Jump to content
bull tdm

Triumph Tiger 1050 (2013)

Recommended Posts

Eνα 675 μοτερ σε σουλουπι ιδιο με το 1050 σε καλα λεφτα και σε ωραια χρωματα θα σαρωνε νομιζω στην ελληνικη αγορα. Ναχαμε να λεγαμε βεβαια....

Είσαι πολύ μπροστά..

Η MV κάτι έχει καταλάβει και ξεκίνησε να το κάνει πράξη..για να δούμε και τους Εγγλέζους.

2012-MVAgusta-F3Orob.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλω ένα χτες!

Α και ένα ζευγάρι χέρια...

Aλλο ενα , και κανα 3-4 ποντους μακρυτερα ποδια για μενα !!

long-legs-girl-legs-love-war-cubby-demotivational-poster-1277672304.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Exω αλλαξει αρκετες μοτοσυκλετες ,αλλα!!!!!!!!!!!!!!

Τον τιγρη καθε φορα που τον καβαλαω ,ειναι σαν να τον καβαλαω πρωτη φορα !!!!!! δεν μου εχει ξανατυχει σε αλλη μοτο....... ο Τιγρης ειναι αλλου....

πρωτη φορα που εχω τοση καψουρα για αυτη την μηχανη.... :afro:

Τροποποιήθηκε από τον vagelis-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευτυχής κάτοχος ενός τίγρη και εγώ από το 2009 δεν έχω τίποτε παραπάνω να πω για το πόσο πολύ έχω ευχαριστηθεί και πόσα τρελά γούστα έχουμε κάνει μαζί που ακόμα και μ΄ένα καινούργιο τιγράκο δεν ξέρω αν θα τον αντάλλαζα.Τώρα αν βγει σε εκείνο το τέλειο μπλε ξανά μπορεί και να το σκεφτώ.

Οντως σαν το μπλε δεν υπαρχει!!!! :P

206193_577454895613883_2017356637_n.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σαν το μπλε του βαγγελη συμφωνω κι`εγω οτι δεν υπαρχει αλλο,τοσο γυαλισμα που εχει φαει αυτο το μηχανακι απο τον κατοχο του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ερωτας αυτο το μηχανακι :wub: :wub: :wub:

και βλεπεις- ακους πρωην & νυν κατοχους του να το αναπολουν και να αναφεροντε σε αυτο με ενα τεραστιο χαμογελο ζωγραφισμενο στα χειλη τους και τοσο θετικη αυρα που νιωθεις ομορφα ακομη και αν τυχαια περασει στον δρομο μπροστα σου ή ακουσεις την μελωδια του 3κυλινδρου κινητηρα-διαμαντη που φοραει....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω παντως εχω ψηθει για την αλλαγη....οχι πως δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το 800ρι, με εχει βγαλει ασπροπρωσοπο κ κανει κ τα γουστα του, κ μην ξεχνατε οτι ο κινητιρας ειναι του 675 (daytona) προσαρμοσμενος στα θελω ενος τετοιου καλουπιου γι αυτο αλλωστε κ η απιστευτη ροπη σε ολα τα σταδια κ σχεσεις απο τις 2000 στροφες !!!

τωρα για το 1050 το κρτ μου μεσα αυτα που δεν ειχε το προηγουμενο κ ηθελα τα εχει το καινουργιο, κ εχω ψηθει αφανταστα να το παρω !! το θεμα ειναι οτι το βλεπω να γινεται ΣΟΥΠΑ το προηγουμενο κ αφου πεσουν κ αλλο οι τιμες στα μεταχειρισμενα αφου ο καθε αρματωμενος καγκουρας θα το παρει (φυσικα θα το κανει σανTDM με 2 τελικα ενοειται να σπαει τζαμια) κ θα γινει σαν το TDM........κ αυτα που κοροιδευουμε !!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο το κοκκινο της Triumph παντως.... :puke:

Πρεπει η Ducati να κανει ενα σεμιναριο επιλογης χρωματος στην αγγλιδα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο το κοκκινο της Triumph παντως.... :puke:

Πρεπει η Ducati να κανει ενα σεμιναριο επιλογης χρωματος στην αγγλιδα..

ελα αφου σ'αρεσει..........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγω παντως εχω ψηθει για την αλλαγη....οχι πως δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το 800ρι, με εχει βγαλει ασπροπρωσοπο κ κανει κ τα γουστα του, κ μην ξεχνατε οτι ο κινητιρας ειναι του 675 (daytona) προσαρμοσμενος στα θελω ενος τετοιου καλουπιου γι αυτο αλλωστε κ η απιστευτη ροπη σε ολα τα σταδια κ σχεσεις απο τις 2000 στροφες !!!

τωρα για το 1050 το κρτ μου μεσα αυτα που δεν ειχε το προηγουμενο κ ηθελα τα εχει το καινουργιο, κ εχω ψηθει αφανταστα να το παρω !! το θεμα ειναι οτι το βλεπω να γινεται ΣΟΥΠΑ το προηγουμενο κ αφου πεσουν κ αλλο οι τιμες στα μεταχειρισμενα αφου ο καθε αρματωμενος καγκουρας θα το παρει (φυσικα θα το κανει σανTDM με 2 τελικα ενοειται να σπαει τζαμια) κ θα γινει σαν το TDM........κ αυτα που κοροιδευουμε !!!!

Ε τοτε παρε TDM που θα εχει γινει TIGER

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ε τοτε παρε TDM που θα εχει γινει TIGER

το TDM ειναι ενα εκπληκτικο μηχανακι που δυστηχως αρεσε στους απανταχου καγκουρες με συνεπεια το κλασικο πλεον "συνδρομο TDM" που σημαινει, ακρανωτος τεζα μαλλι ζελωμενο η με καπελακι NY, NAPAPIJRI το κλασικο φουτερ χωρις το φερμουαρ τεζα γυαλι μασκα φορμες κλπ κλπ το υφος αναβατη συνοδευεται απο 500 κιλα κακιας κ απολυτης ικανοτητας ειμαι ο ροσσι που αναδυκνειεται απο τα 60.000 decibel των εξατμισεων κ το απολυτο δεξια αριστερα του κεφαλιου προς σαρωση του τι βρισκεται διπλα μου κ αν με κοιτανε....επισης ειναι ολοφανερο το οδηγικο ταμπεραμεντο πολλων απ αυτων απ το τετραγωνο λαστιχο στη μεση μεχρι τα λινα, ναι λοιπον δεν θα ηθελα μια μηχανη σαν το 1050 να εχει την ιδια καταληξη.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε ποιο μπλε και πρασινα αλογα μου λετε? Μην ακουτε τον Βαγγελη.

Το πιο ωραιο χρωμα ειναι ΑΥΤΟΟΟ:

dsc00192v.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τοτε κατσε με το 800 κ δεν το λεω ειρωνικα γιατι αν μειωθει οντως η τιμη του τιγρη τοτε θα γεμισει ο τοπος! Αλλα αυτο το κρητιριο το εχουν οι ακρανωτοι με τζελ στο μαλλι κ δεν ξερω εγω τι αλλο οχι μονο για τα tdm αλλα κ για τα ςς δουκες ντορσο κ ενα σωρο ακομα αξιολογα μηχανακια ποτε δεν αποτελουσε κρητιριο για μενα! Εσυ τι φοβασαι αν παρεις τιγρη μην σε πουν καγκουρα;

Οντως σαν το μπλε δεν υπαρχει!!!! :P

206193_577454895613883_2017356637_n.jpg

Καλα Βαγγελη το δικο σου ειναι πιο καινουργιο κ απο καινουργιο!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τοτε κατσε με το 800 κ δεν το λεω ειρωνικα γιατι αν μειωθει οντως η τιμη του τιγρη τοτε θα γεμισει ο τοπος! Αλλα αυτο το κρητιριο το εχουν οι ακρανωτοι με τζελ στο μαλλι κ δεν ξερω εγω τι αλλο οχι μονο για τα tdm αλλα κ για τα ςς δουκες ντορσο κ ενα σωρο ακομα αξιολογα μηχανακια ποτε δεν αποτελουσε κρητιριο για μενα! Εσυ τι φοβασαι αν παρεις τιγρη μην σε πουν καγκουρα;

συμφωνω κ επαυξανω στα λεγομενα σου μη ξεχνας τους σκουτεραδες με ακραπα κ χωριστρα κομμωτηριου, ειναι προσωπικο το κουσουρι/κολλημα αν θες, απλα δεν μου καθεται εμενα να βλεπω το φαινομενο αυτο με την μηχανη που εχω !!! κ υπαρχουν κ αλλοι με αυτο το κολλημα !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΟΚ καταλαβαινω ολοι τραβαμε κοληματα! Παντως ειναι κριμα να ειναι στα επομενα σχεδια σου η αποκτηση τιγρη κ να το αποριψεις λογω καγκουροκολληματος :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κατσε με το καλο να ερθει, να το δουμε/οδηγησουμε κ βλεπουμε !!!! αν κ σε :blush2: κοκκινακι ειναι μουρλια το κρτ μου !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

.

Πολύ όμορφο. Το ψαλίδι και η πίσω ζάντα είναι έργα τέχνης. Βελτίωσαν και την σέλα που γκρίνιαζαν μερικοί για τον συνεπιβάτη, μάλλον έβαλαν και σφυρήλατα πιστόνια, οπότε μάλλον δεν υπάρχουν πια ελλατωματάκια και αφορμές για αρνητικά σχόλια. Μάλλον από τις πιο ολοκληρωμένες μοτοσυκλέτες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σιγα μην εβαλαν σφυρηλατα...ολοι οι τελευταιοι 1050 σε ολα τα μοντελα ειναι με χυτα πιστονια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σιγα μην εβαλαν σφυρηλατα...ολοι οι τελευταιοι 1050 σε ολα τα μοντελα ειναι με χυτα πιστονια!

Ποια η διαφορά μεταξύ σφυρήλατου και χυτού? Επίσης, που ξέρουμε τι είδους πιστόνια βάζει η κάθε εταιρεία στις μοτοσυκλέτες της?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα