Jump to content
4kings

Αξιολογο κινεζικο smartphone

Recommended Posts

Εκανα παραγγελία το σάββατο απο vickmall απο την ευρωπαική αποθήκη και 2 μέρες τώρα ακόμα να με στείλουν τάκινγκ ναμπερ και ετσι όπως το πάνε με τα θεοφάνεια μεσα δεν το κόβω να το εχω αυτή την εβδομάδα και ήθελα να το παραλαβω τώρα που εχω άδεια για να προλάβω να το φλάσάρω και τα λοιπά! συνήθως πόσες μέρες κάνουν να το στείλουν μετά την πληρωμη?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ πήρα το redmi 4 για φίλο, παραγγελία Παρασκευή 30/12.Ενω Δευτέρα Τρίτη δεν είχα καμία ενημέρωση, σήμερα πρωί πήρα Mail με tr nr το ποιο δείχνει ότι έφυγε χτες και σήμερα λογικά θα το παραλάβω από ελτα κουριερ (οπως και το προηγούμενο από eu Warehouse). 

Λογικά θα έχεις Mail μέσα στη μερα. Πιστεύω τα Φώτα θα το έχεις ηδη  στημένο το τηλεφωνο να δουλεύει... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλημέρα! και καλή χρονιά! έτσι ακριβώς! μόλις ξύπνησα είχα μείλ ότι έφυγε ενω δύο μέρες τώρα καμία ενημέρωση! θέλω να προλάβω αυτή την βδομάδα να το γυρίσω σε official dev, να κάνω την αίτηση για unlock boot που θέλει λίγες μερες και απο βδομάδα να το φέρω στην ελληνική! αντε να δούμε πρώτη φορά σε κινέζο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εφοσον δειχνει οτι εχει παει σε καποιο καταστημα (elta-courier οχι το απλο) μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο και να ζητησεις να στο κρατησουν για να το παρεις εσυ πιο γρηγορα σε σχεση με το να μπει σε καποιο δρομολογιο τους,το εχω κανει.

Επισης,η αιτηση για unlock μπορει να γινει και χωρις να εχεις τη συσκευη στα χερια σου (αρκει να φτιαξεις εναν mi account απο το Pc) για να γινει πιο γρηγορα η διαδικασια.

Παλιοτερα ηθελε καμια εβδομαδα,τωρα πλεον αν οχι την ιδια μερα,εχει αναφερθει οτι την επομενη ερχεται το access.
Πολυ πιθανο να μην λαβεις καν sms ομως....να γινει δλδ και να μην εχεις ενημερωση.Που σημαινει οτι την επομενη μερα της αιτησης κανεις μια προσπαθεια unlock (εαν δεν εχει ερθει ενημερωση)

Εγω φοραω την global beta που καθε Παρασκευη δινει update (εχει ελληνικα κανονικα) + bug free.

Η εταιρια ειναι εκπληκτικη σε vfm,πιστευω θα το ευχαριστηθεις.

Α,και μη ξεχασεις να ενεργοποιησεις το Find my device,δες εδω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ευχαριστώ μαν μου! και εγώ ετσι κάνω αλλα είναι ήδη στον διανομέα για παράδοση οπότε βαράω σκοπέτο σπιτι και μολις έρθει αρπάζω το κινητό του κάνω ενα κεφαλοκλείδωμα για την αγωνία που εχω και όλα καλα! θα τα κάνω όλα βήμα βήμα αφού παραλάβω και παίξω λίγο! ασε που στο πισί μου τρέχω μονο λίνουξ οπότε θα πρέπει να καβατζώσω το λάπτόπι της αδερφής μου! χαχα! 

για το Redmi pro δεν εχει ακόμα ελληνικά (όχι ότι τα χρειάζομαι, αλλά λέω να βάλω την ελληνική που έχουν τα παιδιά στο ελληνικό φόρουμ, λένε ότι τρέχει καλά και δεν εχει και τις κινεζιές μεσα)!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

Xiaomi Note 4

Huawei P9 lite

Κοιτώντας τα χαρακτηριστικά τους, http://gadgets.ndtv.com/xiaomi-redmi-note-4-3713-vs-huawei-p9-lite-3458

το Xiaomi είναι πιο τούμπανο αλλά αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι η απόδοση της κάμερας, και του GPS εφόσον χρησιμοποιώ το κινητό ελάχιστα, και δεν παίζω παιχνίδια παρά μόνο σε κάποιο ταξίδι.

Τροποποιήθηκε από τον Chris1981

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν σε ενδιαφερει η καμερα τοτε μαλλον πας στο Ρ9.

Γενικα τα xiaomi ειναι μετρια στις καμερες.

Αν θες δηλαδη το κατι παραπανω πας σε κατι αλλο.Εγω προσωπικα δεν εχω θεμα αλλα δε τη χρησιμοποιω και ιδιαιτερα.

Απο gps ολα τα συγχρονα κινητα εχουν αψογο και μικροδιαφορες μεταξυ τους.

Αθλιο gps να πετυχεις σε κανα φθηνιαρικο κινεζικο που θα εχουν κοψει απο εκει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για μενα το p9 lite είναι καλύτερη επιλογή.  Και πιο ασφαλής λόγω επίσημης αντιπροσωπευσης στην Ελλάδα.

Καλα στα λεφτα του Ρ9,βαζει ενα 20αρικο και παιρνει το νοτε 3 που ερχεται πλεον και επισημα Ελλαδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες υπάρχει κάποιος κάτοχος με Lenovo A806 KitKat 4.4.2 να μου πεί αν έχει περάσει κάποια custom rom και αν ναί ποια και απο που? γιατί είχα πάρει πέρσι για την αδερφή μου ενα με rom απο το Vickmall δεν ασχολήθηκα ποτέ και τώρα της βγάζει συνέχεια ότι η μια εφαρμογή σταμάτησε, η άλλη σταμάτησε. και θέλω να της φλασάρω κάτι καλό και σταθερό να ξεμπερδεύει. έψαξα λίγο και για miui εκδόσεις. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παίδες υπάρχει κάποιος κάτοχος με Lenovo A806 KitKat 4.4.2 να μου πεί αν έχει περάσει κάποια custom rom και αν ναί ποια και απο που? γιατί είχα πάρει πέρσι για την αδερφή μου ενα με rom απο το Vickmall δεν ασχολήθηκα ποτέ και τώρα της βγάζει συνέχεια ότι η μια εφαρμογή σταμάτησε, η άλλη σταμάτησε. και θέλω να της φλασάρω κάτι καλό και σταθερό να ξεμπερδεύει. έψαξα λίγο και για miui εκδόσεις. 

Το εχει ο αδελφος μου και του ειχα περασει μια ελληνικη ρομ ενος απο το myphone.

Δες το θεμα εκει και θα το βρεις.Δεν εχει θεμα εδω και 2 χρονια που το εχει ετσι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω φτιαξει εγω ενα τετοιο και του περασα μια απο το needrom και ακομα δουλευει απροβληματιστα εδω και 1,5 χρονο.

Τροποποιήθηκε από τον klaipelas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως σχετικα με το τελωνειο απο οτι βλεπω πλεον δε τα περνανε.

Αρα μαλλον ειναι των γιορτων το πραγμα που κανουν καθε χρονο απλα το κανανε σε μεγαλυτερο βαθμο φετος.

Γενικα απο νοεμβρη και μετα μη παραγγελνετε παρα μονο αν ειναι καμια τρελη προσφορα η αναγκη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσοχή και στην Κινέζικη πρωτοχρονιά. Φέτος είναι κάπου μέσα στο Φλεβάρη. Παραλύει το σύμπαν στη Κίνα...Ούτε οι πωλήτριες στα email δεν απαντάνε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολύ γέλιο σημερα πέρασα στο moto g 2013 που πρωτοβγήκε με 4.4.4 ρομ με MIUI 8 σε 6αρι android! και η φάση ειναι οτι το πάει μια χαρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσοχή και στην Κινέζικη πρωτοχρονιά. Φέτος είναι κάπου μέσα στο Φλεβάρη. Παραλύει το σύμπαν στη Κίνα...Ούτε οι πωλήτριες στα email δεν απαντάνε.

Nαι ετσι ακριβως ειναι και μαλιστα καπου διαβασα οτι οποια παραγγελια γινει απο της 22/01/17 αυτη θα σταλει μετα την 04/02/17

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θέλω τα φώτα σας. Έχει δυο εβδομάδες περίπου που το κινητάκι μου (samsung galaxy core GT-l8260) ένα απόγευμα έκλεισε από μπαταρία και δεν ξαναφόρτισε ποτέ. Κύκλωμα φόρτισης είναι η ζημιά. Το΄χε ξανακάνει ένα χρόνο πριν και το είχαν επισκευάσει δωρεάν μιας και ήταν εντός εγγύησης. Τώρα απ΄ότι μου είπαν δοκίμασαν να το αντικαταστήσουν, πάλι δεν φόρτισε, οπότε ενδεχομένως να πάει για αλλαγή ολόκληρης της καλωδιοταινίας, οπότε σιγά μην δώσω πάνω απο πενήντα ευρώ για την επισκευή του.

Ψάχνω κινητό με ταβάνι τα 170 ευρώ και μου τράβηξε την προσοχή το συγκεκριμένο, που για αυτά που προσφέρει η τιμή του είναι αρκετά καλή.

Xiaomi Redmi 3s.

Το έχει κανείς; Γενικότερα τα μέχρι τώρα σχόλια και reviews που έχω διαβάσει είναι άκρως ενθαρρυντικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μη το παρεις απο σκρουτζομαγαζο.

Βαλε αλλα 30Ε και παρε το απο οποιο μαγαζι βρεις απο αυτα

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Απο σκρουτζομαγαζο τα φερνουν απο κινα αυτοι.

Αυτα που σου εβαλα ειναι επισημης εισαγωγης,εχουν κανονικα 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας ,εχουν την 800αρα μπαντα και ειναι και η εκδοση 3/32.

Επισης ερχεται με official rom της εταιρειας,ενω αυτα απο τα σκρουτζομαγαζα αρκετα πιθανο να εχουν πειραγμενες ρομ που μπορει ακομα και να χαλασουν το κινητο.

Αρα τα αξιζει 100% τα 30Ε παραπανω που θα χαλασεις.

Στα της συσκευης,ειναι αριστη συσκευη που τα κανει ολα αξιοπρεπεστατα.Και κραταει και η μπαταρια πολυ.

Νομιζω δεν υπαρχει κατι καλυτερο στα χρηματα του για all round συσκευη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μη το παρεις απο σκρουτζομαγαζο.

Βαλε αλλα 30Ε και παρε το απο οποιο μαγαζι βρεις απο αυτα

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Απο σκρουτζομαγαζο τα φερνουν απο κινα αυτοι.

Αυτα που σου εβαλα ειναι επισημης εισαγωγης,εχουν κανονικα 2 χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας ,εχουν την 800αρα μπαντα και ειναι και η εκδοση 3/32.

Επισης ερχεται με official rom της εταιρειας,ενω αυτα απο τα σκρουτζομαγαζα αρκετα πιθανο να εχουν πειραγμενες ρομ που μπορει ακομα και να χαλασουν το κινητο.

Αρα τα αξιζει 100% τα 30Ε παραπανω που θα χαλασεις.

Στα της συσκευης,ειναι αριστη συσκευη που τα κανει ολα αξιοπρεπεστατα.Και κραταει και η μπαταρια πολυ.

Νομιζω δεν υπαρχει κατι καλυτερο στα χρηματα του για all round συσκευη.

επειδη εγω πρόκειται να παρω δυο συσκευες 3s και note 3 pro απο ενα μαγαζι στην μεταμόρφωση το οποίο καλεσα και ρωτησα αν έχει ελληνικο μενού και μου απαντησαν θετικα , δεν ισχυει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αλλο το ελληνικο μενου,αλλο το ελληνικης αντιπροσωπειας.

Κοιτας να ειναι το 2ο.Και κινητα ελληνικης αντιπροσωπειας,εχουν μονο τα μαγαζια που εβαλα στο λινκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδες ερωτηση, ειμαι αναμεσα στο Huawei P9 Lite και Motorola Moto G4 plus. Βγαινουν περιπου τα ιδια λεφτα και ειναι και τα 2 δικαρτα (που το θελω οπωσδηποτε).

Ποιο απο τα 2 προτεινετε? Τωρα εχω το Moto G2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα