Jump to content
Ο φυσικός

Από την Αθήνα στον Γράμμο με ένα DRZ 400

Recommended Posts

Αδερφέ, δεν ξερω γιατι έχεις τη...........Βέφα ! :crazy:

Τέτοιο ταξίδι σόλο, είναι άθλος. :shock:

Πανέμορφες φωτό, γνώσεις βουνού / κατασκήνωσης / επιβίωσης κλπ, υποπτευομαι στην.....κατσαβιδολογία έχεις άριστους βαθμούς, και απο το νικνειμ μάλλον θα έλκεις και άλλες ιδιότητες. :afro:

Συνοψιζω με μια λέξη.

Ελλάδα = τέτοια ταξίδια .

Άπειρα μπράβο για το ταξίδι. cheers.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια.

Ιnnova η βέφα είναι για άλλου είδους ταξίδια. Δεν θα έβλεπα σχεδόν τίποτα από τη συγκεκριμένη διαδρομή αν πήγαινα με το VFR. Από την άλλη αν έπρεπε να πεταχτώ στη Φλώρινα για ΣΚ δεν θα έπαιρνα το DRZ. Κατά τα άλλα δεν είναι άθλος το να πας σόλο. Που και που είναι ωραία να ταξιδεύεις μόνος και να κάνεις ακριβώς αυτό που έχεις ονειρευτεί ή σχεδιάσει. :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια.

Ιnnova η βέφα είναι για άλλου είδους ταξίδια. Δεν θα έβλεπα σχεδόν τίποτα από τη συγκεκριμένη διαδρομή αν πήγαινα με το VFR. Από την άλλη αν έπρεπε να πεταχτώ στη Φλώρινα για ΣΚ δεν θα έπαιρνα το DRZ. Κατά τα άλλα δεν είναι άθλος το να πας σόλο. Που και που είναι ωραία να ταξιδεύεις μόνος και να κάνεις ακριβώς αυτό που έχεις ονειρευτεί ή σχεδιάσει. :cheers:

...καλα τα λες!! Μπραβο Τακη !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η Ελλαδα που αγαπαμε!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ,αν και νοιωθω λιγος να στο πω απο μακρυα!Τακη με εφτιαξες,ενα απο τα ομορφοτερα οδοιπορικα που διαβασα εβερ... :worshippy:Αν εχεις Χαρτη διαδρομης,αποθηκευω και κραταω...ΘΑ ΠΑΩ!!!

Ευχαριστω φιλε :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τωρα μαλιστα ! Αυτο ειναι ταξιδι !

Τρομερη αφηγιση , απιστευτες εικονες ! Μπραβο ρε Τακη ! Σκετη μαγεια το ολο θεμα, και σαν ιδεα, και υλοποιηση :worshippy:

Ετσι μου ερχεται να παρω το δικο μου κατσικι και να παρω τους χωματοδρομους των βουνων.

Μια περιεργη ερωτηση μονο εγω. Πως δουλευει το καρμπυρατερ στα 2000+ μετρα ?

ΥΓ. Ταχυδρομε, Ηλια, Βασιλη κλπ... Τι θα γινει με αυτο το 3ημερο στα βουνα που λεγαμε ? B)

Τροποποιήθηκε από τον Alarm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΥΓ. Ταχυδρομε, Ηλια, Βασιλη κλπ... Τι θα γινει με αυτο το 3ημερο στα βουνα που λεγαμε ? B)

Ναι ε;...Παρεα θετε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι εχουμε στα ''ποδια μας'' που λενε και δεν το βλεπουμε-ξερουμε.

Φοβερο οδοιπορικο,αγρια και ομορφη φυση που οποιος δεν την εχει γευτει,ας το κανει με την πρωτη ευκαιρια.

Απειρος σεβασμος για την υπομονη να το κανεις μοναχος σου,απο την αποψη της σφαλειας και μονο.

Τελικα η Ελλαδα δεν ειναι για street,εχουν δικιο που το υποστηριζουν με θερμη,πολλοι συντροχοι-συντροφοι... :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τωρα μαλιστα ! Αυτο ειναι ταξιδι !

Τρομερη αφηγιση , απιστευτες εικονες ! Μπραβο ρε Τακη ! Σκετη μαγεια το ολο θεμα, και σαν ιδεα, και υλοποιηση :worshippy:

Ετσι μου ερχεται να παρω το δικο μου κατσικι και να παρω τους χωματοδρομους των βουνων.

...εχει ζεστη ρεεεεε.... κατσε να δροσίσει λιγο και κανονίζουμε !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν εχεις Χαρτη διαδρομης,αποθηκευω και κραταω...ΘΑ ΠΑΩ!!!

Δυστυχώς, δεν χρησιμοποιώ GPS. Αν θες να βρεθούμε για ένα καφεδάκι και να σου δείξω τη διαδρομή σε χάρτες από...χαρτί, ευχαρίστως. Από την άλλη, μπορείς απλά να πάρεις τους χάρτες και να χαράξεις μια δική σου διαδρομή. Θα είναι εξίσου όμορφη!

Δεν είδα καμιά διαφορά στη λειτουργία του καρμπυρατέρ. Σωστότερα, δεν κατάλαβα καμιά διαφορά, σίγουρα όχι κάτι έντονο.

Για το τριήμερο αναρωτιέμαι κι εγώ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Από τα πιο όμορφα οδοιπορικά που έχω διαβάσει, φοβερή περιγραφή, φανταστικές εικόνες, πραγματικά υπέροχο ταξίδι.

Για μένα είναι ο καλύτερος τρόπος να ανακαλύψεις την ελλάδα και τους υπέροχους προορισμούς της.

Εύχομαι σύντομα να ταξιδέψεις και προς νέους προορισμούς! :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Wow....

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση. Αν και είμαι στη δουλεια, δεν μπορούσα να αντισταθώ και να περιμένω να το δω το βράδυ.

Να πω κι εγώ οτι είναι απο τα καλύτερα ταξιδιωτικά που έχω διαβάσει. Ωραίες φωτό και περιγραφές που συνοδεύονταν απο εγκυκλοπαιδικές πληροφορίες για διαφορα μέρη της Ελλάδας. Θα το ξαναδιαβάσω με την ησυχία μου με ανοιχτό το google maps για να έχω καλύτερη εικόνα της διαδρομής.

Αυτη είναι η Ελλάδα που θέλω να γνωρίσω. Μακριά απο τις "συνηθισμένες" διαδρομές, να χαράσεις διαδρομές κατα βούληση και να γνωρίζεις υπέροχους ανθρώπους.

Μερικές φορές, τα ταξίδια μόνος είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να πετυχεις τα παραπάνω.

Πάντα τέτοια φίλε Φυσικέ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Που και που είναι ωραία να ταξιδεύεις μόνος και να κάνεις ακριβώς αυτό που έχεις ονειρευτεί ή σχεδιάσει. :cheers:

Φυσικέ είσαι το ίνδαλμα μου, δεν θα πω τίποτε άλλο.

Θα ζητήσω μόνο να μας φτιάξεις κι ένα ποστ αφιερωμένο στο μηχανάκι, πως προετοιμάστηκε και πως τα κατάφερε στα διάφορα στάδια της μονοκύλινδρης περιπέτειας.

Άντε και στο βουνό μαζί μια μέρα να βολτάρουμε.

Να είσαι καλά!

Βαλ'τα στο Αμερικανικο να παθουνε πλακα :_thumbsup:

Πράγματι!

Αυτό που έκανες θα έχει μεγάλη απήχηση και η παρουσίαση σου είναι άψογη. Όχι τίποτε άλλο, όλο διαβάζω αμερικανικές περιπέτειες και ζηλεύω τα τοπία τους. Καιρός να ζηλέψουν και αυτοί λίγο τα δικά μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φυσικέ Χυμέ, τί κάνεις εδώ μέσα...? :think:

ΠΑΛΙ στολίζεις φορουμ, αισθήσεις και συναισθήματα....? :winking:

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φυσικέ Χυμέ, τί κάνεις εδώ μέσα...? :think:

ΠΑΛΙ στολίζεις φορουμ, αισθήσεις και συναισθήματα....? :winking:

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! :mB_kalo_e: :mB_kalo_e: :mB_kalo_e:

....δε φτανει που εχει καψει εμας... θα καψει και αλλους!!!! αχαχαχαχχαχχαχαχαα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φυσικέ είσαι το ίνδαλμα μου, δεν θα πω τίποτε άλλο.Θα ζητήσω μόνο να μας φτιάξεις κι ένα ποστ αφιερωμένο στο μηχανάκι...

Mη δεις ΝτουΡουΖου εσυ αμεσως...ινδαλμα και ηρωας και γιαπωνεζος και λοιπα και λοιπα...παλιοχαρακτηρες κανετε γκετο και πηγαδακια... :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Θα ήθελα κάποιον για να μοιραστώ όσα είδα. Λες και λείπω μέρες αλλά είναι μόνο κάποιες ώρες."

+ 1000

ωραιος+ μπραβο σου φιλε...

:_hi: :_hi: :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mη δεις ΝτουΡουΖου εσυ αμεσως...ινδαλμα και ηρωας και γιαπωνεζος και λοιπα και λοιπα...παλιοχαρακτηρες κανετε γκετο και πηγαδακια... :D

Ναι ενώ εσύ παλιοχαρακτήρα αν δεις BMW παραμένεις σκληρός σαν πέτρα και ψυχρός σαν σίδερο, τσ τσ τσ. :tease:

Ένα τέτοιο σόλο adventure ταξιδάκι με το κίτρινο χρέπι μου ήταν πάντα στα πλάνα μου. Ή για να το θέσω πιο σωστά ήταν πάντα μία από τις χρήσεις για τις οποίες το πήρα, ακόμα και αν δεν έχει γίνει ποτέ.

Καταλαβαίνεις λοιπόν τι έπαθα όταν είδα ότι κάποιος το έχει κάνει με μεγάλη επιτυχία και σε μεγαλύτερη έκταση απ΄ότι ποτέ φανταζόμουνα. Ρίγος συγκίνησης ένα πράμα, σταυροκοπήματα και ευχαριστίες στον Θεό που δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται έτσι.

Γενικά θα με συγκινούσε το στόρυ με οποιοδήποτε μονοκύλινδρο και αν γινόταν, το ότι έγινε με το πολύστροφο 400άρι μου με την σέλα σερβιέτα απλώς το έφερε σε άλλο επίπεδο.

Τελικά δεν έχεις και άδικο.... :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

"Καταλαβαίνεις λοιπόν τι έπαθα όταν είδα ότι κάποιος το έχει κάνει με μεγάλη επιτυχία και σε μεγαλύτερη έκταση απ΄ότι ποτέ φανταζόμουνα."

Απλα ο φιλος φυσικος εβαλε νεα ορια στη φαντασια μου, σε μπελαδες θα μπω καποτε το νιωθω!

Ευχαριστουμε που μας ταξιδεψες μαζι σου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ για την βόλτα, ήταν καταπληκτικό το ταξίδι!!! Τι ωραία που είναι η χώρα μας!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα