Jump to content
Ο φυσικός

Από την Αθήνα στον Γράμμο με ένα DRZ 400

Recommended Posts

Respect μονοκύλινδρε εκδρομικέ!

:worshippy:

Κάτι αντίστοιχο έκανα τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε. Εικόνες για μια ζωή...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ όμορφα!! Πραγματικά ωραία ιδέα!! Φύση, Μοτοσυκλέτα, Ελευθερία, επίσκεψη σε τόπους πονεμένους για μας τους Έλληνες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μακρινό (καλά όχι και τόσο!) 2010, αφού είχα μείνει άνεργος και αφού είχαμε καταφέρει να κάνουμε εκείνο το εκπληκτικό ταξίδι στην Ιταλία με φίλους VFRάδες (και όχι μόνο), συζητούσαμε συχνά-πυκνά με το Φυσικό γι αυτό το ταξίδι στην Πίνδο, χωρίς ακόμα να έχω χωμάτινο..!!!

Το ψάξιμο για DRZ ήταν ενδελεχές και για καιρό. Έψαχνα, έψαχνα και δεν έβρισκα με τίποτα κάτι που να καλύπτει τις προϋποθέσεις μου.

Βάλε και το ότι έμεινα άνεργος, το budget μειώθηκε, έπρεπε να βρω κάτι value for money, σκ@τ@...

Κι όμως ήρθε εκείνη η μέρα που βρήκα κάτι να μου αρέσει, στο Βόλο! Τηλέφωνα με συνοπτικές διαδικασίες σε καλό φίλο στο Βόλο, πάει να το τσεκάρει, το μηχανάκι θέλει μαζέματα αλλά μηχανικά είναι ΟΚ, για την τιμή του είναι Super και τα όνειρα για το ταξίδι στην Πίνδο άρχισαν να παίρνουν μορφή...

Αμ δε.

Υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο.

Μου θελα track day βλέπεις, να βγάλουμε γούστα στην πίστα, να ξεκαβλώσουμε ρε παιδί μου. Και το κάναμε. Και περάσαμε και super!!

Τίποτα δε θα' παιρνα πίσω, τώρα που το σκέφτομαι 2 χρόνια μετά. Ήταν υπέροχα. Κι ας έφυγα απ' την πίστα με ασθενοφόρο, μια τσακισμένη κλείδα και ένα σπασμένο καρπό.

Το μηχανάκι τελικά το πήρα, με σπασμένο χέρι, το είχα κάνα μήνα χωρίς να μπορώ να το οδηγήσω..!!!

Το ταξίδι έμελλε να το κάνεις μόνος σου και χαίρομαι πολύ που το αποφάσισες.

Στο επόμενο θα βρεθούμε, που θα πάει... :)

Μερικές φωτογραφίες κι από μένα, απ' το τελευταίο κομμάτι της διαδρομής σου και την πρώτη βόλτα μας παρέα με το DRZ μου. :)

DSC_5704.jpg

DSC_5709.jpg

DSC_5720.jpg

DSC_5722.jpg

DSC_5725.jpg

DSC_5727.jpg

DSC_5730-2.jpg

:cheers: :cheers: :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγχαρητηρια για την ωραια περιγραφη και τις φωτο! Πάντα τετοια!

παραθέτω και εγώ ένα παλιό άρθρο απο αντιστοιχη εκδρομη το '05. Μπορει κάποιος να βρει πληροφορίες που ίσως είναι ακόμη χρήσιμες στην εποχη του gps...

http://www.off-road.gr/article847-mode=thread.html

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι ε;...Παρεα θετε;

Ναι θελουμε παρεα.. Οταν οι χαρτες ανοιξουν για τα καλα θα το καταλαβετε ολοι :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ναι θελουμε παρεα.. Οταν οι χαρτες ανοιξουν για τα καλα θα το καταλαβετε ολοι :)

Κατι σαν την βασηλοπιτα ενα πραμα θα ειναι :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στεφανε θα ερθω με το GS...κανε κομποδεμα απο τωρα,γιατι Δευτερα ανοιγουν οι αντιπροσωπειες... :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στεφανε θα ερθω με το GS...κανε κομποδεμα απο τωρα,γιατι Δευτερα ανοιγουν οι αντιπροσωπειες... :mB_kalo_e:

Τα ρεζερβουαρ ειναι γεματα. Δεν φοβομαστε κυριε ! :mB_kalo_e:

Ετοιμαστείτε για Σεπτέμβρη...............

Εγω που ειχα ετοιμαστει για τον Μαιο τι να κανω τωρα ? :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να πω ότι δε ζήλεψα... θα πω ψέμματα.

Ανατρίχιασα από το σκηνικό με το βοσκό του Καταρράκτη και τη γυναίκα του... άλλη ζωή, άλλος κόσμος.

Φυσικέ έγινες πολύ πιο "πλούσιος" μετά από αυτό το οδοιπορικό. Κατι που φαινεται από τη 1η στιγμή βέβαια σε όποιον (θα) σε γνωρίζει κι από κοντά.

Αντε και στα δικά μας!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η περιγραφή ήταν απίθανη και οι φωτογραφίες φανταστικές.Προσωπικά εγώ είμαι τόσο κότα που ούτε καν θα σκεφτόμουν να κάνω κάτι παρόμοιο,σε άγνωστα για μένα μέρη μόνος.Με ανατριχιάζει μπορώ να πώ αυτή η άγρια ομορφιά.Με παρέα όμως θα το έκανα εύκολα.Τι να πώ 1000 μπράβο ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να φερω και τον Φοιβο για ανιπερισπασμο/αμυνα εδαφους-εδαφους για πιθανα τσοπανοσκυλα;......Ή θα το παλεψουμε; :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Να φερω και τον Φοιβο για ανιπερισπασμο/αμυνα εδαφους-εδαφους για πιθανα τσοπανοσκυλα;......Ή θα το παλεψουμε; :crazy:

Δεν θα σου πω ψεματα, μεγαλη αγελη τσομπανοσκυλων την τρεμω. :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν θα σου πω ψεματα, μεγαλη αγελη τσομπανοσκυλων την τρεμω. :pray:

Μη σε νοιαζει...Δυο μερες πριν ξεκινησουμε θα βαλω τις μποτες στο σπιτι τού Φοιβου...θα παρουν τη μυρωδια του και ή που δεν θα μας πλησιαζει κανενα ή που θα πηγαινει μπροστα το GS με μενα και πισω καμμια πεντακοσαρια τσομπανοσκυλα να μεταναστευουν απο Πινδο μεχρι Πατρα...κομβοΪ!!!!! :hunter::crazy:

Τροποποιήθηκε από τον mAthosalas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Aψογος ο φιλος μας ο φυσικος!!!!!!!! καταφερε και με καθηλωσε μια ωρα να διαβασω το θεμα του..........+1000 δεν εχω λογια..... :worthy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα