Jump to content
Πόρθος

Τελικά, έχει σημασία "τι μοτοσυκλέτα οδηγείς"?

Recommended Posts

Μιας και είναι τον ημερώνε, μάθαμε τίποτε?

Εχει σημασία τι γιαπωνέζο οδηγείς ή όχι τελικά? Πέρα από την πλάκα!

θα δειξει του χρονου!....

...αν και με το Yamaha , παλι παλευει για μια θεση στη 10αδα!

........... :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Αμα είναι κάτω από Νο5 θα αποδείξει περίτρανα "πως έχει τεράστια σημασία τι οδηγείς" . Θα δικαιώσει πρώτα απόλα (και πανηγυρικά) την Χόντα. Και μετά.... πολύ μετά.... την γιαμάχα. Και θα βγάλει ψεύτες όσους φώναζαν πως ο Χόρχε θα πατώσει μιας και δνε θάχει την εξελιξη από το γιατρό..........

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά, έχει σημασία "τι μοτοσυκλέτα οδηγείς"?

Ρητόρικο το ερώτημα ε;;;;;;;;;;;;;;;;;

\Φυσικά και έχει. Αλλιώς θα έβλεπες εμένα με κάνα 1000 ss να παγαίνω αραχτός στα λιμανάκια με τα πόδια τεντωμένα μπροστά (θα χα βάλει μπάρες) και κάποιον άλλον από εδω με τη μουνάρα μου να με προσπερναέι σπασμένος στα τέρματα ξύνοντας στα στροφιλίκια τις υπέροχες αστραφτερές νικελένιες μπάρες μου. what the fuck.......................

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

''για να πυροδοτησω το κλιμα ελαφρα'' ενα να προσθεσω οτι εχει σημασια κ σε ποια περιοχη εισαι !!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και ναι και οχι, να εξηγησω τι ενοΑω, λοιπον παιζει ρολο τι οδηγας, γιατι αν εχεις ενα 50αρακι δεν μπορεις να πας σε εναν μεγαλο δρομο με 180-190 οπως θα πηγαινες με ενα 1000, αρα παιζει ρολο και τι οδηγας, απο την αλη ομως, καποιους δεν τους περιοριζει το ειδος της μηχανης, καποιος συνφορουμιτης (συγγνωμη, αλλα δεν θημαμε ονομα) εχει ποσταρει ενα βιντεο με ενα honda sh 300 που το πλαγιαζει στις στροφες (καλα δεν ξυνει και γονατο) αλλα ειναι υπεραρκετο για τα σκουτερ που ολοι ξερουμε πως δεν εχουν και το καλυτερο κρατημα σε στροφες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω παντως βαρεθηκα να ακουω πιπες του στυλ:

-Τα ευρωπαϊκα εχουν καλες αναρτησεις,πλαισια κτλ και τα Ιαπωνεζικα οχι...

-Mηχανες με 40,50,60 αλογα ειναι φιδια,ταφοι κτλ...

-Τα Gs ειναι τρενα....Μαλλον ειναι τρενα αλλα ατμομηχανες και ετσι...

-Τα USD πηρουνια ειναι ανωτερα απο τα συμβατικα....

-Τα Varadero δεν στριβουν και γενικα οτι τα Ιαπωνεζικα δεν στριβουν!!! :kaaaala: (εξερουνται οι αμερικλανιες)

-Ο γιαμαχακιας ΧΥΦ666 φτου και βγαινω,δεν εχει ιδεα απο μηχανες αλλιως δεν θα ειχε τον ΤΕΝΕ(ρε)ΚΕ.... :P

Τελος τα HONDA ηταν και ειναι η κορυφη.Τελεια και παυλα.Ολες οι αλλες μηχανες ειναι απλα οδοντοκρεμες!!

Βγαλτε τωρα μαχαιρια τσεκουρια,ροπαλα κτλ..... :katana: :katana: :katana:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σημασια εχουν..

Οσον αφορα την μηχανη...

τα περιφερικα της -λαστιχα-φρενα- αναρτησεις γιατι αν ειναι σωβρακα χαντακωνεται ο οδηγος και κυνηγωντας την στροφη κυνηγαει το χαρο

Οσον αδορα τον οδηγο...

ο σωματοτυπος του ως προς το ειδος της μηχανης που οδηγαει.Εαν εισαι διμετρος ,105 κιλων και εχεις να δεις το πουλι σου καμια 10ετια ,ενα panigale στα χερια σου ειναι εξ,ορισμου ακαταλληλο εργαλειο

ο χαρακτηρας του που πρεπει να συνδυαζει στοιχεια αξιολογησης των συνθηκων γρηγορης οδηγησης ,σωστης ποσοτικης εκτιμησης του κινδυνου ,σχετικα να ειναι λιγο μουρλοκομειο με την καλη εννοια και οχι απο φυσεως μουροχαυλος,

η εμπειρια του γενικοτερα με μηχανακια και ειδικοτερα με την συγκεκριμενη μηχανη και τις δυνατοτητες της-γιατι μαγκας μπορει να ειναι καποιος οδηγος σκουτερ ,αλλα το σκουτερ δεν ειναι για πολλες μαγκιες και αν στην χαρισει μερικες φορες παντα θα στην εχει στημενη για να σε πιασει στον υπνο.

Γενικα με ενα καλοστημενο μηχανακι ,αν εισαι σε καλη διαθεση , με κεφαλι ξαστερο και εχεις την καυλα να το κυνηγησεις εχεις περισσοτερες δυνατοτητες απο οτι με τις αντιθετες συνθηκες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βγαλτε τωρα μαχαιρια τσεκουρια,ροπαλα κτλ..... :katana: :katana: :katana:

Επιτέλους! Ένας που είναι στο πνεύμα του θέματος. Ευγε νέε μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επιτέλους! Ένας που είναι στο πνεύμα του θέματος. Ευγε νέε μου!

Κανω φιλοτιμες προσπαθειες αλλα δεν....Γυρισανε μαλλον φρεσκοι απο τις διακοπες και ειναι ολοι τους χαλαροι! :lol:

Παντως εδω που τα λεμε,καιρο εχει να βγει κανενας Ducatακιας μας τα κανει τσουρεκια.....Αλλα μαλλον τους την χαλασε ο ντοκτορας.Φαντασου λεει να επαιρνε και καμια κουπα με την κουδουνιστρα τι ειχανε να ακουσουνε τα αφτια μας!!! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κανω φιλοτιμες προσπαθειες αλλα δεν....Γυρισανε μαλλον φρεσκοι απο τις διακοπες και ειναι ολοι τους χαλαροι! :lol:

Παντως εδω που τα λεμε,καιρο εχει να βγει κανενας Ducatακιας μας τα κανει τσουρεκια.....Αλλα μαλλον τους την χαλασε ο ντοκτορας.Φαντασου λεει να επαιρνε και καμια κουπα με την κουδουνιστρα τι ειχανε να ακουσουνε τα αφτια μας!!! :)

Σε επίπεδο 500.000 ευρώ κατι κάνετε! Σε επίπεδο παράγωγης, θα χρειαστούν πολλά ψωμάκια βουτηγμένα σε γαλατάκι τα πατίνια σας για να γίνουν μοτοσυκλέτες! Γιατί όντως (ασχέτως χεριών) την διάφορα την κάνει το μηχανάκι. Πέρασαν πολλά πατίνια από τα χέρια μου και ξέρω που σου λέω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σε επίπεδο 500.000 ευρώ κατι κάνετε! Σε επίπεδο παράγωγης, θα χρειαστούν πολλά ψωμάκια βουτηγμένα σε γαλατάκι τα πατίνια σας για να γίνουν μοτοσυκλέτες! Γιατί όντως (ασχέτως χεριών) την διάφορα την κάνει το μηχανάκι. Πέρασαν πολλά πατίνια από τα χέρια μου και ξέρω που σου λέω...

Βικτωρα οταν λες να γινουν μοτοσυκλετες,εννοεις σαν κατι τα Ducati ?

Αυτο ρε φιλε δεν ειναι μοτοσυκλετα,αυτο ειναι καταντια....

Τωρα αμα κυνηγας το χρονομετρο,ναι εκει κανει την διαφορα η μοτοσυκλετα.Για τις βολτες στους επαρχιακους δρομους ξερω και εγω πολλους με πατινια οπως τα λες που θα σου αποδειξουν το αντιθετο!!Αλλα να χαμε να λεγαμε.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βικτωρα οταν λες να γινουν μοτοσυκλετες,εννοεις σαν κατι τα Ducati ?

Αυτο ρε φιλε δεν ειναι μοτοσυκλετα,αυτο ειναι καταντια....

Τωρα αμα κυνηγας το χρονομετρο,ναι εκει κανει την διαφορα η μοτοσυκλετα.Για τις βολτες στους επαρχιακους δρομους ξερω και εγω πολλους με πατινια οπως τα λες που θα σου αποδειξουν το αντιθετο!!Αλλα να χαμε να λεγαμε.....

Εγινε...

Τροποποιήθηκε από τον vittorio

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχουμε γελιο παντως

honda= ταφοι

yamaha=ματρακαδες

suzuki=τα 2 απο πανω

ducati=αδιαφορα πλεον

triumph=κυλωτες, δεν υπαρχουν στο χαρτη

ktm=σπανε, καθε τριτη μαστορα

καγκουρες

επιτιμοι

προβλεπομενοι

παραλιες

χωματινοι κ μονο

αυτοι που μισουν τους χωματινους

κατοχοι nc 700 (342.000 χλμ με 0.7 λιτρα στα 450 σταθερα, με 67.000 τονους ροπη)

τι θα παρεις ? αφρικα/τρανζαλπ

οι αλλοι

εμεις

εμεις ειμαστε με τους αλλους

εχεχεχεχεχεχε δεν υπαρχει καλυτερο μερος να μεινεις λεμεεεεε ΕΛΛΑΔΑ ρε κ τα μυαλα στον θαλαμο καυσης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φυσικά και έχει σημασία αλλά κυρίως σε αγωνιστικό επίπεδο. Σε επίπεδο μέσου αναβάτη σαν εμάς, δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο και ειδικά στο δρόμο. Στη πίστα βέβαια αλλάζουν τα δεδομένα γιατί όσο καλός και να ΄σαι, δεν μπορείς με το βαραντέρο πχ να κοντράρεις έναν με 1000άρι ςς κι ας είσαι καλύτερος απ΄ αυτόν. Θα χάσεις μόνο και μόνο από το γκάζι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

κατοχοι nc 700 (342.000 χλμ με 0.7 λιτρα στα 450 σταθερα, με 67.000 τονους ροπη)

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εχουμε γελιο παντως

honda= ταφοι

yamaha=ματρακαδες

suzuki=τα 2 απο πανω

ducati=αδιαφορα πλεον

triumph=κυλωτες, δεν υπαρχουν στο χαρτη

ktm=σπανε, καθε τριτη μαστορα

καγκουρες

επιτιμοι

προβλεπομενοι

παραλιες

χωματινοι κ μονο

αυτοι που μισουν τους χωματινους

τι θα παρεις ? αφρικα/τρανζαλπ

οι αλλοι

εμεις

εμεις ειμαστε με τους αλλους

εχεχεχεχεχεχε δεν υπαρχει καλυτερο μερος να μεινεις λεμεεεεε ΕΛΛΑΔΑ ρε κ τα μυαλα στον θαλαμο καυσης

Σίγουρα δεν ευθύνεται η ελλάδα οι πέτρες το χώμα του τόπου ευθύνονται οι:

ανεκπαίδευτοι, κακομαθημένοι, λαμόγια, γλύφτειδες, ντίντιδες, αδερφές, κομπλεξικοί και ανθρωποειδή χωρις καμία προσωπικότητα που είμαστε...

όσοι κάνουν στοιχειώδη αυτοκριτική αναγνωρίζουν τα παραπάνω επίθετα, οι υπόλοιποι φτωχοί εν το πνέυματι

και οι άποψη μου

πλέον δεν έχουν πλάκα αυτές οι συζητήσεις γιατί από ποζεριά και αρχοντοβλαχιά χορτάσαμεεεεεε…

ανοίχτε μια συζήτηση αυτοκριτικής και συνεχίστε εκεί την πλακίτσα

πραγματικά θα ήταν πάρα πολύ ενδιαφέρον!!

(δεν πάει σε κάποιο μέλος μη παραξηγηθώ πάει στην κοινωνική αγανάκτηση της πραγματικότητας που προέβαλες παραπάνω)

Τροποποιήθηκε από τον doctoras9

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σίγουρα δεν ευθύνεται η ελλάδα οι πέτρες το χώμα του τόπου ευθύνονται οι:

ανεκπαίδευτοι, κακομαθημένοι, λαμόγια, γλύφτειδες, ντίντιδες, αδερφές, κομπλεξικοί και ανθρωποειδή χωρις καμία προσωπικότητα που είμαστε...

όσοι κάνουν στοιχειώδη αυτοκριτική αναγνωρίζουν τα παραπάνω επίθετα, οι υπόλοιποι φτωχοί εν το πνέυματι

και οι άποψη μου

πλέον δεν έχουν πλάκα αυτές οι συζητήσεις γιατί από ποζεριά και αρχοντοβλαχιά χορτάσαμεεεεεε…

ανοίχτε μια συζήτηση αυτοκριτικής και συνεχίστε εκεί την πλακίτσα

πραγματικά θα ήταν πάρα πολύ ενδιαφέρον!!

(δεν πάει σε κάποιο μέλος μη παραξηγηθώ πάει στην κοινωνική αγανάκτηση της πραγματικότητας που προέβαλες παραπάνω)

μα γι αυτο το εγραψα οπως το εγραψα, κ για να το κανω πιο προσωπικα με τα λεγομενα σου (εντελως φιλικα παντα κ με διαθεση χιουμοριστικη) αυτοι/εμεις/ΟΟΟΛΟΙ παταμε κ θα παταμε με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα χωρις να αλλαξει κατι, οποτε ναι γουσταρω να γραφω εδω !! πικαρουμε μαλωνουμε, γελαμε κ ολα αυτα τα κανουμε με τον τροπο που πλεον μαθαμε μεγαλωσαμε κ γαλουχηθηκαμε, εμεις/αυτοι κ τα μυστηρια !!! "απειθαρχος λαος ο ελληννας, κ καθενας εχει κ μια γνωμη" καααααλως την εχει λοιπον, κ εχω να δηλωσω οτι το 2τροχο σου ειναι να το βαψεις μπλε κ να το πεταξεις στη θαλασσα, :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot:

α...ο λομπαρντο ειναι αυτος στη φοτο σου? ματρακας κ αυτος (χοντα), κολλιας (κτμ) ειναι πιο γρηγορος !!!!!

Τροποποιήθηκε από τον Doufe

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όποιος βαριέται να θαυμάσει την 70's τεχνολογία του XR100 μπορεί να πάει κατευθείαν στο 2:00 να το δει σε παραλήρημα πλαγιολίσθησης...

http://youtu.be/Sak0otCZGqo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελος τα HONDA ηταν και ειναι η κορυφη.Τελεια και παυλα.Ολες οι αλλες μηχανες ειναι απλα οδοντοκρεμες!!

Επιτελους να και καποιος φιλος που το καταλαβε :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μα γι αυτο το εγραψα οπως το εγραψα, κ για να το κανω πιο προσωπικα με τα λεγομενα σου (εντελως φιλικα παντα κ με διαθεση χιουμοριστικη) αυτοι/εμεις/ΟΟΟΛΟΙ παταμε κ θα παταμε με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα χωρις να αλλαξει κατι, οποτε ναι γουσταρω να γραφω εδω !! πικαρουμε μαλωνουμε, γελαμε κ ολα αυτα τα κανουμε με τον τροπο που πλεον μαθαμε μεγαλωσαμε κ γαλουχηθηκαμε, εμεις/αυτοι κ τα μυστηρια !!! "απειθαρχος λαος ο ελληννας, κ καθενας εχει κ μια γνωμη" καααααλως την εχει λοιπον, κ εχω να δηλωσω οτι το 2τροχο σου ειναι να το βαψεις μπλε κ να το πεταξεις στη θαλασσα, :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot:

α...ο λομπαρντο ειναι αυτος στη φοτο σου? ματρακας κ αυτος (χοντα), κολλιας (κτμ) ειναι πιο γρηγορος !!!!!

μπααα εγώ σταμάτησα να γελάω με τις μαλακίες, κάνουν κακό στις ρυτίδες...

το δίτροχο μου είναι μπλε και δε μασάει καμία ούτε και ο αναβάτης του άμα ρωτήσεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μπααα εγώ σταμάτησα να γελάω με τις μαλακίες, κάνουν κακό στις ρυτίδες...

το δίτροχο μου είναι μπλε και δε μασάει καμία ούτε και ο αναβάτης του άμα ρωτήσεις

γι αυτο πηρες HONDA ?

κ παρα πολυ καλα κανει κ το διτροχο κ ο αναβατης !!!

για τον φιλο ντραμερ, ποιος ειναι ομως δν μου ανταπαντησες !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα