Jump to content
4kings

Αξιολογο κινεζικο smartphone

Recommended Posts

Παιδια παρελαβα και εγω το Σαββατο (απο Παρασκευη αλλα το Σαββατο το ανοιξα).....μια χαρα το RN3P international version!

Δεν ειχε ακουστικα μεσα και μου φανηκε παραξενο. Απο μεγεθος μια χαρα τελικα οι 5.5 ...απο βαρος μου φαινεται λιγο βαρυ αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι τζαμι. 

Αν και νομιζα οτι δεν θα χρειαστω.........ψαχνω απεγνωσμενα θηκη και tempered...:baby:...οποτε αν εχετε link...καλοδεχουμενο.

Πρωτη φορα android.......ειχα συνηθισει το παλιο λειτουργικο της samsung........και το καινουργιο μου φαινεται λιγο περιεργο.

Το κινητο ηρθε αδειο απο εφαρμογες...ειχε google play kai google keyboard για τα ελληνικα (!) .........οποτε μια χαρα εγω!

Όταν είχα πάρει το δικό μου το πληκτρολόγιό του δεν με κάλυψε(ως προς τον οτοκορέκτορα) και κατέβασα το SwiftKey.Αν πάθεις το ίδιο ρίξ'του μια ματιά!

Glass

Θήκη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Thx για το πληκτρολογιο......

Νομιζω η θηκη και το προστατευτικο δεν ειναι καταλληλες για το δικο μου που ειναι μακρυτερο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Thx για το πληκτρολογιο......

Νομιζω η θηκη και το προστατευτικο δεν ειναι καταλληλες για το δικο μου που ειναι μακρυτερο!

πάσο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα και από εμένα.

Επειδή αναγκάζομαι να μπω σε έξοδα για κινητό (το LG G2 μου αποφάσισε ότι κάνει αρκετή ζέστη και έκανε βουτιά σε δροσερό νεράκι - πλακέτα γιοκ) θα ήθελα την γνώμη των σχετικών για κάποια κινητά κινέζικα:

1) Xiaomi Redmi 3S 4G Smartphone: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_367023.html?wid=21

2) Xiaomi Redmi 3 Pro 32GB ROM 4G : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_349207.html?wid=21

3) Xiaomi Redmi Note 3 Pro 4G Phablet : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_436890.html?wid=4

4) Xiaomi Redmi Note 4 3GB RAM 4G Phablet: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_462200.html?wid=4

Το τελευταίο ξεφεύγει στην τιμή και θα το επέλεγα ΜΟΝΟ αν η διαφορά από τα άλλα είναι τεράστια.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε δύο πράγματα:

1ον: Ποιο από τα παραπάνω θεωρείτε value for money και

2ον: Τα προϊόντα από τα παραπάνω links είναι συμβατά με τα εδώ δίκτυα? Πέραν αυτού, με ενδιαφέρει και να έχει playstore και να δέχεται αναβαθμίσεις.

Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων για τη βοήθειά σας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οποιο και να παρεις καλο ειναι... θελουν  tempered glass προστασια οθονης οπωσδηποτε, και θηκη αν θες. Καμερες μετριες. Εγω επειδη ειχα κινητο 5,5 και 5 ιντσων θα εστιασω στο θεμα του μεγεθους... τα 5,5 ειναι μεγαλουτσικα και δεν χωρανε ευκολα στην μπροστινη τσεπη του παντελονιου οταν οδηγας μηχανη... αντιθετα τα 5αρια ειναι οτι πρεπει. Αν βεβαια θες οσο πιο μεγαλη οθονη γινεται, πασο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα και από εμένα.

Επειδή αναγκάζομαι να μπω σε έξοδα για κινητό (το LG G2 μου αποφάσισε ότι κάνει αρκετή ζέστη και έκανε βουτιά σε δροσερό νεράκι - πλακέτα γιοκ) θα ήθελα την γνώμη των σχετικών για κάποια κινητά κινέζικα:

1) Xiaomi Redmi 3S 4G Smartphone: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_367023.html?wid=21

2) Xiaomi Redmi 3 Pro 32GB ROM 4G : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_349207.html?wid=21

3) Xiaomi Redmi Note 3 Pro 4G Phablet : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_436890.html?wid=4

4) Xiaomi Redmi Note 4 3GB RAM 4G Phablet: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_462200.html?wid=4

Το τελευταίο ξεφεύγει στην τιμή και θα το επέλεγα ΜΟΝΟ αν η διαφορά από τα άλλα είναι τεράστια.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε δύο πράγματα:

1ον: Ποιο από τα παραπάνω θεωρείτε value for money και

2ον: Τα προϊόντα από τα παραπάνω links είναι συμβατά με τα εδώ δίκτυα? Πέραν αυτού, με ενδιαφέρει και να έχει playstore και να δέχεται αναβαθμίσεις.

Σας ευχαριστώ εκ των πρότερων για τη βοήθειά σας.

Νομίζω ότι το 3) (όχι επειδή το πήρα και γω) είναι το καλύτερο, με 5.5 ίντσες οθόνη, snapdragon 650, adreno 510 κάρτα γραφικών, καλύτερη κάμερα, το κινητό όσο το έχω τόσο μου αρέσει (αν βγάζανε οι Κινέζοι εργαλεία και μοτο όπως βγάζουν κινητά θα τους είχαν θάψει όλους).

Υπάρχει και αυτό αλλά δε ξέρω αν είναι τόσο καλό όσο φαίνεται....

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_356973.html?wid=21&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0929&eo=qar6omd7n415wbvd&email=b2t8YWNodmF0QG90ZW5ldC5ncnw4ODU2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Να πω την αλήθεια συγκλίνω προς το RedMi 3S, γιατί οι 5.5 ίντσες μου φαίνονται πολλές.

@Dant3, ποια η διφορά αυτού που παρέθεσες με αυτό: http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3s-pro-3gb-32gb-5-0inch-hd-4g-lte-miui-7-smartphone-qualcomm-snapdragon-430-octa-core-5-0mp-13-0mp-touch-id-fast-charge-4100mah-battery.html ?

Αυτό λέει ότι έχει και ελληνική γλώσσα. Προφανώς υποστηρίζει και τα ελληνικά δίκτυα. Sorry για τις ερωτήσεις αλλά δεν σκαμπάζω από αυτά!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτα που εβαλες ειναι τα ιδια.

Εννοεις το International που εβαλα.

Δεν εχει σχεση με τα ελληνικα,μη το κοιτας αυτο.

Υποστηριζει πιο πολλες μπαντες και ετσι εισαι 100% σιγουρος οτι δε θα εχεις θεμα με 4G.\

Ουτε με το απλο θα εχεις,εκτος και σε πολυ σπανια περιπτωση σε ελαχιστες επαρχιακες περιοχες,αλλα εφοσον δεν εχουν διαφορα στη τιμη ιδιαιτερη,θα προτιμουσα το International.

Επισης ζητας παντα μα παντα official global stable rom.

ΥΓ. Βασικα το international ειναι και πιο φθηνο αρα το προτιμας χωρις δευτερη σκεψη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΨΑχνω απο εδω....... ψαχνω απο εκει....... παω στο ελληνικο φορουμ της xiaomi.........και παλι ενα Dant3  ευχαριστουν κτλ κτλ!!!

Ρε μαν αφου το κατεχεις το αθλημα .........επειδη δεν εχω βρει θηκη και tempered για το "Redmi Note 3 pro Kate" μου....... να παραγειλω το Nillkin  που κανει για το "Kenzo" και ας μεινουν κενα? Επισης ξερεις καμια φαρδια θηκη της προκοπης που να στριμωχνεται μεσα το "Kate" ?

Στειλε κανα link σε παρακαλω αν εχεις ...εστω και με πμ για να μην θεωρηθει διαφημηση (σε περιπτωση που παιζει κατι τετοιο)....γιατι δεν μπορω να διαβαζω αλλα νηματα για κινητα μηπως και πετυχω τπτ.

Many many thx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το kate ειναι πιο μακρυ αρα δε θα χωραει το κινητο μεσα,οχι οτι θα εχει κενα.

Εχω διαβασει οτι οι θηκες σιλικονης με λιγο τραβηγμα μπαινουν.

Τωρα απο tempered ταιριαζουν απλα θα σου αφηνουν 2 χιλιοστα κενο πανω η κατω,αναλογα πως τη βαλεις.

Αν δε σε ενοχλει,παρε το nillkin που ειναι πολυ καλο.

Αν εχεις υπομονη,περιμενε λιγο μπας και ερθουν θηκες και για αυτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτα που εβαλες ειναι τα ιδια.

Εννοεις το International που εβαλα.

Δεν εχει σχεση με τα ελληνικα,μη το κοιτας αυτο.

Υποστηριζει πιο πολλες μπαντες και ετσι εισαι 100% σιγουρος οτι δε θα εχεις θεμα με 4G.\

Ουτε με το απλο θα εχεις,εκτος και σε πολυ σπανια περιπτωση σε ελαχιστες επαρχιακες περιοχες,αλλα εφοσον δεν εχουν διαφορα στη τιμη ιδιαιτερη,θα προτιμουσα το International.

Επισης ζητας παντα μα παντα official global stable rom.

ΥΓ. Βασικα το international ειναι και πιο φθηνο αρα το προτιμας χωρις δευτερη σκεψη.

Για κακή μου τύχη δεν πρόσεξα το μήνυμά σου και έβαλα παραγγελία για το Official Dev Global Rom (ως άσχετος, με τράβηξε η ελληνική γλώσσα). Τώρα παίζει να έχουμε σοβαρό πρόβλημα δυσλειτουργίας?

Υ.Γ. Μάλιστα παράγγειλα 2, ένα για μένα και ένα για τη γυναίκα μου...!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλη ειναι και η dev global.

Απλα υποτιθεται οτι ειναι beta και μπορει να εχει bug αλλα στη πραγματικοτητα δεν εχει ιδιαιτερα θεματα.

Update παιρνει κανονικα κτλ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγώ πάντως το παρέλαβα γρήγορα και όλα μια χαρά,μπόμπα το κινητό.

Το μόνο που με έχει μπερδέψει είναι όταν μιλάω στο κινητό είναι σε ανοικτή ακρόαση και όχι στο μικρόφωνο ο ήχος, ακούγονται όλα. 

Με hand free κανένα πρόβλημα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν όλα καλά με το Redmi note 3pro,μέχρι σήμερα που μπερδεψα το pattern lock και δεν τον θυμάμαι, πλέον ανά 2 ώρες μπορείς να κάνεις μια νέα προσπάθεια. Είπα να κανω hard reset αλλά  μου εμφανίζεται ένα κινητό συνδεμενο με καλώδιο στην οθόνη. Τι κάνω τώρα οεο? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πηγαινε στο ελληνικο φορουμ της χιαομι και ρωτα,δε θυμαμαι τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.

Αν παντως εχεις official rom και ειχες περασει και λογαριασμο και αποτυπωμα ,παιζει το κινητο γιοκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λοιπόν όλα καλά με το Redmi note 3pro,μέχρι σήμερα που μπερδεψα το pattern lock και δεν τον θυμάμαι, πλέον ανά 2 ώρες μπορείς να κάνεις μια νέα προσπάθεια. Είπα να κανω hard reset αλλά  μου εμφανίζεται ένα κινητό συνδεμενο με καλώδιο στην οθόνη. Τι κάνω τώρα οεο? 

Συμπτωματικά σήμερα είδα ενα βίντεο με αυτό το θέμα. Κάνε wipe data και ξεμπέρδεψες

http://www.youtube.com/watch?v=r4HT1YSTE9k

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έχω πάρει στην γυναίκα, όπου λόγο δουλειάς, του κάνει έντονη χρήση, συγχρονισμό 3 emails, και τηλέφωνα συνέχεια και τέτοια, πω πω σωστός σκύλος , δεν κολλάει , η μπαταρία βγάζει πάνω από μια μέρα άνετα ,  εννοείται με όλα ανοιχτά εκτός από GPS,  μόνο ένα παράπονο, εχθές βλέπαμε τον εξορκιστή, την σειρά, και ξαφνικά φωνάζει το κινητό "εαν είπατε κάτι, αυτό δεν έγινε κατανοητό " , και εγώ έτρεχα πανικόβλητος να βρω αγιασμό :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον enterprise-psi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν με αφήνει να κάνω hard reset ώστε να μπω στο μενού  (wipe data ).

Δεν ξέρω αν ισχύει ότι μετά της 20 φορές σου ζητάει στοιχεια απο Google account .

Fuck 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογικο ειναι να μη σε αφηνει.

Στα συγχρονα κινητα δε δικαιολογειται να ξεχνας κωδικους κτλ.

Ειναι σχεδιασμενα ετσι ωστε αν τα χασεις να μη μπορει να παρει δεδομενα ο αλλος η να το χρησιμοποιησει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλος θελει να αγορασει κινητο και λεω να παει στο Redmi Note 4 Pro. Aπο μια ερευνα που εκανα θεωρειται απιστευτο κινητο. Να του το προτεινω η να μεινει στο Redmi Note 3Pro;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλος θελει να αγορασει κινητο και λεω να παει στο Redmi Note 4 Pro. Aπο μια ερευνα που εκανα θεωρειται απιστευτο κινητο. Να του το προτεινω η να μεινει στο Redmi Note 3Pro;

δεν εχει βγει ακομα το note 4 pro  με τον 652 .μεσα στον νοεμβρη βγαινει. αν δεν βιαζεται ας περιμενει , αλλιως βουρ για το 3αρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν υπαρχει Νοτε 4 προ.

Και δεν εχω διαβασει πουθενα οτι θα βγει με τον 652.

Αν εχει το νοτε 3 σαφως και δεν εχει λογο να παει στα 4.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για την ιστορία, μου ήρθε το redmi 3s prime εχθές. Το κινητό είναι αρκετά δυνατό και αξιόλογο για τα λεφτά του. Ερχόμενος από LG G2, μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα με την ταχύτητα.

Αν και δεν το έχω δουλέψει πολύ, φαίνεται vfm.

Υ.Γ. Η μπαταρία του με την χρήση που απαιτεί το αρχικό σετάρισμα (sync επαφών, emails, download κάποιων βασικών apps κτλ), κανένα μισάωρο συνολικές κλήσεις, 10 λεπτά flight simulator (για να δω τα γραφικά του), σερφάρισμα καμιά ωρίτσα συνολικά, ανοιχτά μόνιμα 4G, Wifi και Bluetooth  έπεσε στο 47% σε 36 ώρες. Μακάρι να διατηρηθεί έτσι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα