Jump to content
stantonop

Χειροποίητες εξατμίσεις Θεσ/νίκη

Recommended Posts

Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω εξάτμιση για τον λύκο αλλά δεν υπάρχει τίποτα, τουλάχιστον ακόμη, γνωρίζετε κατάστημα της Θεσσαλονίκης που να τις φτιάχνει μόνο του;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρείτε από τους καλύτερους του είδους του σε πανελλαδικό επίπεδο

http://www.giannis.gr/el/readText.asp?textID=23

Εδω και μερικά χρόνια ζαχαρώνω ολόσωμη αλλά λεφτά μονο για μακαρόνια και αλάτι :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να σε εχει ο θεος καλα καν'το αυτο το πραγμα, πετα το καζανι που εχει για εξατμιση και κανε το μηχανακι ολοκληρωμένο!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

LPACUStoms O ΚΑΛΥΤΕΡΟς ever

http://www.facebook.com/LPACUSTOMS

Τροποποιήθηκε από τον A.K.A. SonIC

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω παλι ξερω οτι ο LPA την εκανε για εξω.....M. Bρετανια.....

Τροποποιήθηκε από τον Γιαμαχάκιας ΧΞΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κάπου άκουσα πήρε απο το εξωτερικό χρηματοδότηση για κατασκευη μοτοσυκλέτας δέν ξέρω αν την έκανε νομιζα του χρόνου φεύγει

(κρατική χρηματοδότηση απο το εξωτερικό γιατι στην Ελλάδα..... μας ειναι κομμάτι δύσκολο να φτιάξουμε μια μοτοσυκλέτα...)

:bash: στα μούτρα μας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προβληματίστηκα φίλε μου!

Εχω διαβάσει και απο άλλους κατόχους του wolf 125/250 που με το που το πήρανε το μηχανάκι άλλαξαν η ψάχνουν για να αλλάξουν εξάτμιση (πιό πολύ οι του125).

Και ερωτώ ο λόγος ποιός είναι ?

Είναι αισθητικός ? (μέγεθος)

Είναι ακουστικός ?

Είναι γιατί θα κερδίσεις σε δύναμη ?

Είναι για να ξεχωρίζεις απο τους υπόλοιπους λύκους ?

Απορία απλή είναι, μη βαράτε :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογικά είναι η ροπή ελευθερώνεται με μια ελεύθερη εξάτμιση το μοτέρ και φεύγει καλύτερα :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχω διαβάσει και απο άλλους κατόχους του wolf 125/250 που με το που το πήρανε το μηχανάκι άλλαξαν η ψάχνουν για να αλλάξουν εξάτμιση (πιό πολύ οι του125).

Είναι αισθητικός ? (μέγεθος)

Είναι ακουστικός ?

Είναι γιατί θα κερδίσεις σε δύναμη ?

Είναι για να ξεχωρίζεις απο τους υπόλοιπους λύκους ?

1.ειναι αισθητικο(εχω δει το 125αρι με racetech και εχυσα τονους.......ιδρωτα βλεποντας το στον υπνο μου)

2.ειναι και το θεμα ηχος

3.δεν ξερω αν θα κερδισεις δυναμη

4.δεν ειναι για να ξεχωρισεις απο τους αλλους.

5.ειναι μια μικρη μειωση του βαρους(η μαμα μπορει να ειναι 15 κιλα και η aftermarket 3 χωρις να ξερω βεβαια αμα ειναι καλο αυτο ας μου το εξηγησει αυτο καποιος)

6.τελος ειναι και το θεμα πιο ανοιχτη εξατμιση.

Τροποποιήθηκε από τον PanagosGR

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μιας και ήμουν στους δρόμους έλεγξα τα μηνύματα σας απο το μαιλ μου και είπα να επισκευτώ τους εν λόγω κύριους εξατμισάδες που με προτείνατε.

Λοιπόν....

Θεωρείτε από τους καλύτερους του είδους του σε πανελλαδικό επίπεδο

http://www.giannis.g...t.asp?textID=23

Εδω και μερικά χρόνια ζαχαρώνω ολόσωμη αλλά λεφτά μονο για μακαρόνια και αλάτι :pray:

Αυτός έχει το ίδιο αριθμό τηλεφώνου με τον LPA customs, πήρα τηλέφωνο αλλά δυστυχώς δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.

LPACUStoms O ΚΑΛΥΤΕΡΟς ever

http://www.facebook.com/LPACUSTOMS

Πήγα στο Ωραιόκαστρο και δυστυχώς όπως είπε και ο Χρηστάρας, ο εξατμισάς έφυγε εξωτερικό. Εν το μεταξύ είδα κάτι φωτό απο την δουλειά του στο φβ και έπαθα πλάκα, κρίμα τέτοιος μάστορας να μας την κάνει.

Είναι αισθητικός ? (μέγεθος) Ναι είναι, δε μ' αρέσει αυτός ο θερμοσίφωνας που έχει.

Είναι ακουστικός ? Λίγο πολύ ρε γμτ την έχουμε την καγκουριά μας, προτιμώ να ακούω την εξάτμιση παρά τον κύλινδρο!

Είναι γιατί θα κερδίσεις σε δύναμη ? Δύναμη δεν κερδίζεις, έχει γίνει και θέμα παλιότερα με τις aftermarket εξατμίσεις. Δες ΕΔΩ

Είναι για να ξεχωρίζεις απο τους υπόλοιπους λύκους ? Μην ξεχνάς ότι είσαι στην γειτονιά μου και μας μπερδεύουν!!!!!!

Λογικά είναι η ροπή ελευθερώνεται με μια ελεύθερη εξάτμιση το μοτέρ και φεύγει καλύτερα :_thumbsup:

Δεν ισχύει πάντα αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατά 90% ισχύει.Τα έχουν φιμωμένα και για λόγους των ρύπων.Καλό πάντως αν βάλεις εξάτμιση είναι να αλλάξεις και το φίλτρο αέρα με 1 πιο ελεύθερο, εκεί θα δεις μια πιο ολοκληρωμένη λύση αναπνέει καλύτερα το μοτέρ και φεύγουν πιο εύκολα τα καυσαέρια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρε ας βρούμε εξάτμιση πρώτα....

κανένας άλλος υπ' όψην σας;

Τροποποιήθηκε από τον stantonop

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δοκίμασε Παπαγιάννη, ή αυτόν στην Raceguns? Θέλω και εγώ να βάλω στο Cbf μου γαμώτο αλλά πέρα από το οικονομικό θέλω κάτι σχετικά φθηνό, δηλαδή είδα κάτι aftermarket, τύπου Devil/Leovince/Ex-type κλπ. και όχι ρε πούστη να δώσω και 300 400 ευρώ για μια εξάτμιση για ένα μονοκύλινδρο μηχανάκι, οκ έλεος. Γνωρίζει κάποιος μήπως από τιμές μήπως, σόρυ αν έφυγα λίγο από το topic. :hunter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόσο πάει το μαλλί πανω κάτω για μονοκύλινδρο 250άρι? Θέλω κι εγώ στο D-Tracker κατι καλό και να μήν κάνει 380e όπως οι FMF :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απο παλιότερο ποστ στην ενότητα των λύκων.

Καταρχάς η εξάτμιση κόστισε 200 ευρώ.

Επίσης και από όσα είδα και ξέρω το wolf το 250 έχει ένα μικρό καταλύτη στο τελείωμα της καρίνας το οποίο μένει επάνω....και έχει και καταλύτη μέσα στο τελικό το οποίο αφαιρείται.....για να μπει το

τελικό της RaceTech.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για ολόκληρη η μονο τελικό? Μονο τελικο να αλλαξει καποιος εκτος απο θεμα αισθητικής η ήχου είναι πεταμένα λευτά για μενα, αν νομιζει οτι θα παρει δύναμη δηλαδη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για ολόκληρη η μονο τελικό? Μονο τελικο να αλλαξει καποιος εκτος απο θεμα αισθητικής η ήχου είναι πεταμένα λευτά για μενα, αν νομιζει οτι θα παρει δύναμη δηλαδη!

Ολόκληρη νομίζω. ψάχνω να βρω λεπτομέρειες.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα ειναι στα 200 ολοκληρη με την πρώτη ευκαιρία εχω βάλει κι εγώ :P

Δύσκολο μοντέλο το KLXάκι ρε μαμότο, δέν εχει ποικιλία στις επιλογές και ο powerbomb λαιμός της FMF μαζί με ενα Q4 τελικό βγαίνει 380e ... πολλά τα λευτά για να τα ρίξει κανείς στο 250άρι...

Τροποποιήθηκε από τον graves

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ολόκληρη είναι τελικά :_thumbsup:

Κομπλε. Απο αποδοση γενικα οι χειροποίητες ξερουμε τι κανουν σε σχεση με τις επόνυμες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

την έκανε ?? :pray:

Πλάκα κανεις αδερφέ, κρίμα πολύ κρίμα...

Παίζει να μην υπάρχει άλλος στη θεσσαλονίκη πάντως. Κάποτε είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για έναν κοζανίτη που είναι και κοντά μας αλλά δεν θυμάμαι παραπάνω πληροφορίες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

την έκανε ?? :pray:

Πλάκα κανεις αδερφέ, κρίμα πολύ κρίμα...

Παίζει να μην υπάρχει άλλος στη θεσσαλονίκη πάντως. Κάποτε είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για έναν κοζανίτη που είναι και κοντά μας αλλά δεν θυμάμαι παραπάνω πληροφορίες.

Κι εγω πριν λιγο (αφου του έστειλα μηνυμα) και μετα που εβλεπα απο περιεργεια φωτογραφιες στο facebook εβλεπα σε κατι photo comments να λεει οτι δεν κατασκευάζει αλλο γιατι την κανει για εξω... Και εδω που τα λεμε εκανε και την ποιο σωστή κίνηση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλτρο,βελονες,εξατμιση γραναζο/δα, ΑΛΛΟ ΜΟΤΕΡ

πηγεναι στον Στρατο θα σε ρεγουλαρει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φιλτρο,βελονες,εξατμιση γραναζο/δα, ΑΛΛΟ ΜΟΤΕΡ

πηγεναι στον Στρατο θα σε ρεγουλαρει

Τα παραλές λίγο, εξάτμιση βάζεις όχι τουρμπίνα :P

Μια μικρή διαφορά ναι θα την δείς, αλλα το "άλλο μοτέρ" πάει αλλού το θέμα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα