Jump to content

Recommended Posts

Μπράβο βρε φίλε!

Πολύ γουστάρω όταν βλέπω νέους ανθρώπους να έχουν ενδιαφέροντα και να κάνουν τόσο μερακλίδικη δουλειά!

Εύγε! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ευγε μικρε:)

Πολυ καλη η δουλεια. Μπραβο για το μερακι και τον κοπο σου να το μοιραστεις μαζι μας.:)

Περιμενουμε και την συνεχεια.

Pinned

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

να σου πω ρε φίλε επειδή φαίνεται να ξέρεις πάρα πολλά από μηχανάκια έχεις καμιά γνώμη για το lifan 110cc?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ πολύ φιλέ να'σαι καλά, σε αυτό που λες έχεις δίκιο αν αγαπάς κάτι ασχολείσαι γιατί παράδειγμα εγώ με τα λεφτά που έχω δώσει και θα δώσω ακόμα θα μπορούσα να πάρω ένα honda supra μεταχειρισμένο να κάνω την δουλειά μου αφού ούτως η άλλως σε 6 μήνες βγάζω και δίπλωμα για 125cc, αλλά δεν θα μου πήγαινε με τίποτα η καρδιά να βλέπω το στρογγυλοφάναρο μου να είναι παρατημένο και να με κοιτάζει παραπονεμένο κάθε φορά που θα με βλέπει να επιστρέφω με το άλλο, επίσης αν το καλοσκεφτείς με συμφέρει λίγο παραπάνω από το να πάρω π.χ. ένα σουπρα γιατί δν έχει κάτι να ζηλέψει και 100αρακι μοτέρ έχει πλέων και θα έχω και ένα καινούριο μηχανάκι με 0 χλμ όταν το σουπρα θα είχε καμπόσα..! αα και respect στην γενιά μας εννοείται, αλλά respect και σε οποία άλλη γενιά ασχολείται και φτιάχνει κατι όμορφο..! :cheers: επιτέλους ένα παιδί στην ηλικία μου που έχουμε την ίδια σκέψη.και εμένα μου λένε ''γιατί δεν παίρνεις ένα crypton x'' και εγώ απλά απαντάω ότι πάνω σε αυτό το παπί έμαθα να οδηγώ και δεν μου πάει η καρδιά να το αφήσω... παρεμπίπτοντος έχω ένα kymco jetix 80cc

Ευχαριστώ πολύ φιλέ μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ωραίος ο παίχτης...!

Ευχαριστω φιλε μου!

Ένα μεγάλο μπράβο φίλε, πολύ ωραία δουλειά!

Ευχαριστω πολυ! :)

Μπράβο βρε φίλε!

Πολύ γουστάρω όταν βλέπω νέους ανθρώπους να έχουν ενδιαφέροντα και να κάνουν τόσο μερακλίδικη δουλειά!

Εύγε! :_thumbsup:

Ευχαριστω πολυ! Ετσι ειναι οταν αγαπας κατι....

Ευγε μικρε :)

Πολυ καλη η δουλεια. Μπραβο για το μερακι και τον κοπο σου να το μοιραστεις μαζι μας. :)

Περιμενουμε και την συνεχεια.

Pinned

Ευχαριστώ πολύ, ευχαρίστηση μου που το μοιράζομαι με εσάς :D

να σου πω ρε φίλε επειδή φαίνεται να ξέρεις πάρα πολλά από μηχανάκια έχεις καμιά γνώμη για το lifan 110cc?

Λοιπόν το καλύτερο μοτέρ που θα μπορούσες να βάλεις είναι από honda astrea! (αν μιλάμε για honda), το λιφάν το 110 ειδικά το άμιζο έχει βγει σκυλί σε πολλούς γνωστούς μου, βεβαία θέλει τακτική, σωστή συντήρηση και νορμάλ χρήση αν τα κάνεις όλα αυτά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα θα σου βγει αρκετά αξιόπιστο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αριστη δουλεια! βαλε μας και καμια φοτο με ολοκληρο το μηχανακι τελειωμενο να θαυμασουμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αν επιτρεπετε μας λες το κοστος της δουλειας γιατι σκεφτομε κατι αντιστοιχο σε σ50...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

αριστη δουλεια! βαλε μας και καμια φοτο με ολοκληρο το μηχανακι τελειωμενο να θαυμασουμε

Ευχαριστω πολυ φιλε μου! Η συνεχεια αυριο που το μηχανακι ολοκληρωνεται..:D

αν επιτρεπετε μας λες το κοστος της δουλειας γιατι σκεφτομε κατι αντιστοιχο σε σ50...

λοιπον σε γνωστο φανοποιο το χρωμα μου πηγε 80ευρω, και ενα 160αρι το μοτερ με ημιτασιον πραγματα και πρωσοπικη εργασια, αυριο υπολογιζω αλλο ενα 300αρι για να αγοραστουν ολα τα ανταλακτικα καινουρια! οποτε εμενα μου εχει φτασει γυρω στα 540! Αν σκεφταισε να το κανεις μονος σου ξεκινα το και δεν θα χασεις...;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ RACETECH ΣΕ GLX ;;;;;;;;;;

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ ............

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ...... ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ RACETECH ΣΕ GLX ;;;;;;;;;;

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ ............

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ...... ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ

Φιλε μου δεν ενοχλεις σιγα! μεταχειρισμενη θα εννοεις? γιατι εγω ξερω πως οι racetech φτιαχνονται χειροποιητες οποτε λογικα στις προσαρμοζει επιτοπου.. τωρα αν ειναι καποια μεταχειρισμενη αναλογα την βαση πρεπει να κανεις πατεντα με ενα λαμακι η με κατι τετοιο που θα πιανει απο την εξατμιση στο ψαλιδι, η απο την εξατμηση στην βαση του glx! απλα να προσεξεις το λαμακι που θα βαλεις να μην ειναι καθολου ελαστικο να ειναι σκληρο και να μην κουνιεται καθολου η εξατμιση δεξια-αριστερα Ελπιζω να σε βοηθησα.! :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και τώρα το πολυπόθητο σημείο που όλοι περιμέναμε.. :) η συνέχεια της ανακατασκευής...

Δίπλο στάντ, και ποδόφρενο πάνω! Επιτέλους πάτησε στα πόδια του! :)

13205550.jpg

Σέλα πάνω

28416854.jpg

Εδώ τα ψιλοπράγματα φλασσάκια, γκρίπς, αντιβαράκια...

83122799.jpg

Και επειδή όταν πήγε για βάψιμο βιαστήκαμε με αποτέλεσμα να ξεχάσουμε

μερικά πραγματάκια άβαφα, βγήκαμε στην πιλοτή να το παίξουμε φανοποιοί..

(στα δεξιά είναι ο φίλος μου ο Βασίλης και στα αριστερά ο αδερφός μου ο Γιώργος)

12616153.jpg

31472044.jpg

Και το αποτέλεσμα ήταν αυτό...

44417236.jpg

37031913.jpg

Τοποθέτηση φτερού, ΟΚ!

47420197.jpg

Βάλαμε και την ρόδα

88488674.jpg

Και φυσικά ποδιά, που πολλοί βγάζουν με αποτέλεσμα να μοιαζει με ποδήλατο (γνωμη μου),

και το ακόμα χειρότερο είναι πως με παροτρίνουν να την βγάλω κι εγώ.!

Ε όχι ρε πάνω θα μείνει η ποδιά.. :P

58949311.jpg

Μια γενική για να δούμε που βρισκόμαστε

41920453.jpg

Ψαλίδι πάνω, αναρτήσεις πάνω και εξατμισούλα (ημιτασιόν αλλα δουλέυει καλά ;) άχ αυτή η κρίση...)

25964889.jpg

Και το μήχανάκι στήθηκε με την πίσω ρόδα!

20676552.jpg

Οι πρώτες εντυπώσεις απο την πρώτη βόλτα :)

dsc00382fz.jpg

dsc00384xg.jpg

Και φυσικά ο κλασικός κάγκουρας οδηγός που ποζάρει χαρούμενος

πάνω στο παπί του (ναί είμαι ψώνιο το παραδέχομαι.. :P)

dsc00387w.jpg

Και κάπως έτσι το project τελειώνει, το μηχανάκι δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμα, θα γίνουν κάποιες λεπτομέρειες π.χ. αυτοκόλλητα τα οποία όταν τοποθετηθούν, θα ανέβει σχετική φωτό.! Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω τους γονείς μου που τους έκανα το σπίτι συνεργείο, τον φίλο μου τον Βασίλη και τον αδερφό μου τον Γιώργο που σε κάθε στραβή ακούγαν μπινελίκια :P, τον φανοποιό που ανέλαβε το ομορφότερο κομμάτι πάνω στο μηχανάκι και όλους εσάς για τα θετικά σας σχόλια και το χρόνο που αφιερώσατε για να διαβάσετε την ιστορία του honda μου.. :) Σας έυχομαι καλές βόλτες, προσοχή και πάντα όρθιοι! :cheers:

Τροποποιήθηκε από τον Panos95

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
:respekt: Το πιο ωραίο "φτιαγμένο" C50 που έχω δει. Συνδυάζεις το κάπως "καγκουρικο" πορτοκαλί με το κλασσικό c50 χωρίς κανένα ίχνος κακογουστιάς , βάλε και τους κλασικούς στρογγυλούς καθρέπτες για να τους δουν όσοι λένε να βγάλεις την ποδιά :lol: Τροποποιήθηκε από τον stavros-2stroker

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βγαλε ποδια,βαλε κρανος και εισαι οκ

:vv:

Τροποποιήθηκε από τον Bobakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

βγαλε ποδια

:katana:

Τροποποιήθηκε από τον stavros-2stroker

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειναι πολυ ομορφο και καλογουστο, μπραβο φιλε παρα πολυ καλη δουλεια.Η ποδια το γεμιζει το μηχανακι χωρις αυτη θα δειχνει πολυ αδειο..Το μονο που δεν μου αρεσει εμενα προσωπικα ειναι οι χειρολαβες και πιστευω θα ηταν καλυτερα με μια γνησια sebring. Το χρωματακι πολυ ωραιο,καλες βολτες να χεις και παντα ορθιος.

*Επισης αμα εχεις και τα τασια της αλυσιδας βαλτα και θα ειναι ακομη πιο ωραιο η εστω αγορασε νικελ αν δεν τα χεις.

Τροποποιήθηκε από τον vagoskonti

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

φοβερη ανακατασκευη πανο! χαρα στο κουραγιο του φιλου σου του βασιλη που ιχες δεν ειχες τον τρελανες στις φονες + στο κουβαλιμα για τα εξαρτιματα :P

..ακομα πονανε τα ποδια μου :P

Τροποποιήθηκε από τον Apriliakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φοβερός . Μπράβο άριστη δουλειά του έκανες . Μη τους ακούς με την ποδιά είναι πολύ πιο ωραίο . Βάλε και τους κλασσικούς καθρέφτες !!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:respekt: Το πιο ωραίο "φτιαγμένο" C50 που έχω δει. Συνδυάζεις το κάπως "καγκουρικο" πορτοκαλί με το κλασσικό c50 χωρίς κανένα ίχνος κακογουστιάς , βάλε και τους κλασικούς στρογγυλούς καθρέπτες για να τους δουν όσοι λένε να βγάλεις την ποδιά :lol:

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, αυτο ακριβως προσπαθησα να πετυχω να φενεται κλασσικο c50 αλλα να εχει και μερικα πραγματα που ακομα και καινουριο να το επερνα στανταρ θα τα αλλαζα, οχι πως δεν μου αρεσουν και της honda απλα ετο εχει η ηλικια βλεπεις.. :P οι καθρεπτες θα μπουν σιγουρα απλα κατα καιρους θα αφαιρουνται γιατι το μηχανακι δεν κανει μεγαλες διαδρομες και δεν πολυχρειαζονται, ασε που θα ειναι και πιο βολικο ετσι για την κινηση στο κεντρο που ειναι το σχολειο μου!

βγαλε ποδια,βαλε κρανος και εισαι οκ

κρανος ναι ποδια θα μηνει πανωωωω... :P :_innocent:

ειναι πολυ ομορφο και καλογουστο, μπραβο φιλε παρα πολυ καλη δουλεια.Η ποδια το γεμιζει το μηχανακι χωρις αυτη θα δειχνει πολυ αδειο..Το μονο που δεν μου αρεσει εμενα προσωπικα ειναι οι χειρολαβες και πιστευω θα ηταν καλυτερα με μια γνησια sebring. Το χρωματακι πολυ ωραιο,καλες βολτες να χεις και παντα ορθιος.

*Επισης αμα εχεις και τα τασια της αλυσιδας βαλτα και θα ειναι ακομη πιο ωραιο η εστω αγορασε νικελ αν δεν τα χεις.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, οι χειρολαβες μπηκαν σε αυτο το στυλ γιατι αρεσαν στον αδερφο μου αλλα και για λειτουργικους λογους διοτι η γνησιες με τον καιρο λιωνουν και οταν βρεχει η οταν ιδρωνει το χερι γλυστρανε αρκετα :/ για την εξατμηση συμφωνω αν και δεν την εχω χρησημοποιησει πολυ για να δω αν μου αρεσει ισως αλλαξω αργοτερα! τα τασια δυστηχως δεν τα βρηκα..:/

φοβερη ανακατασκευη πανο! χαρα στο κουραγιο του φιλου σου του βασιλη που ιχες δεν ειχες τον τρελανες στις φονες + στο κουβαλιμα για τα εξαρτιματα :P

..ακομα πονανε τα ποδια μου :P

Ευχαριστω φιλε βασιλη χωρις εσας θα ημουν ακομα στην μεση! :P

Φοβερός . Μπράβο άριστη δουλειά του έκανες . Μη τους ακούς με την ποδιά είναι πολύ πιο ωραίο . Βάλε και τους κλασσικούς καθρέφτες !!!!!!!!!

Ευχαριστω πολυ φιλε μου! ναι κι εμενα μ'αρεσει καλυτερα με ποδια οι καθρεπτες θα μπουν αλλα κατα καιρους γιατι λογο κινησης στο κεντρο δεν χρησιμευουν τοσο πολυ και πιστευω θα ειναι πιο ευκολο να κινουμαι χωρις καθρεπτες αναμεσα στα αυτοκινητα! ;) Τροποποιήθηκε από τον Panos95

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολλη καλη δουλεια!!!!Μπραβο σου!!!Ποσα κυβικα ειναι??Επισης ποσο σου πηρε η ολη διαδικασια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε Πάνο όλο μιλούσαμε για το παπί σε άλλα τόπικ και δεν το είχα δει το θέμα εδώ πέρα.. :mB_kalo_e::afro:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ρε φίλε πένα είναι!!! Εύχομαι πάντα όρθιος, και προσοχή παντού να μην στο φάνε τα κλεφτρόνια, γιατί στο κέντρο παίζουν πολλά.. :peep: Πάρε αλυσίδες κλπ με πλαστικό γύρω, μην γρατσουνιστεί το εργαλείο κι όλας!

RESPECT!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολλη καλη δουλεια!!!!Μπραβο σου!!!Ποσα κυβικα ειναι??Επισης ποσο σου πηρε η ολη διαδικασια?

Ευχαριστω πολυ φιλε! το μοτερ που εφτιαξα εδω ειναι 97cc αλλα το μηχανακι τωρα κυκλοφορει με λιφαν 110cc ολη η διαδικασια πηγε στα 580!

Φίλε Πάνο όλο μιλούσαμε για το παπί σε άλλα τόπικ και δεν το είχα δει το θέμα εδώ πέρα.. :mB_kalo_e::afro:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ρε φίλε πένα είναι!!! Εύχομαι πάντα όρθιος, και προσοχή παντού να μην στο φάνε τα κλεφτρόνια, γιατί στο κέντρο παίζουν πολλά.. :peep: Πάρε αλυσίδες κλπ με πλαστικό γύρω, μην γρατσουνιστεί το εργαλείο κι όλας!

RESPECT!

χαχα κι εγω που πιστευα πως το εχεις δει..:P Ευχαριστω πολυ, εννοειται το προσεχω οπως του αξιζει σκεψου οτι το μονιμο παρκιν του πλεον ειναι το σαλονι του σπιτιου και ψαχνομαι τωρα για να δω αν αξιζει και αν γινεται να του βαλω συναγερμο! :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολυ καλη δουλεια φιλε μου Πανο...παρουσιασεσ ενα τελειο αποτελεσμα.η ποδια ειναι πολυ ωραια μην την βγαλεις του παει πολυ.με το λιφαν που του εβαλες θα πηγαινει και ποιο γρηγορα αρα τωρα εχεις ενα γρηγορο και ωραιο μηχανακι...δουλεψεσ με πολυ μερακι και σου αξιζουν πολλα μπραβο!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα