Jump to content
Ducartist

Κλοπή βενζίνης από μοτοσυκλέτες

Recommended Posts

Επειδή ζούμε σε άγριους καιρούς σας παραθέτω το ακόλουθο link που μόλις το διάβασα είπα: "να τα μας πάλι"...

http://www.newsit.gr//default.php?pname=Article&art_id=176753&catid=3

Εαν κάποιος μπορεί να δώσει μέτρα προστασίας ας μας ενημερώσει (εκτός φυσικά από κάμερες, φύλακες, αγρυπνίες κτλ)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Πανέξυπνο να δείξουν πως γίνεται.

Όχι ότι πρέπει να είσαι πυρηνικός επιστήμονας για να καταλάβεις αλλά :kaaaala:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

150 ευρω για να σου αλλαξουν ενα ρημαδοσωληνακι!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ α ρε :greece:

εγω παντως αν μου συνεβαινε αυτο και στο δικο μου μηχανακι και ημουν σε πολη θα εδενα πανω στο σωληνακι καθε φορα που το αφηνα μονο και εναν συναγερμο china που λειτουργει με δικια του μπαταρια ^_^

Τροποποιήθηκε από τον Bobakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άψογος, :wallbash: να το κάνει και εγχειρίδιο <<φτιάξτο μόνος σου >> για κλεφτρόνια ο πανύβλακας, άει σιχτήρ μεσημεριάτικα με τον πανύβλακα ! :taz:

Δεν υπάρχει τρόπος φίλε μου δυστυχώς εκτός από τον συναγερμό για να τσιρίξει και κάμερα όμως για να το βλέπεις.

Αλλά με τις άψογες οδηγίες του πανύβλακα παραπάνω και με μιά φαλτσέτα, ούτε κραδασμικό δεν θα λειτουργήσει.

Θα πετάξω όμως μια κοτσάνα για να απαλύνω το κλίμα......................

Πλαστικό 5λιτρο μπιτονάκι δίπλα γεμάτο με βενζίνη μην μπας και τη γλυτώσουμε αλλά από την άλλη μπορεί να πάρουν και αυτό και να κάνουν και το άλλο, δεν βγαίνει άκρη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μαλλον τα 150ευρω αναφέρονται σε αλλαγή τεπόζιτου αν έχει γίνει χοντρή ζημιά.....π.χ. τρύπημα και δε γίνεται μπάλωμα/κόλληση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το κακό είναι πόσο εκτεθειμένοι είναι οι ιδιοκτήτες μοτοσυκλετών και επιβεβαιώνεται καθημερινά με κάθε είδους "ψήρισμα": από την μοτό, τα αξεσουάρ της, την βενζίνη της και ότι άλλο γυαλίζει...ας έχουμε το νου μας λοιπόν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

150 ευρω για να σου αλλαξουν ενα ρημαδοσωληνακι!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ α ρε :greece:

Αυτό ήθελα κι εγώ να γράψω..... Ελληνομαστόρια :greece: χούφτωμα κανονικό και kinky :mB_faskelo: (ευκαιρίες ψάχνουνε για να κοροϊδέψουνε τον κάθε αδαή).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παντως στο CCM που μου ειχε ξεραθει/σκιστει το σωληνακι, ευτυχως οχι μεγαλο κομματι, ο μαγαζατορας δεν μου πηρε ουτε μισο ευρω!

Τα 150 ευρω δεν εχω ιδεα πως μπορει καποιος να τα φτασει!!

Υ.Γ: Γιωργο, αν χρειαστει να αλλαξεις ντεποζιτο, ευχομαι να κοστιζει μονο 150 ευρω... Τελευταια φορα που κοιταξα για μηχανακι φιλου αγγιζε 4ψηφιο νουμερο! :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μαλλον τα 150ευρω αναφέρονται σε αλλαγή τεπόζιτου αν έχει γίνει χοντρή ζημιά.....π.χ. τρύπημα και δε γίνεται μπάλωμα/κόλληση.

Καμμία σχέση, δεν γίνεται ζημιά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε παιδιά, σιγά μην περίμενε το κλεφτρόνι να δει αυτό το video για να μάθει πως κλέβουν βενζίνη από το σωληνάκι της παροχής.

αν κάποιος θέλει να αποκαλείται "κλέφτης" και δεν γνωρίζει αυτή την διαδικασία, ε, είμαστε πολύ τυχεροί γιατί σίγουρα δεν θα γνωρίζει και άλλα πιο βασικά! :crazy:

μου θύμισε το άλλο επικό θέμα με το πανδύσκολο γύρισμα χιλιομέτρων στο κοντέρ!

κατά τα άλλα, ο μόνος """κλέφτης""" που βλέπω εγώ είναι αυτός που ζητάει 50-150e για ένα σωληνάκι (?) 15-20cm, τουλάχιστον στο δικό μου που πιάνει και στις δυο μεριές με απλό σφιγκτηράκι και δεν έχει τίποτα μυστήρια άκρα, με 50e απο Σπ. Πατση αγοράζω καμιά 100άρα μέτρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

........................

κατά τα άλλα, ο μόνος """κλέφτης""" που βλέπω εγώ είναι αυτός που ζητάει 50-150e για ένα σωληνάκι (?) 15-20cm, τουλάχιστον στο δικό μου που πιάνει και στις δυο μεριές με απλό σφιγκτηράκι και δεν έχει τίποτα μυστήρια άκρα, με 50e απο Σπ. Πατση αγοράζω καμιά 100άρα μέτρα!

Αυτό ακριβώς που λέει ο Πέτρος. :_thumbsup:

Ακόμα κι εγώ μπορώ να το αγοράσω και αντικαταστήσω μόνος μου...... φανταστείτε ευκολία. :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπα μη το λές Πέτρο !

Θυμίσου να σου πώ από κοντά κάτι από προσωπική εμπειρία που δεν θα γράψω δημοσίως για να δίνω ιδέες γιατί προφανώς δεν ξέρουμε και ποιός διαβάζει. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για πειτε ρε παιδια καμια πατεντα γιατι σημερα ειχα τα πρωτα κρουσματα στα μηχανακια μου.. :peep:

Υ.Γ αλλα τζεντλεμαν οι κυριοι..

Μου αφησανε λιγη ισα ισα στα καθε μηχανακι, να φτασω βενζιναδικο και μου γυρισαν και στο off μην τυχων και τρεξει :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγχαιρω την ανιδεοτητα που διακατεχει τον παραπανω κυριο!Οποτε κ οι λιγοι που δν το ηξεραν φροντισε κ τους το εκανε γνωστο!Αντε τωρα diy για τα μηχανακια που δν το εχουν σε εμφανες σημειο!

Ολα κ ολα αν ειναι να κανεις κατι καντο ολοκληρωμενα.

ρε παιδιά, σιγά μην περίμενε το κλεφτρόνι να δει αυτό το video για να μάθει πως κλέβουν βενζίνη από το σωληνάκι της παροχής.

αν κάποιος θέλει να αποκαλείται "κλέφτης" και δεν γνωρίζει αυτή την διαδικασία, ε, είμαστε πολύ τυχεροί γιατί σίγουρα δεν θα γνωρίζει και άλλα πιο βασικά! :crazy:

μου θύμισε το άλλο επικό θέμα με το πανδύσκολο γύρισμα χιλιομέτρων στο κοντέρ!

Περα σε αυτο που λες για το κοστος επισκευης που λες κ εχεις δικιο κατα τα αλλα πιστευω οτι εστω κ ενας να μην το ηξερε τωρα θα το εχει μαθει.

Κ αυτες οι πληροφοριες ειναι τελειως περιττες για να λεγονται δημοσιως.Κ σιγουρα πολλα ατομα ξερουν να ανοιγουν τα αυτοκινητα.Θα πρεπει να βγει ενας αλλος εξυπνος κ να εξηγησει ολη την διαδικασια??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Νομιζω οτι δεν ειπε κατι καινουργιο ο μηχανικος...οσοι ειναι κλεφτρόνια ξερουν τον τροπο να το κανουν...φταιμε και εμεις ομως οι ιδιοκτητες των μοτό, εχω ενα παιδικο φιλο που του ειχαν κλεψει 3 φορες μεσα σε ενα Μήνα την βενζινη,ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΤΟ ΧΤ ΤΟΥ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ, τι να πεις...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για πειτε ρε παιδια καμια πατεντα γιατι σημερα ειχα τα πρωτα κρουσματα στα μηχανακια μου.. :peep:

Υ.Γ αλλα τζεντλεμαν οι κυριοι..

Μου αφησανε λιγη ισα ισα στα καθε μηχανακι, να φτασω βενζιναδικο και μου γυρισαν και στο off μην τυχων και τρεξει :crazy:

πατεντα με μεταλλικο σωληνακι για να μην κοβεται τοσο ευκολα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω λεω να αφήνουμε ένα μπουκαλι βενζινη διπλα στην μοτο μηπως και γλυτώσουμε τις ζημιες :mB_kalo_e: Πιστευω ότι και μεταλικα σωληνάκια να βαλουμε μαλλον περισσοτερη ζημια θα μας κανουν παρα θα τους αποθήσουν οποτε πιστευω μονο με συναγερμο θα γινει κατι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα