 :yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 11 λεπτά, το μέλος nikos_pc έγραψε:

18342603_10213120793036361_2044701576713

Όπα όπα...την έπλυνες μπροστά από τον Λευκό Πύργό;;;;;;; Νερό από το συντριβάνι με την γυμνή κοπέλα πήρες;;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 42 λεπτά, το μέλος ta-sio έγραψε:

Όπα όπα...την έπλυνες μπροστά από τον Λευκό Πύργό;;;;;;; Νερό από το συντριβάνι με την γυμνή κοπέλα πήρες;;;;

Έπεσες μέσα στο πλύσιμο, μόνο που το έκανα διαφορετικά αυτήν την φορά. Την πέρασα με φόρα από το σιντριβάνι και λόγο της ταχύτητας και της ορμής πέρα από το πλύσιμο έβρεξα και την Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω αν πείρε και παραέξω, συγγνώμη αν λέρωσα τις δικιές σας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα