Jump to content
brutos

Τι έκανες με/για την μηχανή σου σήμερα;

Recommended Posts

όχι ρε φίλε!!!!
μακάρι ρε φίλε, αν δεν κάτει φάση δεν μπορείς να το αντικαταστήσεις με atermarket πιο φθηνό (το rod)?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Έψαξα για Gear Shift Rod M6/M6 male 180mm Kit Black αλλά δεν υπάρχουν, το πιο κοντινό που βρήκα ήταν 188mm... με λίγο κόψιμο από τα δυο άκρα ίσως κ να ταιριάζει... Το πρόβλημα είναι αλλού, ότι τα aftermarket δεν έχουν την εγκοπή για το καλώδιο να μπαίνει μέσα και να προστατεύεται και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να το κόψεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την έστειλα σ'ένα πεύκο και της έσκισα το μπροστινό φτερό στη μέση. Κοιταχτήκαμε για λίγο αμίλητες... Την καβάλησα και συνεχίσαμε. Και οι δυο μας με την απορία "πώς διάολο το καταφέραμε αυτό?"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από τις σπάνιες φορές που αφήνω τη μηχανή έξω από το σπίτι, οι γείτονες βρήκαν να βάψουν τον εξωτερικό τοίχο της πολυκατοικίας ακριβώς πάνω από εκεί που την είχα αφήσει. Αποτέλεσμα η μηχανή να γίνει πουά με ροζ βούλες. Τους έβαλα να την καθαρίσουν για να μάθουν να μην αφήνουν ένα σημείωμα από την προηγούμενη μέρα. Ευτυχώς έφυγαν όλα εκτός από κανα 2 βουλίτσες στην σέλα που μάλλον πρόλαβαν και πότισαν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αι αποθήκαι υλικού ηνοίχθησαν, και ο εξοπλισμός χειμερινής διαβίωσης εξήλθε προς αερισμόν και ετέθει εις την βάσανο της ενδελεχούς επιθεώρησης.

http://IMG_20151026_144521_zpsmjta0bbk.jpg

Οπότε κρίθηκε σκόπιμον να χορηγηθούν εις το ζωντανό σήμερον και αύριον 2 πλήρεις ημερήσιες αναπαύσεις, διατι από μεθαύριον……:lipssealed::lipssealed::lipssealed:

Τροποποιήθηκε από τον naftilos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την έστειλα σ'ένα πεύκο και της έσκισα το μπροστινό φτερό στη μέση. Κοιταχτήκαμε για λίγο αμίλητες... Την καβάλησα και συνεχίσαμε. Και οι δυο μας με την απορία "πώς διάολο το καταφέραμε αυτό?"

xaaxxaxa

εκτός της εμπειρίας, είναι και η περιγραφή που την ολοκληρώνει! 10/10 !!

Επειδή ξέρω που συνέβη αυτό (αν και όχι το συγκεκριμμένο πεύκο)

εκμέταλλεύομαι την ευκαιρία να σε συγχαρώ για το θάρος σου να λάβεις μέρος στο Κύπελλο Νοτίου!

Μας επιφύλασσαν εκπληξούλα με την πρώτη "απλή" στο Λουτράκι 

Το τι τούμπα μέτρησα εγώ και το μαλακό μου πέλμα δεν περιγράφεται ! 

για αυτό ετοιμάζεται video όλης της διαδρομής ! :cheers:

έτσι για να τα θυμάσαι! (να μας δείξεις και το ένοχο πεύκο να πάμε να το κόψουμε!!)

Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α  Dirty_Girl !!!

RESPECT !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ της πήγα το χαρτί των αποτελεσμάτων του Κυπέλλου Νοτίου Ελλάδας και την ρώτησα αν είναι ευχαριστημένη με την τελευταία θέση.

Αφου χαμήλωσε τον προβολέα και δεν μου απάντησε καθόλου, την άφησα στο γκαράζ έτσι βρωμιάρα για να μάθει!

Βέβαια, λάσπη δεν υπήρχε ούτε για δείγμα στον αγώνα οπότε δεν την πειράζει και πολύ η τιμωρία!

Πάντως.... της αφιερώνω αυτό : https://www.youtube.com/watch?v=sRETz7pPPOk:wub::wub:

Τροποποιήθηκε από τον Λέρας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δυστυχώς δεν το καλύπτουν.... ρώτησα... εξού και η πατέντα...

Με ποια λογικη δε το καλυπτουν παρακαλω?

Εγω στη θεση σου θα τους ετρεχα.

Δεν ειναι κατι αναλωσιμο για να πεις οτι χαλασε λογω φυσιολογικης φθορας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Της έκλεισα ραντεβού το Σάββατο για το service των 5000 χλμ. Τα λάδια (IPONE) της τα έχω πάρει εδώ και λίγες μέρες, πριν το service έχει πλύσιμο και μετά βόλταααα 8-)

Ελπίζω ο καιρός να είναι σύμμαχος και να μην ρίχνει καρέκλες πάλι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα συμπλήρωσα 4000χλμ. σε 2 μήνες δεν είναι και άσχημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ μιας και είμαι στο στρώσιμο ακόμη απλώς κάνω βόλτες στο κέντρο και στα πέριξ... Α ναι..της έβαλα σήμερα και την σχάρα για την βαλίτσα να ναι καλά τα παιδιά στο Motomarket στην Καλλιρόης για την τοποθέτηση και την εξυπηρέτηση!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο κύβος ερίφθει.

Το εύδρομο ετέθει από την κατάσταση επιφυλακής 15λεπτου ετοιμότητας στην τοιούτη της αμέσου ετοιμότητας απόπλου

http://IMGP1393_zpsyinw1hny.jpg

http://IMGP1395_zpsk4lepyw1.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο κύβος ερίφθει.

Το εύδρομο ετέθει από την κατάσταση επιφυλακής 15λεπτου ετοιμότητας στην τοιούτη της αμέσου ετοιμότητας απόπλου

http://

http://

για που γεροντα...?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το περίπολο βόλτας σε αυτή την αποστολή, θα σαρώσει όλη την Πίνδο. Από την αρχή της στο νότο στο πάντα βρέχει, θα συνεχίσει προς βορά, λιμνη κρεμαστων, θα καταπατήσει τα Άγραφα, θα διασχίσει τη Βαλια Κάλντα, και θα καταλήξει Πρέσπας. :yahoo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Διανυκτερεύσεις σε σκηνή?

Τις 2 από τις 4 νύχτες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τις 2 από τις 4 νύχτες

Φερτε φωτό.

Υποδήματα + τρόφιμα, εντος αντισκήνου τη νύχτα, για να μην προσελκύσετε επισκέπτες του δάσους.

Τετράποδους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ψιλο-σερβις (λαδια,καθαρισμα φιλτρο αερος) και καθαρισμα!

DSC_0036.jpgDSC_0041.jpg

γίνεται να σε μπλοκάρω για να μην βλέπω τις φωτογραφίες σου?

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ
:wub::shoot:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φρεναρα απο τα 60+ στα 0 μεσα σε 10 μετρα σε γλιστερο στενακι χωρις λαστιχα, καθως ανεβαινα σα χαρος λογω βιασυνης και ενας πιθικας πεταχτηκε με την αυτοκινηταρα του και εκλεισε οοολο το δρομο. Ουτε ενα μετρο απο το αυτοκινητο δεν πρεπει να σταματησα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ απλα. Ηδη ειχα κανει τις δηλωσεις στο μυαλο μου καθως φρεναρα, μεχρι που ελιωσα το μπροστινο φρενο και απλα... σταματησα.

Ημουν που ημουν πιστος του συνδυασμου wp-brembo, ε πλεον ειμαι φανατικος :thumbsup:

Μηχαναααααααααααααααααααρα μουυυ :wub: :D

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φρεναρα απο τα 60+ στα 0 μεσα σε 10 μετρα σε γλιστερο στενακι χωρις λαστιχα, καθως ανεβαινα σα χαρος λογω βιασυνης και ενας πιθικας πεταχτηκε με την αυτοκινηταρα του και εκλεισε οοολο το δρομο. Ουτε ενα μετρο απο το αυτοκινητο δεν πρεπει να σταματησα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ απλα. Ηδη ειχα κανει τις δηλωσεις στο μυαλο μου καθως φρεναρα, μεχρι που ελιωσα το μπροστινο φρενο και απλα... σταματησα.

Ημουν που ημουν πιστος του συνδυασμου wp-brembo, ε πλεον ειμαι φανατικος :thumbsup:

Μηχαναααααααααααααααααααρα μουυυ :wub: :D

ti το χεις το μοταρντ? απο πάνω έπρεπε να τον περάσεις :P

σωραιος!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τετάρτη είχε βόλτα Πόρτο Γερμενο. Χαλαρά και όμορφα...

Στον πηγαιμό σε εκκίνηση με απότομο άνοιγμα σε φρεσκοστρωμενη άσφαλτο, είχαμε την πρώτη σούζα. Μόνο γκάζι με 1η. Μικρή, μεγαλη δεν ξέρω, πάντως τα χρειάστηκα...
,

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα