Jump to content
babis5570

Εμπειρίες από την συμβίωσή με την HONDA NC700X

Recommended Posts

Μια ερώτηση είχε κανένας πρόβλημα με τον αέρα σε οδήγηση στην Εθνική? Νομίζω πως απο τα πλάγια είναι λίγο βάρκα γιαλός :online2long:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μπορούσα να πω ότι επιρεάζεται λιγότερο από το MP3 που είχα αλλά δεν μπορώ να είμαι και απόλυτα σίγουρος. Οι συνθήκες σπάνια είναι ίδιες...

Γενικά από τα πλάγια κάθε μηχανάκι επιρεάζεται, ειδικά αν δίνει μεγαλύτερη επιφάνεια στον αέρα. Περισσότερο όμως επιρεάζεται ο αναβάτης που κάνει ασυναίσθητες κινήσεις στο τιμόνι.

Χεράκια χαλαρά και κρατάμε κάπως υψηλές στροφές στον κινητήρα. Σίγουρα θέλει προσοχή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το πηρα ρεεεεεεεεεεεεεεεε εχω παθει πλακα !!!!!!!!! ηταν καλητερο απ οτι περιμενα !!!!! :_thumbsup:

περισοτερες εντυπωσεις αφου κανω καποια χλμ !! :P :wub:

Νικόλα καλορίζικο και απο εδώ.Να την χαίρεσαι την κούκλα σου,όπως εσύ πολύ καλά ξέρεις. smileys-cheers-291843.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και οποιος θελει να χει και ταχυτητες στο ποδι με dc-t εδω... http://www.hondabike...products_id=926

Λιγο ακριβο ή μου φαινεται ?

Η τιμη να ειναι με τοποθετηση ?

Service στα 12.000χλμ. 215.00 euro...

Κανείς άλλος με κάποια άλλη τιμή για να δούμε διαφορές...???

τι περιελαμβανε αυτο το service ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τσούζει αρκετά η τιμή..Φωτιά και λαύρα για 12.000χλμ.

Για πες μας ,αν φυσικά το επιθυμείς, λίγο αναλυτικά το πακέτο των 215.euro τι περιλαμβάνει.?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνώ !

Πανάκριβο το σέρβις και είμαι σχεδόν σίγουρος πως εκτός από τους <<ελέγχους>> νάχε το πολύ πολύ λάδια, φίλτρο λαδιού, έλεγχο βαλβίδες (πιθανώς) και τι άλλο?

Μπορείς φίλε μου να μας πείς ακριβώς τι περιελάμβανε, τι αναλώσιμα χρειάστηκαν, τις τιμές τους, το κόστος της εργασίας και πού έγινε?

Εξωφρενικά ακριβά θα έλεγα αλλά άμα κρίνω από το SH λογικό είναι αφού σε επίσημο εξουσιοδοτημένο στην Αθήνα πήρανε 75 ευρώ για 2 λίτρα λάδι (18 ευρώ), φίλτρο λαδιού (9 ευρώ) και φίλτρο αέρα (δεν χρειαζόταν αλλαγή βάση χρονοδιαγράμματος αλλά τόδανε μαύρο ντε μέκ, 12 ευρώ) και τα υπόλοιπα εργατικά για πόσο? 15-20 λεπτά?

Ε αρχίζουν πάλι και με πιάνουν τα .............. :taz: ............ :wallbash:

Σάμπως πρέπει να βρεθεί το εγχειρίδιο σέρβις και να αρχίσετε φίλοι μου το <<φτιάξτο μόνος σου>>.

Προσωπικά μετά το παραπάνω 75άρι τους είπα ΑΝΤΙΟ και από τότε εμπρός καλά μου χέρια και ζεί και βασιλεύει ευτυχισμένο και αυτό και εγώ!

Ε μα ...........συγχύστηκα βραδιάτικα!!!!!!!!! :ranting:

Τροποποιήθηκε από τον ΣΑΒΒΑΣ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απότι βλέπω και οι εγγλέζοι στο 200αρι παίζουν στο σέρβις το 12.000.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συμφωνώ !

Πανάκριβο το σέρβις και είμαι σχεδόν σίγουρος πως εκτός από τους <<ελέγχους>> νάχε το πολύ πολύ λάδια, φίλτρο λαδιού, έλεγχο βαλβίδες (πιθανώς) και τι άλλο?

Μπορείς φίλε μου να μας πείς ακριβώς τι περιελάμβανε, τι αναλώσιμα χρειάστηκαν, τις τιμές τους, το κόστος της εργασίας και πού έγινε?

Εξωφρενικά ακριβά θα έλεγα αλλά άμα κρίνω από το SH λογικό είναι αφού σε επίσημο εξουσιοδοτημένο στην Αθήνα πήρανε 75 ευρώ για 2 λίτρα λάδι (18 ευρώ), φίλτρο λαδιού (9 ευρώ) και φίλτρο αέρα (δεν χρειαζόταν αλλαγή βάση χρονοδιαγράμματος αλλά τόδανε μαύρο ντε μέκ, 12 ευρώ) και τα υπόλοιπα εργατικά για πόσο? 15-20 λεπτά?

Ε αρχίζουν πάλι και με πιάνουν τα .............. :taz: ............ :wallbash:

Σάμπως πρέπει να βρεθεί το εγχειρίδιο σέρβις και να αρχίσετε φίλοι μου το <<φτιάξτο μόνος σου>>.

Προσωπικά μετά το παραπάνω 75άρι τους είπα ΑΝΤΙΟ και από τότε εμπρός καλά μου χέρια και ζεί και βασιλεύει ευτυχισμένο και αυτό και εγώ!

Ε μα ...........συγχύστηκα βραδιάτικα!!!!!!!!! :ranting:

Καλέ μου φίλε Σάββα,αν και σε βλέπω ότι χορεύεις ωραία...:P θα σου πω ότι ανάλογα με την αγοραστική αξία του ΝC η τιμή πρέπει να είναι λογική,εάν λέω εάν,περιλαμβάνει τα ΠΑΝΤΑ μέχρι και βαλβίδες.

Στο δικό μου, η τιμή αυτή είναι στο servis των 24.000χλμ με διαφορά 5-10 euro πάνω,κάτω ανάμεσα στα εξουσιοδοτημένα.

Η απορία μου είναι η εξής:Γιατί τόσο νωρίς (χιλιομετρικά εννοώ) αυτά τα λεφτά,αν αφορούν μεγάλο servis ή είναι και κάτι άλλο εχτρά που για κάποιο λόγο χρεώθηκε.

Anny way.. το παληκάρι ελπίζουμε να μας λύσει την απορία..:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο νήμα #972 αναφέρω αναλυτικά τι κάνουμε στο service των 12.000χλμ.

Όσο για τις τιμές έχουμε και λέμε.

Λάδι honda 10w-30 (Jaso-ma) 14.00 euro x 4 lt. μας κάνουν 56 euro.

Φίλτρο Honda 8.00 euro.

Εργασία 150.00 euro

Συνολο 214.00 euro.

Να υπενθυμίσω ότι πριν από 4 μέρες πριν το service των 12.000 χλμ. άλλαξα τακάκια μπροστά Honda 37.00 euro. Αν ήθελε και πίσω τακάκια (35.00 euro) τότε θα πηγαίναμε στα 286.00 euro.

Σε όλα τα μηχανάκια που είχα (που ήταν όλα Honda) πάντα έβαζα γνήσια ανταλλακτικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το τυράκι το ειδατε(3,8 λιτρα)..................την φακα δεν την ειδατε(κοστος συντηρησης?)?

Κατι ποστ πριν τα ελεγα,αλλα καποιοι ζητουσαν διαγραφη των ποστ γιατι ηταν spam. :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστούμε φίλε μου, νάσαι καλά ! :D

Θα το ανακεφαλαιώσω λίγο για νάναι περισσότερο μαζεμένα με την άδειά σου ελπίζω :

Πρωτότυπο από τον φίλο

pastam

<<Επιθεώρηση και καθαρισμός ρυθμίστε,λιπάνετε ή αντικαταστήστε τα εξαρτήματα,ΕΑΝ χρειάζεται.

i. Σωλήνωση καυσίμου

ii. Λειτουργία γκαζιού

iii. Διάκενο βαλβίδων

iv. Στροφές ρελαντί κινητήρα

v. Ψυκτικό υγρό

vi. Σύστημα ψύξης

vii. Αλυσίδα κίνησης (κάθε 1000χλμ.)

viii. Γλίστρα αλυσίδας κίνησης

ix. Υγρό φρένων

x. Φθορά στα τακάκια

xi. Σύστημα φρένων

xii. Διακόπτης φώτων φρένων

xiii. Λειτουργία κλειδαριάς φρένου

xiv. Κεντράρισμα προβολέα

xv. Πλευρικό σταντ

xvi. Ανάρτηση

xvii. Παξιμάδια,Μπουλόνια,Συνδέσεις

xviii.Τροχοί,Ελαστικά

xix. Ρουλεμάν λαιμού τιμονιού

Καθαρισμός.

i. Εξαεριστήρας στροφαλοθαλάμου

Αντικατάσταση.

i. Λιπαντικό κινητήρα

ii. Φίλτρο λιπαντικού κινητήρα

Αυτά είναι που πρέπει να κάνουμε στα 12.000χλμ.

Όσο για τις τιμές έχουμε και λέμε.

Λάδι honda 10w-30 (Jaso-ma) 14.00 euro x 4 lt. μας κάνουν 56 euro.

Φίλτρο Honda 8.00 euro.

Εργασία 150.00 euro

Συνολο 214.00 euro.

Να υπενθυμίσω ότι πριν από 4 μέρες πριν το service των 12.000 χλμ. άλλαξα τακάκια μπροστά Honda 37.00 euro. Αν ήθελε και πίσω τακάκια (35.00 euro) τότε θα πηγαίναμε στα 286.00 euro.>>.

Τα αναλώσιμα κατά την άποψή μου θεωρούνται μια χαρά για γνήσια Χόντα.

Η εργασία όμως τιμολογείται κατά την άποψή μου π α ν ά κ ρ ι β α !

Βέβαια λείπει και η τιμή της εργασίας για την αλλαγή στα μπροστινά τακάκια.

Άραγε για να ρυθμίσουν μόνο βαλβίδες πόσο να κοστολογούν εργασία? :think:

Τα παραπάνω τα βλέπω με το δικό μου μάτι - σκέψη φίλοι μου διότι απλά για να κάνω τις συγκρίσεις μου, να δώ αν με συμφέρει,τι μπορώ να κάνω μόνος μου κ.λ.π.

Αυτή η ενημέρωση πάντως είναι χρησιμότατη και ευχαριστώ ιδιαίτερα τον φίλο μας pastam ! :thumbsup1:

Άν το θυμηθείς και δεν σου κάνει κόπο φίλε μου συνέχισε την ωραία ενημέρωση !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το τυράκι το ειδατε(3,8 λιτρα)..................την φακα δεν την ειδατε(κοστος συντηρησης?)?

Κατι ποστ πριν τα ελεγα,αλλα καποιοι ζητουσαν διαγραφη των ποστ γιατι ηταν spam. :rolleyes:

Αγαπητέ φίλε Μάνο,ελάχιστοι μέχρι σήμερα έχουν αναφέρει εργατικά και κόστος τόσο αναλυτικά σε άλλες εταιρείες για να γίνουν και οι ανάλογες συγκρίσεις.

Προσωπικά γνωρίζουν όλοι ότι τα παραπάνω αναφερόμενα στο πρόγραμμα σέρβις είναι κατ' ελάχιστον γελοία για κάποιον που ασχολείται και τα κάνει μόνος του.

Όσο αφορά δε την τιμολογιακή πολιτική των εξουσιοδοτημένων συνεργείων είναι γνωστό νομίζω τοις πάσι ότι είναι κρεματόρια τουλάχιστον σε Χόντα και Γιαμάχα που έχω ιδία αντίληψη.

Και οι τιμές διαφέρουν από συνεργείο σε συνεργείο (εξουσιοδοτημένο) αλλά και η ποιότητα εργασίας.

Οπότε αδυνατώ να αντιληφθώ πού είναι το τυρί και πού είναι η φάκα?

Επί της ουσίας λοιπόν αν κάποιος φίλος έρθει και πεί ότι :

<<Εν συγκρίσει με το KAWASAKI τάδε 650 που το πρόγραμμα συντηρήσεως περιλαμβάνει αυτά και το εξουσιοδοτημένο συνεργείο με χρέωσε αυτά, θεωρείται ακριβό>> θάναι μια τεκμηριωμένη άποψη.

Τα υπόλοιπα είναι απλά λόγια κατά την ταπεινή μου άποψη.

Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα λοιπόν σε όποιον θέλει να προσφέρει εποικοδομητικά και να μην σπαμάρει απλώς !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η ρύθμιση βαλβίδων από ότι διαβάζω είναι αρκετά εύκολη υπόθεση καθώς αρκεί να βγάλεις το ψυγείο για να έχεις πρόσβαση σε αυτές, οπότε τα εργατικά ειναι υπερβολικά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα υπόλοιπα είναι απλά λόγια κατά την ταπεινή μου άποψη.

Με μια ματιά σε φορουμ μοτο,θα δεις οτι δεν ειμαι μονο λογια,αλλα και εργα και δεν εννωω αλλαζω τακακια κλπ.

Τι δεν καταλαβαινεις απο την ''φακα'' που ειπα?

Απο αρχής ειπα οτι συστημα με κοκκορακια και οχι καπελλοτα σημαινει μάδημα στο συνεργειο.

Το Βερσυς αφου το θες λοιπον,φοραει καπελλοτα που θα πει οτι θα ανοιχτει κεφαλή στα 24.000χλμ και οχι στα 12.000 που θα παει το NC.

Αρα λοιπον εαν υποθεσουμε οτι και η Καβα χρεωνει και αυτη 150 ευρω στα 24000χλμ,τοτε εχουμε 150 για το Βερσυς και 300 για το NC!!!!!!!!!!!!!

Χρειαζετε περεταιρω διευκρυνηση?

Α και δεν ειναι ολος ο κοσμος γνώστης για να κανει ρυθμιση DIY..........

Τροποποιήθηκε από τον ironMANos®

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η ρύθμιση βαλβίδων από ότι διαβάζω είναι αρκετά εύκολη υπόθεση καθώς αρκεί να βγάλεις το ψυγείο για να έχεις πρόσβαση σε αυτές, οπότε τα εργατικά ειναι υπερβολικά...

Ακριβώς !

Πανεύκολη είναι και μη μιλήσω για τα υπόλοιπα...............με καφέ και τσιγαράκι και χαβαλέ και σφίξιμο με δυναμόκλειδο (αλήθεια μπορεί να μου πεί ένας φίλος αν έσφιξαν με δυναμόκλειδο τάπα λαδιού και φίλτρο?) και συζήτηση με περαστικούς και χαβαλέ είναι για μένα τον ερασιτέχνη βαριά και παχιά παχιά δύο ωρίτσες (καθαρίζω μετά και όλα τα δοχεία που χρησιμοποίησα, τα ρίχνω σε άλλο για να το πάω για ανακύκλωση κ.λ.π. που δεν τόχει το συνεργείο με το ειδικό δοχείο που χρησιμοποιεί),

Και με αυτή τη νοοτροπία και 2 εργατοώρες να χρεωθεί εργασία,πόσο πάει δηλαδή, ?

75 ευρώ η εργατοώρα ? :shock:

Τι είναι μηχανικοί της ΝΑSA?

Επιστήμονες πούχουν φάει τα παντελόνια τους στα θρανία δεν παίρνουν μεροκάματο 75 ευρώ !

Απαράδεκτο ! :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα εργατικά μπορεί να είναι ακριβά αλλά πάλι στα 24.000χλμ. στον ίδιο μάστορα θα πάω..."Ο νοών...νοείτω"

Όσο για τα τυριά και τις φάκες...ουδέν σχόλιο.

Εγώ πάω μόνο στο συγκεκριμένο συνεργείο χρόνια τώρα όπως (μακριά από όλους) για καλίμπρα στον Παπουτσά , όποιος γνωρίζει ξέρει...

Θα μπορέσει οποιοσδήποτε να του στοιχίσει το service 50 & 80 euro με μη γνήσια ανταλλακτικά και με λιγότερο κόστος εργασίας συνεργεία υπάρχουν πολλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Βερσυς αφου το θες λοιπον,φοραει καπελλοτα που θα πει οτι θα ανοιχτει κεφαλή στα 24.000χλμ και οχι στα 12.000 που θα παει το NC.

Αρα λοιπον εαν υποθεσουμε οτι και η Καβα χρεωνει και αυτη 150 ευρω στα 24000χλμ,τοτε εχουμε 150 για το Βερσυς και 300 για το NC!!!!!!!!!!!!!

Απλα για την αποκατασταση της αληθειας,ο κινητηρας Ι2 της καβα θελει ελεγχο στα 42000 χλμ,δηλαδη εχεις κανει ηδη 4 σχεδον ελεγχους-ρυθμισεις στο χοντα.

ΥΓ.Αυτο δε,οποιος δεν πει καλη λεξη για το 700αρη,να πυροβολειτε,δεν το καταλαβαινω. Επρεπε να ησασταν στο μοτο φεστιβαλ. Πολλοι οδηγησαν το νσ700 και μετα εβγαιναν απο το πιστακι με ουδετερη διαθεση. Μηπως να τους κρεμασουμε?

ΥΓ2. Το νσ700 του ξαδερφου εφτασε νομιζω τα 14000χλμ. Καταναλωση 3.9lt/100.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα εργατικά μπορεί να είναι ακριβά αλλά πάλι στα 24.000χλμ. στον ίδιο μάστορα θα πάω..."Ο νοών...νοείτω"

Εγώ πάω μόνο στο συγκεκριμένο συνεργείο χρόνια τώρα όπως (μακριά από όλους) για καλίμπρα στον Παπουτσά , όποιος γνωρίζει ξέρει...

Θα μπορέσει οποιοσδήποτε να του στοιχίσει το service 50 & 80 euro με μη γνήσια ανταλλακτικά και με λιγότερο κόστος εργασίας συνεργεία υπάρχουν πολλά.

Κάτι ξέρεις σίγουρα για να το κάνεις φίλε μου και απολύτως σεβαστό.

Άλλωστε για να βρείς καλό τεχνίτη σήμερα είναι κομμάτι δύσκολο,μερικές φορές παρασύρομαι και εγώ από δικές μου κακές εμπειρίες.

Σημασία έχει ότι αυτά που θέλω να δώ για το εργαλείο προσωπικά τα βλέπω και σε ευχαριστώ ιδιαίτερα για την ωραία πληροφόρηση ! :_thumbsup: :_thumbsup: :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Απλα για την αποκατασταση της αληθειας,ο κινητηρας Ι2 της καβα θελει ελεγχο στα 42000 χλμ,δηλαδη εχεις κανει ηδη 4 σχεδον ελεγχους-ρυθμισεις στο χοντα.

ΥΓ.Αυτο δε,οποιος δεν πει καλη λεξη για το 700αρη,να πυροβολειτε,δεν το καταλαβαινω. Επρεπε να ησασταν στο μοτο φεστιβαλ. Πολλοι οδηγησαν το νσ700 και μετα εβγαιναν απο το πιστακι με ουδετερη διαθεση. Μηπως να τους κρεμασουμε?

ΥΓ2. Το νσ700 του ξαδερφου εφτασε νομιζω τα 14000χλμ. Καταναλωση 3.9lt/100.Άκρως ενδιαφέρον !

Γεράσιμε δεν κρεμιέται κανένας φίλε, το μόνο που ζητάμε είναι να αφήσουμε τους κατόχους να μας πούνε πέντε πράματα να μάθουμε κάτι όσοι ενδιαφερόμαστε. Απλά πράγματα.

Δεν θα δώσει κανείς άλλος τα 8.500 παρά μόνο αυτός που το αγόρασε (τάδωσε ) και αυτός που ενδιαφέρεται να το αγοράσει.

Άς είναι ότι θέλει ξαναλέω όποιος το πάρει θα το πάρει για τους δικούς του λόγους και μόνο, δεν ζητάει την ευλογία κανενός ούτε προσπαθεί κανείς να το αναδείξει σε απόλυτο εργαλείο.

Θέλουμε μόνο να συζητήσουμε και να μάθουμε για αυτό πώς να το πώ αλλιώς ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ετσι και αλλιως Σαββα μου ειναι πολυ ιδιαιερο μηχανακι. Πραγματικα,απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο,και επειδη δεν υπαρχει αντιστοιχη προταση στην αγορα αυτος που θα θελει να το παρει,θα το παρει ανεξαρτητα απο τις γνωμες στα φορα.

Η αληθεια η μαυρη,ειναι οτι δεν προσφερει τιποτε παραπανω,απο πολυ μικρη καταναλωση.

Ειναι κακο,να πω την γνωμη μου,μιας και ετσι μπορει να το δεις και ενας αλλος 24χρονος και να σκεφτει καλυτερα τις επιλογες του? Επισης,οφ-τοπικ,αλλα οδηγησα προσφατα το sh 300. Ερχεται σεντονι.........Αλλα παρε μια γευση....

IMG_20130411_161417_zps76d6b33d.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

SH 300? :blink:

Άλλο χρέπι από κεί ! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Εντάξει φίλε μου καταλαβαίνω, απλά λέω και εγώ απλά πράγματα νομίζω. :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εννοειται οτι ο καθενας παει οπου θελει και για οποιον λογο θελει .

Δεν κανω προσωπικα κουμαντο στην στεπη κανενος .

Οποιος θελει ομως μπορει να συνδιασει γνησια ανταλλακτικα και συνεργειο με μικροτερο κοστος εργασιας .

Το ενα δεν νομιζω οτι αποκλειει το αλλο .

Δεν θα δώσει κανείς άλλος τα 8.500 παρά μόνο αυτός που το αγόρασε (τάδωσε ) και αυτός που ενδιαφέρεται να το αγοράσει.

Δεν μπορουμε να φανταστουμε ποσα χρηματα ειναι διατεθιμενος να χαλασει ενας ανθρωπος για να κανει οικονομια (εντος και εκτος εισαγωγικων)

Η αληθεια η μαυρη,ειναι οτι δεν προσφερει τιποτε παραπανω,απο πολυ μικρη καταναλωση.

Αυτο ειναι και δικη μου αποψη ..

Και μιλω ΜΟΝΟ για μικρη καταναλωση και οχι συνολικο κοστος χρησης .

Επισης,οφ-τοπικ,αλλα οδηγησα προσφατα το sh 300. Ερχεται σεντονι.........Αλλα παρε μια γευση....

Αυτο το περιμενω ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ !!!

Τροποποιήθηκε από τον Panag

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εννοειται οτι ο καθενας παει οπου θελει και για οποιον λογο θελει .

Δεν κανω προσωπικα κουμαντο στην στεπη κανενος .

Οποιος θελει ομως μπορει να συνδιασει γνησια ανταλλακτικα και συνεργειο με μικροτερο κοστος εργασιας .

Το ενα δεν νομιζω οτι αποκλειει το αλλο .

Δεν μπορουμε να φανταστουμε ποσα χρηματα ειναι διατεθιμενος να χαλασει ενας ανθρωπος για να κανει οικονομια (εντος και εκτος εισαγωγικων)

Αυτο ειναι και δικη μου αποψη ..

Και μιλω ΜΟΝΟ για μικρη καταναλωση και οχι συνολικο κοστος χρησης .

Αυτο το περιμενω ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ !!!

Σόρυ για το οφ αλλά δεν αντέχω............συγγνώμη Παναγιώτη φίλε μου, εσύ δεν έχεις δεί με τα ίδια σου τα μάτια?

Τι περιμένεις εναγωνίως λοιπόν να δείς?

Μου φαίνεται ότι επειδή δεν έχει βόλτα σήμερα κάτι έχουμε πάθει όλοι μας. :tooth:

Κάτσε να την κάνω για καμιά βόλτα λοιπόν ! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα