Jump to content
SONY

ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ

Recommended Posts

για πειτε λοιπόν τι συμφέρει μιας που τα ξέρετε όλα εσεις στο "ποδηλατομου.γρ"

εφτασε η στιγμή να κόψω το συμβόλαιο μου στην Voda μετά απο 7 χρόνια!!! απλά δεν μπορώ να το πληρώνω πια!

θέλω μια κάρτα που να μου επιτρέπει να μιλάω ΣΕ ΟΛΑ τα δικτυα και σταθερα και κινητα! και να χει και κανα ΜΒ ιντερνετ.

βοηθάτε Χριστιανοί!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Cosmoκάρτα

Πακέτο με 10€ = 100 λεπτά προς όλους

+100 λεπτά προς όλους με 10€ ανανέωση

0,0062/λεπτό προς όλους

1€/20MB τη μέρα

3€/60MB το μήνα

5€/100MB το μήνα

Χρέωση εξτρά MB: 1€/ΜΒ

Wind Card to All (όταν λέμε όλοι, εννοούμε ΌΛΟΙ)

Πακέτο με 8€ = 100 λεπτά προς όλους

+100 λεπτά προς όλους με 10€ ανανέωση

0,0083/λεπτό προς όλους

1€/20MB τη μέρα

3€/60MB το μήνα

5€/100MB το μήνα

Χρέωση εξτρά MB: 0,1€/ΜΒ

με Vodafone δεν ασχολούμαι ούτε γι'αστείο

Αν ξέρεις πολύ κόσμο με WU/F2G/CU/Q συμφέρει να βάλεις εκείνο ή γιατί όχι πολλαπλά κινητά με διαφορετικές κάρτες όπως έχουν πολλοί γνωστοί μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

wind καρτοσυμβόλαιο έκανα....18 ευρά 4,5 προς όλους 1500 wind/q . Aπό κάρτες μην περιμένεις και mb, νομίζω μόνο το CU δίνει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καρτοσυμβόλαιο της vodafone με 19,17 αν θυμάμαι καλά έχει:

1500 λεπτά προς όλη τη VODAFONE

1500SMS προς όλη τη VODAFONE

30MB INTERNET.

Μετα στο vodafone καρτοκινητό με 10 ευρά ανανέωση έχεις 100 λεπτά των 3λεπτων κλήσεων προς ΟΛΟΥΣ και τα 10 ευρώ σου μένουν στην κάρτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδες....κατανοείται πιστεύω ότι τα 50-100-200 mb ;internet είναι ένα βιντεάκι στο youtube έτσι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

παιδες....κατανοείται πιστεύω ότι τα 50-100-200 mb ;internet είναι ένα βιντεάκι στο youtube έτσι?

Αυτά δεν θα τα πάρεις για browsing αλλά για εφαρμογές που χρησιμοποιούν internet όπως facebook, twitter, mail κτλ. Ένα παιχνίδι με 1GB να κατεβάσεις, θες 50€, αλλά δεν είμαι και σίγουρος πως ακριβώς χρεώνει το mobile internet...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

FROG................. powered by cosmote

3 χρονια πλεον and counting .Χωρις παγιο τελος κλησης,με λογικες χρεωσεις, διπλασιαμο της πρωτης καρτας καθε μηνα (τρια χρονια ισχυει αυτο), και ιντερνετ με κανα 3 ευρω αν δεν κανω λαθος (γιατι δν το χρησιμοποιω.)

Το καρτοκινητο ειναι αναλογα την χρηση που του κανεις. Δεν ειναι για πολλα μα μου σου του. Αν μιλας με τις ωρες απλα δεν.....

Πχ με την κοπελα μου εχουμε WU .Βεβαια και η FROG εχει την ιδια προσφορα (600 λεπτα με 5 ευρω) αλλα δν βαζει frog τπτ.

Εγω με DUAL SIM κινητο και FROG / WU σωθηκα λεμε. 10 ευρω ΚΑΘΕ 1η του μηνα .........εχω δν εχω καρτα ......και δν σου λεω το υπολοιπο της καρτας μου γιατι θα κλαψεις.

Ααα και επειδη πολυ θα πουνε οτι δν ισχυουν θα σου πω οτι υπαρχουν φιλοι μου που δν εχουν καταλαβει οτι εχω καρτοκινητο και με μερικους που συγκριναμε αρχειο κλησεων (συνολο κλησεων+διαρκεια ..κτλ) απλα μειναν με το στομα ανοιχτο.

Πιστευω οτι ειναι trial and error η φαση γιατι εγω ειχα συμβολαιο και σχεδον ολα τα καρτοκινητα μεχρι να καταληξω σε αυτο.

Παντως τα παραπανω δν τα πιστευει κανεις αλλα μα την παναγια δε σε δουλευω :afro:

Τροποποιήθηκε από τον nicket456

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Q, με 1€ 300' προς wind & Q, προς τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι κόστος, αλλά δεν έχει ελάχιστη χρέωση σαν τους άλλους (20'' ή 30'')

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aναλογα την χρηση.. Εγω που το εχω μονο για facebook και να χαζευω καμια μαλακια στη δουλεια με βγαζουν χαλαρα 120 mb ενα μηνα και μπαινω πολυ συχνα! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για πειτε λοιπόν τι συμφέρει μιας που τα ξέρετε όλα εσεις στο "ποδηλατομου.γρ"

εφτασε η στιγμή να κόψω το συμβόλαιο μου στην Voda μετά απο 7 χρόνια!!! απλά δεν μπορώ να το πληρώνω πια!

θέλω μια κάρτα που να μου επιτρέπει να μιλάω ΣΕ ΟΛΑ τα δικτυα και σταθερα και κινητα! και να χει και κανα ΜΒ ιντερνετ.

βοηθάτε Χριστιανοί!!

Για να εχεις βονταφον τοσα χρονια (οσα και εγω) παει να πει οτι τα περισσοτερο σημαντικα-συχνα τηλεφωνα που κανεις ειναι στην βονταφον σωστα??

Για αρχη λοιπον, θα κανεις νεο προγραμμα στην εταιρια που ειναι οι περισσοτεροι, δικοι σου, ανθρωποι.Λογικα αυτα τα ξερεις ηδη!!!

Διαβασε παρακατω λοιπον. :)

Μολις πριν 3 μερες αλλαξα την βονταφον μου (συμβολαιο ) για τους ιδιους ακριβως λογους...

εκανα το καρτοπρογραμμα 20..

1500 λεπτα κα 1500 sms προς βονταφονε 60 λεπτα προς αλλα δικτυα και 30ΜΒ ιντερνετ.

Εφοσον εχεις συνδεση η αλλαγη θα γινει ΑΜΕΣΑ και οχι σε εναν μηνα ( αν σου πουν κατι τετοιο)

συνολο λογαριασμου 22 ευρω.. και τελος..

Ο,τι απο αυτα τελειωσει, δεν χανεις τα υπολοιπα, αλλα ουτε χρεωνεσαι κατι παραπανω (αυτο ειναι το σημαντικο που με αναγκασε να αλλαξω την συνδεση μου μετα απο 8χρονια)

Τωρα αν χρειαστεις πχ κι αλλο χρονο προς τους αλλους, πας αγοραζεις μια καρτα των 5 πχ ευρω και κανεις την δουλεια σου.

υ.γ. Σου στελνω και πμ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Q, με 1€ 300' προς wind & Q, προς τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι κόστος, αλλά δεν έχει ελάχιστη χρέωση σαν τους άλλους (20'' ή 30'')

400 λεπτα προς Wind/Q (ελαχιστη διαρκεια κλησης 3 λεπτα) με 1 ευρω αν κανεις ενεργοποιηση του πακετου online απο εδω:

https://www.wind.com...r/q/my-q-login/

60 λεπτα (ελαχιστη διαρκεια κλησης 1 λεπτο) προς ολους με 3 ευρω (και μπορεις να κανεις ως 4 ενεργοποιησεις το μηνα, δηλαδη 4 ωρες με 12 ευρω) - αν εχεις και το πακετο του 1 ευρω προς Wind/Q σου αφαιρει ολες τις κλησεις προς Wind/Q απο αυτο και οχι απο τα 60 λετπα προς ολους.

Ολα τα υπολοιπα απο τα πακετα μπορεις να τα μαθεις ανα πασα στιγμη ειτε καλωντας ενα νουμερο μονο (12200), ειτε online στο παραπανω link.

Τροποποιήθηκε από τον furious99

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είχα πολλά χρόνια επαγγελματικό συμβόλαιο Vodafone με 0 πάγιο και 50% έκπτωση στα τηλεφωνήματά μου.

Έπαιρνα όπου ήθελα, όταν ήθελα (νορμάλ χρήση χωρίς καν να το σκεφτώ να πάρω μην και χρεωθώ) και πλήρωνα από 4 έως 7€ κάθε μήνα! :crazy:

Μετά λόγω ότι διεκόπη από την Vodafone το συγκεκριμένο πακέτο, με πήγαν σε ένα άλλο με 0 πάγιο πάλι, αλλά 100% χρέωση στα τηλεφωνήματά μου με αποτέλεσμα ο λογαριασμός να εκτοξευθεί από τα 4€ έως 7€ που πλήρωνα, στα 15€ έως 18€.

Με την σημερινή μου οικονομική κατάσταση όμως, δεν μπορούσα να πληρώνω τόσα χρήματα κάθε μήνα, οπότε το έκοψα κι έκανα cosmocarta λόγω που τέτοια είχε κι η σύζυγος.

Έτσι ενεργοποίησα την λειτουργία 0,01 λεπτά το 1 λεπτό προς δύο αριθμούς cosmote και πληρώνω 0,60€ για μια ώρα ομιλίας με την γυναίκα μου ή τον κουνιάδο μου. Τζάμπα λέμε!

Εκτός αυτού με 10€ κάρτα που βάζω, έχω 100' ομιλίας προς όλους για ένα μήνα. Όταν μου έρθει μήνυμα ότι τα δωρεάν λεπτά τελείωσαν, ενεργοποιώ το πακέτο των 7€ για 80' ομιλίας προς όλους (το ποσό αφαιρείται από την κάρτα που είχα ήδη πληρώσει με τα 10€) Μου μένει ένα υπόλοιπο δηλαδή 2,5€ μέσα κι αποκτώ για άλλον ένα μήνα 80' χρόνου ομιλίας.

Η χρήση εδώ και 2 μήνες έχει δείξει ότι δεν τα τρώω τα λεπτά αυτά... οπότε πλέον κερδίζω. Με 10€ δηλαδή μιλάω 2 μήνες βάσει της συνηθισμένης χρήσης που κάνω στο τηλέφωνο.

Αν θέλω ίντερνετ, πληρώνω 1€ για 24 ώρες. Θα το κάνω βέβαια αν παραστεί ανάγκη. Αν είμαι κάπου και χρειαστώ πρόσβαση στο ίντερνετ και δεν έχω υπολογιστή. Σπάνιο φαινόμενο να το κάνω αλλά λέμε!

Τελικά έκανα το σωστό. Με Vodafone για δύο μήνες ήθελα το λιγότερο 25€ να πληρώσω ενώ τώρα μόλις 10€ :afro:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα