Jump to content
μάθο...

Αντίδοτο στα σκ@τα...

Recommended Posts

Kαι άιντε μετά να εξηγήσεις στην κλασσική Ελληνίδα "κυρία" 38.5 ετών που μου είπε "όσοι έχετε μηχανές είστε ψώνια αφού δεν βολεύουν σε τίποτα" (μεταξύ άλλων) τις προάλλες τον λόγο για τον οποίο οδηγείς μοτοσακό...

Μα τον Θεό ρε φούστη, θα κανω κόπυ-πΑστα τέτοια post και θα τα εκτυπώσω για να τα δείχνω σε διάφορους (και διάφορες), έτσι, για να γλιτώνουμε και την λεκτική σπ@ζαρχιδιά μια ώρα αρχύτερα...

Ωραίος Παππούλη μου :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον klem578

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι άιντε μετά να εξηγήσεις στην κλασσική Ελληνίδα "κυρία" 38.5 ετών που μου είπε "όσοι έχετε μηχανές είστε ψώνια αφού δεν βολεύουν σε τίποτα" (μεταξύ άλλων) τις προάλλες τον λόγο για τον οποίο οδηγείς μοτοσακό...

Επειδη νομιζω οτι η κατανοηση ειναι η χημεια αναμεσα στο πριν και το μετα του λογου,πιστευω οτι δεν θα καταλαβει κανεις....οπότε απλα ειμαστε στον κοσμο μας και γουσταρουμε για παρτη μας :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σε νιώθω μαν

Αλλά δεν καβαλαώ σε τέτοια κατάσταση.....κάνω παπαριές. Περιμένω να χαλαρώσω ένα κλικ και μετά πάω μία ίσα κουλομοοσακάδα μέχρι τον κάλαμο, σταματάω και μέσα στα δεντρά κάνω και την τσιγαριά μου και επιστρέφω Δημήτριος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ακριβώς αυτό! Παρά τις χειμερινές δυσκολίες οι οποίες μεταμφιέστηκαν και σε καλοκαιρινές και παρά τα λιγοστά χιλιόμετρα, η μοτό πουλιόταν αλλά δεν πωλείται πλέον ακριβώς γιατί την καβαλάω και πάω μια βόλτα μέχρι τον ψαθόπυργο ή (προ φωτιάς) μέχρι τα Σελλά και γυρνάω άλλος άνθρωπος, με το μάτι να γυαλίζει και φρεσκότατος! Και δεν είναι χόμπυ απλά, ούτε είναι μεταφορικό μέσο απλά. Είναι κάτι περισσότερο! :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Matho, λόγω και του ότι κάνω editing το πρότζεκτ τώρα, το φαινόμενο που αναφέρεσαι και περιγράφεις στο κείμενο, ονομάζεται escapism. Παρ' όλο που η επιστημονική κοινότητα (κυρίως η κοινωνιολογία) του αποδίδει ένα "αρνητικό" χαρακτήρα, είναι βασικό στοιχείο του μοτοσυκλετισμού και του τουρισμού ταυτόχρονα. Όπως παρατηρήσαμε, μοτοσυκλετιστές-ταξιδιώτες τείνουν να ταξιδεύουν γιατί θέλουν να απομακρυνθούν από τις "ακαμψίες" και τις δυσάρεστες εμπειρίες της πραγματικότητας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω χθες ειχα μια σηζητηση με εναν κουτακια και μου ελεγε: αφου καιει σαν αμαξι το μηχανακι σου ...πιο το νοημα να μην το πουλησεις?

Αντε εσυ εξηγησε του ολα αυτα που γραφεις ρε Matho...

πάω μία ίσα κουλομοοσακάδα μέχρι τον κάλαμο

Και ενα τηλεφωνο δεν χτυπας να πιουμε κανα καφε :shoot:

Τροποποιήθηκε από τον patapios

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγω χθες ειχα μια σηζητηση με εναν κουτακια και μου ελεγε: αφου καιει σαν αμαξι το μηχανακι σου ...πιο το νοημα να μην το πουλησεις?

Δεν μπαινεις στον κοπο καν...απλα προσπερνας.Δεν μπορουν να ειναι ολοι ιδιοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...ωραιος φιλε!

τυχεροι εσεις που μετα απο τετοια μερα μπορειτε εστω και για λιγο να βολταρετε για ξεκάρφωμα !...εγω ο κακόμοιρης πρεπει να περιμενω να ρθει η Κυριακη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

« Καθαρίζει το μυαλό »

Τα είπες όλα :_thumbsup:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ δωσε μου λιγη δυναμη ΘΕΕ μου γιατι εμεινα χωρις μοτο αυτες τις μερες!!!!! λιγο ακομη και αρχιζω να χανω την μπαλα λεμε! καλο χρυσο το αμαξι αλλα ειναι ΚΟΥΤΙ και παει και τελείωσε!

Υπομονη 2 μερες και το καλο ερχεται....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μέχρι πριν 4 χρόνια περίπου ήμουν ένας φανατικός κουτάκιας. Εβλεπα μοτοσυκλέτες στο δρόμο τους χειμερινούς μήνες με ψοφόκρυο και έσπαγα πλάκα με την πάρτη τους την ίδια στιγμή που απολάμβανα την άνεση και τη ζεστασιά του a/c στο κουτί μου ακούγωντας μουσική στο ράδιο. Ελεγα " Αυτοί δεν πανε καλά καθόλου, τι καταλαβαίνουν με αυτά τα ρημάδια?" Σε συζητήσεις με φίλους για αυτό το θέμα ήμουν πάντα της λογικής " Ποιος ο λόγος να δώσεις τόσα λεφτά για κάτι που έχει 2 ρόδες, δε σου παρέχει καμία ασφάλεια και κοστίζει όσο ένα αυτοκίνητο σε συντήρηση και βενζίνες ( μιλάμε για μεσαιου κυβισμού και άνω)? Ο,τι κι αν μου έλεγαν εκείνοι εγώ δεν άλλαζα γνώμη με τίποτα. Ωσπου τα φεραν έτσι οι καιροί και πήγα να βγάλω δίπλωμα για μηχανή. Ηδη από το πρώτο μάθημα άρχισε να μου μπαίνει το μικρόβιο. Φτάνοντας στο σήμερα όπου πλέον πιστεύω ότι αν ήταν όλοι μοτοσυκλετιστες, οι ψυχολόγοι και οι ψυχίατροι θα ήταν ταμείο ανεργίας. Τα συναισθήματα που μου έχει προσφέρει η μηχανή δεν πρόκειται να μου τα δώσει κανένα κουτί! Μονο και μόνο ότι τα 10 λεπτά βόλτας με τη μηχανή με κάνουν να γυρνάω σπίτι ανακουφισμένος από άγχος και προβλήματα μου αρκεί....! Οποιος δεν καβαλήσει απλά δεν μπορεί να καταλάβει.

+1000 μαθουσάλα για το θρεντ που άνοιξες! :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον saber rider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και ενα τηλεφωνο δεν χτυπας να πιουμε κανα καφε :shoot:

tappat pattap den eko to kinito sou kardia moy :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο. :_thumbsup: ,αν και ΔΕΝ καβαλαω πλεον και δεν προκειται..

υπαρχουν κι αλλοι τροποι στην περιπτωση μου,αλλα δεν ξεχνω πως ειναι :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου Μάθο .

Και το ξαναλέω , χωρίς ίχνος υπερβολής , πως ο μόνος λόγος που ήμουν 100% άνετος , χωρίς ούτε λίγο άγχος παρόλο που είμαι τέρας άγχους , τη χρονιά των πανελληνίων το οφείλω στην Aprilia μου .

Ακόμα και αυτή η μισή - μία ώρα βολτίτσα που κάναμε , ή ακόμα και το πηγενέλα στα φροντιστήρια με ηρεμούσε και άδειαζε το μυαλό .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν τις πουλαω ,οεο δεν τις πουλαω, δεν τις πουλαααωωωωωω, οεο δεν τις πουλααααωωωωω!!!! :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το ερώτημα είναι μέχρι να πάρεις την 1η σου μηχανή......και κάνεις υπομονή για όλα όσα περιγράφεις.....εκτός από υπομονή....ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ? :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεκλέβω λίγο χρόνο... Διαβάζω το ποστ σου... ΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ... Χαχα! Και μετά καταλαβαίνω γιατί είμαι μέλος σε αυτό το forum! :)

Ωραίος ρε Κώστα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είνια τρόπος ζωής!

Μου έχει κοστίσει που, πλέον, κάθε καλοκάιρι πάω διακοπές με τ'αμάξι και μόνο εσείς μπορείτε να το καταλάβετε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είνια τρόπος ζωής!

Μου έχει κοστίσει που, πλέον, κάθε καλοκάιρι πάω διακοπές με τ'αμάξι και μόνο εσείς μπορείτε να το καταλάβετε.

Υπάρχει λύση !

Εκεί που πάς αν πηγαίνεις συνέχεια, έχεις κρυμμένο και ένα κατά προτίμηση διχρονάκι και κάνεις το κέφι σου.

Το εφαρμόζω χρόνια τώρα με επιτυχία ! :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα