Jump to content
μάθο...

Μην το χουφτωνεις το παπι ρε!

Recommended Posts

Respect matho απλά πολύ ωραίο το ποστ σου και γραμμένο με τρόπο ώστε ακόμα και οι πανηλίθιοι που δεν ακούν τίποτα ήσουν να ιδρώσει λίγο το αυτάκι τους.

Μακάρι να κυκλοφορούσε κανα διαφημιστικό έντυπο όπως προείπαν με αυτό το κείμενο μπας και βάλει μυαλό κανείς

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Απειρια...ακου να δεις γιαυτη...Σου μιλαμε οι μεγαλυτεροι φιλε με το σουπερ παπι και σε βαραμε δυο φαπες μπας και ξυπνησεις...να εισαι σιγουρος οτι δεν εχουμε τιποτα μαζι σου...ισα ισα που στα χωνουμε,αλλοι ευγενικα αλλοι πιο ωμα και τσιτα γιατι δεν γουσταρουμε να γεμιζει το μοτοκαφενειο μας με βαριες ειδησεις φιλων που χαθηκαν...παιδιων κιολας που αυριο θα μας ξεπερνουσαν ισως σε μαγκια και ικανοτητες αλλα δυστυχως δεν θελησαν να μεινουν μαζι μας...Το γουσταρουμε το νεο αιμα στη μοτοσυκλετα.Ζηλευουμε τον ενθουσιασμο σου και να σου πω και το αλλο;Να'σαν τα νειατα δυο φορες!

Κατάπληκτο όλο το θέμα, αλλα η συγκεκριμένη παράγραφος αξίζει πολλά :worshippy::clapping2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ωραια τα λες Κωστα αλλα και παλι θα υπαρχουν παντα οι ποιο νεοι που θα κανουν ακριβως τα ιδια ....

Δεν θα πω οτι εχεις αδικο,αλλά με το ζόρι δεν μπορεις να πεισεις καποιον.Το θεμα ειναι να ακουσει,να κρατησει οσα τού δειχνουν σωστα και να συνεχισει ή να αλλαξει συνηθειες για εναν απλο λογο:Την ζωη του!

To χειροτερο ειναι οτι αυτος ο καγκουρας αυριο θα παρει CRF, Z750 , R1 , gsxr και θα κανει τα ιδια και με την μηχανη ...

Το θεμα ειναι φιλε,να ψιλιαστει με τα οσα τού λεμε και να αρχισει σωστα την "καριερα" του στη μοτοσυκλετα.Διοτι αυτο ειναι παιδεία,να μαθεις δηλαδη εξ'αρχης το σωστο τροπο να μεγαλωσεις μοτοσυκλετιστικα.Αν μπεις στη σωστη σκεψη μετα ειναι πολυ ευκολο να ξεχωρισεις το λανθασμενο και επικινδυνο,ειδικα μιλωντας για μοτοσυκλετα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Θα πω και γω την ταπεινή μου άποψη.

Αυτό το ποστ πρέπει να μπει στη διαδικασία εγγραφής.

Όταν ένα μέλος θέλει να γραφτεί, να πρέπει να το διαβάσει όλο.

Και να σιγουρευτούμε ότι τό' χει διαβάσει, να βάζουμε και ερωτήσεις να απαντήσει πάνω στο κείμενο.

Μα τη Μεγαλόχαρη, το κείμενο είναι MUST!

Δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω πάνω από ένα like, κάτι που αναπληρώθηκε από την απήχηση της σκέψης σου.

Και ο άγιος φοβέρα θέλει. Όχι χάϊδεμα στ' αυτί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:worshippy: :worshippy: :worshippy:

το θεμα ειναι αδερφε να το διαβασουν οι καφροι και ανεγκεφαλοι μπας και βαλουν λιγο μυαλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

mAthosala με τιμη σου λεω.. οτι το κειμενο μολις αναρτηθηκε στο facebook και συγκεκριμενα στην σελιδα DRAGSTER.PAPIES ZET Z50.!!!! :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μπραβο Κωστα. Παντα τετοια θεματα φιλε και ας ειναι αχρειαστα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαι και εγώ σε αυτό το θρέντ .

Άπειρα μπράβο για το κείμενο Κώστα :clapping: :clapping: :clapping:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το θεμα ειναι οτι την παιδεια την μαθαινουμε απο τους μεγαλυτερους,οταν βλεπεις τον πατερα σου,τον θειο σου,τον γειτονα να πηγαινουν με τα 1000 και τα 600αρια ταπα και ξεκρανωτοι το ιδιο θα κανεις και συ σαν παιδι...

αρα το θεμα ειναι πρωτα οι μεγαλυτεροι και επειτα οι μικροτεροι...

παντως το θεμα φυσαει :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίο το θέμα, ωραία και η γραφή. Εγώ να προσθέσω μόνο μια προσωπική μου ιδέα και όποιος θέλει την εφαρμόζει. Όταν μπαίνουν νεότεροι και ρωτάνε πράγματα που τα βλέπετε οι παλιοί και αφηνιάζετε, το ξέρω ότι ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι σας, αλλά ας κάνουμε μια προσπάθεια να τους πάρουμε στο μιλητό και να μη τους δαγκώσουμε κατευθείαν. Το δικό τους το αίμα δεν ανεβαίνει στο κεφάλι γιατί είναι μονίμως εκεί λόγω βιολογίας. Με αποτέλεσμα πολλά ποστ που όντως, ρωτάνε τραβηγμένα πράγματα, αντί να γίνουν εποικοδομητικά όπως αυτό, να γίνονται αντιπαράθεση.

Τον οποιοδήποτε 16χρονο αν τους πεις "σου απαγορεύω να επιλέξεις", θα επιλέξει μόνο και μόνο για να σε τσατίσει, και για να σε τσατίσει παραπάνω ίσως επιλέξει και λάθος. Πάρτε τους με το καλό παιδιά, δεν είναι στόκοι, θ'ακούσουν. Απλά καυλωμένοι είναι. Προσωπικά προτιμω να τους λεω "αν κάνεις αυτό που λες θα γίνει το Α και τη γ@μησες μετα, αν κάνεις το άλλο θα γίνει το Β και θα τη βγάλεις καθαρή, η επιλογή είναι δική σου απλά πρέπει να τα ξέρεις αυτά από πριν" και μαντέψτε, ακούνε.

Τις προάλλες θυμάμαι είχαμε πάλι ερωτήσεις από ένα παλικάρι περί ασφαλιστηρίου, όρια διπλωμάτων, κλπ. Του απάντησα ήρεμα και παρόλο που του είπα πράγματα που δεν πιστεύω να του άρεσαν, το παλικαράκι μου απάντησε "ευχαριστώ για τις συμβουλές".

Το ξέρω ότι είναι κουραστικό να επαναλαμβάνουμε τα ίδια πράγματα, αλλά ας μη του πούμε "τράβα κάνε μια αναζήτηση". Ας πούμε "καλωσήρθες, μπορείς την επόμενη φορά αν θες να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση" και να δώσουμε και 2-3 links. Ας μην ειρωνευτούμε και μην τον αποπάρουμε. Ας του πούμε απλά τι συνέπειες έχουν αυτά που σκέφτεται να κάνει. Θα το πιάσει το νόημα σιγά σιγά, αλλά και πάλι θα είναι πιο γρήγορα από το αν τον "δαγκώσουμε".

Για μένα κάθε νέος που ίσως έρθει να ρωτήσει και δεν ξαναπατήσει είναι χαμένη ευκαιρία, και για μας και γι'αυτόν, γιατί υπάρχει εδώ μέσα κόσμος αξιόλογος και μερακλής με τη μοτοσυκλέτα από τον οποίο μπορούμε όλοι να μάθουμε.

Κι ας έχει αυτός το αρχικό φταίξιμο. Αυτός έχει και το ελαφρυντικό ότι δε ξέρει ή ότι λόγω ηλικίας ακόμα δε νοιώθει. Εγώ τι ελαφρυντικό θα έχω άμα τον "διώξω" που είμαι υποτίθεται μεγαλύτερος και πιο ώριμος; Τι δικαιολογία θα έχω να στερήσω από έναν πιτσιρικά μέρος των γνώσεων που θα ανέβαζαν τις πιθανότητές του να επιβιώσει μέχρι να πήξει το μυαλουδάκι από μόνο του; Μήπως καμία;

Το γεγονός ότι οδηγάω δυο φορές καλύτερα από ότι πριν ένα εξάμηνο δεν το πέτυχα μόνος μου με την εξάσκηση. Το πέτυχα και με τις κουβέντες που έκανα εδώ μέσα, κουβέντες που αν δεν είχα κάνει θα έπρεπε να έχω φάει κοντά 5 καλές τούμπες ως τώρα για να τα μάθω εμπειρικά από μόνος μου. Ε, θεωρώ αχάριστο εκ μέρους μου να μη προσπαθήσω να το μεταδώσω παραπέρα όλο αυτό.

Αυτό που προσπαθώ να πω, είναι πως είναι κρίμα να μη μπορούμε μερικές φορές να ανταλλάσουμε γνώσεις, από στραβό ξεκίνημα της κουβέντας. Η κουβέντα είναι σαν τη στροφή. Μπήκες λάθος, θα δυσκολευτείς να βγεις σωστά και ένα παραπάνω αν είσαι καινούριος. Φανταστείτε όταν μαθαίναμε να οδηγάμε, στην πρώτη @@ρια που κάναμε το χέρι του συνοδηγού να έσκαγε στο σβέρκο μας. Έτσι είναι και όταν κάποιος μπαίνει να ρωτήσει και απαντάμε απότομα. Ας του εξηγήσουμε τι είναι το λάθος καλύτερα, δε νομίζετε;

Βέβαια καταλαβαίνω ότι και ο καθένας μας έχει τα προβλήματά του και δε μπορεί πχ τη μέρα που όλα μου πήγαν στραβά να κάτσω να απαντήσω σοβαρά και ήρεμα σε ένα ποστ νεοεισερχόμενου (μίλησα και γω ο παλιός τώρα με 8 μήνες στη σέλα, τέσπα, καταλαβαίνετε τι εννοώ :D) με λάθος ύφος και λάθος άποψη. Φαντάσου οι πιο έμπειροι εδώ μέσα ή/και όσοι είδαν ατυχήματα και έχασαν φίλους έτσι, εκεί είναι που θα γίνει πυρ και μανία ο κάθε "παλιός" και με το δίκιο του. Ο παλιός όμως εκτός από συναίσθημα έχει και λογική, και γνώση, και εμπειρία, αλλιώς δε θα προλάβαινε να γίνει παλιός. Και όπως δεν ακολουθάει εμένα στη στροφή που είμαι κουλάδι αλλά μπαίνει αυτός μπροστά για να μου δείξει τη γραμμή, έτσι πρέπει να κάνουμε και μεταξύ μας στις κουβέντες μας με νεότερους μοτοσυκλετιστές, υποψήφιους και εν ενεργεία.

Εκεί νομιζω ότι το καλύτερο που έχω να κάνω είναι αν δε μπορώ να κάτσω να απαντήσω με υπομονή και κυρίως, προσπαθώντας να βάλω τον εαυτό μου νοερά στη θέση του άλλου, να μην απαντήσω καθόλου. Γιατί αν μπω σε αντιπαράθεση, ο πιτσιρίκος θα σκεφτεί "τι μου λέει τώρα ο μπάρμπας 32 Μαϊων που καβαλάει ούτε χρόνο, εγώ είχα παπί από τα 12 στο χωριό και ξέρω". Και θα έχει και δίκιο γιατί όντως θα ξέρει. Απλά εγώ θα ξέρω κάποια πράγματα τα οποία θα τα έχω μάθει από λάθη άλλων και λιγότερο από δικά μου, εκείνος όμως παίζει να τα μαθαίνει όλα μόνος από δικά του λάθη και στο τέλος να γίνει και ο υπέρτατος δάσκαλος, δείχνοντάς μας το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κανείς. Και θα είναι κρίμα γιατί ευτυχώς και δυστυχώς, αυτό το μάθημα μας το έχουνε κάνει πολλοί ως τώρα, δε χρειαζόμαστε άλλους αυτόχειρες δασκάλους.

Αν πχ τον άλλο τον πριζώσω εγά και μετά πάει τσατισμένος να καβαλήσει σκεπτόμενος τη δικιά μου τη βλακεία που πέταξα (γιατί είναι βλακεία να ξέρεις κάτι ωραίο αλλά να το λές στον άλλο με τρόπο που το να το δεχτεί ισοδυναμεί με προσβολή του εγωϊσμού του, είναι σαν να σερβίρεις σουτζουκάκια με γαρνιτούρα σκατά, κανείς δε θα τα φάει όσο καλός κι αν είναι ο κιμάς :lol:) και να φάει το κεφάλι του. Ε δε γουστάρω όχι στη συνείδησή μου να το έχω, αλλά ούτε την απειροελάχιστη πιθανότητα να τον εξώθησα να κάνει βλακείες.

Προφανώς υπάρχουν πάντα και οι αδιόρθωτοι, αλλά αυτοί είναι το ίδιο από τα 15 ως τα 105. Εκεί δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα και για να λέμε και την αλήθεια, όποιος είναι έτσι μετα από λίγο φαίνεται και ξέρουμε να μην ασχοληθούμε. Τους άλλους όμως ρε παιδιά που θα πάρουν από λόγια κάποια στιγμή, να τους πάρουμε από το χέρι και να τους εξηγήσουμε. Είναι κρίμα και οι ζωές που χάνονται, και οι παρέες που δεν έγιναν, και οι εκδρομές που δεν θα έρθουν και οι βόλτες που δεν κάναμε, και το κράξιμο/χαβαλέ στον καφέ για το τι μάρκα οδηγάμε που θα δεν θα είναι εκεί να το φάνε κι αυτοί. Γιατί να μην είναι και τα παιδιά αυτά μαζί μας μετά από 10 χρόνια; Αφού είναι εφικτό :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ας πω και εγω την γνωμη μου σαν νεο μελος και "σχεδον" πιτσιρικας (20 ειμαι).

Το αρθρο ειναι γαματο πρωτα απο ολα και με ωραιο τροπο γραμμενο.

Παρολα αυτα συμφωνω απολυτα με τον BurningBeard απο πανω. Μην χανεται την ελπιδα οτι θα ακουσουν οι πιτσιρικαδες. Πολλοι ακουνε. Καποιοι οχι...

Εγω προσωπικα οδηγαω 3 χρονια παπακι και παντα φοραω κρανος. Ηρθε η ωρα να παρω μηχανη και δεν ειχα σκοπο να παρω τιποτα αλλο και να κρατησω το κρανος που εχω. Ε, διαβαζω το φορουμ λιγοτερο απο 1 μηνα και εχω αλλαξει πολυ το τροπο που το προσεγγιζω πλεον το θεμα της ασφαλειας...

Πλεον μαζευω λεφτα να παρω μαζι με την μηχανη, καινουργιο καλυτερο κρανος, μπουφαν με προστατευτικα και γαντια... Και το ιδιο εχω πει και στην κοπελα μου να κανει (εκτος απο γαντια)... Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν διαβαζα το φορουμ δεν θα επαιρνα. Οποτε μην χανεται την ελπιδα και μιληστε με ωραιο τροπο που λεει και το παιδι παραπανω, πραγματικα ειναι σημαντικο...

Περα απο τον εαυτο μου εχω δει και αλλα παιδια να ανοιγουν ενα θεμα σχετικα με οδηγηση χωρις διπλωμα και τετοια και αφου παρουν καποιες καλες απαντησεις να καταληγουν να λενε, τελικα δεν το κανω με τιποτα.

Και ειναι λογικο γιατι οταν βλεπεις γυρω σου τοσα παιδια να οδηγανε χωρις διπλωμα λες νταξει μωρε ολοι το κανουν δεν ειναι τιποτα. Δεν παει το μυαλο σου ομως στο τι επιπτωσεις μπορει να εχει αυτο αν γινει η στραβη...

Οποτε αυτο που εχω να σας πω ειναι μην χανεται την αλπιδα οτι βοηθατε κοσμο... Δεν χρειαζονται ουτε φοβέρες ουτε τιποτα. Πολλες φορες η αληθεια ειναι πιο δυνατη απο καθε φοβέρα. Αν πεις σε ενα παιδι οτι αν οδηγει χωρις διπλωμα και τρακαρει μπορει να πληρωνει σε ολη του τη ζωη και να μπλεξουν ασχημα οι γονεις του θα τον ταρακουνισεις αρκετα. Και θα εχεις πει την αληθεια χωρις υπερβολες και χωρις τιποτα. Και τα παρατηρω αυτα και στον ιδιο μου τον εαυτο. Εγω μεχρι να διαβασω εδω ειχα την εντυπωση οτι να οδηγας χωρις διπλωμα δεν ειναι τιποτα σπουδεο.

Μην παιρνετε σαν δεδομενο οτι οι πιτσιρικαδες ξερουν τι γινεται και απλως το αγνοουν. Μπορει να μην ξερουν καν.

Τελος αυτο που λεω ειναι οτι αξιζει τον κοπο να αφιερωνουμε ολοι 5 λεπτα να πληροφορισουμε τους πιτσιρικαδες για τετοια θεματα. Και αυτη την αλλαγη την βλεπω πρωτα σε μενα απο τοτε που αρχισα να διαβαζω το φορουμ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κυρ συγγραφέα, περιεκτικό,μεστό και απολαυστικό το "ξέσπασμά" σας. για άλλη μία φορά ευχαριστούμε! :_thumbsup: Διάνα στη λανθασμένη λογική πολλών :ok:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

mAthosala με τιμη σου λεω.. οτι το κειμενο μολις αναρτηθηκε στο facebook και συγκεκριμενα στην σελιδα DRAGSTER.PAPIES ZET Z50.!!!! :winking:

ωραίος !!!!! και ας μην έχω φβ

..................................................................................................................................................................................................................

.........................................................................................................................................................................................................................

αν και δεν συμφωνώ ,παρόλλα αυτά + για τον ήρεμο τρόπο που γράψατε

@matho αγγίζεις τίς χορδές ............... :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίο το θέμα, ωραία και η γραφή.

Ας πω και εγω την γνωμη μου σαν νεο μελος και "σχεδον" πιτσιρικας (20 ειμαι).

Σωστοί και οι 2 σας.

Ξέρετε όμως που χωλαίνει το ''πράμα'' ?

Ότι σήμερα, ΔΕΝ διαβάζει σχεδόν κανένας...

Σε 1 /2/3/13 μήνες, θα γίνουν άλλες 1002 εγγραφές και ελάχιστοι θα κάνουν τον κόπο ή την σωστη αναζήτηση

να δουν ΤΕΤΟΙΑ πόστ.

Είναι η παιδεία που έχουμε χιλιοσυζητήσει, και η αμφιβολία που σε ΒΑΖΕΙ να σκέφτεσαι.

Μόνο στο Ελλάντα, ΠΡΩΤΑ πράττουμε και μετα....σκεφτόμαστε !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το θεμα ειναι οτι την παιδεια την μαθαινουμε απο τους μεγαλυτερους,οταν βλεπεις τον πατερα σου,τον θειο σου,τον γειτονα να πηγαινουν με τα 1000 και τα 600αρια ταπα και ξεκρανωτοι το ιδιο θα κανεις και συ σαν παιδι...αρα το θεμα ειναι πρωτα οι μεγαλυτεροι και επειτα οι μικροτεροι...

Να σου πω προσωπικα οτι εμενα θα μου ενδυναμωνε τη θεληση να ειμαι διαφορετικος και σωστος.

Να σου πω ενα παραδειγμα...Εχοντας ας πουμε πατερα αλκοολικο και ζώντας σε μια οικογενεια που οι εικονες ειναι ενας πατερας μέθυσος και αδιάφορος,να μην μπορει να με στηριξει σε τιποτα,να με βριζει ανευ λογου μαλιστα και να κοπαναει και τη μανα μου τι θα εκανα εγω;Θα το εριχνα στο ποτο;ΟΧΙ!!!Θα τον ειχα παραδειγμα προς αποφυγήν και δεν θα ηθελα επουδενι να με δειχνει ο αλλος,ποσο μαλλον τα παιδια μου και να λεει "αλλος ενας καμμενος".Και για να το πετυχω αυτο θα εκανα τα παντα ωστε να μαθω πως δεν θα γινω αλκοολικος.....

Το οτι βλεπουμε γυρω μας ανεγκεφαλους με μεγαλου κυβισμου μοτοσυκλετες,χωρις κρανος,χωρις σωστη συμπεριφορα,ενιοτε επικινδυνους και ηλιθιους,δεν σημαινει αυτοματα οτι αυτος ειναι ο μοτοσυκλετιστης.κανει ομως και αυτος ενα καλο στο μοτοσυκλετισμο.Αποτελει ζωντανο παραδειγμα και ευκαιρια προς αποφυγην!!!

Παρολα αυτα συμφωνω απολυτα με τον BurningBeard απο πανω. Μην χανεται την ελπιδα οτι θα ακουσουν οι πιτσιρικαδες. Πολλοι ακουνε. Καποιοι οχι...

Εγω προσωπικα οδηγαω 3 χρονια παπακι και παντα φοραω κρανος. Ηρθε η ωρα να παρω μηχανη και δεν ειχα σκοπο να παρω τιποτα αλλο και να κρατησω το κρανος που εχω. Ε, διαβαζω το φορουμ λιγοτερο απο 1 μηνα και εχω αλλαξει πολυ το τροπο που το προσεγγιζω πλεον το θεμα της ασφαλειας...

Αν αυτο δεν ειναι επιτυχια και ελπιδα ενος Φορουμ και μιας παρεας μοτοσυκλτιστων τοτε τι ειναι;...ΜΠΡΑΒΟ φιλε μου που το αναφερεις και ΜΠΡΑΒΟ σε οσους σε βοηθησαν να γραφεις αυτα τα λογια!!!

Ξέρετε όμως που χωλαίνει το ''πράμα'' ?

Ότι σήμερα, ΔΕΝ διαβάζει σχεδόν κανένας...

Σε 1 /2/3/13 μήνες, θα γίνουν άλλες 1002 εγγραφές και ελάχιστοι θα κάνουν τον κόπο ή την σωστη αναζήτηση

να δουν ΤΕΤΟΙΑ πόστ.

Με ενδιαφερει κι εμενα αυτο Θαναση και ευγε που το αναφερεις...Ισως καποια Τοπικ θα επρεπε να μαζευτουν σε μια κατηγορια "ΑΣΦΑΛΕΙΑ-ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ"...και να εχει την ευκαιρια καποιος νεος φιλος να μπει και να τα διαβασει ειτε ως επισκεπτης ειτε ως μελος...Ας το σκεφτουν οι Διαχειριστες μηπως ειναι μια προταση ενδιαφερουσα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στα νιατα μου το ειχα ξεσκισει το παπι, το εχω ακομα και σκεφτομαι να το ξεχυλωσω ακομα περισσοτερο, για μενα η βελτιωση της παπιας δεν εχει να κανει με γκομενες ή με τη θεληση μου να παω πιο γρηγορα, απλα απολαμβανω να μαθαινω πανω του και να δοκιμαζω πατεντες, γουσταρω οταν βλεπω να πηγαινει καλυτερα μετα απο καθε επεμβαση μου, ουτε σε κοντρες παω ουτε ποζερικες βολτες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα πω οτι εχεις αδικο,αλλά με το ζόρι δεν μπορεις να πεισεις καποιον.Το θεμα ειναι να ακουσει,να κρατησει οσα τού δειχνουν σωστα και να συνεχισει ή να αλλαξει συνηθειες για εναν απλο λογο:Την ζωη του!

Το θεμα ειναι φιλε,να ψιλιαστει με τα οσα τού λεμε και να αρχισει σωστα την "καριερα" του στη μοτοσυκλετα.Διοτι αυτο ειναι παιδεία,να μαθεις δηλαδη εξ'αρχης το σωστο τροπο να μεγαλωσεις μοτοσυκλετιστικα.Αν μπεις στη σωστη σκεψη μετα ειναι πολυ ευκολο να ξεχωρισεις το λανθασμενο και επικινδυνο,ειδικα μιλωντας για μοτοσυκλετα...

Θα μπορουσε να γινει κατι οταν ανοιγει καποιος το Mybike με μια νεα IP ( Για να μην το βλεπουμε καθε μερα οι αλλοι και γινετε κουραστικο ) να το βγαζει σαν μηνυμα στην οθονη . Και μετα απο 20 sec να τον αφηνει να περιηγηθει στην σελιδα . Δεν θα γινει κουραστικο γιατι ειναι μια φορα και απλα περιμενοντας θα καθισει και θα το διαβασει . Σκεφτειτε το σοβαρα .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημερες.

Οντως υπεροχο αρθρο, υπεροχα λογια.

Αν μπορουσαν αυτα τα λογια να ηταν σε καμια Γιγαντοαφισα, θα βοηθουσε ακομα περισσοτερο.

βεβαια, θα μπορουσε το συγκεκριμενο ποστ να μπει, εκει που λεει αν δεχεσαι τους ορους χρησης σε συνδυασμο με την ηλικια.

απολυτα μορφωτικο.

Σιγα σιγα θα αλλαξει η Ελλαδα σε θεμα ασφαλειας μηχανων, αργα βεβαια αλλα γινονται βηματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίο θέμα, αλλά... οι περισσότεροι πιτσιρικάδες / κάγκουρες δεν μπαίνουν σε forums για να μάθουν για την μοτοσικλέτα ή γενικά να ρωτήσουν θέματα τα οποία θα τους βοηθήσουν. θεωρούν ότι είναι μάγκες και δεν χρειάζονται συμβουλές από κανέναν.

Εδώ (mybike) υπάρχουν πιστιρικάδες αλλά νομίζω ότι ακολουθούν κάποιους γενικούς κανόνες όταν οδηγούν την μηχανή τους.

Δεν θέλω να υποβιβάσω το θέμα καθόλου, απεναντίας (θαυμάζω την ώρα που αφιέρωσες και είμαι απόλυτα συμφωνος @ mAthosalas), αλλά νομίζω ότι οι αναγνώστες του forum, δεν έχουν αντίθετη άποψη, δυστυχώς δεν φτάνει στα μάτια/αυτιά αυτών που θα έπρεπε...

Μια σκέψη έκανα..ελπίζω να μην γίνει χαμός

Φιλικά

Μην το λες . Καθε 3-4 μερες εχουμε και ενα θεμα απο καποιον που θελει να παρει Ζ η Dynamic στα 16 , απο καποιον που θελει να πεισει τους γονεις του να παρει μηχανακι και ειναι 14 και απο αλλους που ρωτανε για εξατμησεις και μετατροπες σε κινητηρες και ειναι σιγουρα κατω των 17 . Καλο ειναι να υπαρχχει εστω και 5 να το δουνε και ενας να του δωσει σημασια κατι εχει κερδισει αυτος για την ζωη του και ο δημιουργος του κειμενου θα εχει πετυχει αυτο που ηθελε .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα