Jump to content
HaRisGs

Yamaha Fazer8 vs Honda cbr600f..Αγορα νεας μοτο..Την βοηθεια & τις γνωσεις σας

Recommended Posts

Ακριβώς φιλαράκι μου δεν υπάρχει ίχνος παραπληροφόρησης στα λεγόμενά μου.Απόδειξη ότι σε μπυροσυνάντηση θα έρθει ο ίδιος με το fazer να μας τα πει :winking::boxing:

Οκ, μπιτσης θα φερω κι εγω εναν δικο μου να μας τα πει κι αυτος....

Round 3 Fight :boxing: :boxing:

YΓ το παραπληροφορηση δεν πηγαινε για σενα ρε μλκ....Για τον αλλο τον ανοιωθο απο την βραχονησιδα.....

Τροποποιήθηκε από τον Γιαμαχάκιας ΧΞΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

myhrc.jpg

Οκ, μπιτσης θα φερω κι εγω εναν δικο μου να μας τα πει κι αυτος....

Round 3 Fight :boxing: :boxing:

YΓ το παραπληροφορηση δεν πηγαινε για σενα ρε μλκ....Για τον αλλο τον ανοιωθο απο την βραχονησιδα.....

Ok sorry... :punk:

Μπορει να ειναι τιμιο, καλο, ωραια στιμενο μηχανακι και αλλα δυο χιλιαδες πραγματα. Δεν μπορω να εκφερω γνωμη για αυτα.

Αλλα μην τρελαθουμε, το CBR μονο all around μηχανη δεν ειναι, και μαλιστα η τοπ all around οπως λες. Για κανεναν λογο.

Άποψή σου σεβαστή αλλά όχι δεκτή :rolleyes:

Τροποποιήθηκε από τον Toni Shark

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Άποψή σου σεβαστή αλλά όχι δεκτή :rolleyes:

Oπως νομιζεις. Για εσενα ισως να ειναι και το καλυτερο εντουρακι. Εγω λεω στον φιλο πως το μηχανακι αυτο δεν ειναι all around . Αν και δεν νομιζω να χρειαστει το πει καποιος γιατι απλα φαινεται η μηχανη πως δεν μπορει να τα κανει ολα (με μετρο). Αυτο παει να πει all around.

Και αλιμονο, ειναι Κυριακη πρωι , η διαθεση μου ειναι μια χαρα και κουβεντα κανω μαζι σου πως το μηχανακι αυτο δεν ειναι all around . Eιναι ενα απιστευτο παιχνιδι για την ασφαλτο, αλλα μεχρι εκει :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Oπως νομιζεις. Για εσενα ισως να ειναι και το καλυτερο εντουρακι. Εγω λεω στον φιλο πως το μηχανακι αυτο δεν ειναι all around . Αν και δεν νομιζω να χρειαστει το πει καποιος γιατι απλα φαινεται η μηχανη πως δεν μπορει να τα κανει ολα (με μετρο). Αυτο παει να πει all around.

Και αλιμονο, ειναι Κυριακη πρωι , η διαθεση μου ειναι μια χαρα και κουβεντα κανω μαζι σου πως το μηχανακι αυτο δεν ειναι all around . Eιναι ενα απιστευτο παιχνιδι για την ασφαλτο, αλλα μεχρι εκει :)

Σύμφωνοι αλλά θα παρακαλούσα να λείπουν τα ειρωνικά σχόλια... :lock:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποια ειρωνικα σχολια ? Τι λες ? :shock:

Για εσενα ισως να ειναι και το καλυτερο εντουρακι.

Αν παρεξήγησα σόρρυ :uglystupid2::_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγγνώμη, έχεις τη δυνατότητα να πάρεις το κουκλί που κάνει τα πάντα!!! Και το συζητάς ακόμα;;; :P :P :_thumbsup:

img1022w.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευτυχως που εβαλε ο φιλτατος Messer διπλα διπλα τις φωτογραφιες εστω και αν αθελα του επεδιωκε το αντιθετο και φανηκε η ομορφια απο την μετρια εμφανιση.

Οσο all around ειναι το φαζερ σιγουρα δεν ειναι αλλα με καποιους μικρους συμβιβασμους μια χαρα All around ειναι, μην τρελαθουμε κιολας!

Μη βαζετε αλλες φωτογραφιες παρακαλω μου τρωει την ωρα κοιταζοντας το.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πανε φαε κανα κοντοσουβλι χοντρουλη και ασε τον φιλο του παιδιου να διαλεξει αμεροληπτα. :rolleyes:

Σηκωθηκα και απο τις 6 για να δω τον αγωνα και δε σηκωνω και πολλα να ουμε. :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πανε φαε κανα κοντοσουβλι χοντρουλη και ασε τον φιλο του παιδιου να διαλεξει αμεροληπτα. :rolleyes:

Σηκωθηκα και απο τις 6 για να δω τον αγωνα και δε σηκωνω και πολλα να ουμε. :P

Χοντρουλης λαστ γηαρ γατακι....Ειμαι στα -27 και συνεχιζουμε! :hunter: :hunter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:lol: :lol: για τα σκυλιά είστε... :tooth:

πότε θα μεγαλώσετε ρε εσείς...?μαλώνετε συνεχώς για τις μάρκες...μετά ο καθενας δε δείχνει στοιχειώδη αντικειμενικότητα στυλ -το δικό μου είναι πιο καλό!

έλεος ρε αδερφέ και εσύ που την ψάχνεις.. πάρε το φιλαράκι σου πάνε φόρεσε τον πάνω και όποια του κάθετε καλύτερα πάρτε την. Από το φόρουμ εκτός από φαγομάρα ανηλίκων μεταξυ γιαμαχα και χόνδα άλλο τίποτα...

ουουου :tease::tooth: :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μονο Yamaha ρε.... :crazy: :crazy:

Δε θα μεγαλωωωσουμε ποτεεεεεεεεεεε μα ποτεεεεεεεεεεεε μα ποτεεεεε εεε εεεεεε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χοντρουλης λαστ γηαρ γατακι....Ειμαι στα -27 και συνεχιζουμε! :hunter: :hunter:

Έτσι παιχταρά μου σε λίγο θα οδηγάς και Crypton :rotfl::_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον Toni Shark

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ερωτησης.. Πως γινεται στα τεχν χαρακτηριστηκα το cbr600f να λεει οτι εχει 2πιστονες, και η φωτο του Τονι να εχει 3πιστονη αν βλεπω καλα?

Υ.γ. Τονι, η κατηγορια που παιζουν αυτα τα 2 μηχανακια δεν ειναι all around!!!

Και για να επιστρεψω στο θεμα μας.. Ας παρει οποιο θελει. Και τα 2 ειναι πολυ καλα για αυτο που εχουν φτιαχτει..

Και τα δυο ειναι εξισου αξιοπιστα και εξισου καλα.

Επισης να πω πως το gsxf αν και δεν σας αρεσε οπως ειπες, ειναι η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσατε να κανετε.. Φθηνο κοστος αγορας και εξισου καλο οσο τα αλλα.. ειδικα για την εποχη που ζουμε.......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ερωτησης.. Πως γινεται στα τεχν χαρακτηριστηκα το cbr600f να λεει οτι εχει 2πιστονες, και η φωτο του Τονι να εχει 3πιστονη αν βλεπω καλα?

http://www.vres.gr/a...ctivity_id=1354 :D

Διπίστονες είναι, απλά στις φωτό που έχει η Χόνδα έχουν τις low badget, πιστεύοντας ότι με την ανυπερβλητη γενική σχεδίαση δε θα τις προσεχε κανείς, ενώ μετά έβαλαν την καλύτερη σειρά απ τις nissin που φαίνονται πιο μεγάλες

Πλάκα κάνω ε? (Τριπίστονες είναι)

Double disc. Optional ABS. Three-piston calipers αν είναι το μοντέλο με ABS

Τροποποιήθηκε από τον Messer

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μονο που μπορω να επισημανω ειναι οτι δεν υπαρχει αντικαταστατο για τα επιπλεον κυβικα ως προς την αποδοση στις χαμηλες στροφες.

Εδω υπερεχει το γιαμαχα.

Τωρα για τα υπολοιπα ειναι πιστευω υποκειμενικα, σε αλλον αρεσει αυτο σε αλλον αρεσει εκεινο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

. Three-piston calipers αν είναι το μοντέλο με ABS

Ενω χωρις abscbskjkeofjf online jkfer ειναι διπιστονες σωστα?? Αχ Ρε χοντα

http://www.bikepoint.com.au/news/2010/road/honda/cbr600f/2011-honda-cbr600f-22524

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υ.γ. Τονι, η κατηγορια που παιζουν αυτα τα 2 μηχανακια δεν ειναι all around!!!

Και για να επιστρεψω στο θεμα μας.. Ας παρει οποιο θελει. Και τα 2 ειναι πολυ καλα για αυτο που εχουν φτιαχτει..

Και τα δυο ειναι εξισου αξιοπιστα και εξισου καλα.

Επισης να πω πως το gsxf αν και δεν σας αρεσε οπως ειπες, ειναι η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσατε να κανετε.. Φθηνο κοστος αγορας και εξισου καλο οσο τα αλλα.. ειδικα για την εποχη που ζουμε.......

All around εννοούσα για τα προσωπικά του γούστα :rolleyes: .Οπότε συμφωνούμε :_thumbsup: .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λογω ροπης, πλαισιου και ψαλιδιου προτεινω fazer8, ειναι πολυ πιο στιβαρο στο δρομο ειδικα το νεο μοντελο που εχει ρυθμιζομενες αναρτησεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

img0961q.jpg

Pare fazer. Kai sto fanari stamataei ena tetoio. Ante na mh gyriseis to kefali... :mB_kalo_e:

Τροποποιήθηκε από τον fragakik

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα