Jump to content
Alarm

Κοιταξτε τι αγορασα !!!

Recommended Posts

Επιτέλους αξιώθηκα να πάρω χειμερινά γάντια της προκοπής! 

BUaamTU.jpg

FBXIZi1.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
πριν 1 λεπτό, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Καλοριζικα αγοριμ. Ποτε προλαβες; :laugh:

Ίδιο έκπληκτος έμεινα και εγώ. Τελικά τα παρήγγειλα από το motor parts γιατί το motoraid ήταν κλειστό όταν άρχισα να παίρνω τηλέφωνα, γύρω στις 6 το απόγευμα έκανα την παραγγελία και σήμερα ξυπνάω και βλέπω μήνυμα από τα ΕΛΤΑ ότι είναι ήδη στο κατάστημα του Παλαμά. Μα καλά λεώ, διακτινίστηκαν από την Αθήνα, τι έκαναν; :tooth: Όχι ότι με χαλάει βέβαια αλλά να έχουμε να λέμε... :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μολις αγορα ενα σετ της izzy κουρετικη κλπ το izzy pg100

το πηρα απο το eshop του shellsmart club (που δεν ηξερα οτι υπαρχει) εξαργυρωνοντας 5240 ποντους. 

πιστευω να κανω δουλεια ..:laugh::laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 8 ώρες, το μέλος spiros!!! έγραψε:

μολις αγορα ενα σετ της izzy κουρετικη κλπ το izzy pg100

το πηρα απο το eshop του shellsmart club (που δεν ηξερα οτι υπαρχει) εξαργυρωνοντας 5240 ποντους. 

πιστευω να κανω δουλεια ..:laugh::laugh:

Είχα πάρει 3-4 κουρευτικές μηχανές (κυρίως για περιποίηση στο μούσι και μετά για κούρεμα στον πιτσιρικά) οι οποίες όλες ήσαντε ±25€ έκαστη, με διάφορα εξαρτήματα μπροστά. 

Πιο πολύ τραβούσαν τες τρίχες (αποτρίχωση) παρά τες έκοβαν. Κάποια στιγμή έκανα την καρδιά μου πέτρα και πήρα μια panasonic επαγγελματική. Κόβει με κλειστά μάτια. 

Ότι πληρώνεις παίρνεις..............

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 2 ώρες, το μέλος hayabusas έγραψε:

Είχα πάρει 3-4 κουρευτικές μηχανές (κυρίως για περιποίηση στο μούσι και μετά για κούρεμα στον πιτσιρικά) οι οποίες όλες ήσαντε ±25€ έκαστη, με διάφορα εξαρτήματα μπροστά. 

Πιο πολύ τραβούσαν τες τρίχες (αποτρίχωση) παρά τες έκοβαν. Κάποια στιγμή έκανα την καρδιά μου πέτρα και πήρα μια panasonic επαγγελματική. Κόβει με κλειστά μάτια. 

Ότι πληρώνεις παίρνεις..............

επειδη το σπορ του κουρεματος το εξασκω αποβτα 17 μου στον εαυτο μου θα σου πω οτι ολα αυτα τα χρονια την εβγαλα με 2 μηχανες απο τα jumbo αξιας 10 ευρω η καθε μια. οσο και αν φαινεται κουλο εκοβαν μια χαρα..

βεβαια δεν κανω τιποτα τρελα πραματα. με την 1 σκαλα στο πλαι και πισω με την 3 σκαλα πανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μόλις έφτασαν!

QrDKYc.jpg

Plj5iQ.jpg

Ο τύπος τους είναι ΗΒ3, για την μεγάλη σκάλα του Hayabusa που είναι προβολέας. Όταν περαστούν θα μπουν και ανάλογες φωτό.

Υγ. Για το θέμα που μας καίει: ο Κινέζος τα δήλωσε αξία 8$ και τα έβαλε σαν gift. Δεν πλήρωσα τελωνείο, το πακέτο ήρθε με το πράσινο αυτοκολλητάκι του τελωνείου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 26/2/2018 at 0:39 ΜΜ, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Μόλις έφτασαν!

QrDKYc.jpg

Plj5iQ.jpg

Ο τύπος τους είναι ΗΒ3, για την μεγάλη σκάλα του Hayabusa που είναι προβολέας. Όταν περαστούν θα μπουν και ανάλογες φωτό.

Υγ. Για το θέμα που μας καίει: ο Κινέζος τα δήλωσε αξία 8$ και τα έβαλε σαν gift. Δεν πλήρωσα τελωνείο, το πακέτο ήρθε με το πράσινο αυτοκολλητάκι του τελωνείου.

Τι ακριβως είναι αυτο? (Προφανως ειναι λάμπα αλλά τι φάση ακριβως)

Και μήπως υπάρχει link? ή πως το γράφω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λάμπα τύπου Led είναι. 

CNSUNNYLIGHT H4 H7 H11 H1 CSP LED 9005/HB3 9006/HB4 H13 9004 9007 H3 8000Lm Car Headlight Bulbs Fog Lights White 6000K 12V 24V
http://s.aliexpress.com/eY32mEVr?fromSns=Copy to Clipboard 
(from AliExpress Android)

Έχει ανεμηστηράκι και ψύκτρες για απαγωγή θερμότητας ώστε να μην καίει τα φανάρια και σύστημα can bas-ready για να μην νομίζει η αυτοδιάγνωση ορισμένων αυτοκινήτων ότι κάηκε η λάμπα.

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σημερα επειτα απο αρκετα χρόνια στα Θερμικά R/C με αγανακτηση και οχι μονο, με τους κινητηρες,καυσιμο,υπερθερμανσεις κτλπ, αγορασα το πρωτο μου ηλεκτρικο.
Ειναι σε κατασταση καινουργιου ,traxxas e revo το μοντελο,με τις καλυτερες μπαταριες που υπαρχει για αυτο το οχημα.Και σε δυναμη και σε χωρητικοτητα.

Ακομα δε το ετρεξα,απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι στιγμης ειναι οτι με αυτες τις μπαταριες πιανει ~110κμ
Αν δωσεις αποτομα τερμα γκαζι,ισως σου μεινουν πλαστικα στο χερι.
Αν πας με τερμα το γκαζι σε χωμα για πανω απο 10s, λιωνει το μοτερ και τα γραναζια.

Ειναι waterproof

Kαι αν βαλεις το bluetooth module, βλεπεις απο το κινητο temps,rpms και διαφορα αλλα τετοια.

Και τελευταιο διαβαζω για τις μπαταριες εδω και 3 ωρες και βλεπουν εχουν πολλα μυστικα.
Απο τον τροπο και aH  που τις φορτιζεις,τροπο που τις κανεις αποφορτιση,το ρυθμο τους αδειασματος το C, τα amps που τραβαει το αυτοκινητο.Για να σου βγαλει αρκετους κυκλους.
Ολα θα φανουν στη πραξη.Και σιγουρα θα αγοραστει κιαλλο πακετο γιατι αν ειναι να βγασουν μισαωρο στο βουνο,δε μου φτανει :D

Aυτα
Απο εσας θελω κανα ωραιο σημειο στη θεσσαλονικη για να το παω.Γενικα ψαχνω χωμα,ποταμακι ισως,πετρες και αλματακια :D
Mονο Σειξ Σου πηγαινα ολα αυτα τα χρονια και Ατλαντιδα που ειναι πανω απο το ζωολογικο κηπου του αγ.παυλου.

5a99a1fe6308d_viberimage21.jpg.a388be8d5

5a99a20c7623b_vibersasasa.jpg.6a82a89c34

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 39 λεπτά, το μέλος -TRANE- έγραψε:

...
Απο εσας θελω κανα ωραιο σημειο στη θεσσαλονικη για να το παω.Γενικα ψαχνω χωμα,ποταμακι ισως,πετρες και αλματακια :D
Mονο Σειξ Σου πηγαινα ολα αυτα τα χρονια και Ατλαντιδα που ειναι πανω απο το ζωολογικο κηπου του αγ.παυλου.

Με γειες, να το χαρεις!

Την πιστα για RC στα Λουτρα Θερμης τη γνωριζεις φανταζομαι...

Τροποποιήθηκε από τον pitapola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ξερεις τι,δε θελω κατι τετοιο,τουλαχιστον οχι ακομα,εγω θελω να ξυπνησω πρωι χαλαρουιτα με τα φαγητα-καφεδες και κανα 2 ατομα με τη παρεα,να παμε να αραξουμε,ραδιακι κτλπ κανα χαρτακι,κανα board game και σε ολα αυτα και το αυτοκινητακι :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bjg3qz.jpg

Bell Pro Star στα 600 από 1400. Προσφορά μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να του πω το κατάστημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 λεπτό, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

Bjg3qz.jpg

Bell Pro Star στα 600 από 1400. Προσφορά μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να του πω το κατάστημα.

Κρανάρα,μεγειά και αχρείαστο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@ΓιωργοςΤΤ καλορίζικο και αγρατζούνιστο φίλε μου. Επειδή πήρα το ίδιο πρόσφατα ( όχι το Tracer επειδή φοβόμουν μήπως κουνάει λόγω ονόματος μετά από κάποια χιλιόμετρα :laugh: ) νομίζω πως δεν πρόκειται για προσφορά καταστήματος αλλά για προσφορά της Bell γενικότερα. Το πήρα σε small με κεφάλι 56-57cm. Το έχω φορέσει σε μια βόλτα και μετά από μία ώρα χρήσης αρχίζει έντονος πόνος. Όσους ρώτησα πριν το πάρω αλλά και διαβάζοντας δεξιά και αριστερά , είπαν πως το κράνος ανοίγει αρκετά με την χρήση. Έχεις κάτι να προσθέσεις πάνω σ αυτό;

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

@Gouky7 Ευχαριστώ πολυ! Μόλις το αγόρασα και δεν το φόρεσα πολύ ώρα. Εγώ πήρα medium γιατί το small έμπαινε μεν αλλά καθόταν πολύ ψηλά δε. Το medium είναι όσο σφιχτό πρέπει ώστε να μην κουνάει και να μην ενοχλεί στο δικό μου κεφάλι το οποίο είναι 56.5 αλλά μακρόστενο. Στο μέλλον θα ενημερώσω.

Υγ. Μ@λ@κί@: Τώρα κατάλαβα ότι το λένε tracer:laugh:

Στις φωτό του site της Bell μου άρεσε το Sector αλλά από κοντά προτίμησα αυτό.

Τροποποιήθηκε από τον ΓιωργοςΤΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν είναι να ασχοληθώ με DIY συντήρηση ας το κάνω σωστά :laugh:

Δυναμόκλειδο με καρέ 1/4" της Famex και εύρος ροπής 6-30 Nm ακρίβειας +/- 3% κατάλληλο για χρήση από δεξιόχειρες και αριστερόχειρες. Κάποια στιγμή θα πάρω και το 3/8" με τα 20-110 Nm και θα έχω καλύψει όλο το εύρος του workshop manual! 

gDENdD1.jpg

55 ευρώ από το γερμανικό Amazon.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 9 λεπτά, το μέλος ΓιωργοςΤΤ έγραψε:

@Gouky7 Ευχαριστώ πολυ! Μόλις το αγόρασα και δεν το φόρεσα πολύ ώρα. Εγώ πήρα medium γιατί το small έμπαινε μεν αλλά καθόταν πολύ ψηλά δε. Το medium είναι όσο σφιχτό πρέπει ώστε να μην κουνάει και να μην ενοχλεί στο δικό μου κεφάλι το οποίο είναι 56.5 αλλά μακρόστενο. Στο μέλλον θα ενημερώσω.

Υγ. Μ@λ@κί@: Τώρα κατάλαβα ότι το λένε tracer:laugh:

Στις φωτό του site της Bell μου άρεσε το Sector αλλά από κοντά προτίμησα αυτό.

Το rachet αγορασα εγω. Μια ζωη M αγοραζα αλλα ετυχε το παιδι απο εκει που το πηρα να εχει το ιδιο σε S και τα κεφαλια μας ειναι ιδια. Σκεφτομαι να ξεκινησω να το φοραω καθηνερινα για καμια-δυο βδομαδες να παρει την φορμα μου γιατι δεν θελω καν να σκεφτομαι πως ο πονος δεν θα υποχωρησει με τον καιρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα