Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

Δυστυχως η ευτυχως εχω μια μηχανη που μου καλυπτει πολλες αναγκες.Καθημερινα χλμ στη πολη,βολτες τα σκ,και ταξιδια σε ανοιχτους δρομους.

Αμα ειχα ενα μοτορι που το χα για να του πινω το αιμα κυριακες και τρακ ντει σιγουρα θα πηγαινα σε σουπερκορσα η αντιστοιχα που δε με νοιαζουν τα 5000χλμ που θα βγαλουν.:yes:

μα και εγώ για καθημερινή χρήση το έχω το μηχανάκι... Ενώ έχω Beverly 250άρι για καθημερινές φάσεις, σχεδόν ποτέ δεν το πιάνω, εκτός και αν μουρμουράει η γυναίκα, ή πρέπει να πάω για ψώνια....
απλώς βάζωντας το
συνειδητοποίησα τι έχανα τόσο καιρό... πραγματικά όλα τα άλλα λάστιχα φαίνονται σαν κούτσουρα! σκέψου ότι έναν κλασσικό δρόμο που τον είναι γνωστό σε όλους ότι είναι σκοτώστρα με στροφές σχεδόν πέταλα, τον κατέβηκα πλέον με ένα χέρι! τέτοια εμπιστοσύνη σου δίνει αυτή η γόμα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι σε GSXR600 έβγαλα 11000 χλμ με GpRacer. Medium πίσω, Soft μπροστά. 1 φορά Σέρρες, 2-3 Ρύσιο, πολλές βόλτες, εντός πόλης, εκτός πόλης, 1 ταξίδι στη Μυτιλήνη και πολλά ΣΚ στην Χαλκιδική.

Ειδικά στο δικό σου μηχανάκι, τέτοιο λάστιχο θα βγάλει 10k χλμ σίγουρα αν το πηγαίνεις όπως πρέπει να πας ένα τέτοιο λάστιχο.

Βάλε GPRacer Hard/Hard και θα είσαι τζετ. Κι εγώ αυτό λέω να κάνω στο Tiger.

Αυτο που εκανες εσυ Οντυ,δε γινεται φιλε,παρα μονο αν εχεις διαρκως το μυαλο

σου στα λαστιχα και παλι δυσκολα.Αλλα οπως και να χει δεν ειναι ο κανονας,ειναι η εξαιρεση..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο Li Ρεπο σήμερα,  και ενώ  ολοι δουλεύουν,  εγω πήρα μια  σύντομη αλλα γλυκιά εκδίκηση που δούλευα όλο το σκ. 

Βολτιτσα Πεντελη-Νεα Μακρη-Ραφηνα-Πικερμι-Γερακας-Πεντελη. 

Πανεμορφος καιρός,  τοπιο φθινοπωρινο,  αραγμα για βιβλίο διάβασμα σε γραφικες τοποθεσιες, λιγο ξεκαπνισμα στη Μαραθωνος και πισω. 

Για δώρο η καλη μου άρχισε να μου λεει ότι θα χρειαστεί κομπλερ μιζας όπου να ναι. 

Πανω που έλεγα οτι η επόμενη μηχανή δε με νοιάζει αν θα πατάει χωμα, με τράβηξε ο χωματοδρομος και έκανα 300 το πολύ μέτρα για να χαζεψω θεα:

xe51dj.jpg

Να και το λιμάνι της Ραφήνας που δεν ειχα δει ποτέ:

rumy5t.jpg

Το φθινοπωρινο μοτίβο που λέγαμε :

11gklyf.jpg

Και η πλατειουλα του μεσημεριανου γευματος

16a4efb.jpg

Υγ. Γαματες οι γυρτες φωτο ε; :_innocent:

Τροποποιήθηκε από τον GavriilVet

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξερετε αυτο που λενε οτι ολα τα στραβα γινονται μαζεμενα. Πριν 1 μηνα επαφα φουιτ στις 5 το πρωι, ευτυχως μολις ειχα βγει απο το σπιτι, και πριν 2 βδομαδες κοπηκε η ντιζα γκαζιου και εμεινε το μηχανακι στο δρομο το βραδυ γιατι ηταν να παω στη δουλεια και δε προλαβαινα να παρω την ασφληστικη ν; μου το παει σπιτι. Κατα τα αλλα οκ κομπλε, σημερα πηγα τη κυρα στη δουλεια και μετα ηρθα δουλεια εγω, τιποτα αλλο να αναφερω, ελπιζω για αλλαγη καλυματοε σελας και χουφτες αυτο το μηνα, μακαρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πάλι σε GSXR600 έβγαλα 11000 χλμ με GpRacer. Medium πίσω, Soft μπροστά. 1 φορά Σέρρες, 2-3 Ρύσιο, πολλές βόλτες, εντός πόλης, εκτός πόλης, 1 ταξίδι στη Μυτιλήνη και πολλά ΣΚ στην Χαλκιδική.

Ειδικά στο δικό σου μηχανάκι, τέτοιο λάστιχο θα βγάλει 10k χλμ σίγουρα αν το πηγαίνεις όπως πρέπει να πας ένα τέτοιο λάστιχο.

Βάλε GPRacer Hard/Hard και θα είσαι τζετ. Κι εγώ αυτό λέω να κάνω στο Tiger.

τα 211 λες? τα απλα η τις γομες? τωρα πλεων βγαινουν μονο τα απλα 211 που ειναι πολυ καλα και σε γομες βγαινουν τα 212. με γομες δεν βγαζεις τοσα χλμ για κανενα λογο.

με το pilot power 3 εβγαλα 12κ χλμ (να δω ποτε θα βρω χρονο να παω να το αλλαξω), χωρις παντες και τετοια ετσι (το μπροστα ειναι ακομα σαν καινουριο). φιλος με pilot power 3 βγαζει 10κ σε κ8 1000. με τα rosso corsa στα 8-8.5κ ειχε καραφλιασει το πισω και το μπροστα ηταν στα 2/3 της ζωης του, παλι χωρις παντες και βλακειες.

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο που εκανες εσυ Οντυ,δε γινεται φιλε,παρα μονο αν εχεις διαρκως το μυαλο

σου στα λαστιχα και παλι δυσκολα.Αλλα οπως και να χει δεν ειναι ο κανονας,ειναι η εξαιρεση..

Μια χαρά γίνεται Πετρή. Έχω μιλήσει με πάμπολλους που το έχουν κάνει και μάλιστα και με 1000άρια που τρώνε και περισσότερο το λάστιχο.

Όταν τα έβγαλα και έβαλα τα καινούργια στον ΟΚ και μιλούσα με τον Αντωνάκη, του είπα για το πόσα χλμ μου έβγαλαν και με είπε ότι άνετα γίνεται. Το 'χει και αυτός και πολλά φιλαράκια του. Το θέμα είναι να μην τα καις όπου να 'ναι. Αν είσαι κάγκουρας και είσαι όλο με μια δευτέρα κάτω, φυσικό είναι να μην σου βγάλουν ούτε 5k.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε λιγο θα εκανες μετατροπη σε ιμαντα.

Αλλαξα και εγω τιμονι και εβαλα ενα renthal.

Ειναι κοντη ομως η ντιζα γκαζιου και οταν γυρναει τερμα ανοιγει γκαζι.

Να ενας τροπος να μπαινεις ταπα στις στροφες.

Αυριο για αναζητηση μακρυτερης ντιζας λοιπον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε λιγο θα εκανες μετατροπη σε ιμαντα.

χαχαχαχα @Morx τι λεγαμε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαχαχαχα @Morx τι λεγαμε?

HAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAA

Το ειπα πρωτος ;; Τι λεει το αρχειο σου απο τη συνομιλια μας ;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

HAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAA

Το ειπα πρωτος ;; Τι λεει το αρχειο σου απο τη συνομιλια μας ;;

Ναι ναι προλαβες :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την προηγούμενη εβδομάδα κάναμε σέρβις 20κ χλμ,αλλάξαμε οπίσθιο ελαστικό κ βάλαμε ζελατίνα..

σημερα Καθησα να ρυθμίσω την ζελατίνα οπως με βολεύει..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το rs το δινει το καβα?

Ειναι στο στροσιμο ακομη, ειχε μια ανακατασκευη κινητηρα προσφατως (αγοραστηκε μεταχειρισμενο σε αθλια κατασταση) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βόλτα στας Αθήνας για να δω τους 3κύλινδρους (πλέον) φίλους μου @kouler & @kosmas2111. Δυστυχώς ήρθε και ο @o_xlapatsas με τον @ax_ena_honda :na_mB: αλλά και πάλι καλά περάσαμε :laugh: :biggrin:.

Παραδόξως, πάλι δεν πήρα τη μπιέλα στο χέρι παρά τις τεράστιες προσπάθειες μου σε αυτά τα 500 χιλιόμετρα :thumbsup:

10309480_10208157713639747_3345947007283

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φταίει που έκατσα πάνου και έδωκα την ευλογία μου ρε τομάρι, απομηνάρα :dry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα