Jump to content
bikeholic

Εσάς μουδιάζουν τ'απαυτά σας?

Recommended Posts

Παίρνω που λέτε τις προάλλες το γέρο μου δικάβαλο ,μιας και του πέρασε ο θυμός , να πάμε μια μικρή βόλτα γύρω στα 50 χλμ.Το μηχανάκι ως γνωστόν για δικάβαλο δεν κάνει πόσο μάλλον για τον πατέρα μου που έχει περάσει τα 50 και κοντεύει τα 100 κιλά :P . Είχα παρατηρήσει και παλιότερα ότι αν κάτσω μπροστά μπροστά στη σέλα μετά από κανένα μισάωρο από τους κραδασμούς αρχίζουν και μουδιάζουν τα αποτέτοια μου, προχτές όμως τα πράγματα ήταν πολύ χειρότερα γιατί με τέτοια σέλα ήμουν αναγκασμένος να οδηγάω όλη την ώρα τέρμα μπροστά για να χωράμε.Στο μισάωρο πραγματικά θα προτιμούσα να μου είχαν κοπεί!Χωρίς πλάκα μιλάω για γερό μούδιασμα!Για πείτε έσεις με τα μονοκύλινδρα, σας συμβαίνει?

Υ.Γ: Οι γυναίκες μάλλον θα τα χαίρονται περισσότερο :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί μόνο οι μονοκύλινδροι νομίζεις πως έχουν τέτοια προβλήματα? Ρώτα και άλλους ρώτα και εμάς. Η λύση σου είναι να βάλεις πιο πολύ υλικό στη σέλα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και συ ρε φιλε τον γερο-πατερα σου βρηκες να φορτωσεις?

Φορτωσε κανενα πιπινι και πλακωσου στα μπροστινα φρεναρισματα,να ζουμπαει τα λεμονακια της στην πλατη σου να την βρισκεις............... :rolleyes:

Και οχι τα μπακαλια μου δεν εχουν θεμα,γιατι η χοντρη εχει απλετο χωρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:pray:

Του Χασοδίκη που είναι δικύλινδρο μουδιάζουν και τα δύο!!! Γιαυτό περπατάει σαν συγκαμένος (και οδηγάει σαν.... πικραμένος) πολλές φορές!!! :rotfl:

Τροποποιήθηκε από τον gkourmoul1

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι να πω και γω που το παιρνω για ταξιδια 300+ χλμ, με δεμένα πράματα στη σελα πίσω μου (σαν να καθοτανε καποιος δλδ)

η μαμα καβασακι έχει τα πρωτεία στις σέλες...

μόλις μαζεψω λεφτα το πρώτο πραμα που θα κανω ειναι να την πάω σε ενα καλο σελά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το έχω και εγώ αυτό το θέμα και μου μουδιάζει και ο κ_λος!!

Που να είχα και κανά ρεζερβουάρ μπροστά!!

Μετά το τέταρτο αρχίζει το θέμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όχι δεν έχω τέτοιο θέμα!

Καθόμαστε άνετα και οδηγός και συνοδηγός, ακόμα και 90 κιλά συνοδηγός!

Άνετα πάει, άνετα καθόμαστε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά ο κωλος και να μουδιασει δεν τρέχει καστανο , συμβαίνει . Τα απαυτα πρώτη φορά Ρο ακούω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υ.Γ: Οι γυναίκες μάλλον θα τα χαίρονται περισσότερο :tooth:

Μικρέ, βρωμιάρη, πορνομυαλε αλήτη μηχανόβιε :tooth: :tooth:

Οι πατερόσακοί μου - δόξα τον Θεό - δεν έχουν γνωρίσει ακόμα "μούδιασμα" - μόνο πόνο απο στενές επαφές 1ου τύπου με το τεπόζιτο έπειτα απο φρενάρισμα πανικού...

Και μιας που μιλάμε για την "κάτω χώρα", λόγο σέλας προφανώς (γιατί, όπως και να το κάνουμε, η σέλα του monster δεν είναι και κανας' καναπές) νοιώθω/αποκτώ "μαϊμουδόκωλο" (λεξικό θα γράψω ο φούστης) επειτα απο κανα 2ωρο καβάλα στο μηχανάκι...

Τροποποιήθηκε από τον klem578

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν μουδιάζουν λέει.. :waycon1:

κέντρο Αθήνας - Σχοινιάς και όταν φτάνω δε νιώθω τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ :tooth:

βελτιώνεται πολύ η κατάσταση όταν κάθεσαι πιο πίσω στη σέλα :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mουδιάζουν τα "απ'αυτά σας" ?

Τα οπίσθια σας γίνονται σαν της μαϊμούς ?

Το ΑΕΡΟ-ΓΕΡΑΚΙ ήρθε για να σας ανακουφίσει :

ΥΓ : δεν το έχω δοκιμάσει.

Τροποποιήθηκε από τον klem578

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όταν είναι μεγάλα και κρεμαστά

Τι μου θυμισες ρε..............................ο φιλος μου ο Μητσος ελεγε οτι ταχει τεραστια και τον ζωριζουν τα σορτσακια.Δεν τον χωρουσανε τα παντελονια.

Το λεγε και το ξαναλεγε μεχρι που τον ξεφωνησε μια πρωην γκομενα του.

Αντε ρε με τα κοκορ@ρχιδα σου,που μας τα εχεις κανει τσουρεκια.................. :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έτσι είναι αυτά τα μονοκύλινδρα εντούρια. Κραδασμοί σε συνδυασμό με σέλα η οποία στενεύει και ρηχαίνει.

Αν θέλει δικάβαλα ο πατέρας είτε που θα τσοντάρει να πάρεις μηχανάκι με καλύτερη σέλα, είτε που θα του πεις ότι θα το πηγαίνετε σούζα για να μην πιέζεσαι.

Άλλωστε εδώ διακυβεύεται το μέλλον των εγγονιών του.... :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να μουδιάσουν δεν το έχω πάθει.Τώρα δικάβαλο έχω ένα θέμα άμα είναι κανας γεματοχοντρούλης απο πίσω.Και όταν είναι αυτό που ανέφερα δεν πάω τόσο μακρυα για να μουδιάσουν.Ο κ@λος μου ναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μούδιασμα όχι ευτυχώς (αν το πάθαινα αρχικά θα πανικοβαλλόμουν ,στη συνέχεια θα τα τράβαγα μέχρι να τα νιώσω ......λάστιχο θα τα κανα!!)...

Ωστόσο,καμιά φορά όταν κατεβαίνω τσεκάρω αν τα έχω πάρει μαζί μου...

Ευτυχώς ,ο προηγούμενος είχε κάνει πατέντα και είχε προεκτείνει την σέλα με αποτέλεσμα ο δικάβαλος να έχει χώρο και να μην αναγκάζομαι εγώ να ''Τα'' αράζω στο ντεπόζιτο...

Αυτή την πατέντα στην συνιστώ ,όμως μην πας σε όποιον και όποιον....πήγαινε στον Κ.Γιάννη Πλ. Ντάβαρη,τίμιος!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ κρεμάω το ένα αριστερα το άλλο δεξιά και ειμαι οκ. προσέχω μόνο στις στροφές μη τα ξύσω στη άσφαλτο. Ξύνω αρχίδι που λέμε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω το χειροτερο που εχω παθει ειναι μετα απο σαμαρακι που προσγειωθηκα με τα αρχ@#δια στο ντεποζιτο.Απλα εμεινα εκεινη την ωρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εγώ κρεμάω το ένα αριστερα το άλλο δεξιά και ειμαι οκ. προσέχω μόνο στις στροφές μη τα ξύσω στη άσφαλτο. Ξύνω αρχίδι που λέμε!

Εγω το χειροτερο που εχω παθει ειναι μετα απο σαμαρακι που προσγειωθηκα με τα αρχ@#δια στο ντεποζιτο.Απλα εμεινα εκεινη την ωρα!

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Eπιτελους ενας που με καταλαβαινει :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

Μετα απο ενα τεταρτο μπορει και 10 λεπτα κατεβαινω σαν συγκαμενος B) B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω απο τοτε που αρχισα να τα βαζω στις πλαϊνες βρηκα την ησυχια μου.... :smoke:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα