Jump to content
Μανώλης93

ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

Recommended Posts

δε το παίζω οδηγός και δεν κλείνει κανένα σπίτι, πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν να κλείσει σπίτι στην κίνηση της πόλης σε νορμάλ οδήγηση. και ενα στα δεκα ταξίδια που γουστάρω να το ανοίξω στην εθνική θα το ανοίξω γιατί δε μου λέει κάτι είτε πάω με 170 είτε με 250 στα υπόλοιπα 9. καλή σου μέρα

εσένα μπορεί να μη σου λέει κάτι αλλά:

-όταν ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να πάρεις μια στροφή σωστά με 100 μπαινοβγενοντας στο αντίθετο ή στην δίπλα λωρίδα

-όταν ΔΕΝ έχεις μάθει ακόμα ακόμα να ανεβάζεις/κατεβάζεις σωστά ταχύτητες χωρίς αχρείαστο συμπλεκτάρισμα

-όταν ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ποια είναι μια "καλή γραμμή" σε μια στροφή και γιατί

-όταν σε συνδυασμό με τα παραπάνω πηγαίνεις στη ΛΕΑ με 230 και στην δεξιά λωρίδα με 270

ας μας επιτρέψεις να αμφιβάλουμε κάποιοι κατά πόσο μπορείς να διαχειριστείς εμένα, τον απο πάνω, έναν άσχετο που πχ επειδη έπαθε λάστιχο βγαίνει με αλαρμ στη ΛΕΑ ή κοιτώντας τον καθρέπτη του δεν σε είδε και άλλαξε λωρίδα ή έμεινε στην λωρίδα του την ώρα που εσυ νομιζες οτι την εχεις την στροφή κλπ. Μακρυά από εμάς και από εσενα αλλά εντελώς φιλικά, δεν το πας το μηχανάκι ακόμα!! Θέλεις δουλειά και προσπάθεια. Τα χλμ τα μαζεύει γρήγορα ο καθένας, το να τα διαχειριστεί είναι το δύσκολο και ακομα δεν το έχεις

• Like 4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

δε το παίζω οδηγός και δεν κλείνει κανένα σπίτι, πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν να κλείσει σπίτι στην κίνηση της πόλης σε νορμάλ οδήγηση. και ενα στα δεκα ταξίδια που γουστάρω να το ανοίξω στην εθνική θα το ανοίξω γιατί δε μου λέει κάτι είτε πάω με 170 είτε με 250 στα υπόλοιπα 9. καλή σου μέρα

Δν σου λεει να πηγαινεις με 170 ειτε με 250. Αν θες να τρεξεις αντρα μου πηγαινε σε μια πιστα. Αν δν θες πιστα εγω, ο αδερφος μου και ο καθενας δν φταιμε που βγηκαμε μια βολτα την Κυριακη και εσυ αποφασισες να το παιξεις Ροσσι. Δεν σου χρωσταω τιποτα ουτε μου χρωστας. Ο παππους, η γιαγια και εγω που πισω μου δν βλεπω κανεναν θα βγαλω φλας να στριψω δεξια. Τωρα τι θα προλαβεις να μαζεψεις με 250 ειτε 170 νομιζω μονο σκεψεις. Δεν θελω να σχολιασω την οδηγηση σου το εχω ξανακανει και δν βγαζει πουθενα. Παιδακια που απο 5 αλογα πηγαν σε 130 τα θεωρω δημοσιο κινδυνο.

εσένα μπορεί να μη σου λέει κάτι αλλά:

-όταν ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να πάρεις μια στροφή σωστά με 100 μπαινοβγενοντας στο αντίθετο ή στην δίπλα λωρίδα

-όταν ΔΕΝ έχεις μάθει ακόμα ακόμα να ανεβάζεις/κατεβάζεις σωστά ταχύτητες χωρίς αχρείαστο συμπλεκτάρισμα

-όταν ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ποια είναι μια "καλή γραμμή" σε μια στροφή και γιατί

-όταν σε συνδυασμό με τα παραπάνω πηγαίνεις στη ΛΕΑ με 230 και στην δεξιά λωρίδα με 270

Νομιζω τα ειπε ολα. Κανε οτι θες αλλα δεν σου χρωσταει κανεις τιποτα.!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καντε ερανο και δωστε μου τα λεφτα για πιστα και σχολείο. μεχρι τοτε θα οδηγαω οπως μου αρέσει. 

όλοι έχουμε τις χοντρομ@μ@κίες μας αλλά δε νομίζω να είμαστε και περήφανοι - δίνεις αφορμή να σε καρφώσουν πριν καρφωθείς με τέτοιες δηλώσεις

εσύ μανο αν οδηγησεις ποτε τετοιο μηχανακι σε εθνικη ελα και πες μου με τι ταχύτητα πας πορεία σε εθνικές

με αυτή τη δήλωση δείχνεις ότι το όχημα σε οδηγάει και όχι εσύ το όχημα - έτσι με πήγαινε το CRM και ίσα που την γλύτωσαν οι πεζοί λόγω καφάο στην Σίνα όταν έκανα χάισάιντιγκ με 40 και όρμησα πάνω τους - τέτοιες δηλώσεις χρήζουν βαθιάς ενδοσκοπησης ή και επαγγελματική βοήθεια πριν κάνεις κάνα χατσμπακ διθέσιο σκοτώντας τους πίσω επιβάτες γιατί στούκα με τόσα φέρνει το πίσω κάθισμα στην πλάτη του οδηγού - και πριν παρεξηγηθείς έχω αναζητήσει και επαγγελματική βοήθεια για τα δικά μου

Τροποποιήθηκε από τον Mi_ka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βγαινεις πολυ στο αντιθετο ρευμα(στις αριστερες), περα οτι ειναι επικινδυνο απο την γραμμη σου φαινεται οτι αναγκαζεσαι να βγεις γιατι ετσι οπως μπαινεις στην στροφη εχεις φυγει ευθεια εξω στην μεση της αν κρατηθεις εντος του δικου σου ρευματος, για αρχη προσπαθησε να μεινεις στην ρευμα σου χωρις να πατας την ασπρη γραμμη, ετσι πιστευω σιγα σιγα θα αναγκαστεις να "ριχνεις" την μηχανη πιο "βαθεια" μεσα στην στροφη και να παιρνεις καλυτερη γραμμη.

Κωστα, το φρεναρισμα μεσα στην στροφη(trail breaking) ειναι καλο αν εχεις καλα λαστιχα, καλη ασφαλτο και πολυ εμπειρια. Η λογικη ειναι οτι μικραινει η αποσταστη των τροχων επειδη η αναρτηση μπροστα πιεζεται και αρα μπορεις να διαγραψεις κυκλο μικροτερης ακτινας, επισης επειδη φρεναρεις πιο βαθεια μεσα στην στροφη, φρεναρεις και πιο αργα πριν απο αυτην οποτε μπορεις να περασεις καποιον στα φρενα κτλ .

Τωρα για αναβατες οπως εμεις περα οτι δεν μπορουμε ειναι και επικινδυνο και σε ελληνικο δρομο αστα να πανε....

εχεις πολυ λαθος γραμμη. βγαινεις αντιθετο χωρις απολυτος κανενα λογο, ενω εχεις ορατοτητα. "πεφτεις" στη στροφη νωριτερα απο οτι πρεπει. πηγαινε σε σχολειο η πες καποιον εμπειρο να σου δειξει. 

Βρε Νίκο 4-5 άτομα μπήκαν στο κόπο να σου δείξουν κάποια πράγματα για να βελτιωθείς.

Μπορεί να σε χάλασε ο τρόπος τους,δεν αντιλέγω,αλλά η απάντηση μέχρι να μπλα μπλα ότιδήποτε εγώ θα οδηγώ έτσι

δείχνει άρνηση και άγνοια απο μέρους σου.

Άρνηση να ακούσεις 2-3 πράγματα για το καλό σου και άγνοια του κινδύνου που είσαι ένα κλικ απο το να προκαλέσεις.

Τα γράφω αυτά με πολύ καλη και φιλική διάθεση καθώς όλοι περάσαμε από το στάδιο σου.

Οι 9/10 είχαμε καημό μόνο να καρυδώνουμε το γκάζι το πρώτο καιρο και δώστου και πάμε χωρίς να μπούμε στην διαδικασία του τι πραγματικά κάνουμε σε δημόσιο δρόμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμαν ρε μλκ Jarvis, ακομα και ενα απλο burnout να κανεις πρεπει να το κανεις ετσι ωστε να νιωθουμε μειωνεκτικα οι υπολοιποι χωματινοι? Τι θα γινει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

γιατι μερικα βιντεο τα βγαζει μισα??

κι εμενα ετσι μου βγαζει οσα δεν ειναι απο ut.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://www.youtube.com/watch?v=GKDN3okg4ko

nitza250 pista kart

Τροποποιήθηκε από τον Krosfala
  • Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

nitza250 pista kart

Ωραίο βίντεο man... Συζητούσαμε με φίλο πριν καιρό για τα ninjaκια (250-300) και με βάση το βίντεο που έβαλες και αυτό που βάζω, τείνω να πιστέψω πως ένας μέσος/καθημερινός αναβατης δεν χρειάζεται κάτι πολύ δυνατότερο....

http://www.youtube.com/watch?v=FgH91tdUGXI

Τροποποιήθηκε από τον kafao1
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και πως τα βλέπεις?

οταν πατας refresh για λιγο (πριν φορτωσει το βιντεο) εμφανιζει μια γραμμη με του fb και διπλα λεει View on facebook. πρεπει να εισαι λιγο γρηγορος και να το πατησεις...

τουλαχισοτν εγω αυτο κανω

• Like 2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

και πως τα βλέπεις?

οταν πατας refresh για λιγο (πριν φορτωσει το βιντεο) εμφανιζει μια γραμμη με του fb και διπλα λεει View on facebook. πρεπει να εισαι λιγο γρηγορος και να το πατησεις...

τουλαχισοτν εγω αυτο κανω

1) πατάς επάνω του να παίξει 
2) καθώς παίζει πατάς με δεξί κλίκ όσο πιο ψιλά στο βίντεο μπορείς, ώστε
3) να βγάλει επιλογές, η τρίτη από τις οποίες είναι να σου δείξει το url και πατάς σε αυτήν
4) copy - paste τη url στη μπάρα διευθύνσεων του browser σου (ή αν έχεις την επιλογή, αφού τη μαρκάρεις και πατήσεις με δεξί κλικ, επιλέγεις το "go to......" )

χωρίς βιασύνες και καντήλια αν δεν το καταφέρεις...

Τροποποιήθηκε από τον originalksd
αφού γιατί
  • Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίο βίντεο man... Συζητούσαμε με φίλο πριν καιρό για τα ninjaκια (250-300) και με βάση το βίντεο που έβαλες και αυτό που βάζω, τείνω να πιστέψω πως ένας μέσος/καθημερινός αναβατης δεν χρειάζεται κάτι πολύ δυνατότερο....

http://www.youtube.com/watch?v=FgH91tdUGXI

Σε γενικες γραμμες ναι,αλλα ειναι μεγαλη κουβεντα.Προσωπικα θεωρω αναλογως το τερεν που σε ενδιαφερει.

πχ ταξιδια?κλειστο στροφιλικι?ανοιχτο?μικρο πιστακι,μεγαλο?κλπ

Σιγουρα οσο πιο μικρο τοσο πιο ελαφρυ κι ευελικτο,αλλα εχει +κ-

Υσ:Παντως το δικο σου μαν,ειναι ταμαμ!για ολα

Πιες του το αιμα,πολλα μπορεις να μαθεις μ αυτο το μηχανακι

παντου μπαινει,εχει κ εκεινη τη κλωτσια ψηλα που πολυ μου χει λειψει:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Λέρας χαχαχα μου θυμισε εσενα που οδηγας και μιλας/τραγουδας :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ποσα μηχανακια κατεχει και ποσα εχει οδηγησει ρε π@@στη μου αυτος! πολλων $$ μηχανακια στις καλυτερες πιστες του κοσμου. 

τον θυμαστε που ειχε κανει το gix of road? :biggrin::biggrin::biggrin:

• Like 3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Λέρας χαχαχα μου θυμισε εσενα που οδηγας και μιλας/τραγουδας :tooth:

μιας που το'πες

όσο φτιάχνω το Part1 αυτό είναι το βίντεο της ημέρας ;-)

• Like 1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.

• Create New...