Jump to content
babis5570

Εμπειρίες από την συμβίωσή με την HONDA NC700X

Recommended Posts

:worshippy: 

NC ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ

Μιας και οι ζέστες συνεχίζουν.....Καφεδάκι / Μπυριτσα στο 
https://www.facebook.com/pages/ΠΑΝΟΡΑΜΑ-CAFE/209056955803484
στην Πεντέλη!!

Τετάρτη 29-6, από τις 7 και μετά!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι το αυτόματο είναι.

Τι αυτόματο δηλαδή που ότι θέλεις κάνεις έτσι? Εγώ τουλάχιστον αλλάζω και χειροκίνητα και ότι μούρθει και την έχω καταβρεί λέμε.

Βαλε και λεβιε στο ποδι να τρελαθείς τελείως .....(οχι εσυ δηλ οι αλλοι)!!!!!!! Του φίλου το 700 που ειχα δοκιμάσει πριν απο 2+ χρόνια ειχε βάλει...ακριβό βέβαια αλλα για αυτους που θελουν ταχυτητες....στο ποδι και οχι στο χερι (αν και για μενα ειναι ποιο βολικες)και dct 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βαλε και λεβιε στο ποδι να τρελαθείς τελείως .....(οχι εσυ δηλ οι αλλοι)!!!!!!! Του φίλου το 700 που ειχα δοκιμάσει πριν απο 2+ χρόνια ειχε βάλει...ακριβό βέβαια αλλα για αυτους που θελουν ταχυτητες....στο ποδι και οχι στο χερι (αν και για μενα ειναι ποιο βολικες)και dct 

Α μπα θέλω το πόδι ελεύθερο να τραβάω καμιά κλωτσά σε όποιον δεν συμμορφώνεται....:2funny:

Τελικα θα ειναι Πεμπτη, 30-6 !!

Θάμαι παραλία και θα δοκιμάζω αν πλέει το εργαλείο.....:yes::thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

https://m.youtube.com/watch?v=uA2CoZ5S7Ww

Τι έχετε να πείτε για αυτά που λέει ο τύπος? Καλά γενικά δεν τον λες αντικειμενικο, αλλά για κάτι πλαστικα, για τις κολλησεις των μετάλων κ.α. τι έχετε να πείτε οι κάτοχοι? Ναι έχει ωραίο μοτέρ,καλό ζύγισμα κλπ αλλά για 9000 ευρώ η ποιότητα μήπως θα έπρεπε να είναι λίγο καλύτερη?

Δεν λέω πως δεν είναι καλή,αλλά επειδή 2-3 φορές το έχω δει από κοντά το μηχανάκι,δεν μπορώ να έχω άποψη ολοκληρωμένη όπως έχει ένας κάτοχος σαν εσας,έτσι ώστε να καταλάβω αν αυτά που λέει ο τύπος στο βίντεο έχουν κάποια βάση ή τελικά είναι πολύ παρλαπίπας(διότι λίγο είναι σίγουρα!)

Ο ανθρωπος ειναι μακραν μπροστα,με 30km στην ευθεια προλαβε και καταλαβε τα παντα.:punk::laugh:

Ποιο F800GS?Ο φιλος μου ο Fenrir ειχε που γραφει εδω και μεχρι 40.000km του ειχε σπασει το κωλοφαναρο και του ειχε βγει το χρωμα απο το ρεζερβουαρ.Επισης αλλαξε δισκους συμπλεκτη λιγο νωριτερα .Α και το καλυτερο?Του εσπασε το σασμαν σε αυτα τα km και παραλιγο να σκοτωθει.Εχει ανεβασει σχετικο θεμα εδω στο φορουμ.Κοντα 2000 ευρω ζημια...Ενταξει ομως αμα το πηγαινεις ετσι οπως παει ο τυπος στο βιντεο δε χαλαει ουτε Ντουκατι ρε παιδια...:grin:

Το μηχανακι μου εχει 100.000 πλεον 2ο χερι και δεν εχω σφιξει ουτε βιδα ποτε.Η χρηση που κανω ειναι γνωστη νομιζω,εκτος αυτου τα παιδια και στη βολτα αλλα και ο Ακης που πηρε βολτα το δικο μου νομιζω ειδαν σε τι κατασταση βρισκεται

Το R1 στα 50,000km ειχε γινει σωβρακο στα πλαστικα.Το κωλοφαναρο πισω ηταν στον αερα και το ειχα στηριξει με πατεντα,ολα τα κλιπς σχεδον της ουρας ειχαν σπασει,διαφορες βιδες ειχαν φυγει και μιλαμε για 17 χιλιαρικα μηχανακι...τι να λεμε τωρα το NC για 7600 εχει τρομερη ποιοτητα κατασκευης.

13511048_10154235050634804_5050432775869

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλό μας μεσημέρι και να σκάσουν οι οχτροί μας...

IMG_6101-1_zpsa2lofctx.jpg

Για τα γούστα του Άγγλου πιο πάνω το NCάκι δεν είναι καλό...Για τα δικά μου είνια μια χαρά και αυτό έχει σημασία...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τις διαφορετικες αποψεις,αλλωστε και το feeling του καθε οδηγου διαφερει.Δε μπορω ομως να βλεπω αποψεις χωρις επιχειρηματα και διαφορες ηλιθιες θεωρητικολογιες χωρις να εχουν εφαρμογη στην πραξη.Δηλαδη αυτος ο Αγγλος θα εκφερει αποψη για το στριψιμο και τα φρενα οποιασδηποτε μηχανης?

Παρε ενα μηχανακι στιψτο και μετα πες μου ρε φιλε οκ ειναι σκουπιδι για αυτο και αυτο το λογο (οπως πηρα το Crossrunner και ειδα καποιες αδυναμιες που θα βελτιωνα εγω για να το κανω αψογο,το στραμπουληξα ομως δεν το πηγα με 50)

Δε μπορω να βλεπω απο τη μια τετοιους αστειους που πολλες φορες οι ιδιοι λενε οτι ειναι κουλοι και μετα να βλεπω τον φιλο μου τον Σπυρο που τρεχει φετος στην open να καβαλαει το NC μου και να του κανει εντυπωση η αρμονια και οι σωστες αναρτησεις του.Με την πισω αναρτηση να μην εχει ανοιχτει ποτε για σερβις αλλα απλα να εχω σφιξει προφορτιση.Μπροστα εχω ελατηρια ohlins.Βεβαια θα μου πεις,αν οι επικριτες του πληκτρολογιου ειχαν μαθει να ακουνε και να εφαρμοζουν ,δε θα ηταν και κουλοι.Σωστο και αυτο...:laugh:

Εδω ειναι ο Σπυρος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχει απενεργοποιήσει τα like-unlike, απειλεί ότι θα αναφέρει οποιοδήποτε σχόλιο με μπινελίκι και πολλά άλλα πλην όμως δεν γλυτώνει το κράξιμο, αυτό τα λέει όλα, μην ασχολείστε...άμα εμάς μας αρέσει και ξέρουμε καλά από αντοχή κλπ τι λέει ισχύει το <<Χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει>> και από κει και πέρα ότι λένε τα domestic και τα foreigner στα τρυφερά σας....:yes::2funny:

Είπα να το αφήσω τελευταίο αλλά ας το βάλω με την ευκαιρία τι έβγαλε στο τέλος της βόλτας, αφιερωμένο εξαιρετικά στον - στους παραπάνω (επαρχιακό με S2, επιστροφή εθνική από 150 έως 170)  : 

rM8NnG2JqRiE2t0cG2YvLyTPsc-XUbobYV5vXyzy

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα στη NCγιάφκα με Δολιανά Ασπροποτάμου και τον μοναδικό Ναό του Τιμίου Σταυρού με τους 13 τρούλους.

Και δύο λογάκια για αυτόν : 

Στο χωριό Δολιανά υπάρχει ένας ιδιαίτερος ναός του Τιμίου Σταυρού που θεμελιώθηκε πιθανότατα το 1770. Ηταν Μοναστήρι που ανήκε στη Μονή Αγίου Στεφάνου των Μετεώρων. Όμως στη διάρκεια της κατοχής οι Γερμανοί έκαψαν όλα τα κτίσματα, τους ξενώνες και τους Ναούς και σώθηκε μόνο ο Ναός αυτός που σήμερα αναστηλώνεται και γίνονται εργασίες στον περιβάλλοντα χώρο. 
Η ιδιαιτερότητά του είναι ότι έχει 13 τρούλους που συμβολίζουν τον Χριστό και τους 12 Αποστόλους. Παρόμοιος Ναός υπάρχει μόνο στην Κύπρο. Σύμφωνα με τις πληροφορίες του φύλακα του Ναού διαθέτει επίσης και κρύπτη στην οποία ανεβαίνει κανείς με μια μυστική σκάλα που ίσως λειτουργούσε και σαν κρυφό σχολειό για τα παιδιά των γύρω χωριών.

Βρίσκεται μεταξύ Δολιανών και Κρανιάς στην καρδιά της Νότιας Πίνδου. Απέχει από την Καλαμπάκα 50 χιλιόμετρα και το συνδέει με τον κεντρικό δρόμο ένας χωματόδρομος 500 μέτρων. Είναι χτισμένο σε μια ράχη σε υψόμετρο 1.150 μέτρα. Δεν είναι όμως ορατό από τον κεντρικό δρόμο γιατί πραγματικά το κρύβει ένα δάσος από πανύψηλα έλατα.
Πρέπει να χτίστηκε τον 17ο αιώνα αλλά επειδή δεν υπάρχουν πηγές πληροφοριών είναι άγνωστη η ακριβής χρονολογία. Κάηκε χωρίς να καταστραφεί εντελώς από τους Γερμανούς το φθινόπωρο του 1943 (ίσως για αντίποινα για την εκτέλεση εκεί 80 Γερμανών αιχμαλώτων).

Το μοναστήρι του Τιμίου Σταυρού πριν καεί είχε μοναχούς. Τώρα είναι έρημο. Γιορτάζει στις 14 Σεπτεμβρίου και κάθε χρόνο παρευρίσκεται και χοροστατεί στη Θεία λειτουργία ο Μητροπολίτης μας. Γιορτάζει επίσης και στις 15 Αυγούστου. Να αναφέρω εδώ ότι με εράνους και δωρεές των κατοίκων της Κρανιάς περισσότερο έγιναν κάποια έργα αναστηλώσεως και συντήρησης με την εποπτεία βέβαια του Υπουργείου Πολιτισμού. Μένουν όμως και άλλα να γίνουν. Βλέποντάς το απέξω πραγματικά σε εντυπωσιάζει. Είναι κτισμένο με πέτρα και σκεπασμένο με πλάκες και είναι ρυθμού Βασιλικής μετά τρούλων. Εκείνο που το κάνει μοναδικό είναι οι πολλοί Τρούλοι. Σίγουρα εδώ γίνεται ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΤΡΟΥΛΩΝ. Ο κεντρικός τρούλος μάλιστα (τελευταία έγινε η ανακαίνιση του) είναι διπλός (διώροφος) κάτι σπάνιο νομίζω. δεν θα αποκαλύψω πόσοι είναι για να έχει ενδιαφέρον το μέτρημά τους. Πάντως ο αριθμός είναι διψήφιος.
blank.gif

Στην πλευρά της κυρίας εισόδου που είναι νότια υπάρχουν σκαλιστές – γλυπτές πέτρες με μορφές των : Αγίου Γεωργίου , Δημητρίου , Κωνσταντίνου – Ελένης, Αγγέλων κ.λ.π.
Εντυπωσιακή είναι και η δουλεμένη με μεράκι μονοκόμματη πέτρα που περιβάλλει την Βόρεια ξύλινη πόρτα με το μεγάλο κλειδί. Αντίθετα η δυτική καινούργια πόρτα περιβάλλεται από κομματιαστές πέτρες. Διαφορά τεχνιτών – μαστόρων ; Και οι δύο είσοδοι είναι μικροί και πρέπει να σκύψει όποιος θέλει να εισέλθει. Ευλαβικό προσκύνημα ; 
Το εσωτερικό είναι λίγο σκοτεινό και το λιγοστό φως μπαίνει από τα μικρά παραθυράκια των τρούλων. Ρεύμα δεν υπάρχει. Η στέγη στηρίζεται σε σειρές από κολώνες φτιαγμένες από πέτρες πελεκητές στρογγυλές τοποθετημένες η μία πάνω στην άλλη. Τα τόξα και οι αψίδες που σχηματίζονται στις ενώσεις των κολώνων στην κορυφή καθώς και οι θόλοι, το κάνουν εντυπωσιακό.

Έχει γίνει μεγάλη χρήση ελαφρόπετρας (πωρόλιθου) για μείωση του βάρους. Μεταξύ οροφής και σκεπής υπάρχουν μεγάλα κενά κρύπτες. Εντύπωση προκαλούν επίσης και οι μικρές και μεγάλες κόγχες. Σε διάφορα σημεία στους τοίχους είναι κτισμένα πήλινα αγγεία με στόμια προς το εσωτερικό του ναού. Σκοπός τους ; Η καλή ακουστική. Το εσωτερικό είναι ασοβάτιστοΤο τέμπλο σκαλιστό αλλά καινούργιο γιατί το παλαιό κάηκε, όπως και οι εικόνες. Πίσω από την Αγία Τράπεζα υπάρχουν πέτρινα καθίσματα (σύνθρονο) όπως αυτά στην εκκλησία της Παναγίας στην Καλαμπάκα (λιγότερα όμως). Στην νότια πλευρά υπήρχε κρυφή σκάλα που οδηγούσε πάνω στις κρύπτες. Πρόσφατα έγιναν η σκάλα και ο θόλος. Στους χρόνους της σκλαβιάς λειτουργούσε εκεί κρυφό σχολειό.
Ας τον δούμε : 

DurEXrorgmEOBiXdyUrhMUdjMYV44a1vCapEQo3-

i2E1UlrAbrlEjq7m4y21VwSEYYQppKsZI-B5GQ0Y

WgByx4lDPgMDYBG8mN_cOBhXK0LqEmD49MzmuhW6

mJM_-JS2rEg5Qo84EiGyNK6kbnus_6CJKFwqOnAY

tkTlAfD3Ex7FzBmHOAizlfr-5c2984WyVbjnoWxT

YCc2cUwOEYNfsd3EwtG6dESqT4P12-yLLUThiZmf

f62BhxQcyEi6-bjVhYhKE4-SYZ7VLxppAZGumhVz

hYNO_P1vIZrO6Vm93kIqitSH5bve9nxxQDoFgl9r

Η διαδρομή από Περτούλι προς Δολιανά : 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά, αν και για την κυριακή η πρόβλεψη ήταν βροχερή, μας έκανε την χάρη και βγάλαμε τα γούστα μας στο πιστάκι που κάνει τα μαθήματα ο χούντρας, ολοκληρώνοντας το 2ο σχολείο οδήγησης. Πολύ ωραία εμπειρία, την συνιστώ ανεπιφύλαχτα. Φώτος σε 20 μέρες.....

Άντε και στις σέρρες κάποια στιγμή....

http://RosFir.jpg

bkAazF.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά, αν και για την κυριακή η πρόβλεψη ήταν βροχερή, μας έκανε την χάρη και βγάλαμε τα γούστα μας στο πιστάκι που κάνει τα μαθήματα ο χούντρας, ολοκληρώνοντας το 2ο σχολείο οδήγησης. Πολύ ωραία εμπειρία, την συνιστώ ανεπιφύλαχτα. Φώτος σε 20 μέρες.....

Άντε και στις σέρρες κάποια στιγμή....

http://RosFir.jpg

bkAazF.jpg

Μπράβο Κώστα. Πιστεύω να έρθεις την Πέμπτη να μας τα πείς από κοντά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλησπέρα σας.

Mπράβο βρε Σάββα,σε εσένα και την παρέα σου.:_thumbsup:

Πάντα τέτοια φίλε μου..:_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mπράβο βρε Σάββα,σε εσένα και την παρέα σου.:_thumbsup:

Πάντα τέτοια φίλε μου..:_rock-on:

Νάσαι καλά Γιαννάκο μου ! :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλημέρα NCίδες και σε όλα τα φιλαράκια ! 

H διαδρομή ΔΟΛΙΑΝΑ - ΧΑΛΙΚΙ : 

Χαλίκι λοιπόν (μόνιμοι κάτοικοι 7) : 

WIc3-iUdK0c52vL4lrGEmAQNBBulk3c6h72tsmIZ

VFmf0Nw4PKzNqmqNYuDDe-5W9wwCpNDUKBVQNbkp

V9fdp6_8QftZ6yzMGo9PXNnW2TTxPdRwK5XWbeBE

qJyXfTcX5rXmv_R5KPLPGcqCaQeuZI9UCdS4U0eTz6ER5se4BfNWl-mf2kr96xyc4oQlLmizR66CCsaz

zgs_uT85WIRAYFnh793sv0Q8sjebaIEhfMb_kLFB

5l7QihzjHmu3_MVSGT9aG4VQ5OdM72RpDq0ziSoZ

pKfXAt_rBtvoqmWarZqOJFQk7wjsqIM0CpAWLmhI

mPejiD6b6yE6RTgTaYFf2hCXrJz23Clsnfqd2zC-

40XR-SX5eNQ7HxNFw2dj__yvFpfNPGe3Y1xSZC5B

iyXozxM-a2rC8EHgf90BUuBKeg-EdyVuJJRP72uv

81tDjs_kM35aySm8ylfwP5eFaUC3ij4PAYulJfAQ

Y7AG8Ffdv8IzrLYc_YjKrh7k51elRQI-v7RFKA6-

GCLkWvkVvmg_m1AXQgJ1Wf3-CbRW6W9Z45W14cVW

j3N-fb_5RgsHFPY2sA-rOES4kKn4a0OY_xCMkqEk

tl-vZBBHqcvCOjNuVDA0Xf6nvtEYxjqiBL5fLjZF

tLxCJUmn368oP8phFIkd1ITX5It7yH9asY_otIrCpvgcXB_fYZ9j0UytvxN4khi4wzyFne5A-2a_9PS9

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να κάνω μια ερώτηση και εγώ?

είμαι υποψήφιος αγοραστής

NC 700 ή 750 ?

μεταχειρισμένο φυσικά, γιατί δεν είμαστε για καινούργιο

και κάτι ακόμα

πόση απόσταση διανύει με ένα ρεζερβουάρ ? (100-120χλμ/ωρα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου δεν ειναι στάνταρ αυτό!! Είναι πολλοί παράγοντες που μπορουν να συμβάλουν στο πόσα χιλιόμετρα θα βγάλει!! Πχ. Κόντρα αέρας, ανηφόρα στροφές, κιλά τα οποία εισαι ακόμα και πόσο αέρα εχεις στα λάστιχα!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

NC 700 ή 750 ?

και κάτι ακόμα

τη συγκεκριμενη στιγμη λογω του οτι μιλαμε για ουτως η αλλως καινουργιο μοντελο συμφερει η αγορα του 700.Οι διαφορες σε γενικες γραμμες ειναι πολυ μικρες.

Το 700αρι με 100 σταθερα θα βγαλει χονδρικα πανω απο 400km αυτονομιας,στα 320-330 θα αναψει ρεζερβα

με 120 σταθερα περιπου στα 280-300 θα αναψει η ρεζερβα

Το ρεζερβουαρ ειναι 14αρι και η ρεζερβα μπαινει στα 10,7 λιτρα,

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τη συγκεκριμενη στιγμη λογω του οτι μιλαμε για ουτως η αλλως καινουργιο μοντελο συμφερει η αγορα του 700.Οι διαφορες σε γενικες γραμμες ειναι πολυ μικρες.

Το 700αρι με 100 σταθερα θα βγαλει χονδρικα πανω απο 400km αυτονομιας,στα 320-330 θα αναψει ρεζερβα

με 120 σταθερα περιπου στα 280-300 θα αναψει η ρεζερβα

Το ρεζερβουαρ ειναι 14αρι και η ρεζερβα μπαινει στα 10,7 λιτρα,

Καλημέρα στην παρέα,έχεις απόλυτο δίκιο Μπίλλυ,ίσως το μόνο μικρό μείον σε αυτό το μηχανάκι είναι το λίγο μικρό του ρεζερβουάρ,αν ήταν στα 16-17 λίτρα θα ήταν ταμάμ,κατά τ α άλλα το μηχανάκι είναι απόλαυση και "Θεός".

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

NC 700 ή 750 ?

και κάτι ακόμα

Σύντροχε υπολόγισε με βάση τη μικτή μέση από τα χλμ που θα δεις που περιλαμβάνει εθνική με 130 - 170 από αρχής βόλτας μέχρι τέλους, επαρχιακό με στροφιλίκι κάργα και ότι είδος δρόμου θέλεις σε υψόμετρο μέχρι και 2.000 (τεπόζιτο 14,1 λίτρα, τελευταίο γέμισμα Λαμία, άφιξη Αθήνα και ακόμα 3,5 λίτρα+ στο ρεζερβουάρ) : 

isf1Ugz4n4zpmMYcy2hkLIki0kJKFvu7NvK75ukC

Συμπληρώνω : 

Έκαψε σε 1098,7 + 6 χλμ μέχρι το βενζινάδικο για φουλάρισμα (φουλ έφυγα φουλ μέτρησα) = 1.104,7 χλμ 41,08 λίτρα ! 3456860512.gif 3456860512.gif 3456860512.gif 3736863986.gif 3736863986.gif 3736863986.gif 3736863986.gif 2615253871.gif 2615253871.gif 2615253871.gif 2615253871.gif 3152212974.png 3152212974.png 3152212974.png 3152212974.png 3152212974.png 3152212974.png 3152212974.png 3152212974.png 

΄Ήτοι 3,7 λίτρα στα 100 συμφωνώντας απολύτως με το όργανο μετρήσεως του ταμπλώ !  3456860512.gif 3456860512.gif 3456860512.gif 

Και συνεχίζοντας την αναμετάδοση της βολτίτσας...

Το πέρασμα του ΜΠΑΡΟΥ : 

Από το Χαλίκι μέσα από τα έλατα προχωράμε για το πάσο του Μπάρου και ναι έχουμε και εμείς πάσα στην πανέμορφη Πατρίδα μας, ας δούμε αυτά πρώτα που κακώς δεν τα ξέρει ο κόσμος και μετά ας δούμε και τα έξω.

Η διαδρομή από Χαλίκι προς το πέρασμα του Μπάρου σε βίντεο (ένα από τα καλύτερα σε αρχέγονο δάσος ελάτων....δεν υπάρχουν λόγια μόνο εικόνα και μουσική) : 

Οι φωτό θα μιλήσουν μόνες τους για το τι είδαμε και τα βίντεο που θα προστεθούν αργότερα ένα μέρος του τι ζήσαμε ιδιαίτερα στην κατάβαση που ο αέρας ήτανε....κάτσε καλύτερα όχι καλά... 2595500962.gif.

Αλλά λόγια τέλος, ας μιλήσουν οι εικόνες : 

Ανάβαση : 

U9E_3usrC8tpJ9JpT4RKUws0FL45_8jlJU5o-VhK

Tngg4tki8y3TNzR1uV170QJnQH_jZsfTZwCV7syZ

zocaVo1sh-5K-MjO2Wk-H2AEpmtUvlrpuqhSrPLv

ZwrL7rKyLsA64wT6CY1YnpUlVGvuCozn8zpdSkx5

__qx7Jjjt6Hapo6DHoUm4lAE1zmIhK0H50n6ujng

qdkfAWjyka8tQemd4qpjTy0517m4XfUFFCJ7vF21

MXpnIBVXyHm40f1dIcqH2wKnjPNmFJlE3i2VWCLy

vtYhrTNBXdY8n5S9zqC13_MZjugsCiFsfVgfDVRn

sYjRa_IC34c4OiMKqG3Yg36hOoB57n-1owLDqHYo

ThShwT8Hv5pXNx7mVCqlGuYbtcKj3xsktPxIfdxb

kAlpqJ_uxzg48njcYSNQNDawH0_K-UJRag9Wok_5

99h0Po3jybTNQpiBPmHejUEXH6M-E67zS4CKeOSD

_Qk45ior5BeLvNHcfHybqXkXD6tUnDWrqmv_gy8s

oY6tGCHZ27N0kQEGvhQyTtu834GY0CgopnI82LIe

Mdzelxgvxo43uuz-z_JkIrLbRqv6GiryLG8JxfTI

Συνεχίζεται....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

NC 700 ή 750 ?

και κάτι ακόμα

εγω προτείνω 750 ...μικρές διάφορες αλλα τελικα μεγάλες...το 700 οςο το ειχα παντα ελεγα οτι λείπει κατι....και κυρίως λίγα άλογα....ειχα αυτο με τις ταχύτητες ...άρπαζε αλλα σε πολυ κόντρα αέρα πήγαινε μεχρι 140-150 δεν ξερω αν έφταιγε ο άνεμοθωρακας ηταν η μεγάλη της givi ....στο 750 που πήρα τωρα αρπάζει πιο γρήγορα δίνει πιο γρήγορα και εχει την δύναμη που του έλειπε σαν μηχανή και νομίζω οτι ειναι αρκετά σημαντικό στο να επιλέξεις 750 ...θα δώσει κατι παραπανω μα θα πάρεις και κατι παραπανω....σε δύναμη ....κατα αλλα ειναι μια πολυ ξεκούραστη μηχανή μεσα στην πόλη αλλα και εκτός για να κανεις αρκετά χιλιόμετρα....επίσης στο 700 σε καθε φρένο έφευγα προστα κυρίως στα απότομα λογω σέλας ....νομίζω στο 750 το διόρθωσαν και ειναι ίδια με του 2016 αν δεν κανω λάθος .....επιτέλους πατάω φρένο και δεν γλιστράω στην σέλα......

Ξέρει κανεις να μου πει για το 2016 ειναι καλη επιλογή ο άνεμοθωρακας τις givi????ειμουν ανάμεσα σε αυτήν και στην puig αλλα η puig θα υπαρχει μετα απο Σεπτέμβρη και με 1,85 ύψος δεν αντεχω πόλη με την μικρή και μαμισια.....

:2guns:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα