Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

Του ξαναέβαλα τα πράσινα πλαστικά, είναι πάλι "KawaZuki"!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης την απάτησα σήμερα..

Προτίμησα τη γριά Tenere για την απόδραση του Μεγάλου ΠΣΚΔ..!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη παιδιά!

Σήμερα όσο ψηνόταν το αρνί, της έριξα ένα καλό πλυσιματάκι.

P5KaiUch.jpg

Δυστυχώς όμως, πρέπει να το παράκανα με το νερό στο κοντέρ και μου κάνει νούμερα (κλασσικά ιταλικά ηλεκτρικά :tooth:), οπότε, όταν ανοίξουν τα μαγαζιά θα πάω να πάρω WD40 και θα λύσω το κοντέρ να ελέγξω όλες τις συνδέσεις. Μπλέξιμο... 

17904518_1321878184526143_86057448503779

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αληθώς ανέστη. Όχι wd40 σε ηλεκτρικές επαφές. Αν στεγνώσει μπορεί και να φτιάξει μόνο του. Αν όχι λύσε τις κλέμες, σκούπισε καλά τις ενώσεις και ρίξε σπρέι ηλεκτρικών επαφών.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αληθώς ανέστη. Όχι wd40 σε ηλεκτρικές επαφές. Αν στεγνώσει μπορεί και να φτιάξει μόνο του. Αν όχι λύσε τις κλέμες, σκούπισε καλά τις ενώσεις και ρίξε σπρέι ηλεκτρικών επαφών.

Έχεις δίκιο george, το έψαξα λίγο πιο μετά γιατί το είχε προτείνει κάποιος άλλος, και διάβασα ότι ναι μεν καθαρίζει αρχικά, αλλά μετά από λίγο καιρό τραβάει σκόνη και δεν πρέπει να το βάζουμε σε ηλεκτρικές επαφές. Ευχαριστώ πάντως!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αύριο λέω να κάνω καμιά βολτα στο κοντά, όποιος σκέφτεται για βόλτα και θέλει ας στείλει πμ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχεις δίκιο george, το έψαξα λίγο πιο μετά γιατί το είχε προτείνει κάποιος άλλος, και διάβασα ότι ναι μεν καθαρίζει αρχικά, αλλά μετά από λίγο καιρό τραβάει σκόνη και δεν πρέπει να το βάζουμε σε ηλεκτρικές επαφές. Ευχαριστώ πάντως!

ριξε σπρεϊ επαφων αν υπαρχει καποιο προβλημα οχι wd40. καλυτερα ομως να περιμενεις πρωτα να στεγνωσει μονο του:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εσεις που λετε να μην βαζει ο κοσμος wd40 στα ηλεκτρικα το εχετε δοκιμασει και παθατε κατι? Γιατι εγω για πολλα χρονια εβαζα και δεν επαθα ποτε τιποτα .

Πλεον δεν βαζω αλλα δεν αποθαρυνω καποιον οταν βαζει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χτες πέρασα κτεο το ΤΤ.

Στην συνέχεια ακολούθησε βόλτα 640 χλμ με το Busa, όπου εξήχθησαν συμπεράσματα για τα παρακάτω.

1. Η ζελατίνα που φοράω είναι παντελώς ακατάλληλη για το ύψος μου. Ήδη έχει γίνει παραγγελεία μιας πιο τουριστικής.

2. Τα γάντια Nordcap bergen είναι πολύ καλά. Παρόλο που στην αρχή το δέρμα ήταν σκληρό στην πορεία μαλάκωσε αρκετά και πήρε πιο καλά τη φόρμα του χεριού μου.

3. Η θερμική του μπουφάν κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά όταν η θερμοκρασία περιβάλλοντος πέσει κάτω από 10 C μπάζει κρύο. Θέλει χοντρά ρούχα και από κάτω.

4. Η επόμενη αγορά μου θα είναι μια καλή μπαλακλάβα....

5. Πολλά μπράβο στον εφευρέτη των θερμαινόμενων γκριπ....

6. Ο δείκτης βενζίνης είναι κουκουρούκου. Για 100χλμ δεν κουνιέται και μετά κάθε φορά που κοιτάς έχει πάει και πιο κάτω...

Κάτι που μου χάλασε την βόλτα ήταν οι πολύ δυνατοί πλάγιοι άνεμοι που φυσούσαν. 

Υγ. Η ζελατίνα του κράνους έχει γίνει ζωολογικός κήπος....Πως ξεκολλάνε τα πολτοποιημένα κουνούπια;

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γενικό μεγάλο σέρβις σε πολύ καλό εξωτερικό συνεργείο στα βόρεια με αλλαγή λάδια, φίλτρο λαδιού-αέρος, αλλαγή υγρών φρένων , μπουζί, ρύθμισμα βαλβιδων, αλλαγή αλυσιδογράναζα έτοιμη για εξορμησεις πρώτου  καλοκαιριού!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υγ. Η ζελατίνα του κράνους έχει γίνει ζωολογικός κήπος....Πως ξεκολλάνε τα πολτοποιημένα κουνούπια;

Λεκάνη με ζεστό νερό και johnson's το κίτρινο, άστην λίγη ώρα να μαλακώσουν. Τα πιο πολλά θα φύγουν μόνα τους χωρίς να αφήσουν γρατζουνιές. Ότι μένει σκούπισε το με μια βρεγμένη πετσέτα μικροινών και στέγνωσε την με μια άλλη. Μπορεί να ακούγονται πολλά αλλά είναι σίγουρο ότι δε θα σου γρατζουνιστεί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μωρομαντηλο καθαρίζει τα πάντα. Μπορείς και να το μουλιάσεις αφήνοντας ένα απλωμένο πάνω. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

IMG_2069.jpg

IMG_2071.jpg

Μικρή βόλτα στα περίχωρα της πόλης μετά από σχεδόν 2 μήνες !! 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.

6. Ο δείκτης βενζίνης είναι κουκουρούκου. Για 100χλμ δεν κουνιέται και μετά κάθε φορά που κοιτάς έχει πάει και πιο κάτω...

Το ιδιο κουκουρούκου ειναι και στο δικό μου 

Καπου ειχα δει μια πατέντα, που παρεμβάλαν μια αντισταση στο ηλεκτρικό κυκλωμα του δεικτη βενζίνης, και η ενδειξη ηταν πολυ πιο αξιοπιστη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εσεις που λετε να μην βαζει ο κοσμος wd40 στα ηλεκτρικα το εχετε δοκιμασει και παθατε κατι? Γιατι εγω για πολλα χρονια εβαζα και δεν επαθα ποτε τιποτα .

Πλεον δεν βαζω αλλα δεν αποθαρυνω καποιον οταν βαζει.

κακο δε νομιζω να κανει το wd40, δε ξερω σιγουρα βεβαια, αλλα απο τι στιγμη που υπαρχει κατι ειδικο αποκλειστικα γιαυτη τη δουλεια (σπρεϊ επαφων) γιατι να ριξεις κατι αλλο?

Λεκάνη με ζεστό νερό και johnson's το κίτρινο, άστην λίγη ώρα να μαλακώσουν. Τα πιο πολλά θα φύγουν μόνα τους χωρίς να αφήσουν γρατζουνιές. Ότι μένει σκούπισε το με μια βρεγμένη πετσέτα μικροινών και στέγνωσε την με μια άλλη. Μπορεί να ακούγονται πολλά αλλά είναι σίγουρο ότι δε θα σου γρατζουνιστεί.

θρασο εγω δε κανω προκαταρκτικα στο σεξ ρε μ@λ@κ@ σιγα η κανω ολο αυτο :laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

απλωσε ενα βρεγμενο κομματι χαρτι κουζινας για 5' στην προσοψη του κρανους. μαλακωνουν και φευγουν πανευκολα:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 20 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

κακο δε νομιζω να κανει το wd40, δε ξερω σιγουρα βεβαια, αλλα απο τι στιγμη που υπαρχει κατι ειδικο αποκλειστικα γιαυτη τη δουλεια (σπρεϊ επαφων) γιατι να ριξεις κατι αλλο?

Με την ιδια λογικη απο την στιγμη που στο σπιτι σου εχεις μονο wd40, γιατι να βγεις να παρεις contact spray (ή brake cleaner,γιατι ειναι σχεδον ιδια. Εγω ριχνω brake cleaner και σε μοναδες και χειριστηρια ) ?:winking:

Εκει θελω να καταληξω.... 

Το διαβαζω συχνα απο πολλους να λενε ''ααα  μην ριχνεις wd40, 666 the number of the beast. κλπ'' και κανενας δεν εχει γραψει οτι εριξε και ειχε καποιο θεμα

Εγω τοσα χρονια που εβαζα δεν επαθε κανενα τιποτα..

Τωρα εχω και εγω απειρα απο οτι θες, αλλα δεν τα εχουν ολοι. Συνηθως ολοι εχουν ενα αντισκωριακο( ειδικα wd40_) στο σπιτι,contact spray ...δυσκολα:_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον HLIAS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 30/3/2017 at 10:36 ΠΜ, το μέλος GavriilVet έγραψε:

ποσο ευκολο ειναι να σκαλιζεις το κοντερ; ουαο ! 

Πολύ πιο εύκολο απ ότι νομίζουν οι περισσότεροι... Άνοιξα κ ενα άλλο Κοντερ που είχα γιατί κολλούσε η βελόνα στις 2k στροφες κ το έβγαλα βίντεο θα το ανεβάσω στο YouTube κ θα βάλω κ link στο φόρουμ με την πρώτη ευκαιρία ώστε να πάρουν μια ιδέα κ αλλα μέλη με το ίδιο πρόβλημα. 

:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πριν καμιά δεκαριά μέρες πήγα τις μπότες για βάψιμο αφού είχε ξεφτίσει η αριστερή στα πρώτα 5 χιλ χλμ (γνωστό θέμα σε Horner και CB1000R)

Ε και αφού ανοίχτηκαν με έξυνε η τσέπη μου και έβαλα και ελατήρια Οχλινς.

Α πήρα και μονόμπρατσο σταντ μπας και λαδώνουμε αλυσίδα σαν άνθρωποι πλέον.

CwOWLp3.jpg

Τροποποιήθηκε από τον Wolf1138

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα